Pekingský rozparovač

Pekingský rozparovač https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435147/bmid_pekingsky-rozparovac-KpC-435147.jpeg 4 304 86

Čínské thrillery série

Šestý, závěrečný díl série čínských thrillerů Říká si Pekingský rozparovač. Jeho oběti jsou mladé, krásné... a odporně zohavené. Veškerá pozornost se upírá na velitele pekingského policejního oddělení závažných trestných činů Li Jena. Jeho nadřízení, média i vyděšená veřejnost požadují jasné výsledky, a to nejlépe hned. Americká patoložka Margaret Campbellová je přizvána, aby na těle jedné z obětí provedla pitvu. Její nález šokuje všechny, kdo na případu pracují. Krátce nato Li Jen obdrží několik osobních dopisů přímo od vraha a jeho život i kariéra se začínají nezadržitelně rozpadat. Pokud chce sám sebe a svou rodinu zachránit, musí co nejrychleji odhalit vrahovu identitu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Chinese Whispers , 2004

mi-380
03.10.2020

Tuhle sérii už asi nedočtu. Přitom prvních pět částí jsem s přestávkami, se zájmem a se slušným hodnocením, v pohodě přelouskal. Čínský zázračný přerod (z komunistickým experimentem zbídačelé rozvojové země v technologickou mocnost vyrostlou dalším komunistickým experimentem) na pozadí toho stěžejního: vyšetřování a vztahu mezi dvěma hlavními postavami, mě bavil a těšil jsem se na vydání dalších dílů.
V této části se May snaží šokovat už názvem, no a pak se mu to daří hned na prvních stránkách, kdy čtenáře vtáhne do postele k silně erotické scéně a do temné uličky k silně zohavené mrtvole. Obojího jsem aktuálně v literatuře přesycen, knihu odkládám na neurčito.
X % (aktuálně 127 hodnotících s průměrem 86 %).

sassenkka
02.10.2020 5 z 5

Tahle série je skvělá. Nebyla tam za mě žádná slabá část, od poznávání čínských tradic přes detektivní i milostné zápletky, bylo to zajímavé, čtivé a místy hrozivé. A navíc, knihy jsou krásné a v knihovně pospolu vypadají super. Jediné, co mě na tomto díle zarazilo, byl ten závěr. Pekingský rozparovač je prý poslední díl. Vážně to má takto skončit neskončit? No uvidíme.. :)

Klára90
28.09.2020 4 z 5

(SPOILER) !SPOILER!
Ufff, tak v tomto závěrečném díle dostali Li a jeho rodina pěkně naloženo. Jedna jobovka za druhou, brutální vraždy, pár zajímavostí o detektoru lži v akci a systému MERMER a nechyběla ani klasická vztahová linie, tentokrát doplněna o dalšího člena :) bohužel opět rychle utnutý konec, ale na to jsem si už u této řady zvykla. Tentokrát mě to mrzelo ale o malinko více než v předchozích dílech, protože by mě celkem zajímalo, co za osobnost vrah byl a mrzelo mě, že ho Li nestihl konfrontovat pěkně z očí do očí, myslím, že by si to po tom všem zasloužil.
Nicméně bylo to čtivé a napínavé jako všechny díly a jak už jsem psala u předchozího dílu - po pekingské mordpartě se mi bude stýskat

Lumír23
16.09.2020 5 z 5

Nojo, umí to, zase bezva čtení.

jarin58
16.09.2020 5 z 5

Skvělý námět,skvěle zpracovaný.Ani čínská jména mi nevadila,jen na konci zůstalo pár nezodpovězených otázek.

Atak
26.08.2020 5 z 5

Poutavě napsáno jako vždy

Sirael440
10.08.2020 5 z 5

Slušné, napínavé, z bezmoci až mrazí...cením si vhledu do čínské kultury a společnosti.

radka3243
17.07.2020 5 z 5

A já tentokrát podezřívala někoho jinýho... Super zápletka, ale přijde mi, že byl Li dost zabedněnej. Jak může dělat vedoucího oddělení? Kniha úžasná, ale mám prostě problém s jeho konci. Tady byl super useknutý. Ve stylu: Bože, za pět minut to musím odevzdat, aaaaaaa.
Chtěla bych víc. Každopádně je mi teda líto, že je konec.

PetK
03.07.2020 4 z 5

Po Běžkyni, která mi připadala hodně slabá (a celkově jsem měla dojem, že série má spíše sestupnou tendenci) si u mě tímto dílem May trochu napravil reputaci. Místy jsem teda měla dojem, jak by si říkal: "Je to poslední díl (opravdu je?), nacpu tam všechno možné hrozné, na co si vzpomenu." :-) Nicméně mě to bavilo, proto připisuji hvězdu za to, že to May dokázal "vybrat".
Jak vždycky říkám - pořád čekám, až PM napíše další Ostrovní trilogii... Pekingský rozparovač se jí nevyrovná, ale ostudu autorovi nedělá.

Didi15
20.05.2020 5 z 5

A tak budu doufat, že čínská série tímto dílem nekonci. Li, Margaret, Mean Juan, Wu... Prostě by mi všichni chyběli.
Kniha nepostrádá nic,snad jen ten konec mohl May trochu natáhnout :)
Už jsem si zvykla i na čínské prostředí, nechce se mi snad už ani jinam:)

Susan94
27.03.2020 4 z 5

Dobrý námět, dobře zpracované, ale proč se na LIho museli sesypat všechny ty tragédie světa v jeden den? To mi přišlo přes čáru. Poslední část knihy, měla strhující teplo, které velmi dobře vygradovalo. To musím velmi ocenit.

amanda99
26.03.2020 4 z 5

super knížka,škoda, že je to poslední díl série

Lolila
22.03.2020 4 z 5

Vydarená časť. Opäť zaujímavý opis života v Číne, zvykov, myslenia....
Ale touto časťou to nekončí. P. May napísal aj 7.časť, ale k nám sa stále nedostala - "THE GHOST MARRIAGE"

pungoš
20.03.2020 5 z 5

Vynikající série, nemohla být lepší. Li a Margaret mi budou chybět :)

francouzska
01.03.2020 5 z 5

Čínská série je skvěle napsaná, napínavá, doplněná lidskými osudy. Náhled do čínské společnosti, do stylu jejich života mě moc baví.

1v8na
26.02.2020 4 z 5

Příběh je opět čtivý, napínavý, dobrodružný, poutavý a velmi popisný.
Hodně mě opět zaujal popis myšlení a fungování v Číně.
Vraždy i pitvy jsou popsány velmi detailně, což podporuje čtivost knihy.
Líbí se mi i posun ve vztahu Liho Jena a Margaret. Je zde i popis toho, jak se Margaret vyrovnává s rolí ženy v domácnosti v Číně, což je velmi zajímavé.
Kniha však opět měla příliš dlouhé kapitoly.
Velmi mě mrzí, že jde o poslední díl ze série čínských thrillerů - Margaret i Li Jena a i Li Jona jsem si oblíbila a budou mi chybět.
Co se týká konce - ten mi přišel trochu uspěchaný, zbrklý, zrychlený a překombinovaný - autor si s ním mohl vyhrát trochu víc i kdyby pár stránek natáhnul.

kahuda01
24.02.2020 5 z 5

Čtení jsem si užíval, atraktivní prostředí moderní Číny v kontrastu s londýnským vrahem bylo vynikající. Li a Margaret jako vždy nezklamali, jen je mi líto, že série končí. Nebo snad ne?

Dajine
23.02.2020 5 z 5

Opět skvělé čtení, pokud čtenář očekává napětí, akci, zápletky a tak trochu soukromí hlavních postav.

raty
21.02.2020 5 z 5

Opět skvělý Peter May. Čtení mě moc bavilo. Li a Margaret mi budou chybět.

IvaKo
08.02.2020 4 z 5

Peter May je můj oblíbenec, takže jsem zase byla spokojená. Příběh je čtivý, napínavý, s originální zápletkou a zajímavými čínskými reáliemi. Mě tedy dvojice Margaret a Li Jen bude docela chybět, o to víc se těším na další autorovy knihy, třeba děj některé umístí zase do nějakých exotických končin.