Conan: Hodina draka

Čtyři spiklenci oživí s použitím mocného magického talismanu zvaného Ahrímanovo srdce přes tři tisíce let mrtvého mága Xaltotuna, posledního Sethova kněze Pythonu, legendárního centra bájné acheronské říše. Očekávají od něj pomoc při uchvácení trůnu Nemedie a poté při dobytí Aquilonie. Jedním z nich je totiž Valerius, který si činí nároky na aquilonský trůn. O ten jej připravil barbarský válečník jménem Conan, který vedl povstání proti jeho strýci Numedidovi… Přeložil Jan Kantůrek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22663/conan-hodina-draka-22663.jpg 4.5172

Conan (knižní série) 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea

The Hour of the Dragon, 1935

Kniha Conan: Hodina draka

MichalPuchovsky
09.05.2020

Hodina Draka predstavuje do dnešných dní vzor dobre napísaného hrdinského akčného fantasy. Texasan bol v dobe tvorby románu už natoľko skúsený autor, že v knihe nie je ani slovo navyše a príbeh dobre odsýpa. Námet "kráľovstvo ukradnutého zlým mágom" si americký autor odskúšal už predtým v poviedke Šarlátová citadela, ale až v prípade Hodiny Draka ho doviedol do dokonalosti. Ak máte radi epickú akčnú fantasy, tak vám s vysokou pravdepodobnosťou sadne aj jediný conanovský román od Howarda.

Práve Hodina Draka sa stala moju vstupenkou do sveta Conana a akčnej fantastike vo všeobecnosti. Kúpil som si ju v roku 2010 na výlete v Prahe v jednom zapadnutom antikvariáte. Akási mágia ma priviedla k ožužlanému prvému českému vydaniu románu za pár korún. Po návrate do Bratislavy som sa do knihy pustil a zvyšok je história. Dodnes mám Hodinu Draka vystavenú v knižnici na čestnom mieste.

kilometr
06.04.2020

Barbar je nejlepší Conan.80%.

Richie1
06.03.2020

Krátký román o Conanovi je jakoby slepen z různých příběhů v různých částech conanovského světa. Celým příběhem se táhne spojovací nit, kdy Conan musí zničit svého čarodějného soka a k tomu potřebuje získat magický amulet, který je základem moci čaroděje. Cestování a prožívání různých nebezpečných dobrodružství na zemi, v podzemí i na moři je klasické fantasy v tom nejlepším Howardovském stylu. Kniha se četla velmi dobře a já si svého oblíbeného hrdinu Conana náramně užil. 90%

lampernaqui
11.07.2019

Jediný conanovský román od původního autora jsem si sice přečetl už v jeho třídílném kompletu, ale co... tohle je klasika, která se může číst pořád dokola. Nečekejte originalitu a nějaké hlubší pojetí postav. Dostanete čistokrevné fantasy se svými klady a zápory. Na tento román posléze naváže Conan mstitel od Lyona Sprague de Campa.

GIF242
04.01.2019

Moje první kniha s Conanem. Těžko hodnotit, ale v roce 91 to pro mě bylo epické ;-). Dnes by to asi bylo komické...

špulo
03.06.2018

Škoda, že nám Howard nenapísal viac románov o Conanovi. Veľká škoda...

frantisek8863
02.09.2017

Skvělý fantasy příběh o Conanovi, mocenských pletichách, magii, příšerách a krásných ženách. Jednoduše podaný, ale dlouhý příběh, kdy fandíte hrdinovy na jeho dlouhé cestě za získáním svého trůnu a snaze porazit starověké zlo. Velmi se mi líbilo kdy se Conan probudí na lodi a připomene posádce a otrokům svou minulost jako pirát Amra, velitel galéry Tygřice.

MC87
18.02.2017

Hodina draka, ve které se s drakem nepotkáš, je....klasická Conanovka, kterou přečteš za dva dny. Oproti povídkám zaměřeným především na hardcore akci a unikátní prostředí se román zaobírá dosti politikou, vojenstvím a psychikou Conana (což není špatné).

Milostná zápletka je horší než obvykle a poslední stránka ji nezachrání. Pokud je klasický Conan rasárna na 30 stránek, tak nemá (a nebude mít) konkurenci. Pokud má délku románu, tak prohraje se Zaklínačem a spol.