Jako stín

Jako stín https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500619/bmid_jako-stin-3PU-500619.jpg 4 280 68

Connie Woolwine série

Mysteriózní thriller od autorky Dokonalé série Někde tam je. Skrývá se. A neustále se dívá. Edinburské kriminální oddělení má plné ruce práce s případem únosce, kterého svědci popisují spíš jako stín než jako opravdového člověka. Vyšetřovací tým se proto rozrůstá o nekonvenční americkou forenzní psycholožku Connie Woolwineovou a londýnského inspektora Brodieho Baardu. Společně se vydávají po stopách narušeného pachatele. Podaří se jim zabránit tomu, aby podivný muž uvrhl do noční můry další nevinné oběti? „Jako stín je děsivá procedurální detektivka plná napětí, v níž vystupuje vrah z vašich nejhorších snů… Jedinečný hlavní hrdina proti zabijákovi, z kterého mrazí. Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla do konce. Netrpělivě čekám na další pokračování.“ Vicki Bradley, autorka thrillerů Before I Say I Do a Your Life of Mine „Dokonalá atmosféra, dechberoucí tempo a fascinující postavy. Líbilo se mi to!“ Suzy K Quinn, autorka thrilleru V zajetí klamu... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Shadow Man , 2021

monte
02.01.2023 4 z 5

Nebylo to dokonalé, ale napínavé a čtivé určitě

annettka1098
29.12.2022 4 z 5

Pokud stejně jako já hledáte detektivní thriller, ve kterém je kladen důraz na psychologii postav a vyšetřování jde spíše do pozadí, tak toto bude rozhodně kniha pro vás. Naopak ti, kteří dávají přednost popisu postupu vyšetřování budou asi kroutit (nejen) hlavou.

Příběh je vyprávěn z pohledu vyšetřovatelů i pachatele. Autorka to navíc vymyslela tak, že pohled vyšetřovatelů popisuje povolaná konzultantka, forenzní psycholožka Connie. Vše tak dává více prostor tomu, aby se případ řešil v knize pouze z toho psychologického hlediska a detektivní vyšetřování běží v podstatě někde na pozadí.

Celá kniha je hodně napínavá a celkem brutální, rozhodně bych ji nedoporučovala pro slabší povahy. Místama jsem ani nedýchala a jen otáčela stránku za stránkou. Navíc Conniin sarkasmus byl něco pro mě a v kombinaci s anglickým gentmanem Baardem mě dokázaly díky svým dialogům i rozesmát.

Kocourek
26.12.2022 4 z 5

Napínavé jako vždy, navíc Cotarduv syndrom opravdu existuje.... Nová postava forenzní psycholožky by si zasloužila další příběh. Samozřejmě Luc také.

JustWomen
25.12.2022 3 z 5

Špatně se to četlo, podivná úchylka, nesympatičtí vyšetřovatelé, podivně schopný rozpadající se únosce, nic pro mě. Brr... K dokonalé sérii to má daleko.

Magdalenkačte
25.12.2022 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, kterou jsem četla a hned takový “nervák”.
Jako stín je propracovaná detektivka, kdy čtenář stránku za stránkou odhaluje zvrácenou mysl vraha a společně s psycholožkou Connie a inspektorem Baardem zjišťuje, kdo oním vrahem vlastně je.
Příběh má spád a mě postava Connie moc bavila.
Rozhodně detektivku doporučuji a těším se na další knihy od této autorky

Jane2016
23.12.2022 5 z 5

Na jméno Helen Fields jsem v knihovně a na sociálních sítích narážela celkem často. A ani nevím proč, knihy od autorky jsem nikdy nezkusila i když jsem věděla, že ji spousta čtenářů hodnotí velmi kladně.

Já miluji thrillery, a Jako stín je opravdu kvalitní thriller/detektivka. Skvěle vykreslené postavy, děj, který utíká pod očima, a záporák s poruchou o které jsem ještě neslyšela. Co víc si může člověk přát!

Ačkoliv má kniha skoro 400 stran, tak se mi četla velmi dobře a měla jsem ji rychle přečtenou. To tempo příběhu Vás do sebe vtáhne a nemáte šanci knihu odložit. V knize byl jeden velmi creepy moment, na který si myslím nikdy nezapomenu. Menší spoiler – jde o svatební šaty. V okamžiku, kdy jsem četla tuto kapitolu, měla jsem husinu prakticky po celém těle.

Čili pokud hledáte čtivý, akční, zajímavý a děsivý thriller, tak můžu Jako stín jenom doporučit. Mě autorka tak nadchla, že se ve velmi blízké době pustím do série Dokonalé.

A samozřejmě budu natěšeně doufat, že autorka bude psát pokračování této knihy!

hana1039
22.12.2022 3 z 5

Audiokniha:
No,po sérii Dokonalá mi tahle knížka moc nesedla, podle mě to není žádný mysteriózní thriller,jen thriller... hraje tam ,,roli,, zvláštní a vzácný syndrom, ale nic víc... trochu jsem zklamaná, protože série DOKONALÁ byla opravdu dokonalá a tím je u mě na vysokém žebříčku a sama sobě si ho ,,nastavila,, takže bohužel...

Kizuizi
22.12.2022 4 z 5

Ó tohle bylo skvělé čtení! Napínavé, zajímavé, no a konec? Ten byl skoro „infarktový“! Uznávám, že jsem si místy říkala, jestli to není trošilinku přehnané, ale ono se vlastně všechno postupně vysvětlilo a hned to dávalo větší smysl. Jo tohle bylo hodně dobré.

ydnac
19.12.2022 4 z 5

VRAH MÁ NEOBVYKLÝ SYNDROM

Ispektor Baarda vyšetřuje vraždu jedné ženy a následně únos jiné.
K případu je přidělena také psycholožka Connie.
Jeho gentlemanství a její drzost se vzájemně doplňují a tvoří příjemnou a údernou dvojici :-).
Connie se snaží dát dohromady profil únosce, který by jim pomohl v jeho dopadení.
ON je však stále ukryt ve stínu.
Nebo je stínem sám?

SPOILER:
Syndrom chodící mrtvoly (Cotardův syndrom) opravdu existuje, je to vzácná duševní porucha, při níž si pacient myslí, že je mrtví (zdroj wikipedie).
Co mě dostalo, bylo to, že sám únosce zapomínal na své unesené...
A že jich bylo.
KONEC SPOILERU.

Těším se na další knihy paní Fieldsové :-)

Duchoslp
17.12.2022 4 z 5

Psycholožka Connie a inspektor Baarda jsou sehranná dvojka. Vzájemně se doplňují a jsou v patách únosci, který se snaží zrealizovat své sny. Dobré čtení a těším se na další díl

Ajuszka
15.12.2022 4 z 5

Taky to tak máte, že si knihy od určité autorky oblíbíte hlavně pro její hlavní postavy?
Možná proto mě tato kniha až tak nebavila, neboť mi zde chyběli Ava s Lucem.

Ale je to Helen Fields tudíž kniha stála i tak za to. Forenzní psycholožka Connie a inspektor Baarda jsou skvělý tým a řeší případ sériového vraha s Cotardovým syndromem.
Nejvíc mě bavil ten konec, ten byl opravdu skvělý.

Nicméně se těším na další knihu od autorky a pevně doufám, že už bude s mými oblíbenci

Evule *
25.11.2022 4 z 5

Tak dokonalé jako Dokonalá série to sice není, ale přesto mě kniha bavila a ráda si přečtu další díl.

petrsema
20.11.2022 5 z 5

Nevěřte míň než pěti hvězdičkám;) nápadité, postavy (zejména ta hlavni) zajímavé, při všech těch popisovaných hruzach i vtipné...

astra3
20.11.2022 4 z 5

Vyšetřovatelé Connie a Brodie byli fajn. Příběh děsivý. Jsem zvědavá, jestli bude pokračování.

KatyM.
18.11.2022 3 z 5

Kniha je jiná než předešlé knihy ze série Dokonalá, které mám moc ráda. Tuto knihu jsem přečetla, ale úplně nadšená jsem nebyla.

Hermínka
13.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha, četla se jedním dechem. Děkuji za forenzní psycholožku Connie Woolwineovou i za londýnského inspektora Brodieho Baardu. Zvláště Connie osvěžila detektivní příběhy Helen Fieldsové, protože Connie není policistka, nemusí striktně dodržovat příkazy a klíčování psychologických rozborů určitě autorku stálo hodně práce a studia, o odborných spolupracovnících, kteří jí v tom pomáhali, nemluvě. Zaujaly mě i životní osudy Connie i Brodieho, tak doufám, že se s nimi v některém dalším příběhu ještě setkám.

Martiiiik
01.11.2022 5 z 5

Výborná kniha, ostatně jako od autorky vždy.. :-) Skvěle vykreslené postavy, opět pár zvláštností u postav jako nikde jinde.. Drobné napojení na sérii s Lucem Callanachem, úplně to pasovalo.. A ten padouch, ten byl.. Autorka je prostě jistota a už teď se těším na další knihu :-)

Katulinka69
24.10.2022 2 z 5

Tak úplně wau napsat nemohu, ale hodnotím jako oddychovku

Petronela16
17.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Čo ja viem?Take nemastne, neslane... Začítala som sa lahko, novi hrdinovia tejto serie mi boli celkom sympaticki.Co už mi trochu vadilo bol ten umelo natahovany záver, to ja taketo nemusim, no a ešte aj dostala zabrať moja fóbia zo zahrabania do zeme....No nič, uvidime ako to bude pokračovať ďalej a buď, alebo ...

Peta0405
14.10.2022 4 z 5

Dokonalou sérii miluju, toto bylo trochu slabší, ale nakonec se to rozjelo a druhou půlku už jsem přečetla jedním dechem. Takže nakonec to vůbec nebylo špatné. Jinak postava Connie se objeví i v další knize ze série s Avou a Lukem, která vyšla na jaře v angličtině a jmenuje se One for sorrow. Přečetla jsem jí v originále a vpodstatě je časově umístěna po této knize. Takže jsem to měla trochu napřeskáčku, ale dějově to nijak nevadilo...