Co jsme si nikdy neřekli

Co jsme si nikdy neřekli https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428001/bmid_co-jsme-si-nikdy-nerekli-Lk3-428001.jpg 4 290 69

Šestnáctiletá Mehrín Miahová bojuje s úzkostmi a depresí. Tento Chaos, jak tomu říká, pohlcuje její mysl a dávno už přebral kontrolu nad jejím životem. Mehrín je neuvěřitelně nešťastná. Má pocit, že už to dál nezvládne, že musí zmatek v hlavě nějak ukončit. Uchýlí se proto k tomu nejradikálnějšímu řešení. Přihlásí se na stránku MementoMori – server, který spojuje uživatele do skupin a určuje jim čas a metodu smrti. MementoMori propojí Mehrín s Carou Sandersovou a Olivií Castletonovou, dvěma cizinkami, které bojují s vlastními zákeřnými démony. Když se však začnou děvčata tajně scházet, ukáže se, že nejsou až tak odlišná a najdou jedna ve druhé pochopení. Ačkoli je dohromady svedlo nutkání sáhnout si na život, vznikne mezi nimi hluboké přátelství a dívky si žačnou uvědomovat, že pokud vyhledají pomoc, jejich životy bude mít smysl žít. Rozhodnou se ukončit dohodu se serverem MementoMori. Osud je ale krutý pán a MementoMori je nenechá odejít tak snadno. Začíná vražedně nebezpečná hra, která poštve dívky jednu proti druhé... Silný a emocemi nabitý debut autorky Yasmin Rahmanové o přátelství a síle přežít.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All The Things We Never Said , 2019

Baruš111
26.04.2020 5 z 5

Tato kniha, mě zaujala a vtáhla do děje, dobře se četla. Určitě doporučuji k přečtení.

Damonka12
14.04.2020 4 z 5

4,5 tuto knihu doporučuji všem, velice důležité a zajímavé téma, o kterém by si měli přečíst úplně všichni. Zajímavě psané kapitoly.

Strayed
12.04.2020 3 z 5

Kniha ve mě nevyvolala žádný wow efekt a nutkání doporučovat ji každému, který se o podobné témata zajímá... Ale je psaná celkem čtivým způsobem.
Nevíc mě dostala příběh Olivie, kdy jsem měla opravdu nutkání dotyčnému ublížit (kdo četl, ten ví). Líbilo se mi, že každá z dívek, měla jinak graficky zpravované kapitoly, které podle mě dobře vystihovaly jejich příběh...

ivetdos
10.04.2020 2 z 5

Jako pecka nutná k přečtení to za mě není, nebo aspoň ne pro čtvrt století starou osobu jako jsem já :D ale zajímavé to bylo. Myslím, že touhle formou ještě žádná knížka nepojala téma deprese a úzkostí a pro mladé čtenáře to je určitě důležitý titul, který otvírá oči. Na to, že se celá kniha nese ve smutnějším duchu, mě to nijak nesejmulo - na rozdíl třeba od Dívky na kusy - a zároveň ve mě zanechala dojem. Mírně mě vytáčely pasáže s Olivii (ten text ????) a přeskakovala jsem zvýrazněný text Chaosu u Mehrín, ale i tak je to neskutečně čtivé a děj odsýpá, na to že má kniha 450 stran. Pro mladší čtenáře je to asi hodně dobrá kniha, ale já asi potřebuju číst něco jiného. Přišlo mi to jako typ knihy od Petry Dvořákové, akorát pro young adult :D Takže doporučuji spíš mladým, já bych z ní třeba ve 13 byla nadšená

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

Celý příběh byl napsán dost reálně a já to holkám fakt věřila. Dost často mívám u podobných příběhů s tímto problém. Tady to bylo způsobené tím, že se zde objevovali opravdu skutečné důvody, které jsou za mě opravdu vážné a chápu proč by hlavní hrdinky kvůli tomu chtěli spáchat sebevraždu. Navíc mě překvapilo, kolik vážných témat se zde prolíná. Myslela jsem si, že to bude čistě o depresi a sebevraždě, ale ono toho bylo mnohem více.
Všechny tři hlavní hrdinky mi byly sympatické, dokázala jsem najít pochopení u každé z nich a v hloubi duše doufala, že to s nimi dobře dopadne. Nejvíce mi ale k srdci přirostla Olivia, jejíž problém je opravdu na pováženou a mělo by se o tom sakra mluvit. Plusové body určitě přidávám i za to, jak jejich jednotlivé kapitoly byly graficky odlišené.
No a třešničkou na dortu je to, že je to napsáno thrillerovým stylem. To už je druhá kniha, u které se mi tahle kombinace žánrů osvědčila a ráda bych ji vyhledávala i nadále. Člověk takový příběh slupne jak malinu.
Další kniha, kterou mohu vřele doporučit dále. Opravdu mě velmi mile překvapila.

Dáduše
31.03.2020 4 z 5

Dobře napsané. Styl vyprávění a jazyk psaní hodně prozrazoval, že je titul určen pro mládež. Pro mládež, ale jistě skvělé a poučné. Zajímavý námět.

Johanaop
29.03.2020 5 z 5

Velmi dobrá kniha popisující nepříjemné problémy třech mladých dívek. Autorka se snaží přiblížit něco, o čem se tolik nemluví, ale rozhodně by mělo...

Celá tahle záležitost s webovou stránkou umožňující lehkou cestu k sebevraždě je dost děsivá. Stejně tak děsivá jako lhostejnost rodičů i kamarádů vůči signálům, které vysílají děti se sebevražednými úmysly. Konec mě dohnal k slzám.

Nakladatelství Yoli se zaměřuje především na literaturu pro mladé, umí přesně vystihnout myšlenky a pocity puberťáků. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla, ráda ji doporučuji dál.

RoseDadas
18.03.2020 5 z 5

Tuto knihu o 440 stranách jsem přelouskala za dva dny a jednalo se o opravdu skvělé čtení, i když ne zrovna veselé. Grafické zpracování kapitol jedné ze tří postav bylo velmi zajímavé a nápadité, text připomíná verše a celou knihu to skvěle ozvláštnilo. Obrovským plusem knihy je, že propojuje tři zcela odlišné osobnosti s různými problémy. Příběh popisuje závažná témata, která jsou čím dál tím více aktuální, naléhavá a mělo by se o nich mluvit.

tereza7804
12.03.2020 5 z 5

Dokonalost! Něco jiného než jsem zatím četla,ale neuvěřitelně čtivé!