Cizinec na pláži

Cizinec na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419499/bmid_cizinec-na-plazi-EKo-419499.jpg 4 252 79

LUXUSNÍ DŮM NA PLÁŽI, JEDNA ŽENA MEZI DVĚMA MUŽI… A VRAŽDA Caroline Starková má úžasný nový dům na pláži, ideální pro pořádání nákladných večírků a dovolených se svou rodinou. Ale její muž je lhář a všechno v jejím životě je momentálně vzhůru nohama. Když se na párty, na které se Caroline veřejně pohádá s manželem, objeví jako barman neznámý muž jménem Aidan, nikomu to nepřipadá nijak zvláštní. Carolinino manželství se hroutí a přepychový život, na kterém si zakládala, se začíná rozpadat. Útěchu a zároveň pomstu hledá zhrzená žena v Aidanově náručí. Z krátkého a zoufalého románku, který pro ni neznamenal nic, zato pro něj všechno, se ale náhle stává děsivá noční můra, v níž jde o život. Kdo manipuluje kým v téhle smrtící hře plné vášně, chorobné posedlosti a snahy o ovládnutí toho druhého? Kdo na sebe vezme vinu, když dojde k vraždě? A jaké tajemství skrývá samotná Caroline…?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

A Stranger on the Beach , 2019

Leniiis
23.02.2020 5 z 5

Za mě opravdu naprostá pecka. To byl tak čtivej a napínavej příběh, že to ani neumím popsat. Hned letím do knihovny pro další knihu od této autorky. Určitě bude patřit k mejm oblíbenejm.

Mandlevest
19.02.2020 5 z 5

Výborný thriller, který jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě, dalo by se spekulovat nad kompetentností policie :-), která byla, dle mého, více jak naivní. Ale to vůbec neubírá na originalitě zápletky (to v množství ženských thrillerů v posledním čase opravdu oceňuji), výbornou atmosférou a napínavě čtivým stylem, který autorka prokázala již v knize Vždycky je to manžel. Za mě velká spokojenost a knihu Byla to tichá dívka, která mě nějak minula, si s chutí také přečtu.

mikika
12.02.2020 3 z 5

když člověk odhlédne od nesympatických postav, nápad to nebyl špatný. ale na autorčinu první knihu rozhodně nemá.

orinka3
11.02.2020 3 z 5

Četlo se to jedna radost. Krásně to ubíhalo, protože jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Jenže se mi moc nelíbilo, jak autorka knížku sestavila. Kapitoly, kde jedná a uvažuje Caroline a další, kde vystupuje Aiden. To bylo jaksi divné. Přišlo mi to až nevěrohodné, překombinované a hlavně dost nelogické. Proto jenom 3 hvězdičky.

sabca
06.02.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, tak jako ostatní knihy této autorky. Bylo to zajímavé, napínavé a nutilo mně to číst každou volnou chvilku, abych se dozvěděla, jak vše vlastně bylo. Doporučuji

kudrdlinka
05.02.2020 4 z 5

Knížka je určitě čtivá, i když mi chvíli trvalo než jsem se srovnala s tím, že ten příběh vypráví každý úplně jinak. A kdo vlastně lže? V poslední třetině to začalo být jasné a mělo to i větší spád. Takže já jsem spokojená.

Ajuszka
24.01.2020 4 z 5

No.. Byla to tichá dívka mě bavila víc. Půlku knihy jsem byla zmatená z dvojího vyprávění a vlastně ani po dočtení knihy nechápu, proč to v knize takhle bylo. Nicméně, nakonec to bylo docela zajímavé, rozjelo se to a konec mě překvapil, i když část konce jsem tipovala. Uvidíme, s čím přijde autorka příště.

Januli
02.01.2020 4 z 5

Po dlouhé době knížka, která mě nutila číst dále. Člověka napadají různé varianty, jakto vlastně celé je a kdo ví, třeba se trefí :) jediné, co mi fakt lezlo na nervy, byl Aiden, bych mu liskla, aby se vzpamatoval :D

sona9984
28.12.2019 4 z 5

Začátek i konec skvělý. Uprostřed tomu spadnul řetěz, ale dalo to. Kdyby byla knížka tenčí o 100 stran, tak bycto vůbec nevadilo. Naopak. Pro mě byl konec předvídatelný. Nechápu, že někoho ten konec šokoval. Mě to bylo jasné téměř od začátku. Ale četlo se to docela hezky, tak proto 4* ale s mínusem ????

zuzana2599
15.12.2019 4 z 5

Kniha s moc pěknou a povedenou obálkou. Předchozí dvě autorčiny knihy Vždycky je to manžel a Byla to tichá dívka se mi líbily o trošičku víc. U Cizince na pláži mě trošku vadilo, že každá postava vypráví děj svým způsobem, to mě trošku mátlo. Jistě, pak jsem pochopila a četla dál...
Jinak to bylo fajn čtení. Již se těším na další autorčinu knihu s názvem Žena, která věděla příliš mnoho. Další očekávaná lahůdka od této americké autorky.

mariva
09.12.2019 3 z 5

Dost dlouho jsem se v knize ztrácela v tom, že každá z postav vypráví děj úplně jiným způsobem a měla jsem v tom chaos. Když konečně začalo být jasné, proč tomu tak je, nebyl problém domyslet si důvod i závěr knihy. Rozuzlení pro mě nebylo vůbec překvapivé a spíš jsem se divila, proč na to policie nepřišla dřív. Nápad dobrý, ale zbytečně dlouho rozepisovaný děj.

Knižní střípky
28.11.2019 4 z 5

Caroline je žena úspěšného muže. Svou vlastní kariéru obětovala na oltář manželství. Její muž Jason je úspěšný investiční makléř, který vše platí, ale doma se moc nevyskytuje. Dcera Hannah právě nastoupila na prestižní vysokou školu. Caroline aby se zabavila, přesvědčí Jasona, že potřebují luxusní dům na pláži, který ona sama navrhne. A stane se. Caroline zastihneme v okamžiku, kdy připravuje velkolepou kolaudační párty spojenou s oslavou Jasonových narozenin. Bohužel se oslava nevyvine, tak jak si Caroline představovala. Díky jednomu incidentu je najednou její ukázkové manželství v troskách.

Aidan je místní mladík, jehož minulost rozhodně není čistá. V současnosti pracuje jako barman v jednom místním podniku a užírá se křivdou, že nezdědil dům po dědečkovi na pláži. Když zase jednou obchází kolem bývalého pozemku jeho rodiny, na kterém nyní stojí Carolinin vysněný dům, narazí na Caroline.

Ani jeden z nich netuší, že toto letmé setkání je pro oba dva osudové. Po neúspěšném večírku, kdy se Caroline s Jasonem přede všemi pohádají, skončí opilá Caroline s Aidanem v posteli. Pro ni to byl jen bezvýznamný románek, pro Aidana ovšem nikoliv.

Autorka nám předkládá střídavě kapitoly z pohledu Aidana s kapitolami z pohledu Caroline. A jelikož se jejich pohledy na každou danou situaci diametrálně liší, čtenář brzy vycítí, že tady něco hodně, ale hodně nehraje. Lže Caroline nebo lže Aidan? Kdo z nich je oběť a kdo z nich je agresor?

Kniha se čte strašně dobře, je to má první kniha od autorky a určitě si přečtu i předchozí dvě knihy. Líbilo se mi, jak mě autorka dokázala vodit za nos, a i když jsem postupem času začala trochu něco tušit, úplně jistá jsem si teda nebyla.

kanitsuj
26.11.2019 3 z 5

Po zdařilém thrilleru "Byla to tichá dívka" se autorce bohužel nepodařilo navázat na to nejlepší, aby další knížka byla lepší či minimálně alespoň srovnatelná. Přestože je detektivka čtivá, určitě celou první polovinu jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo a o co vlastně půjde. Hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí a zdálo se mi, jako by autorka až příliš tlačila na pilu zbytečnou doslovností a spravedlivým rozdělením kladných a záporných vlastností jednotlivým postavám. Zajímavý je konec, který je překvapivý, ale o to více zamrzí ztráta času předchozím čtením zbytečně natahovaného děje. Na rozdíl od "Byla to tichá dívka" pro mne tento thriller postrádal atmosféru.

Heli20
24.11.2019 5 z 5

Kniha se četla sama a jedním dechem.

Charlesska
24.11.2019 3 z 5

Průměrný thriller, velmi předvídatelný. Postavy strašně schematické. Asi nestojí za přečtení :-)

karol.cadex
24.11.2019 3 z 5

Dle anotace jsem si myslela, že to bude to pravé pro mě, ale bohužel... Překombinovaný děj, mnoho zbytečných postav, kdy každá si odbyla svůj štěk a pak se dál o ní nevědělo, ukňouraná Caroline jako moje jmenovkyně naprosto selhala, Aiden chvíli působí jako frajer, chvíli zas jak nevyrovnané děcko. Bohužel mě autorka nepřesvědčila a jsem poněkud zklamána. Konec je super, ale co těch předchozích 300 prázdných stran?

jeny-v
19.11.2019 4 z 5

Zajímavé pojetí, trochu jsem do poloviny knihy tápala, zda mluví pravdu Caroline nebo Aidan. Opravdu velmi manipulativní děj. Kniha se četla celkem dobře.

irva
18.11.2019 4 z 5

Čtivá knížka a závěr překvapil.

IvaRauchová
17.11.2019 4 z 5

Za mě určitě doporučuji. Kniha se čte hodně dobře a ten konec jsem absolutně nečekala. Určitě mohu za sebe jen doporučit.