Král

Král https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495015/bmid_kral-DzV-495015.jpg 4 444 101

Clifton Forge série

Novinářka Bryce Ryanová tuší, že v autoservisu, který vlastní a v němž pracují členové bývalého motorkářského klubu, se toho děje víc než jen opravy aut a motorek. A když dojde k brutální vraždě ženy a vše ukazuje na členy klubu, je odhodlána viníky odhalit. Jenže jejich drsný a pohledný šéf Kingston Dash Slater se stává nečekaným protivníkem. Jeden polibek a Bryce bojuje nejen o příběh do novin, ale především o záchranu svého srdce před „železným králem“.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Steel King , 2019

Knihomol_ka
19.05.2023 4 z 5

Obálka na mě působila docela temně, ale nenechte se zmást, rozhodně tomu tak nebylo.
Tenhle příběh není vůbec temný, ale romantický. Hlavní postava Bryce byla naprosto úžasná. Její osobnost byla něco co opravdu mám ráda. Byla sice trochu paličatá, ale také svérázná a rozhodně se ničím nenechala odradit. Dash je bývalý člen motorkářského gangu, který na první pohled působí jako zlý drsný chlap, se kterým si není radno začínat, ale naopak je to strašný zlatíčko. Strašně mě jeho chování překvapilo. Chemie mezi hlavními postavami byla úžasná už do začátku. Pěkně a žhavě to mezi nimi jiskřilo. Jinak styl autorky mi neuvěřitelně sedl ! Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu a byla jsem přímo nadšená jak se kniha četla sama. Je to trochu i detektivka, kde se snažíme najít vraha. Já teda to rozuzlení moc nepochopila. Určitě mám v plánu si přečíst ještě další díly.

Lofda
10.05.2023 5 z 5

Tohle vyprávění mi sedlo.. Není to žádná temná romance, jak by obálka asi napovídala, ale bavilo mě to. Přidrzlá novinářka a motorkář s ne úplně bezchybnou čistou minulostí. Pár zajímavých vedlejších postav a detektivní linka, která zůstává nedořešená, takže jdu rovnou na další díl ;-)

Moniska2410
08.05.2023 4 z 5

obálky, tak i podle anotace, která nám slibuje temný romantický příběh. Já sem teda tu temnotu nějak postrádala.

Bryce byla skvělá, hodně svéhlavá i paličatá a hlavně drzá. Pro skvělý článek je ochotná jít až skoro přes mrtvoly.

Dash bývalý člen motorkářské gangu, který se tvářil jako velký drsňák, ale byl to miláček a já si ho zamilovala.

Ta jejich chemie mezi nima byla skvělá

Líbilo se mi propojení detektivky s romantikou.

Vadí mi, že není vyřešena hlavní detektivní linka, doufám že v dalším díle se vše objasní.

barborelka
28.04.2023

Moc jsem se těšila, obálka byla slibná ale příběh ne, bohužel....nějak jsem se nemohla začíst, hlavní hrdinka mi vůbec nesedla....

Jája92
05.04.2023 3 z 5

Kniha má dobré hodnocení, zajímavou obálku a poutavou anotaci, tyto věci mě přiměly, abych se pustila do čtení.
Mě však kniha zklamala. Dash se rozhodně nechoval jako člen bývalého drsného motorkářského klubu, který se neštítil ničeho. Jsou tu dvě linky, romantická a detektivní, avšak ani jedna není v podstatě smysluplná.
Nechápu, co je na této romanci temného. Dash je jen zkrotlý beránek, kterého si Bryce omotala okamžitě okolo prstu.
Vůbec tu není dořešena hlavní detektivní linka viz Draven. Vzhledem k epilogu, který se odehrává 2!!! roky po této události.
Hlavní dvojice Dash a Bryce mě nikterak nechytla za srdce. Nejsem si jistá, jestli se vůbec pustím do dalších dílů.
Nechápu, že hned prvním díle je naznačen vztah Genevieve a Issaca, takže mi trochu postrádá smysl kniha Rytíř.
Přiznávám, že se posléze přeskakovala v ději, protože některé pasáže byly zdlouhavé a nudné.

Jita160
31.03.2023 5 z 5

Obálka mě hodně upoutala. Čekala jsem příběh ve stylu Amo Jones,ale nebyl...
Ze začátku se tváří jako temný ,ale postupem se z něho rozjel velmi příjemný ,poutavý, emoční, vzrušující a napínavý příběh.
Motorkářský vůdce gangu Král se dal na poctivou cestu a začal se živit jako opravář aut a motocyklů.
Novinářka Bryce, která je velmi ambiciózní zásadová, poctivá a neuvěřitelně zvědavá chce o gangu napsat článek proč se z tvrdých hochu, kteří žili na hraně zákona stali obyčejní mechanici.
Detektivní zápletka, která Dashe a Bryce spojí vyústí v sexuální bouří, který oba velmi zasahne.Vyšetřování je postaví na stejnou stranu a oba se snaží najít pravdu ,která je může ještě víc sblížit, ale i rozdělit.
Určitě pekelný rozjezd této série ,kterou si nenechám ujít.

helg_abooks
26.03.2023 4 z 5

Bryce se přestěhovala, aby mohla psát reportáž v novinách, které vlastnil její otec. Chtěla něco velkého. Chtěla odhalit vraha a zjistit, proč se rozpadl motorkářský klub Tin Gypsies, který nevedl nikdo jiný, než Kingston Slater alias Dash. Jejich dostaveníčka nabíraly obrátky a z postelového vztahu se stával vážnější vztah. S tím ani jeden moc nepočítali.
Bryce je moje oblíbená postava. Moje hrdinka. Byl to doutnající dynamit. Takhle bych ji popsala. Hodná, milá, ale přesto si šla tvrdě za tím, co chtěla. A to přes mrtvoly.
Dash byl zloduch. S důrazem na to ,,byl". Působil mile i když zrovna někomu vyhrožoval. Okouzlující,sexy motorkář.
Vedlejších postav tam bylo celkem hodně, ale autorka to napsala skvěle. Nebylo těžké se v nich zorientovat.
Jsem zvědavá na další díl. Co nám odhalí.
Ačkoliv jde o román, má to hezky promyšlenou detektivní zápletku. Do poslední stránky nevíte, kdo je vrah. (Není to spoiler - je to v anotaci)

Všem, kteří mají rádi temnou romanci, doporučuji sérii z Clifton Forge.

dam.si.knihu
18.03.2023 4 z 5

Skvělý příběh, který je vyprávěn z pohledů dvou osob, což já dost často oceňuji, protože je skvele nahlédnout do pocitů hlavních hrdinů. Detektivní zápletka byla za mě velmi dobře zpracovaná a já si celou tu dobu říkala sakra, kdo to udělal! Od začátku jsem neměla problém se začíst, a stránky mi doslova létaly pod rukama. Není tam žádné zbytečné a nudné okecávání, zbytečná dramata. Prostě všechno napsáno jasně a stručně a čtenář (alespoň já) se rozhodně nenudí. Musím vystihnout vynikající erotické scény, kterých nebylo moc, ale tak akorát, aby čtenář nebyl přehlcen. A víte co? Ta chemie mezi hlavními hrdiny prostě fungovala, takže jste se vůbec nad ničím nepozastavovali. Já bych určitě kouzlu Dashe hned podlehla. Protože ty sexy záporáky prostě nejde nemilovat.
Celou dobu jsem si myslela, že budu hodnotit plným počtem, ale ten konec mě lehce zklamal. Nelíbilo se mi to následné přeskočení o pár let dopředu. Přiznám se, že jsem listovala zpátky, jestli jsem něco nepřeskočila, ale bohužel ne.
Ale i tak je to za mě skvělý erotický román se skvěle zpracovanou detektivní zápletkou, který Vám mile ráda doporučím a naprosto chápu ty ohlasy ohledně příběhu. Už se těším, až si přečtu pokračování, které na mě čeká v knihovničce. :)

AnnaNes
16.03.2023 3 z 5

Střídavě mě příběh bavil a nebavil. Dalšímu dílu šanci dám.

MAU256
06.03.2023 5 z 5

Čtivý příběh členů bývalého motorkářského gangu, kteří se snaží po jeho skončení žít spořádanými životy. Jenže hříchy minulosti nejde jen tak vymazat a očividně je někdo, kdo na ni taky nezapomněl. Je zde romantická linka, taky kriminální zápletka, kterou se však v tomto díle nepodařilo rozlousknout a vrah je stále na svobodě. Oblíbila jsem si Dashe a to jak jeho motorkářskou tak i jeho romantickou stránku. Moc se mi líbily epilogy. Určitě si přečtu další díly, neboť jsem zvědavá, jak budou příběhy všech pokračovat.

alzbeta4340
01.03.2023 4 z 5

Krále jsem si rezervovala na doporučení v knihovně, aniž bych věnovala pozornost obálce. Tudíž, když se mi kniha dostala posléze do ruky, trochu jsem se lekla... :-).
Na příběhu ale nic k leknutí není, je to v dobrém smyslu běžná romantická pohádka. O muži s temnou minulostí odhodlaným žít v míru a řádně a rozumné ženě, která si ho obtočí kolem prstu. Děj má také určitou detektivní linku, která ale není ukončená, takže je nutné pokračovat dalším dílem. Jako vysloveně odpočinkové čtení můžu doporučit.

Blanka29
24.02.2023 4 z 5

Ke knize me nalakala obalka, a kdyz jsem zjistila, ze je to o motorkarich bylo vymalovano :) Pribeh sam o sobe nebyl az tak skvely, a neprinesl nic moc zavratneho. Snad rozuzleni a nasledne vysvetleni bude v nasledujicim dile....

Zomy
22.02.2023 3 z 5

Mě tahle knížka vlastně ani moc ... nebavila...

Když jsem objevila tuhle sérii, měla jsem radost a těšila jsem se na jednotlivé díly... No, že by to byla snad temná série, jak je uváděno, tak to už je úplně k smíchu.

Zápletka byla fajn, postavy celkem taky, děje je dost. Ale všechno to tak nějak rychle sklouzne po povrchu, je to velmi jednoduché - jak propracování postav a vztahu, tak jazyk jako takový.

Dash zavraždil mraky lidí a nechce žádné rodinné vazby, ale po měsíci je vymalováno a vše je zalité sluncem.

Knížka se čte rychle a rozhodně neurazí, ale že bych se k ní někdy vrátila, to taky asi úplně nehrozí.

Atara16
25.01.2023 3 z 5

Nějak moc se mi kniha táhla,když pominu hromadu erotiky tak tam zůstane pár stránek a rozuzlení snad v další knize?

knihomolka.Lea
21.01.2023 5 z 5

Kniha je nesmírně čtivá již od první stránky. Bryce, pětatřicetiletá novinářka touží po senzaci. Sólokapr, který by ji mohl ve své kariéře posunou zase o kousek dál. Jenže v jejím rodném městečku se moc zajímavých věcí neděje. To by však nebyla Bryce, aby přece jen něco nevymyslela. Bývalý motorkářský klub vlastnící počestnou autodílnu? To nemůže být jen tak. Vždy městečku působily jen samé problémy. Najednou jsou z nich spořádaní a pracující lidé? Vydává se zjistit, co za vším vězí. Na parkovišti dílny se však stane svědkem zajímavých událostí. Vražda? Za tím musí být oni. Kdo jiný!
Autorka nenechá čtenáře chvilku oddechnout. Opravdu! Kniha se nedá odložit. Neustále budete napjatí. Stojí za zvláštní smrtí opravdu bývalý boss gangu? A musel se do všech záležitostí přimotat sexy majitel autodílny Kingston? Přitažlivost mezi nimi graduje. Podlehne Bryce, nenechá se ovlivnit a získá svého sólokapra nebo podlehne samotnému synovi údajného vraha? Hltala jsem každičkou stránku.

LennaK
10.01.2023 5 z 5

Dlouho jsem se teto knize vyhybala - nelakala me obalka ani nazev. Byla to chyba!
Kniha je perfektni. Libilo se mi vsechno - pribeh, detektivni zapletka, hlavni hrdinove, styl psani. Melo to smrnc. Mam rada knihy, kde je trochu napeti, ze dopredu nevite, co bude na dalsi strance.
Urcite doporucuji.

Michelleee
10.01.2023 5 z 5

Super rychlé čtení. Romantická detektivka s trochou erotiky. Příběh je vyprávěn z pohledu obou hrdinů. Novinářka Bryce a Dash - vůdce bývalého motorkářského klubu. Doporučuji číst pokud máte i druhý díl. V prvním se totiž moc o vrahovi nedozvíte.

haWranka
12.12.2022 2 z 5

No nevím, nevím. Zbytečně drsná gangsterská část. Prostě nejsem schopná si oblíbit vrahy, to se na mě nezlobte. Erotika fajn, ale taky opakovaně už trochu zbytečná. Nečetlo se to špatně, ale byly i pasáže které mě nebavily vůbec. Druhý díl ještě zkusím, Isaiah mě zajímá a rozuzlení příběhu taky.

Lutzinka
04.11.2022 3 z 5

Rozhodně lepší, než díl druhý, ale na fanfáry to není.
Průměr, který se pro mě rychle ztratí v davu lepších, zajímavějších knih...asi mi fakt nesedělo to prostředí bývalého gangu, nebo mi to nesedělo do nálady, netuším, prostě mi to nesedělo. Přitom se to čte dobře a rychle. Asi jsem tak nějak čekala víc. Tohle byli plyšáčci, kteří o sobě tvrdí, že jsou medvěd grizly.

veruberu02
01.11.2022 4 z 5

Kniha mě pohltila už od samého začátku. Líbila se mi kombinace detektivky a červené knihovny. Knihu jsem přečetla za necelých 24 hodin a hrozně jsem se těšila na druhý díl, který jsem jela hned koupit, ale bohužel jej neměli a teď když jej mám doma, tak se ke čtení nedokáži dokopat. V knize je spousta skvělých a vtipných pasáží, které člověka upřímně rozesmějí.