Co když se utopíme

Co když se utopíme https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483181/bmid_co-kdyz-se-utopime-3FI-483181.jpeg 4 408 91

Co když... série

Laurie Cavelleová si ze všeho nejvíc přeje hodit minulost za hlavu a začít s čistým štítem. Po tragické smrti staršího bratra se přestěhuje z Toronta na západní pobřeží Kanady a konečně se zdá, že jde všechno jako na drátkách. Rychle získá nové přátele a práci, ale především začne studovat medicínu na prestižní University of British Columbia. Sní o tom, že se stane lékařkou a bude zachraňovat životy, přesně jak si to přál i zesnulý Austin. Pak jí ale osud do cesty přihraje pohledného a sympatického medika Sama, který jí hned při prvním setkání na pláži naprosto učaruje. Laurie ale záhy zjistí, že je pojí i něco jiného než vzájemná náklonnost. Je možné, že byl Samuel Averett zapleten do událostí, které následně stály jejího bratra život? A co se tu osudnou noc přesně stalo? Minulost, před kterou prchla, ji opět dohání a je jen na Laurie, aby odhalila pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Red

What if we Drown , 2020

book_loverka_
09.12.2022 4 z 5

Vyzkoušela jsem další německou autorku a nezklamala! Osvěžující bylo prostředí medicíny, bylo to zase něco trošku jiného. Jen zápletka mi přišla, jako kdybych ji už někde četla (podobná je 9. listopadu od CoHo). Autorka se snažila zakomponovat i těžší témata. Oblíbila jsem si postavy i prostředí a bylo to hrozně čtivé (stejně jako většina německých romantik). Celkově mě to bavilo, další díly už mám pořízené, takže se do nich určitě brzy pustím.

Janca001
26.11.2022 4 z 5

Tato knížka měla velmi strhující zápletku. Byl to romantický příběh plný emocí a každou chvíli se děly události drásající srdce buď Laurie nebo Samovi. Prožívali stejně smutnou ztrátu a dokázali si rozumět i beze slov. Prostředí medicíny se mi líbilo tak moc, že mě začalo lákat ji studovat. :D (samozřejmě, že to asi nevyjde a ve Vancouveru je to studium úplně jiné než u nás). Knížku moc doporučuji. Není to žádná oddechovka, protože při čtení vám každou chvíli buší srdce nedočkavostí, co dalšího se stane. Těším se na další díly ;)

Romik99
25.11.2022 4 z 5

Moc hezká kniha. Oceňuji né úplně typickou zápletku. Akorát něžností, akorát romantiky. Chtěla jsem jí číst každý den, což se mi v poslední době moc nestává. Líbí se mi, kam mě autorka navedla, co mi touto knihou ukázala. Dva lidi se společným, ačkoliv smutným, zážitkem z minulosti k sobě podle mě cítí úplně jiné pouto. Mají mnohem hlubší vztah založený na porozumění a to jsem si dodnes neuměla ani představit. Velmi oceňuji i postavu kočky, která tomu dala odlehčující, chvílemi i veselý nádech. Celkově jsem velmi spokojená a moc ráda, že jsem měla tu čest se se Samem a Laurií seznámit. A to i přes to, že jsem na ní byla chvílemi dost naštvaná, protože bylo úplně jasné, že to s jejím tajemstvím nedopadne dobře. Miluju když ve mně knížka vyvolá různé emoce, ať už dobré či špatné. Znamená to totiž, že je velmi dobře napsaná a na čtenáře působí tak, jak by měla.

Kaja1
17.11.2022 4 z 5

Lhát se nemá, i když pravda někdy bolí. Je to příběh, který si myslím, že v opravdovém životě je nereálný, ale je to knížka a v té je možné všechno.

Tanya007
06.11.2022 5 z 5

Tuhle knihu jsem nějakou dobu ignorovala, protože mi přišla až moc romantická obálka na můj vkus nakonec jsem si ji pořídila a "ach můj bože "! Bylo to super, romantika, těžkosti i trocha te erotiky... pro mě dokonale kombo

Šárka88
27.10.2022 5 z 5

Další fajn začátek trilogie o různých lidech ze života, který odstartovala Lauren a Sam. Knížka velmi čtivá a plná pocitů. Lauren, která ztratila svého nevlastního bratra v domění viny z alkoholu se snaží najít nový život, jako studentka medicíny. Potká Sama, který má v sobě stejnou bolest, nesoucí vinu za smrt člověka, Laurenina bratra. Jejich životy se spojí a v knize se dočtete, jak cely příběh mezi nimi začíná.

luzajickova
19.10.2022 5 z 5

Sarah čtu poprvé a ihned sem si ju oblíbila. Příběh se lehounce a rychle četl, snad nebyla chvíle kdy jsem se nemohla dočkat, co se bude dít dál. Příběh byl smutný, chvílemi aj veselý, a také zajimavý a opravdu krásně sepsaný. Jelikož je kniha o medicině, kterou po pravdě moc nemusím, tak jsem se toho obávala zbytečně, nijak moc do detailu autorka nezacházela, za což sem jí vděčná. Mezi Samem a Laurie byla už od začátku cítit ta silná přitažlivost, no prostě je to táhlo k sobě od začátku. Nejvíc mě dostala Teddie jak vyprávěla o seznámení se Samem, no z toho jsem nemohla. Tento příběh ve mně vyvolal silné emoce, opravdu nádherný přiběh, i když jak už jsem psala smutný chvílemi, některé scény mě naprosto dostali, vypadalo to tak realně. Laurie spolubydlící Emmett a Holly, no lepší si nemohla přát, určitě bych takové taky brala. Emmett má u mě plusové body za to co udělal. Těšilo mě jak se Sam snažil Laurie pomoct v medicině a podpořit ji jak jen mohl, podporoval ji když si nevěřila, však on by se kvůli ní aj doslova přetlhl jak moc po ní toužil a měl jí rád. ¨Mamča¨ Amber škoda že jí nebylo více, ale tak co už, více ji poznáme v druhém díle této serie. Ještě bych ráda dodala, že Teddie a Kian byli slaďouši už od začátku.

tynka65
18.10.2022 5 z 5

Tak tohle mi vzalo dech! A zlomilo srdce.
Nádherný příběh, plný bolesti a citů. S neuvěřitelně sympatickým hlavním párem Laurie a Samem.

Knížka mi ležela doma přes rok a mě se do ní nějak nechtělo, absolutně nechápu proč?! Je úžasná! A řadí se mezi mé romantické oblíbence . A Sarah Sprinz mezi mé oblíbené autory, z německé stáje autorek je hned za Mohou Kasten ( uvidíme jak s poradím zamíchají další dva díly série).

Pája699
21.09.2022 5 z 5

Za mě určitě perfektní start nové série. Na pokračování dalších hrdinů se těším. V tomto díle nedostali všichni svůj prostor. Příběh mě bavil a nenudil ani trošku a krásná, lákavá obálka jako bonus :-) Laurie a Sam…dvě zlomené duše, kteří hledají svoji cestu k sobě samým…k pochopení, k odpuštění….Emoce se vám budou střídat po celou knihu. Další milé překvapení popisy z lékařského prostředí a děj se odehrává v Kanadě. Za mě jedno velké ANO.

TerkaM
11.09.2022 5 z 5

Líbilo se mi to - bylo to přesně tak oddechové, jak jsem potřebovala. Zároveň nám autorka dala možnost nahlédnout do studia medicíny a to nejen okrajově, jako tomu je u jiných knih právě z německé stáje autorek. Ač jsem měla chuť hlavní hrdinku proplesknout, aby šla s pravdou ven, musím říct, že i navzdory tomu se mi to líbilo. :-)

vera5841
04.09.2022 4 z 5

Laurie se snaží uniknout všemu, co ji doma trápí, ale opak je pravdou - narazí na minulost tím nejtvrdším způsobem. Dozví se pravdu? Bude i ona schopna říct Samovi pravdu? a především - vydrží to jejich láska?
Ačkoli kniha žádný velký WOW efekt nevyvolá, je to ve svém žánru velmi příjemná, čtivá oddechovka. Pokud máte rádi spíše vyspělejší romantiku, tahle kniha pro vás nebude. Ale pokud si vystačíte s mírnějším teenergerovským hledáním sebe sama, tak se klidně začtěte

Lucyk01
31.08.2022 5 z 5

Tohle byla první kniha, kterou jsem četla od autorky. Takže jsem byla zvědavá na její styl psaní, jestli bude podobný jako u ostatních německých autorek, které jsem četla. A ani trochu jsem se nemýlila. Její styl psaní mi od začátku vyhovoval, kniha se četla hezky a rychle. Stránky ubíhaly rychle, takže kniha je přečtená poměrně za krátkou dobu.

Jsem se hrozně těšila na zdravotnické prostředí a medicínu, která se v knize vyskytuje Až na jednu scénu v pitevně jsem to dávala a nebylo to zas tak strašný.

Laurie jsem si od první chvíle zamilovala a to samé se stalo u Samuela. Takové zlatíčko a velmi se k sobě hodí.

Děj byl vskutku krásný a z celého příběhu plyne ponaučení, že každý dělá chyby a že každý se s nimi vypořádává jinak a jsou součástí našich životů až do smrti.

Celou knihu jsem čekala na ten okamžik, kdy se Samuel dozví, kdo Laurie ve skutečnosti je a jak bude reagovat. A pak jsem také čekala na okamžik, kdy se konečně dozvíme, co se ve skutečnosti stalo. Zkráceně řečeno, osudu nikdo neuteče.

Určitě jsem autorku zařadila do mých oblíbených spisovatelů a rozhodně si nenechám ujít další díly v sérii Co když...

Knihu vřele doporučuji!! Prostě příjemná oddychovka bez neočekávaných zvratů a s koncem, který se dá odhadnout

Gabetka
26.08.2022 3 z 5

Určitě to nebylo špatné, ale bohužel ani skvělé. Takový povedený čtivý průměr, který neurazí a nějaké to odpoledne zpříjemní. Ale že byste nedočkavě čekali na chvíli, kdy knihu vezmete do ruky, to se mi s touto nestalo.

tereza9371
22.08.2022 5 z 5

Po knize jsem v knihovně sáhla vlastně jen proto, že mi padla do oka obálka (ano, já vím, nesuď knihu podle obalu), ale udělala jsem sakra dobře. Od první kapitoly jsem se do ní úplně ponořila a po dvou večerech jsem s kapesníkem v ruce otočila poslední stránku.

Vyrovnat se se ztrátou je těžké pro každého z nás, ani Laurin nebyla výjimkou a totéž platilo pro Sama. Autorce se povedlo hlavním postavám vdechnout duši a tím je "polidštit". Připadalo mi, že oba znám a prožívala jsem radost i bolest spolu s nimi.

Plusové body dávám knize i za nádech lékařského prostředí a příběh odehrávající se v Kanadě.

Za mě kniha není ani tak o ztrátě jako o důležitosti odpuštění a to hlavně sám sobě...

IG: vesnicka_knihomolka

andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Kniha mě pohltila, příběh Laurie a Sama mě těšil a bolel stejně tak, jako hlavní postavy. Chtěla jsem se stát součástí jejich party, pracovat s nimi v bistru a užívat si tu atmosféru, kterou knížka dýchá. Chtěla jsem říct Laurie i Samovi, že se každý vyrovnává se smutkem po svéma že je to tak v pořádku. Že každý dělá chyby.
Zamilovala jsem si tu knihu už na prvních stránkách a stala se moji nejoblíbenější ze všech těch skvělých příběhů, které jsem měla příležitost letos přečíst z mojí Red poličky.

Raislin
02.08.2022 5 z 5

To byl zase příběh! Hlavní hrdinové byli báječní a občas mi ukápla slza. Kniha byla čtivá. Takže za mě stojí za přečtení. Těším se na další díl.

Vaiolet
26.07.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Chytlavý příběh, sympatické postavy, drama... no prostě vše co má kniha mít aby mě chytla za srdce. Co když se utopíme jsem přečetla doslova jedním dechem. Vřele doporučuji.

alzbeta2843
16.07.2022 3 z 5

Kniha “co když se utopíme” pojednáva o novom začiatku, o vyrovácanie so smrťou blízkej osoby, ale najmä o nových známostiach. Kniha sa mi páčila prostredím, ktoré bolo rozhodne nové pre mňa. Či už prostredie Toronta alebo medicínske prostredie. Z dvojce mi bol samozrejme sympatickejší Sam. Hlavná hrdinka mi neprišla sympatická a mňa nejako neprekvapila zápletka vôbec. Kniha sa veľmi ťahala asi pokus o slowburn romancu, ale za mňa to veľmi nefungovalo.

Mybooks
12.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo neskutečně skvělý. Tahle kniha mě natolik uchvátila, až mi z toho příběhu ukápla slza. Nechtěla jsem končit se čtením, ale každý příběh začíná, ale také zároveň končí. Druhý díl si určitě přečtu.

Kikuse13
11.07.2022

Krásný příběh, těším se na další díly ze série Co když...