Běžkyně ekniha

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač přijde o život v náručí své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Brzy ovšem vyjde najevo, že tyto případy souvisejí s dalšími „náhodnými“ úmrtími nejlepších čínských sportovců. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta však záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379844/bezkyne-vSn-379844.jpg 4.3314

Čínské thrillery 5.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Host

The Runner, 2003

Kniha Běžkyně

kokosek
předevčírem

Pátá čínská knížka. Tentokrát bohužel chybí ten čínský místopis, historie, zvyky. Trošku se tím u mě pokazila tahle série ale snad to ještě poslední kniha zlepší.

vekkr

Petře May ve své klasické podobě.Audiokniha skvěle načtená.

jaroiva

Trochu lepší než minulý díl, ale jen proto, že jsem si už zvykla, že nemám očekávat detektivku nebo thriller, ale dívčí román s detektivními prvky. Margaret opět nesnesitelná, vztahy mezi hlavními hrdiny se stále nikam neposunuly. Nově jsme se dozvěděli, že Li je vysoký minimálně 180 cm, a že v Číně plyne čas neuvěřitelně rychle:
"za všechna ta léta, co umřel jeho strýc..." - podle všeho uplynuly tak dva roky...
No, asi toho Pekingského rozparovače ještě zkusím, ale od minulého dílu bych to už řadila opravdu do kolonky Humor.

Ze sportovního - olympijského - prostředí bych doporučila spíš Olympii. A vůbec raději celou sérii s Gereonem Rathem než toto.

asam

Běžkyně je zdařilým pokračováním zaběhnuté ságy. Opět Margaret a Lim pracují na plné obrátky ve vyšetřování vražd sportovců před blížící se olympiádou. Aby toho nebylo málo, řeší oba setkání rodičů, kteří se těžko srovnávají s blížící se svatbu.

akdar72

Konečně jsme zpět v Číně.

Rhodopis

Opět zajímavosti o životě v daleké Číně spojené s výbornou detektivní zápletkou.

Malarkey

Předposlední díl série Čínských thrillerů od Petera Maye je výborný ve všech ohledech. Jednak je tu opět velice solidní série vražd, kde se spisovatel sice v rámci série lehce opakuje, ale překvapivě nerecykluje. Co se mi ale vysloveně konečně hodně líbí, tak vztah Li Jena a Margaret, což je vlastně v rámci série vysloveně snad i poprvé. Dokonce jsem si u této knihy uvědomil, že u ní neustále vzpomínám na dobu, kdy jsem v Pekingu byl, a že se mi vlastně ta kultura hodně moc líbí. Peter May to ve výsledku udělal dobře a z kriminální série udělal oslavu čínské kultury a tradičního Pekingu. Je vidět, že tam u místních musel nějakou dobu žít, protože ty kapitoly z osobního života místních spolu s rodinnými tradicemi, podrobným popisem prostředí a ulic v Pekingu, ale i popisem žracích orgií, je radost číst.

tamdr

když čtu ostatní komentáře tak váhám s napsáním mého,asi jsem hloupá ale bylo na mně dost složité jak ty vraždy probíhaly,jinak se mi kniha moc líbila jen ten závěr byl moc popisný a pro mne ne zrovna jednoduchý.Zase se mi ale moc líbilo seznámení s úplně jinou kulturou,jinými zákony(jak jinak než komunistickými),jinými zvyky.Taky mě to donutilo podívat se jak to bylo s kulturní revolucí na internet,moc jsem o tom nevěděla.Takže za mne palec nahoru