Cizinec na pláži

Cizinec na pláži https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419499/bmid_cizinec-na-plazi-EKo-419499.jpg 4 252 79

LUXUSNÍ DŮM NA PLÁŽI, JEDNA ŽENA MEZI DVĚMA MUŽI… A VRAŽDA Caroline Starková má úžasný nový dům na pláži, ideální pro pořádání nákladných večírků a dovolených se svou rodinou. Ale její muž je lhář a všechno v jejím životě je momentálně vzhůru nohama. Když se na párty, na které se Caroline veřejně pohádá s manželem, objeví jako barman neznámý muž jménem Aidan, nikomu to nepřipadá nijak zvláštní. Carolinino manželství se hroutí a přepychový život, na kterém si zakládala, se začíná rozpadat. Útěchu a zároveň pomstu hledá zhrzená žena v Aidanově náručí. Z krátkého a zoufalého románku, který pro ni neznamenal nic, zato pro něj všechno, se ale náhle stává děsivá noční můra, v níž jde o život. Kdo manipuluje kým v téhle smrtící hře plné vášně, chorobné posedlosti a snahy o ovládnutí toho druhého? Kdo na sebe vezme vinu, když dojde k vraždě? A jaké tajemství skrývá samotná Caroline…?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

A Stranger on the Beach , 2019

tami1
20.07.2020 4 z 5

Na začátku jsem měla problém se začíst a ani hlavní postavy nejsou zrovna moc sympatické. Každý má svou pravdu a tu vypráví ze svého pohledu. Je jasné, že někdo lže.
Bohužel je děj dost předvidatelný, po dvou kapitolách tušíte a po půlce víte, jak to dopadne.
Takové nenáročné dovolenkové čtení.

certik003
15.07.2020

Bohužel jsem se kvůli své blbosti, kdy jsem si přečetla označený spoiler, připravila o to, co mě nejvíc baví na knížkách této autorky. A to, že při čtení odhaduju a spekuluju, kde je pravda a kdo z postav je lhář. Naštěstí se to netýkalo části po bouři. Ale protože už trochu autorku znám a vím, jak si ráda s čtenáři hraje, byl pro mě děj místy předvídatelný. Ale i tak mě knížka bavila a přestože jsem si žádnou postavu nedokázala oblíbit, dost se mi líbila.

Krchnaida
23.06.2020 3 z 5

Poutavé čtení, nečekaný závěr. Nebylo to špatný...

putpuda
15.06.2020 4 z 5

Moje druhá kniha autorky. Ze začátku jsem byla trochu zmatená - kapitoly na střídačku z pohledu hlavních aktérů, ale rychle jsem se začetla ;)
Čekala jsem akčnější závěr. Ale jinak dobré. Na druhou stranu je to ten typ knihy, na kterou brzy zapomenete.....ale určitě půjdu i do dalších knih autorky ;)

L.Helena
14.06.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, kniha se velice dobře čte. Obsahuje několik dějových překvapení, bohužel celkem předvídatelných.

SPOILER !!! Kdo se na knihu teprve chystáte, nečtěte dál můj komentář!

Dva hlavní aktéři, poměrně záhy je jasné, že skutečnost, kterou nám předkládají, v jednom případě není pravdivá. Dá se tušit, že větší padouch bude ten, se kterým zpočátku čtenář více sympatizuje. Navíc jeden z nich vypráví v první osobě, což přímo navádí k tomu, si pravdu upravovat podle sebe. Kdežto vyprávění ve třetí osobě již z podstaty zavání větší objektivností. A když pak dojde k vraždě, ale tělo není k nalezení, je celkem jasné, jak se věci ve skutečnosti mají. Takže nakonec se čtenářovy sympatie k hlavním postavám totálně obrátí, navíc když se ten původní padouch rozhodne obětovat za očištění pošramocené pověsti svého sourozence, tak už čtenáři opravdu nezbude, než jej obdivovat a zbožňovat.

Ale i přes tu průhlednost zvratů jsem si čtení knihy užila.

ctenarkaEva
05.06.2020 5 z 5

Zajímavý příběh. Líbilo se mi popisování událostí z pohledu obou hrdinů. Postupně jsem začala mít tušení, kdo je pachatelem a kdo obětí. Všechno jsem ale neodhalila.

Kekik
01.06.2020 4 z 5

Kniha je rozdělena na část Před bouří a Po bouři.
Autorka rozjela napínavou hru lží, kdy jste nevěděli, komu věřit. Z počátku mě příběh nadchl. Ale pak už mě unavilo čtení plného lží.
Naštěstí pak přišla část Po bouři a opět mě to chytlo. Ve výsledku se jedná o výbornou knihu. Ale na to jsem u autorky zvyklá.
Autorka napsala skvělý příběh. Ale určitě bych uvítala zkrácení příběhu a přidání na dramatičnosti.
Těším se na další autorčinu knihu.

oolinkaa
31.05.2020 5 z 5

Zprvu jsem byla zmatená, než jsem pochopila, že daná situace je popisována z obou stran aktérů. Ale bylo to velmi čtivě a nápaditě popsané , každou chvíli ukazovaly tipy vraha na někoho jiného . Velmi povedené . Jen jsem čekala asi větší wau u rozhřešení

Leona333
06.05.2020 4 z 5

Kdo se rád nechává v knihách - v příbězích vodit za nos a každou chvíli se, se svým názorem a sympatiemi přehupuje jako jazýček u starých, miskových vah, jednou na pravou a pak zas na levou stranu... Tak tomu tuto knihu doporučuji. Až v posledních kapitolách se autorka rozhodla odhalit na čí straně je skutečná vina...

Sisine
01.05.2020 5 z 5

Super kniha, do poslední chvíle člověk netuší,kde vlastně pravda je...

reňa30
30.04.2020 4 z 5

Dobré počtení, jen ubírám jednu hvězdu za závěr

trudoš
29.04.2020 4 z 5

Když v roce 2012 Gillian Flynnová svým románem Zmizelá znovuoživila trend prolhaných vypravěčů, milovníci moderních thrillerů si rychle zvykli, že nelze mít za bernou minci všechno, co z úst hrdinů v příběhu zazní. Jenže co dělat, jakmile se na scéně objeví lháři hned dva?
Michele Campbellová rozehrává milostné drama z pohledu různorodých aktérů, přičemž už po prvních kapitolách začne být podezřelé, nakolik se jednotlivé verze v detailech rozcházejí. Teď jen odhalit, čí pravda je uvěřitelnější. A tak to, co zpočátku vypadalo jako další obměna zaběhnuté osnovy, se brzy proměňuje na promyšlenou hru se slovy i významy. Autorka dobrých třistapadesát stran motá čtenáři hlavu, aby mu teprve v závěru strhla pásku s očí a s vítězným úsměvem ukázala skutečnou podstatu věci. Naneštěstí je moje paranoidní mysl už natolik nedůvěřivá, že mi porůznu roztroušené poznámky záhy daly poměrně jasnou představu o finálním úmyslu a tím pádem mě konec lehce zklamal. Přesto jsem si čas s knihou užil maximálně.

ArwenAragorn
14.04.2020 5 z 5

Strhující nápaditý a docela originální thriller! Moc se mi líbil popis stejné situace střídavě z pohledu Caroline a z pohledu Aidana. Který z nich mluví pravdu a který lže? Tohle se autorce vážně povedlo, zmátla mě dokonale. Určitě doporučuji!

Beruska18
11.04.2020 3 z 5

Kniha se četla poměrně dobře, že začátku jsem trochu tápala, zda mluví pravdu Caroline nebo Aidan. Opravdu velmi manipulativní děj, i když s trochu předvídatelným koncem

Warty
06.04.2020 4 z 5

Napínavé a velmi dobře napsané. I když jsem od určité chvíle tušila, co se stalo, kniha se mi líbila a můžu jen doporučit.

čef
05.04.2020 4 z 5

Thriller psaný opravdu zvláštním stylem, čtenář dlouho, dlouho neví co je pravda a co manipulace. Nakonec však řešení vyčuhuje až moc nápadně a příběh ztrácí napětí, což je pro thriller jaksi dost nešťastné. Celkově bych knihu hodnotil jako dobrý průměr, pro mne tomu chybí něco navíc, je to takový čistý prvoplánový příběh. Asi jsem knižní rozmazlenec, ostatní si jistě pochutnají.

Hope80
04.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha,která upoutala hned v prvních stránkách. Celá kniha super čtení.

Šánka
04.03.2020 5 z 5

Po této třetí knize putuje autorka do škatulky ,,Oblíbení", protože již potřetí mě úplně zmátla, a to dokonale, ale hlavně moc bavila. A tentokrát s každou další kapitolou jsem opravdu měnila svůj názor na toho zlého a oběť, jenže.....Co když je nakonec vše úplně jinak, nebo ne ?
Tohle bylo výborné, krásně čtivé, napínavé, prostě skvělá prolhaná jízda celým příběhem, a to M. Campbell zkrátka umí.

Katulinka69
01.03.2020 4 z 5

Tak za mě za tím nejlepší kniha od této autorky. Super.

berila
28.02.2020 4 z 5

Budu patřit k těm, kterým se kniha až tolik nelíbila. Téměř do 2/3 to bylo takové nijaké, spád to začalo mít až v poslední třetině. Více jak za 3* to za mě nemůže být.