Pekingský rozparovač

Pekingský rozparovač https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410421/bmid_pekingsky-rozparovac-orq-410421.jpeg 4 304 86

Čínské thrillery série

Šestý, závěrečný díl série čínských thrillerů Říká si Pekingský rozparovač. Jeho oběti jsou mladé, krásné a odporně znetvořené. Veškerá pozornost se upírá na velitele pekingského oddělení závažných zločinů Li Jena. Jeho nadřízení, média i vyděšená veřejnost žádají rychlé výsledky. Americká patoložka Margaret Campbellová je přizvána, aby na těle jedné z obětí provedla pitvu. Její nález šokuje všechny, kdo na případu pracují. Krátce nato začne Li od vraha dostávat osobní dopisy a jeho život i kariéra se pomalu rozpadají. Pokud chce sám sebe a svou rodinu zachránit, musí co nejrychleji odhalit Rozparovačovu identitu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Chinese Whispers , 2004

Srbo
24.10.2019 5 z 5

Opět pěkný a napínavý příběh ve stejném duchu jako minulé knihy. Jestli jde o poslední knihu nemusel příběh tak rychle skončit.

namornice
24.10.2019 4 z 5

Tak tohle že je konec? No tak to jsem teda čekala trochu jiný zakončení celé série - asi jako hodně jiných čtenářů, možná proto Peter May dopsal ještě krátkou poslední povídku. No, asi si ji budu muset přečíst a doufat, že se dočkám nějakého toho dořešení vztahu mezi Margaret a Lim. Kromě ne moc uspokojivého vyřešení milostné linky se jinak Pekingský rozparovač opět četl dobře. Trochu víc krvák než předchozí případy a kdo je rozparovačem jsem tušila dost brzo, ale vcelku jsem se bavila. Čínské thrillery jsem si užila hlavně kvůli skvělým Mayovým popisům prostředí a umění navodit atmosféru. Z tohoto ohledu mi rozhodně budou chybět. Určitě se pustím i do dalších autorových sérií.

wendulka321
23.10.2019 5 z 5

Zase to bylo skvělé čtení.

hs777
22.10.2019 4 z 5

Mne prostě čínská série baví, stejně tak francouzská i severská, každá má své kouzlo. Pekingský rozparovač je krapet brutálnější, ale upřímně - víc jsem se těšila na pokračování vztahu mezi Margaret a Li a vyšetřování sériových vražd tomu tak trochu sekundovalo. A už se těším na sedmý díl.

Nelly
16.10.2019 4 z 5

Pro mne jedna z lepších částí čínské série - už jsem zvyklá, že kniha bude hodně o čínských reáliích (to oceňuji), že vlastně kriminální zápletka není od těchto popisů nijak okleštěná. Ano, popisy vražd jsou brutální a detailní, ale kdo na to nemá náturu, může popisy přeskočit (mají jiný font písma, tak to jde lehce). Nevím proč, ale mně je May bližší v Číně a Francii než na severu Evropy. Prostě, každý čtenář má rád něco jiného, a proto se na další díl těším (tady vlastně zůstal otevřený konec v jistých záležitostech). - Jen douška nakonec - překvapilo mne, že je čínská série tak stará (tento díl je z r. 2004).

milary
13.10.2019 2 z 5

Tak dost, na tohle už nemám sil... Já vím, že srovnávat je blbost, a že trilogie z ostrova Lewis člověk nemydlí jak Baťa cvičky, ale tohle snad nemá May zapotřebí, ani já. To na ty autory vážně vydavatelé tak tlačí? Spolu s čtenáři? Nevím. Ale od Mayových thrillerů čekám (i když pro dost nekritickou náklonnost k jeho knížkám neváhám pobavit se i s lehce přivřenýma očima), že si počtu. A proč bych to neměla čekat? Umí psát skvěle! Jenže, i když ty oči úplně zavřu, fakt mě nebaví do půlky knížky nuceně nastudovávat dozblba se opakující popisy toho, jak se dají zmasakrovat lidská těla (vč. amputací orgánů a dalších souvisejících bonusových úchylností) detailně do té míry, že to zní jako návod k pračce. Vždyť já bych to po té "nalejvárně" snad už i zvládla sama! :( První půlka knížky na tom prostě stála, a to důsledně. Znovu a znovu porovnávání s originální verzí kdysi z dávna. A zpět. Jako když přetáčíš pásek. To celé jen mírně rozostřeno palačinkami, hádankami a rodinnými peripetiemi. Jo, a abych Mayovi nekřivdila: jeho dokonalou schopností popsat prostředí ve všech ohledech. S objemem "šokujících podrobností" to ovšem (i když beru v potaz téma zápletky) tentokrát pořádně přehnal. Kouká na mě z toho neprofesionální nafukování stránek a lacinost.
A za co ty dvě hvězdy? Za ty ostatní části. A taky za pozdní okamžik, který odstartoval (konečně) vyšetřování ponořené v intrikách a napětí postavené na ději. Ach jo...