Královský klam

Královský klam https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167591/kralovsky-klam-167591.jpg 4 198 39

Cotton Malone série

Bývalý agent Cotton Malone se na vlastní kůži přesvědčil, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Původně jen chtěl vzít syna na prázdniny do Dánska, ale nedokázal odmítnout přátelskou službu své bývalé nadřízené: slíbil ji, že s sebou vezme také patnáctiletého kapsáře Iana a na londýnském letišti ho předá policii. Po přistání se z údajných policistů stanou únosci a oba chlapci zmizí. Zoufalý Malone pochopí, že se znovu nedobrovolně zapletl do vysoké zpravodajské hry - tentokrát ovšem nejde jen o geopolitickou moc, ale také o šokující tajemství z tudorovských dob, které by mohlo otřást současnou podobou Británie. Co když skutečně existuje dokument, který by Angličany přinutil opustit Severní Irsko? Co když skutečně lze napadnout legitimitu poslední tudorovské královny Alžběty I.? Odpovědi na tyto otázky zajímají především CIA, která jich hodlá zneužít k vydírání britské vlády. Do čela tajné operace Královský klam je jmenován Blake Antrim, který ovšem při plnění úkolu sleduje i své osobní, ryze sobecké cíle... Zoufalý Malone se tak ve snaze o záchranu života unesených chlapců sám ocitá ve smrtící smyčce, z níž vede jen jediná cesta: zmocnit se klíče k pravdě a zabránit děsivým důsledkům, které by dávné tajemství mělo na současný svět.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The King's Deception , 2013

Selinute
02.07.2015 4 z 5

Odpočinková, pohodová a dobrodružná četba, která je tentokrát spojena s tajemstvím pocházejícím až z tudorovských dob. Skvělá zápletka donutí čtenáře přemýšlet nad tím, co je pouhá fikce a co skutečná historie. Mám ráda Berryho knížky, jsou čtivé akční a napínavé.

Thebookman
15.06.2015 5 z 5

Velice zajímavý příběh. Kdo má rád napětí, nebude litovat. Od pana Berryho jsem již četl pár knížek, ale ani v této nesklamal. Velice čtivě napsané. :-)

Madelisi
23.04.2015 3 z 5

Děj má spád, Alžbětino tajemství skvěle vysvětluje historická fakta. Chvílemi mi ale vadilo jejich až velké zjednodušování.

Scharks
20.04.2015 5 z 5

Kniha je (jako snad všechny od tohoto autora) velice čtivá, napínavá a pro mě prostě skvělá :) Mile mě překvapil fakt, že se tentokrát neodehrává v přítomnosti, ale že sahá do událostí staré pár let a čtenáři tak poskytne další náhled na určité osobní události hlavního hrdiny :)

čef
21.03.2015 5 z 5

Takovéto knihy à la Dan Brown píše autor jako na běžícím pásu. Vždy záleží na tom, kolik se mu podaří do akčního děje dostat zajímavých historických faktů. Naštěstí v tomto románu se mu to zdařilo, život a dílo tudorovských panovníků Anglie je stále živé a pro mnohé z nás, rudým školstvím historií kapitalistických zemí zanedbaných, je stále co objevovat. Co se týče děje - je patřičně překvapivý a napínavý - možná trochu psychologicky povrchní s jednobarevnými charaktery, ale to už tak u tohoto typu oddechových příběhů bývá a nemusí to být vždy na škodu.

Numenesse
17.02.2015 4 z 5

Kniha je velmi čtivá a napínavá. Autor si vybral velmi zajímavé a ne příliš známé téma a moc oceňuji, že v závěru knihy vysvětlil co byla fikce a co skutečnost. V některých částech mi přišlo poměrně zmatené kdo je kdo a k jaké organizaci kterého státu patří, ale ve výsledku to kvalitu knihy nesnížilo.

HEINZ
06.12.2014 4 z 5

Čtivé-od autora pro mě nejlépe napsaná kniha.

Jerry H
09.10.2014 5 z 5

Výborné počtení

derminator
31.08.2014 3 z 5

Příběh dobrý copa o to! Ale trošku přemrštěné a místy chvilku až moc komplikované. Berryho můžu ale nikdy se nezařadí mezi top spisovatele jako Brown, Rollins či Silva! 60%.

Macek58
03.07.2014

Zajímavé čtení.

plachym27
11.06.2014 5 z 5

Opět zajímavý příběh u kterého se čtenář nenudí.

Geneviene
12.05.2014 5 z 5

Tak o tom malém Alžbětině tajemství jsem již věděla z dokumentu od BBC a jako nadšenec pro Tudorovce, můžu tohoto Malona považovat za nejoblíbenějšího. :)

wamplady
16.04.2014

Těším se na nové dobrodružství Cottona Malona :-)

Dandulka
04.04.2014 5 z 5

Další případ pana Malona byl trochu víc osobní a tentokrát se odehrával ve staré dobré Anglii. Celý se točil kolem Alžběty I., panovnice, která vládla dlouho a velmi záhadně. Kolik je na tomto příběhu pravdy? Kdo ví!!!!

NeradovaKatka
10.02.2014 5 z 5

Výborné, velmi čtivé! Steve Berry mi zase po delší době kápnul tématem Tudorovců do noty a kniha dosahuje kvalit, na které jsme u tohoto autora zvyklí.

bukiet
25.01.2014 4 z 5

Největším mínusem této knihy je její hrdina. Jak mám Cottona rád, zdá se že jeho příběhy ztrácejí na zajímavosti. Historická konspirace v knize použitá není nijak zábavně podaná a autor mnohem více tlačí na vývoj vztahu Cottona Malonea a jeho syna. A tady se objevuje ten největší problém, totiž fakt, že příběh je vyprávěn v retrospektivě a já se mohu jen těžko strachovat o hrdiny, o kterých vím, že prožijí dalších pět šest knižních příběhů.

Makovník
22.12.2013 5 z 5

Velmi vydařená kniha, líbilo se mi, že každá z postav věděla něco, takže čtenář věděl všechno. Ale zároveň nevěděl nic. Kniha nebyla sice tak strhující, přesto mě nutila otáčet stránku za stránkou. Jsem rád, že tentokrát do příběhu byla zapojena Maloneová rodina; zajímalo by mě, kdy nám už bude vysvětleno jméno Cotton... Hlavní téma motající se kolem královny Alžběty je také velmi působivé, když jsem knihu četl, říkal jsem si, že je to pěkná blbost. Ale musím opět pochválit autorovu poznámku závěrem, ono to tedy vůbec nemusí být tak nepravděpodobné, jak se to na první pohled zdá být.
Takže dávám za plný počet...

wally
13.11.2013 4 z 5

Jako oddaný fanoušek S.Berryho sem si nemohl nechat ujít jeho poslední knižní počin....upřímně...měl jsem trošku strach, protože v poslední době měla kvalita jeho knih snižující se tendenci. Naštěstí se moje obavy nepotvrdily a pan Berry snad našel cestu zpět z cesty do propadliště knižních dějin. Příběh kopíruje standardní zápletku, která může časem unavovat, ale tahle má šmrnc...možná je to i tím, že příběh je vlastně vyprávěn retrospektivně. V podstatě z něj ani nejde poznat, kdy se v rámci Cottonovské teorie příběh odehrává. Trošku mi chyběla Cassiopea, ale snad se objeví v nějakém dalším pokračování.... Já jsem byl spokojený...nebo jinak...víc jsem nečekal...a říkám si, jestli to není ale špatně??

AlesXXX
11.11.2013 5 z 5

Přečetl jsem všechny knihy S. Berryho. I když mají své mouchy a jsou v zásadě hodně podobné, jednou za rok trocha dobrodružství, historie a luštění tajemství světového významu neuškodí. :-))) Vlastně se na ně těším. Původně jsem byl trochu skeptický, protože období tudorovské Anglie mi nepřišlo až tak zajímávé. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapen. Vyklubala se z toho jedna z nejlepších knih celé série. A překvapivě dobře napsaná.
Kdyby tuto knihu napsal D. Brown... Určitě by udělal líp, než Ztraceným symbolem nebo Infernem.