Král

Král https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495015/bmid_kral-DzV-495015.jpg 4 444 101

Clifton Forge série

Novinářka Bryce Ryanová tuší, že v autoservisu, který vlastní a v němž pracují členové bývalého motorkářského klubu, se toho děje víc než jen opravy aut a motorek. A když dojde k brutální vraždě ženy a vše ukazuje na členy klubu, je odhodlána viníky odhalit. Jenže jejich drsný a pohledný šéf Kingston Dash Slater se stává nečekaným protivníkem. Jeden polibek a Bryce bojuje nejen o příběh do novin, ale především o záchranu svého srdce před „železným králem“.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Steel King , 2019

LilianaFalcon
27.06.2022 5 z 5

4,5 dala bych i pět čistých, ale trochu mě rozladil ten konec... Ani ne tak to, že byl otevřený, to mi u romantiky nevadí a naopak se mi líbí, že se detektivní zápletka řeší celou sérii (třeba u Sabriny Jeffries), spíš mi tam vzhledem k duchu knížky chyběl temnější tón epilogu... Ta duha a jednorožci na samém konci byly fajn, ale čekala jsem něco víc, co by mě navnadilo na další díl...

jackdaw
21.06.2022 2 z 5

No , já se přiznám ,že na tohle asi nejsem dostatečně romantická . Temné mi to nepřišlo , spíš jen děsivě sladké . Zjevně mě zmátla ta obálka a tak do dalšího dílu nejdu .

Ketfl
16.06.2022 4 z 5

Temná romantická série... No, já nevím, ale to temno jsem tam zas tak úplně neviděla, nebo mám minimálně o temnu jinou představu, každopádně nevadí. Příběh byl fajn, detektivní zápletka sice bude roztažená do dalších dílů, takže čtenář odpovědi nezíská a může tak dál přemýšlet, kdo by to mohl udělat. Sama jsem zvědavá. Hlavní postavy byly super, Bryce se mi fakt líbila. Nebála se, řekla svůj názor - prostě fajn hrdinka. Navíc mezi ústřední dvojící skvěle fungovala chemie, jen za mě by tam klidně mohla být trochu víc rozepsaná ta erotika :-D. Ale líbilo se mi to. Jsem zvědavá na příběh Genevieve a Isaiaha.

Njangu
15.06.2022 5 z 5

Tak fajn, vypadá to, že paní spisovatelka se rozhodla natahovat hlavní kriminální zápletku přes několik dílů ;(
Ale jinak to bylo super. Už teď se moc těším na další díl. Bryce a Dash byli výborní. Od začátku tam ta chemie fungovala a to jejich hašteření jsem si opravdu užívala.

petusska01
13.06.2022 5 z 5

Som príjemne prekvapená. Čakala som nejakých drsných týpkov, ktorí sa neriadi pravidlami a o citoch sa veru nebavia nikdy. A potom strašne otravnú novinárku. Ale dej príjemné odsýpal, chémia medzi Kingom a Bryce sa mi páčila, dialógy len doplnili príjemný pocit z čítania. Obaja "rástli" aj keď s tou dôverou, to nebolo jednoduché. Zápletka a celkovo tá detektívna časť tohto príbehu...je to fajn, ale ako mohlo sa to ukončiť už v tejto knihe veru a do ďalších vymyslieť niečo nové...ALE áno, páčilo sa mi to, prijemne čítanie a to je dôležité.

Renka931
12.06.2022 4 z 5

No, temná romance… ale jo, nakonec se to hezky četlo, romantika byla, chvíle napětí taky. Odpočinková kniha :)

V.Marie
11.06.2022 5 z 5

Příběh dobrý, rychle to odsýpalo, ale ten konec je pro mě neuzavřený. Vlastně ani nevíme, jak to dopadlo s Dravenem a co se stalo mezi Isaihem a Gen.. trochu zklamání

lena.o.knihach
10.06.2022 4 z 5

První díl temné romantické série Clifton Forge mě nalákal obálkou i anotací. Novinářce Bryce a vůdci bývalého motorkářského gangu Kingstonovi jsem nemohla říct ne.

Kombinace detektivky a romantiky byla skvělá, ale od konce jsem čekala trochu víc. Mám tip na vraha, jinak samé otázky a žádné odpovědi.

Čtení neskutečně utíkalo, střídaly se pohledy dvou hlavních aktérů, mezi kterými to navíc skvěle jiskřilo. Neočekávala jsem od Krále nic bombastického a přece mě příjemně překvapil.

Moc se těším na Rytíře o dvojici Genevieve a Isaiah.

lenka8617
08.06.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale od takových tvrdých hochů s jejich minulostí jsem čekala něco trochu jiného... Rozhodně jsem už četla lepší knihy. Tohle byla spíše taková romanťárna s trochou erotiky a trochou detektivní zápletky... ‍️

Kiwicatko
08.06.2022 5 z 5

Rekneme si to uprimne, Dash byl v prdeli hnedka od zacatku, jen co ji uvidel, tak nemel sanci. Ale snazil se, to se mu neda uprit. Pribeh me prijemne pohltil a neskutecne me stve, ze porad nevi kdo je tim hajzlikem. Chudera Bryce, tohle bych nechtela zazit.

Uz se nemuzu dockat druheho dilu. Jeho hlavni postavy me zaujaly uz tedka.

Wabinka
08.06.2022 3 z 5

Na tuto knihu mě nalákaly nadšené recenze, ale já tady opět půjdu proti proudu. Dle anotace a obálky jsem čekala opravdu hodně temný a drsný příběh ze strany Dashe a jeho teď už bývalého klubu. Ale vždyť on i jeho otec a vlastně i ostatní byli takoví hodní slaďouši. A ta detektivní zápletka? Nad přestřelkou v lese jsem nevěřícně kroutila očima.
Takže shrnuto - sladká romantika s náznakem erotiky a s primitivní zápletkou, která neurazí ani nenadchne.

Fidibus
07.06.2022 3 z 5

(SPOILER) "Staré démony nechali za sebou, aby mohli začít od začátku."
Mladá novinářka, která utekla z velkého světa, chce napsat zajímavý článek o místním motorkářském gangu, který se rozpadl. V tu chvíli je zabita žena o z vraždy obviněn zakladatel gangu Draven. Jeho syn Dash mu chce pomoct a potýká se s Bryce, která pátrá. Vzájemně je to přitahuje, takže chvíli jsou spolu a pak ne. Do toho zjistí Bryce víc o zavražděné a jejím vztahu k Dravenovi, je unesena a Dash ji zachrání. Bohužel zůstává nevysvětlená záchrana druhé ženy, což předpokládám přinese další díl. Jinak by kniha mohla končit, vztah Dashe (Kinga) a Bryce je dořešen.
"Potřebovala jsem jen znát pravdu. Kvůli sobě a..." "Kvůli Dashovi. "

karinga
07.06.2022 5 z 5

Temná romantická série o novinářce Bryce a pohledném motorkáři Dashovi začala hodně slibně a rozhodně je to jedna ze sérií, jejíž druhý díl si nenechám ujít.

Co se mi líbilo? To, jak je ten příběh vícevrstevnatý. Tohle vlastně ani nebyla pravá hate to love, protože to k sobě Bryce a Dashe táhne od začátku. K tomu je to šmrncnuté detektivkou, takže o napětí je postaráno. A fakt mě bavilo to prostředí drsných hochů z motorkářského gangu.

A co je hlavní? Že to není tak pitomé, jako většina knížek v tomhle žánru. A to špičkování ústředních hrdinů budete milovat.

Takže jestli chcete svižný, napínavý čtení s trochou toho jiskření a erotiky, jste tu správně. Co si budem, Dashe by chtěla každá...

hana1039
03.06.2022 4 z 5

Možná chtěla autorka napsat něco podobného jako Amo Jones, skoro se jí to podařilo a doufám, že v dalších dílech se toho bude dít ještě více než v tomto díle.. ten konec se mi opravdu nelíbil, nic se nevyřešilo a už byl epilog,proto dávám jen 4 *, tak snad příště už bude 5 *...

Petra38
03.06.2022 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout. Tři nebo čtyři..? Nakonec čtyři hvězdy. Příběh jsem čekala víc dynamicky a asi temnější, možná mě k tomu svedla stejnojmenná kniha. Dash se rozhodne nechoval jako agresivní šílenec, tedy většinou. Zůstalo v příběhu dost neobjasnenych záležitostí a jsem zvědavá jestli v dalších dílech dojdeme objasnění. Když pominu tu lenost příběhu, tak se mi líbil.

Elize
02.06.2022 5 z 5

Jo tak tohle byla pecka! Rozhodně chci více takových knih a už se moc těším na další díl! Kombinace detektivky a erotiky se zde krásně spojila. Mezi hlavními postavami to jiskřilo a Bryce byla taková ta hrdinka, o které snad každý čtenář rád čte... silná, velmi charismatická žena a Dash se k ní dokonale hodil a doplňoval ji a byli si po celý příběh naprosto rovnocennými partnery. Bylo to čtivé a neskutečně napínavé, rozhodně doporučuji!

kristy.books
31.05.2022 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila, keďže som ju často vídala na zahraničných bookstagramoch. Podobne ako viacerí čitatelia som čakala, že pôjde o temnejší príbeh, čo tak úplne nebolo, ale môžem povedať, že som bola spokojná. Je to mix romantiky a detektívnej zápletky, a to celé ešte obohatené o prostredie (bývalého) motorkárskeho klubu.

Musím sa priznať, že Bryce mi zo začiatku liezla na nervy. Vadilo mi, aká bola otravná a nikoho nepočúvala. Postupne som si ju však obľúbila a páčilo sa mi, že sa nedala len tak ľahko zastrašiť.

Dash má povesť drsného matorkára, ktorý má toho veľa na rováši... čo bola ešte pred pár rokmi pravda, ale v poslednej dobe žije usporiadaným životom a živí sa poctivo. Páčilo sa mi na ňom, ako veľmi mu záležalo na rodine, pre svojich blízkych by spravil prvé aj posledné. Mal tiež svoju zraniteľnú stránku, ktorú ovplyvnila nielen smrť jeho milovanej matky, ale celkovo život v motorkárskom klube.

Hneď od začiatku to medzi nimi dvoma iskrilo, aj keď najskôr si išli dosť po krku (a robili si rôzne naschvály), až postupne sa dohodli na spolupráci. Dash, ktorý nechcel vážny vzťah, rodinu, deti pomaly "vymäkol", pri čom som sa musela len prihlúplo usmievať. Bryce zasa prehodnotila svoj pohľad na určité veci, ktoré predtým odsúdila.

Detektívna zápletka bola tiež dosť zaujímavá a pomerne komplikovaná. Dashovho otca obvinili z vraždy, a on sa teraz snaží jeho meno očistiť a nájsť skutočného vraha. Bol to niekto z iného motorkárskeho klubu? Prečo sa mu chcel pomstiť? Aký bol vzťah medzi ním a zavraždenou ženou? Popritom sa dozvedáme aj veci z minulosti klubu a aj dôvod, prečo sa ho rozhodli rozpustiť.

Hoci romantická linka bola na konci uzavretá, tá detektívna je stále nedoriešená, čo je tiež jedným z dôvodov, prečo sa už nemôžem dočkať pokračovania.

Knihomolka97
31.05.2022 5 z 5

Čekala jsem drsnější romantiku, což jsem taky dostala a byla to jízda. Přiznávám ale, že jsem to čekala víc drsné (třeba na Amo to v tomto směru v žádném případě nemá), ale takto to bylo perfektní. Kombinace romantiky/erotiky/a tak trochu detektivky z motorkářského prostředí. Příběh je vyprávěn v ich-formě z pohledu obou hlavních aktérů. Asi nemusím říkat, že se to čte jako po másle.
Hlavní hrdinka Bryce mi sedla od úplného začátku, byla cílevědomá a nebála se jít do všeho po hlavě, necouvla za žádnou cenu. Dash alias King byl prostě a jednoduše boží, o takovýchto chlapech chceme číst, že... :D Jiskřilo to mezi nimi od prvního setkání a já si jejich sbližování maximálně užívala.Dashe jsem v jednom momentu měla chuť něčím praštit po hlavě, ale nevydržela jsem se na něj zlobit moc dlouho.
Romantická linka za mě teda úžasná a chvilkama úplně sladká. Erotiky bylo v přiměřené míře. Co se týče "detektivní " části, tak ta mě taky bavila, nebylo to předvídatelné, měla jsem v hlavě několik teorií... Uff, těším se na Rytíře!

romca4180
30.05.2022 4 z 5

Jo, tohle vůbec nebylo špatné.. Dokonce si dovolím být tak troufala a tvrdit, že je to čitelné i víc než jednou.. Mělo to všechno hned od prvních stránek.. Jsem zvědavá na další díl.. Za mě palec hore :-)

Thalin
25.05.2022 4 z 5

Podle popisku jsem čekala jen další předvídatelnou oddechovku s charaktery podle šablony. (Protože mi přijde, že poslední dobou jsou hlavní postavy takových knih skoro stejné. Nejčastěji ve scénáři On: bohatý, arogantní sexy šéf, Ona: odmítavá pipka, co teče při každém pohledu na něj a dělá jedno stupidní rozhodnutí za druhým. Většinou zasazeno do prostředí nějaké firmy... prostě nuda)
Ale prostřední podobné SOA bylo příjemnou změnou a nebylo to jen odfláklé stylem "Děláme i nelegální věci" kde nebylo nic vysvětleno, jak mnohé autorky dělají když vezmou atraktivní prostředí, ale nic o něm neví a neumí to rozepsat. Krimi zápletka byla taky fajn a bylo to psané čtivě a nebylo to nadstavované tunou sexuálních scén.
Bryce nebyla jen další naivní pipina a on rádoby hrozně drzý a arogantní vůl, co je pořád popisovaný jako sex na klacku, ovšem bez špetky charakteru. Takže mi po dlouhé době nelezl žádný z hlavních hrdinů na nervy. Jo, nějakému tomu klišé se to nevyhnulo, hlavně u popisků sexuálních scén nebo toho, co je na tom druhém zrovna sexy, ale jinak mě to bavilo. Což je co říct, poslední dobou tyhle knížky dočítám s otráveným protáčením očí, protože je to pořád na jedno brdo. Trošku mi jen vadilo její neustálé "Nemám tě ráda" potom, co si na něm zajezdila. Ehm, Jasně holka...
Ale jinak to bylo fajn, až na ten nedotažený konec, necítila jsem z toho dostatečnou satisfakci a finální idylka na mě působila trošku jako klišé.