Co jsi to za matku?

Co jsi to za matku? https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334223/bmid_co-jsi-to-za-matku-1Ls-334223.jpg 4 542 201

Co se stane, jestliže zmizí dítě vaší nejlepší kamarádky, právě když jste ho měla na starosti? Co si počnete? Přesně tohle řeší Lisa Kallistová jednoho mrazivého prosincového dne v anglické Jezerní oblasti. Celý svět se jí změní v noční můru. Nejenže se totiž třináctiletá Lucinda pohřešuje jen a jen Lisinou vinou, ale navíc jde už o druhou dívku, která zmizela během pouhých čtrnácti dní. A tu první našli donaha svlečenou, poté co si prošla strašlivým utrpením. Lisa je zničená pocitem viny, a když ji Lucindina rodina veřejně obviní, rozhodne se svou chybu napravit. Začne postupně odkrývat okolnosti Lucindina zmizení a přitom zjistí, že nic není takové, jak se na první pohled zdálo. Co jsi to za matku? je úspěšná prvotina britské autorky mladší generace.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Just What Kind of Mother Are You? , 2013

Mikanadeta
11.11.2020 5 z 5

Skvěle napsáno. Kniha se čte dobře, příběh odsýpá, no a závěr? Absolutně nečekaný.

Fzuzik
29.10.2020 4 z 5

Knížku jsem doslova zhltla. Opravdu povedené dílo. Při četbě pasáží z útulku mi až srdce usedalo, když jsem si představila všechny ty nebohé tvorečky.
Ráda si od autorky přečtu další díla, když budu mít možnost.

JankaV80
28.10.2020 5 z 5

Není to jen detektivka, ale i příběh obyčejné, přetažené ženy od rodiny. Lisa jednoho prosincového dne zapomene, že dcera její kamarádky měla být na noc u nich doma a s dcerou Sally pracovat na projektu do školy. Všechno je o to horší, že třináctiletá Lucinda není první ztracenou dívkou v tomto kraji. A tak se rozběhne kolečko pátrání a odhalování - a jak už to tak bývá, nic není takové, jak by se mohlo zdát. A nevětším překvapením v tomto příběhu není osoba, která je za zmizením dívek, ale osoba blízká Lise, která ji neuvěřitelně ublíží.
Kniha se četla sama. Příběh je moc pěkně napsaný, má spád a žádné krkolomné nebo neuvěřitelné zvraty. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Ophelie
26.10.2020 4 z 5

Nic není takové, jak se na první pohled zdá, obzvlášť v rodinách, kde to zvnějšku vypadá dokonale, ale když vše prozkoumáte hlouběji... Kniha se mi moc líbila, Lisa mi byla sympatická - obyčejná ženská s poněkud neobyčejnými problémy. Zmizení Lucindy a vše kolem něj drží čtenáře stále v napětí, protože chcete vědět, kdo (a proč) to tedy udělal? Konec knihy byl pro mě překvapivý, ačkoliv už dříve jsem pojala jisté podezření... Četba mě bavila, určitě doporučuji!

4824
11.10.2020

Tři večery na její přečtení, za mě hodně detailů a popisů okolí, pořádný spád měla pro mě kniha až za polovinou. Některé pasáže nebo zvraty se mohly více rozepsat. Zásadní a vau momenty byly pro mě hodně rychle napsané. Více než zvraty byly rozepsány detaily okolí, oblečení, míst....škoda.

Baja333
22.09.2020 5 z 5

Best off..... Kniha napínavá a plná nečekaných zvratů od začátku do konce. Závěr knihy mě totálně odzbrojil - nečekané. Přečteno v rekordním čase. Od knihy se nedalo odtrhnou.

Daenerys
11.09.2020 5 z 5

Podle mě vynikající! Napínavé od začátku do konce, napěchované, neotřelé a nakonec nečekané rozuzlení. Navíc ten koncept střídání er a ich formy vyprávění to dělá ještě šťavnatější, to se moc často nevidí, ale řekla bych, že to bude čtenářsky velmi vděčné.

blazniva7983
22.08.2020 5 z 5

Podvědomě jsem se od začátku připravila na četbu o hnusnym pedofilovi... o to větší překvápko bylo tohle. Dost mrazivý.

Ticiana
12.08.2020 3 z 5

Trochu jsem mela zmatek v postavach. A za mne je to spis prumerna detektivka. Neco jsem tusila, ale ne uplne. Oblibila jsem si Joa a policistku Joanne. Dam si i dalsi knihu, snad se bude libit vic.

ivzu77
08.08.2020 4 z 5

Další čtivá kniha, příběh mne zaujal, naštěstí se nikterak nevlejlo a oblíbila jsme si i policistku Joanne. Příště zkusím další dílo této autorky.

burei
24.07.2020 4 z 5

Pěkné, čtivé, opět nečekané rozuzlení. I když ke konci už jsem to tak nějak tušila.

Allla9
08.06.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha ze života. Co vše se skrývá za zdánlivě šťastným a poklidným životem bez chybičky? Obyčejný život i s chybami.

musivila
25.05.2020 4 z 5

Kniha je psaná z pohledu Lisy a prokládána pohledem únosce dívek. Lisa musí stíhat domácnost se třemi dětmi, manželem Joem, třemi psy a prací na plný úvazek ve zvířecím útulku. Není tedy divu, že je toho na ni často moc a občas na něco zapomene … Na jedné straně je tedy Lisa – věčně uštvaná matka a na druhé straně její kamarádka Kate – na pohled dokonalá matka. A když zmizí její dcera Lucinda, Lisa si to dává za vinu. Ale je opravdu vinna? Šlo tomu zabránit? A co Kate a její manžel Guy? Jsou opravdu tak dokonalý? Nebo Katina sestra Alexa a její manžel Adam? ….

Trochu mi mrzí, že únosce dívek nedostal v knize větší prostor, ale jen tak okrajově. Zvlášť, když si vyhlídl i dceru Lisy. K jeho odhalení dojde najednou a nečekaně, bez nějakých zádrhelů. Autorka vsadila totiž na jiný wau efekt, ale nevím, jestli se ji to úplně povedlo. V knize se našly i nudnější pasáže, bez kterých bych se obešla, př. popis záchrany koček, bláznivá teta Jackie atd. Jako kdyby autorka nevěděla, čím natáhnout děj.
Závěrečné slovo autorky krásně objasní, co ji vedlo k napsání této knihy. Téma je to určitě zajímavé.

_Michelle_
21.05.2020 5 z 5

Úžasně čtivá a napínavá kniha od začátku do konce. Tento thriller se může pochlubit zajímavým námětem a spoustou barvitě vykreslených postav. Po dočtení vám vše bude dávat smysl a žádná otázka nezůstane bez odpovědi. Čtení jsem si moc užila a doporučuji ho všem milovníkům napětí.

skubby
19.05.2020 5 z 5

Pěkná kniha, příjemně napsaná a ze života ...

pavla.ba
10.05.2020 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Autorku mám moc ráda, ale přesto nedosahuje takových kvalit, jak její další knihy. Čtivá je velmi, atmosféru si taky udržuje dobrou, zápletka je vymyslená hezky, ale přesto je to dost průhledné a tušíte, co vás v ní čeká a já miluju takové ty wow konce.

trudoš
07.05.2020 3 z 5

Paula Daly sází na jistotu, tedy na noční můru každého dospělého - dopustit ztrátu dítěte někoho jiného. V tomhle ohledu se její thriller neštítí ničeho a jízlivé výčitky lítají vzduchem hustěji, než kulky v Afghánistánu. Jenže jak je ústřední motiv jednoduchý, namísto nějakého vyšetřování se autorka raději vrtá v nepodstatných věcech, jako jsou zmenšující se prsa kriminalistky, chytání zdivočelých koček či odhalení manželské nevěry. Ono to sice hezky ilustruje charakter anglického maloměsta, jenže na spádu zápletky to příliš nepřidá. Navíc jsem čekal eskalaci emocí, ale ony se postavy první tři dny po zmizení holčičky snaží žít stejně jako předtím. Jako by se právě nezhroutil svět hned na dvou frontách. Jakmile však autorka překročí nakladatelem požadovaný počet stran, vezmou události spád a psychologické drama nádherně vygraduje, třebaže motivace pachatele nemá s realitou moc společného. V důsledku další pěkná epizoda ze seriálu Zoufalé manželky / Sedmilhářky (doplňte oblíbenější).

Aghatte
05.05.2020 5 z 5

Přečteno za 5 hodin.
Mně se to tedy líbilo. Nejde o detektivku ani Thriller, spíš rodinné psychodrama. Styl psaní mi vyhovoval, připadalo mi, jako bych sledovala film, jak to bylo plastické.
Knihy autorky čtu od nejnovější k první, už jsem tedy pochopila, že vyšetřovatelka je jen postava do pozadí. I zločin je zmíněn spíš na okraji a vyřeší se sám, sérií náhod, rozhodně při vyšetřování nemá policie žádnou zásluhu na dopadení pachatele. Nicméně, detektiv konstábl je žena, a je sympatická. Není zde ani žádný zvrácený popis činu či obětí.
Výborný doslov autorky. Opravdu máte pocit, že ženám rozumí. I těm "perfektním matkám", i těch "co toho na ně prostě bylo moc". Muži jsou jen jako doplněk příběhu. Kladný, záporný, občas projeví svou zranitelnost, ale v podstatě o ně nejde.
Je to hlavně pro ženy a o nich. Donutí vás přemýšlet. A po přečtení honem utíkáte obejmout své děti.

andrea7191
04.05.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha se zvratem, který se dá zařadit mezi ty "ze života". Vzhledem k tomu, že kniha není moc dlouhá, dá se přelousknout během "chvilky".

janadibelkova
22.04.2020 5 z 5

Jak se mi do téhle knihy nechtělo, tak mě velmi překvapila, má spád, děj, napsána je velmi příjemně, čtivě a rozhodně doporučuji.