Co za světla není vidět

Co za světla není vidět https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498921/bmid_co-za-svetla-neni-videt-z41-498921.jpg 4 92 26

Pomněnka / Nezábudka série

1. díl

Okouzlující fantasy od autorky bestsellerové série Drahokamy. Quinn je cool a oblíbený. Matilda má nos věčně zabořený ve fantasy románech a rozhodně není jeho typ. Když však Quinna jedné noci napadnou strašidelné bytosti, spatří věci, které nejsou z tohoto světa. Komu se ale svěřit s tím, že se na vás šklebí lebky a sochy najednou mluví? Nejlépe holce odnaproti, která je vám úplně ukradená. Quinn neplánoval, že se s Matildou vrhne do nebezpečného kouzelného dobrodružství. A už vůbec ne, že se bláznivě zamiluje...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Vergissmeinnicht: Was man bei Licht nicht sehen kann , 2021

LenkaPet
05.02.2023 4 z 5

Určitě zajímavý námět. V knize se mi moc líbil humor a i proto jsem četla dal. Trochu jsem se u ní ale nudila a když mi po půlce došlo, že to do konce nestihnou vyřešit a že tento příběh bude na pokračování, je pro mě otázkou zda po dalším díle sáhnu. Uvidím. Samozřejmě bych chtěla vědět jak to celé dopadne, do čtení jsem se ale musela nutit a to ráda nemám.

Anna_Marie
19.01.2023 4 z 5

Kniha mě moc bavila, Kerstin Gierová opět nezklamala a přišla se skvělými nápady a velmi zajímavě promyšleným světem. Jsem zvědavá, kam se bude děj ubírat v dalších dílech.

baslerka1
11.12.2022 5 z 5

Autorka nám přináší nový fantasy svět a nebojí se ho kapánek otřít o své jiné knížky. A s tím nemám sebemenší problém.
Ale vadí mi, že jsem nedokázala věřit vztahu hlavních hrdinů. Že rodinné zázemí Matildy mi drásalo nervy. Že role všech postav nebyly dotažené (tři vagóny postav a různé skupiny bytostí, ale k čemu vlastně jsou netuším). Že se nad detaily mávne rukou - "Nepřemýšlej o tom".
Autorka necílí na dospělé nebo zralé (tím fakt nechci nikoho urazit!) čtenáře. Nabízí jiný svět a únik od reality díky neotřelému pohledu na již známé bytosti jako jsou např. víly. A tohle jsem vlastně čekala a dostala. Psané to bylo velmi čtivě, humor nechyběl. Takže spokojenost.

simona8126
05.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Jsem na straně 170, ale zatím tedy moc nadšená nejsem. A to rozhodně patřím k největším fanouškům knih Kerstin Gierové, ačkoli jsem věkově vysoko nad předpokládaným limitem. :-) Nejvíce jsem si oblíbila Zámek v oblacích a Stříbrné knihy snů (množství chyb a překlepů navzdory, CooBoo!), ale Pomněnka je zatím spíše zklamáním.
Ne že by jí chyběl humor, který je ostatně základním znakem všech zmíněných knih Gierové, ale popis fantasy světa mi (alespoň v této fázi) připadá chaotický a zbytečně obsáhlý (množství postav, k čemu vlastně?). Quinn má možná dobré hlášky, ale je značně nesympatický, navíc hlavní hrdinku odmalička šikanoval. Proč by ho proboha měla mít ráda? Nehledě na to, že zápletka s přijetím peněz od matky za to, že se jí budete starat o syna, ta byla od první chvíle jasným zdrojem konfliktu. Bylo evidentní, jak se to vyvine, že to Quinn zjistí, naštve se atd. Velmi chabý pokus o drama ze strany autorky. :-/ Frustrující a neoriginální, od Kerstin bych čekala více. Ani se mi nechce dočítat, ale tak... snad ty humorné hlášky budou stačit, abych u toho vydržela. Oproti jiným knihám autorky opravdu zklamání – zatím, ale možná změním názor.

DODATEK: Ne, názor jsem nezměnila. Alespoň ne k lepšímu, spíš naopak. :D

evineckY
20.11.2022 5 z 5

Povím vám,, že zrovna z Johanky z udělat zlobra mi moc nesedělo a musím zavřít jedno oko. Naproti tomu víly, duchové - filozof, básník, Angelika, chrliči a démoni - skvělý fantasy svět .
Přes to, že je tato kniha pro mladší čtenáře, bavila jsem se a to je hlavní
A nejlepší nadávka, která určitě bude frčet - suchaří ksicht :-)

Percabethka
06.10.2022 5 z 5

*čteno v originále*
Jestli je Kerstin Gier na něco expert - kromě vymýšlení a vyprávění příběhů, které vás vtáhnou do děje a už nepustí, roztomilý humor, popis prostředí a skvělé vykreslování postav -, pak jsou to trapné situace, při kterých jen nervózně sedíte nad zavřenou knihou a sbíráte odvahu ji zase otevřít. A nakonec se odhodláte, protože nutně potřebujete vědět, jak to celé dopadne.
Líbilo se mi, že byla kniha vyprávěná z pohledu Matildy i Quinna. A taky ten malý crossover s Rudou jako rubín byl fajn!
Co se Rudé jako rubín a Stříbrné knihy snů týče, Pomněnka se jim úplně nevyrovná, třeba se to ale změní v dalších dílech - a už tak je ta knížka parádní!