Císařská vyhlídka

Císařská vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536519/bmid_cisarska-vyhlidka-661e6fcc4a424.jpg 4 244 244

Kočár do neznáma série

< 5. díl

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…... celý text

knihovniceS
11.12.2019 5 z 5

Jé, to bylo krásné! Pátým dílem skončila série a já bych klidně sledovala další osudy Hermíny a její rodiny. No, šestý díl napsán není a asi nebude ... nebo ano? Četlo se to samo, děj vzrušující a jen těžko jsem čtení přerušovala. Četla jsem od 22.11. večer a skončila jsem 10.12., tak jsem za 18 dní "slupla" 5 knih....

Jirinamac
17.11.2019 5 z 5

Krásná serie skončila a já bych klidně dál sledovala neklidný život Hermíny de Marigny.

Coco3
01.10.2019 4 z 5

Celá série mě skutečně nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Zajímalo mě, jak autorka zvládne i jiný námět, žánr než se bylo třeba Heřmankové údolí nebo Hlas kukačky a jsem spokojená. Bavila jsem se dobře a opět si musím blahopřát, jak se mám jako žena v dnešní společnosti dobře. Poslední díl byla taková třešnička na dortu. Sestry to neměly jednoduché, nelehká doba pro vzdělané a samostatné ženy. Vřele doporučuji, fajn čtení s přesahem, pokud ho budete chtít najít.

raty
12.09.2019 5 z 5

Moc pěkné na závěr série.

Monika164
28.08.2019 5 z 5

Moc hezké zakončení ságy.....paní spisovatelka prostě umí.....děkuji

Barbara182
04.08.2019 3 z 5

Konečně optimističtější čtení než předchozí díl a moc pěkné zakončení celé série :-) Císařská vyhlídka se četla dobře a líbilo se mi, že autorka v závěru nezapomněla dopovědět osud snad žádné z postav :-)

ivca84
15.05.2019 5 z 5

skoda ze uz se s Herminou a jejimi osudy musi uz clovek rozloucit pekné zpracovaný přibeh z porevolucní francie az po vladu Napoleona Bonaparte

LéňaM
14.05.2019 5 z 5

Tak a jsem v cíli ???? nadherna pentalogie.
Klidne by mohl byt jeste jeden dil.
Byl to krasne straveny čas.
Pani spisovatelka fakt umí

Pegasus
05.03.2019 5 z 5

Ze začátku mi tenhle díl přišel trochu slabší, ale konec to napravil. Na této sérii se mi moc líbilo, že většinou bylo vše věrohodné a přiměřené své době, ať už reálie nebo chování postav. Moc bych si přála pokračování.

RyxiraAmyGinger
16.02.2019 5 z 5

Nikdy nepochopím, jak rychle dokáže čas letět, když je člověk zahloubaný do dobrého příběhu. A ten Hermínin dobrý byl. Skoro by se dalo říci strhující - samá přepadení, smrtelná ohrožení a překonané překážky, málem v každé kapitole :). Trochu to snižuje výpovědní hodnotu děje z historického hlediska a přibližuje ho směrem k verneovkám, ale myslím, že to vůbec ničemu neškodí. Skvělá oddechová literatura, napsaná lehkým stylem, který mi velmi vyhovoval a poslední díl jsem přečetla na jeden zátah. Po dlouhé době jsem si zase užívala ten pocit, kdy vás kniha vtáhne do děje a vy musíte pořád číst a číst, protože umíráte touhou vědět, jak to bude dál. Myslím ale, že pět dílů je tak akorát, klidně bych možná i ten poslední oželela - což ovšem nějak neodporuje předchozím řádkům. Trochu mě mrzí, že nebyl ponechán skoro žádný prostor Stefanii a její rodině, ale Hermína je prostě hlavní hrdinka, která si bez problémů uzurpuje všechen prostor pro sebe :). Celkové hodnocení: krásná knižní série, jsem moc ráda, že jsem ji objevila a rozhodně se chystám na další autorčiny knihy, hlavně na Pána hor.

pip11
23.12.2018 5 z 5

Pěkné zakončení série. Jen doufám, že by přece mohlo být ještě další pokračování.

hapac
25.10.2018 4 z 5

Tak a je konec, příběh posledního dílu utekl jako voda. Jsem ráda, že se mi kniha resp. celá série dostala do rukou a zpříjemnila mi pár večerů.

Marika Vanova
22.10.2018 4 z 5

Čtivý příběh jako vždy od paní spisovatelky. Hezké zakončení série. A už se těším na její další nové knihy.

ivulka15
18.08.2018 4 z 5

Jako malá jsem milovala pohádky. Dodnes si ráda s chutí nějakou tu" pohádku" přečtu. A tato autorka tuto moji potřebu dokonale naplňuje.

Bobina74
20.07.2018 2 z 5

Tak tohle by skoro šlo. Muselo to jít, protože si přece nenechám ujít poslední díl této série...bohužel jsem si ho klidně mohla nechat ujít. To co tak skvěle fungovalo v předchozích dílech tady už bylo prostě moc. Pořád to samé až jsem měla pocit, že to autorka musela dostat příkazem.
P.s.: Jediné štěstí této autorky je, že je tak skvělá, proto ji tohle můžu s klidem odpustit....:-)

EvikU.
21.06.2018 5 z 5

Ani tento poslední díl mě nezklamal. Vřele doporučuji všech 5 dílů.

Toňula
24.03.2018 4 z 5

Stejně jako předchozí díly - čtivý příběh završující osudy dvou "sester", Stefanie a zejména Hermíny, která se konečně usazuje zpět na Meuronu ve své rodné Francii a konečně může být s mužem, kterého miluje celý život. Kombinace romantiky, dobrodružství, napětí i citu tak,jak to umí napsat jen Marie Körnerová.

hrosik3
03.02.2018 3 z 5

Poslední a nejslabší díl.

Scarllet
24.01.2018 3 z 5

Nejslabší ze série

TaLu
15.01.2018 5 z 5

Velmi jsem si oblíbila tuto sérii od naší autorky. Vyprávění tentokráte plynulo pokojněji, ale bez hluchých míst a dějově byl stejně bohatý jako předcházející knihy.
Autorka umí obdivuhodně upoutat čtenářovu pozornost a vykreslit prostředí i dobu, do které zasadí příběh. V poslední větě to vypadá, že by třeba jednou mohl vzniknout i navazující díl o dětech. Já bych si ho přečetla určitě ráda.
Nejvíce mě tentokráte zaujalo, jak je do příběhu zapracováno vše, co se týká života.
Zrození, život i smrt.
A nic nepůsobí ani rušivě ani nepatřičně. Se smrtí se v dřívějších dobách počítalo a patřila do života tak nějak přirozeněji. Smrt oblíbené služky, smrt dítěte i ženy při porodu. Přesto nebo právě proto se v tomto vyprávění odráží síla života, ve kterém ale nic není černobílé. Líbilo se mi, jakým způsobem se řešily manželské rozepře.
V současné době žijeme jinak, můžeme trávit mnohem více času s dětmi i s těmi nejbližšími, nemusíme čekat několik týdnů, či měsíců, než od nich dostaneme zprávu. Bylo hezké si to uvědomit. Autorce patří dík za její dílo a čtenářům doporučuji.