Jako stín

Jako stín https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500619/bmid_jako-stin-3PU-500619.jpg 4 280 68

Connie Woolwine série

Mysteriózní thriller od autorky Dokonalé série Někde tam je. Skrývá se. A neustále se dívá. Edinburské kriminální oddělení má plné ruce práce s případem únosce, kterého svědci popisují spíš jako stín než jako opravdového člověka. Vyšetřovací tým se proto rozrůstá o nekonvenční americkou forenzní psycholožku Connie Woolwineovou a londýnského inspektora Brodieho Baardu. Společně se vydávají po stopách narušeného pachatele. Podaří se jim zabránit tomu, aby podivný muž uvrhl do noční můry další nevinné oběti? „Jako stín je děsivá procedurální detektivka plná napětí, v níž vystupuje vrah z vašich nejhorších snů… Jedinečný hlavní hrdina proti zabijákovi, z kterého mrazí. Nemohla jsem knihu odložit, dokud jsem ji nedočetla do konce. Netrpělivě čekám na další pokračování.“ Vicki Bradley, autorka thrillerů Before I Say I Do a Your Life of Mine „Dokonalá atmosféra, dechberoucí tempo a fascinující postavy. Líbilo se mi to!“ Suzy K Quinn, autorka thrilleru V zajetí klamu... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

The Shadow Man , 2021

ElikaS
04.05.2023 4 z 5

Předně musím říct, že jsem knížku poslouchala v audioknižní podobě, a ač mi Martin Zahálka v jiných audioknihách nevadí, tak tady mě vyloženě rozčiloval. Jeho interpretace Connie mi lezla na nervy a otravovala mě.
Samotný příběh se mi líbil. Autorka se mi dokázala dostat pod kůži. Její popis především psychiky obětí je opravdu promakaný a hodně sugestivní.
Dvojice Connie a Brodie se mi líbila a doufám, že jejich vztah zůstane i v dalších dílech normální (pokud nám tedy autorka další díly připraví) a nevyvine se jako u Avy s Lucem.

katynka78
02.05.2023 4 z 5

Helen Fieldsovou jsem objevila v době, kdy jsem potřebovala zaměstnat svůj mozek i jinými myšlenkami než na to, co se děje v mém životě. Začala jsem variantou audio a velmi jsem si tak oblíbila nejenom poslouchání knih, ale hlavně autorčin styl.
Od té doby je Helen moje favoritka. Jasně i tady jsou nějaké nedokonalosti (občas takové neuvěřitelné přežití hlavních hrdinů - normálně by asi umřeli:-) ), ale pro mě je to autorka, která umí zaujmout, má dobrý styl, dovede zapracovat romanci tak, aby mi nevadila a rozhodně neopomíná to, že i do tragédií a celkově do života patří humor a smích.
A toto je pro její "bokovku" mimo sérii Dokonalá typické. Naprosto mě nadchla spojením světa britského a amerického. Miluju totiž suchý, ale trefný britský humor a spisovatelka jej tady velmi dobře a hlavně nenásilně používá.
Hlavní hrdinka Connie je hned sympatická, perfektně upřímná a přitom se vám to moc a moc líbí a nechcete jinak. A je to vidět i na ostatních hrdinech knihy. Zkrátka upřímnost s lidskostí a hlavně velkou odborností letí a nikdy neurazí, spíše pomůže.

Případ v této knize je velice zajímavý, a pokud si nepřečtete spoilery, tak budete při čtení opravdu velmi přemýšlet, co to je za šílence. Pointa, motiv je překvapivý a moc mě to bavilo. Ale případ je šílený a nebylo mi z toho dobře. O to mrazivější je, že se to může stát.
Za mě prostě Helen umí a až tak moc mi nevadí ta její "brutalita", která je ale více typická pro tu její hlavní sérii.
Těším se na každou její knihu, její případy mě zkrátka a dobře velmi baví. Doporučuju.

Maky806
11.04.2023

Mě se to teda líbilo moc, nová dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická a jsem zvědavá, jak se to mezi nima bude vyvíjet dál. Pokud teda bude pokračování...

hana4834
07.04.2023 3 z 5

Moc zajímavý motiv příběhu. Jinak slabší detektivka

namornice
31.03.2023 4 z 5

Předchozí série se mi asi líbila o malinko víc, ale i tohle čtení bylo značně napínavé a bavilo mě.
Elspeth, Meggy a Xavier jsou zavření v bytě. Nevědí, kde jsou, a nevědí, proč tam jsou. Vědí jen, že ten kdo je vzal, je už nepustí. Forenzní psycholožka Dr. Connie Woolvinová a detektiv Brodie Baarda tvoří velmi zajímavou dvojici a obě postavy jsem si oblibila. Libil se mi i fakt, že autorka použila postavu z předešlé série vzhledem k tomu, že se děj odehrává opět v Edinburgu, a zařadila ji do děje. Případ unesených obětí úchylným jedincem gradoval až do překvapivého konce, od půlky už jsem hltala stránku za stránkou a nemohla knihu odložit.
Helen Fields je velmi talentovaná autorka a píše prostě dobře. Nemůžu se dočkat až si přečtu další její knihy.

beata-betsy2310
13.03.2023 5 z 5

Sleduje, precízne plánuje a "zbiera" svoje obete. Prečo? Na aký účel? Doposiaľ bol nikým nevidený, Ako tieň... Je trpezlivý, pripravený v správny čas zaútočiť, nočná mora, ktorú nikto nechce zažiť.
Fergus zamkne svoje obete do domu bez okien, bez nábytku a núti svojich "hostí" hrať s ním jeho hru. Pravidlá sú jasné: nehráš - zomrieš. Fergus nemá čo stratiť, oni hrajú o všetko.
Vyšetrovací tím v Edinburku po vražde Angely a únose Elspeth, povolá na výpomoc americkú forenznú psychologičku Connie Woolwineovú, ktorá má vypracovať profil páchateľa a londýnskeho inšpektora Brodieho Baardu. Spolu hľadajú spoločné znaky obetí, aby odhadli páchateľove kroky, keď dôjde k ďalším únosom. Rôznorodosť unesených obetí situáciu profilovania páchateľa znemožňuje, vyriešiť tento prípad nebude jednoduché.
Začal sa boj s časom...a všetci ho majú žalostne málo.
Uprednostňujem temnejšie trilery a Helen Fieldsová presne týmto príbehom trafila do čierneho. Mysteriózny thriller Jako stín je samostatný príbeh, v ktorom prepína medzi postavami vyšetrovateľov, Fergusa a jeho obeťami. Z pozície čitateľa od prvej strany viete kto je páchateľ, no nepoznáte úplné dôvody jeho správania. Spôsob ako sa autorka s vami pohráva a dávkuje Vám napätie, vás núti čítať ďalej a premýšľať: čo chystá Fergus - tento skutočne desivý muž- urobiť? Postava záporáka Fergusa je skrátka originálna. Autorka rozhodne vie, ako vytvoriť darebáka z ktorého Vám naskakujú zimomriavky. Vpustí vás do jeho hlavy, aby ste zistili ako funguje dysfunkčná myseľ, ako si vyberá korisť, prenasleduje a pozoruje. Desivé...
Ďalších účinkujúcich - drzú, priamočiaru Connie a jej protipól stereotypného Anglického "suchára" som si obľúbila ihneď. Chémia, ktorú je medzi nimi cítiť a tiež vzájomná dôvera mi pripomínala dve postavy zo 6 dielnej knižnej série "Dokonalá" od Helen Fields.
Toto je skrátka strhujúce a mrazivé čítanie, pri ktorom sa musela vedieť čo sa stane na nasledujúcej strane a patrične som počas čítania zanedbala domáce práce.
Som zvedavá, čo ďalšie si Mrs. Fields pre nás nachystá nabudúce.
"Když přijde smrt, zmizí veškeré následky."

Didi15
13.03.2023 4 z 5

Dokonalou sérii to nepřekoná, ale není to špatné. Četlo se to téměř samo a nová dvojka vyšetřovatelů je sympatická. Místy mi to přišlo přitažené za vlasy , ale i tak to stojí za četbu.

Martičák
11.03.2023 5 z 5

Perfektní psychokrimi , kniha se četla sama a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, doufám tedy, že bude.

Šárka88
07.03.2023 5 z 5

Nechápu, jak někdo může dát nízké hodnocení a srovnávat s Dokonalou sérií. Tohle je úplně rozdílná knížka s novými postavami. Helen opět potvrdila svůj talent, za mě opět super, napjatý a čtivý děj. Místy hodně drsné a nechutné scény a představy. Connie jsem si oblíbila pro svoji chytrost a vnímání černobílého života a její částečně prořízlou pusu. Baarda je také sympaťák od samého začátku, jen tu svou zeď kolem sebe musí více rozbít a s Connie si myslím mu to půjde samo. Doufám, že bude pokračování.

P3_tis
06.03.2023 4 z 5

Jakmile jsem objevila tuto knihu od autorky série Dokonalá, tak jsem se těšila, jak si ji přečtu. Recenze mě však od toho odradily. Nakonec jsem jí dala šanci a dobře jsem udělala!
Prolog mi sice nedával moc smysl a u 1.kapitoly jsem se tolik nesoustředila, ale poté přišlo seznámení s hlavními vyšetřovateli a ti mě ohromně bavili! Příběh to byl zajímavý, místy jsem se opravdu nemohla odtrhnout. Místy jsem si naopak říkala, že je to zbytečně zdlouhavé (proto jedna hvězda dolů). Ale celkově kdo váhá, ať knize dá určitě šanci. A já doufám, že s Connie vyjde další díl :-)

Jeanine8
22.02.2023 5 z 5

Tak mě se tedy kniha líbila, relativně nízké hodnocení si nezaslouží....Z některých popisů se mi div nenavalovalo :-) Hlavní vyšetřovatelé byli pro mě extrémně sympatičtí, sedli mi oba. Získala jsem dojem, že by se možná mohl budoucí děj protnout se sérií Dokonalá....Kdyby tedy autorka vyměnila Avu za Connie, prosím?! :-D Ale budu snít dál.....

pohoda58
19.02.2023 5 z 5

Kniha neměla chybu, čtivá, napínavá, tato spisovatelka nezklame.

AlbionFoxyFox
19.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Začátek byl úplně parádní, ale pak se děj zpomalil, a když to v jednu chvíli vypadalo, že pachatel je duch, měla jsem knihu chuť odložit. Pak to ale vynahradil skvělý závěr a rozuzlení. Sérii s Lucem to ale nepřekoná.

harena
13.02.2023 3 z 5

Celkem je to pomalejší thriller, pro mne by stačila polovina stránek. Hodně se spisovatelka rozepisuje o tom, jak se snaží mladá žena, dvanáctiletá dívka a později invalidní hoch utéci z domu, kam je psychicky nemocný únosce zavřel. Také se tu mnoho informací několikrát zbytečně opakuje, ale kdo má rád takovéto pomalejší pátrátí, tak si jistě užije.

WaN635
09.02.2023 5 z 5

Svižné, děsivé, zvrácené, napínavé, šokující, takto bych popsala samostatný příběh ( snad začátek nové série) z pera Helen Fieldsove. Velké plus byli i opravdu sympatičtí hlavní hrdinové. Miluju silné ženské hrdinky a muže, kterým nevadí přiznat, že jsou opravdu jedinečné a mají oproti nim navrch.

luciinyknihy
08.02.2023 4 z 5

Styl psaní mi sedl a kniha se i dobře četla. Dva hlavní vyšetřovatelé Connie a Baarda mě nesmírně bavili. Především Connieina bezprostřednost byla velmi osvěžující. Určitě vydržte a neodkládejte knihu hned na začátku. Kniha se ještě rozjede a objeví se zde zajímavá linka příběhu. S tímto tématem jsem se v knize ještě nesetkala a bylo to pro mě velmi pozoruhodné čtení.

Hlavní vyšetřovatelé Connie a Baarda jsou povoláni k případu, kdy je unesena mladá žena, manželka a matka dvou dětí. Během vyšetřování je nalezeno tělo jiné ženy a vypadá to, že spolu oba případy souvisí. Neuběhne ani chvíle a je unesena i mladičká dívka. Opět to vypadá, že pachatel bude totožný. O co pachateli jde? Kde se pachatel skrývá? Proč unesl zrovna je? A co s nimi má za lubem?

Pokud máte rádi detektivky a thrillery, tak si myslím, že i tato kniha Vám může sednout a zaujmout Vás. Za mě ji určitě doporučuji a od paní autorky si ráda přečtu i její další knihy.

ash3672
03.02.2023 3 z 5

Ke knize jsem přišel omylem když jsem se spletl a chtěl koupit původně verzi s Lucem Callanachem a Avou Turnerovou, ale když už jsem ji měl, tak dostala šanci. Musím říct, že jsem zvědavý na druhý díl, protože série Luca a Avy se čte jedním dechem, a tato kniha mne začala bavit až po dvouset stranách.

Lenka541
28.01.2023 5 z 5

Moje první knížka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Napínavá a čtivá od začátku do konce. Ze zvráceného chování vraha i ze samotného popisu jeho zevnějšku se mi dělalo zle, takže to není určeno pro slabší povahy. Londýnský kriminalistka Baarda a přizvaná forenzní psycholožka Connie mně byli od začátku sympatičtí, což je pro mě u detektivek hodně důležité, takže rozhodně knížku doporučuji.

moudivlacek
16.01.2023 5 z 5

Nová dvojka příběhu: americká psycholožka profilerka Connie a londýnský kriminalista Baarda jsou přizváni k edinburgské kriminálce jako pomoc při únosu mladé ženy Elspeth, snachy velmi vlivného člověka. Ze začátku mi příběh nepřišel něčím výjimečný, takových příběhů jsem už četla mnohé.
Ale nedejte na první dojem jako já a čtěte dál, protože se příběh před vámi otevře v plné parádě. A nebude se řešit jen zmizelá Elspeth. A autorka mě totálně zmátla únoscem, protože jsem ho svým způsobem litovala, co se mu děje. Jenže v tomhle je právě spisovatelka špička svého oboru, dokonale a nenásilně přehodila "výhybku" děje a já jenom sledovala, jak žasnu, jaký to vzalo obrat. Skvěle vylíčené hlavní postavy, a to i záporné i kladné. Connie je takový uragán a Baarda super velký kliďas, do toho psychopat, na kterého jen tak nezapomenu. Takže nyní jen doufám, že tuhle dvojku hlavních vyšetřovatelů bych ještě někdy ráda v literárním světě potkala. Knihu doporučuji milovníkům thrilerů. To si opravdu počtete!

axspevak
04.01.2023 5 z 5

Napinave od zacatku do konce,dej svizne ubihal a jako bonus detailne popsany odporny vzhled pachatele,ze me strasil ve snech.Takove knizky mam rada :D