Cinder & Ella

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357618/cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4.6114

Cinder & Ella (1.)

Cinder & Ella (2014)

Pro děti a mládež, Dívčí romány, Pohádky
Vydáno:, Baronet

ketvin

Prostě "pohádka" :) Kniha se mi moc líbila, hrdinové neměli chybu, příběh, i když bez větší zápletky, super...
Vůbec jsem od této knihy nečekala "zraněnou" hlavní hrdinku a dokonalého hollywoodského prince, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak, byla jsem příjemně překvapená úplně vším, co mi kniha dala. Bylo to dojemné, emotivní, krásné, drásavé, smutné, překvapivé a ještě jednou "prostě krásná pohádka" s drastickými aspekty. Ráda se ke knize jednou vrátím.

"Řekni auto..." ❤

Ewiczka_areebah

dlouho se mi nestalo abych mela z knihy takovy wow efekt..ano je to pohádka,ano spousta veci je naprosto nepravdepodobna..ale tenhle pribeh mne vtahl hned,precetla jsem knihu jednim dechem a zas a znovu si říkám skvělé..fantasticky zpracované a pro mne neskutečně emotivní.

Torino

Toto je knížka, ke které bych měla tolik "ale"... Ale stejně se mi líbila! Četla se rychle, snadno vlastně sama. Sice docela dost stránek, ale měla jsem jí přečtou strašně rychle.
Pro mě to bylo velmi zajímavé převyprávění známé pohádky O Popelce. Nejvíc se mi líbil nový prvek, který v klasické Popelce není. To, že Cinder neví, kdo je Ella, je předvídatelné, ale že ani Ella neví, kdo je Cinder v sobě skýtá zajímavé zápletky. Samozřejmě se mi také líbí to, že kniha není pohádka skrz na skrz. Ano některé scény (ty lehce přitažené za vlasy, ke kterým bych měla své "ale") jsou ryze pohádkové, ale jiné jsou více lidské a reálné. Mluvím o tom, že kniha ukazuje, že věci, lidé a události nejsou jen bílé nebo černé. Existuje celé spektrum barev a jde také o úhel pohledu. Ukazuje, že to nejhorší na světe není jen žít s cizími lidmi, nebo lidmi, který nás nemají rádi. To nejhorší je daleko za hranicemi našich představ.
Jediná postava, která mi mojí teorii o barevném spektru kazí a ke které jsem si za celou knihu neudělala žádný vztah je Kaylee. Myslím, že to je fajn knížka pro kategorii young adult.

SBH

Pět hvězd bez diskuze. Odkazy na pohádku o Popelce jsou přiměřené a vtipné. Milostná linka tvoří jen rámec poměrně hluboké psychologické studie o dobru a zlu a naší síle (či neschopnosti) vzdorovat moci veřejného mínění. A tím nemíním pouze příhody s paparazzi, ale spíš šikanu v elitní škole. Postavy byly uvěřitelné a rozporuplné, nejvíc mi lezl na nervy Ellin otec, ačkoli i jeho jednání chápu. Brian byl k sežrání, Ana k zakousnutí.
Ale hlavně - první Popelka, která měla rozum a neostýchala se ho použít. Bravo!!!

lucie2952

Hezká kniha, četla se úplně sama. Jen mi přišlo, že postavy se chovaly hodně nedospěle. Celá kniha na mě působila pubertálním dojmem. A navíc nechápu proč bude druhý díl, když to skončilo jak nejlépe mohlo. Ale i tak si druhý díl ráda přečtu. Cinder & Ella jsou jeden z nezapomenutelných knižních párů ❤️

Nelly

Sladká, romantická pohádka, která není určena dětem. Ale i dospělí potřebují občas osladit život, aby nadále věřili, že láska je tou nejmocnější silou na světě.

mac.martina

Knížka se mi moc líbila, přečetla jsem jí skoro jedním dechem. Na knížce se mi líbilo, že každá kapitola byla z pohledu jiného hlavního hrdiny. Jednou Elly a podruhé Briana.

Obdivovala jsem Ellu jak vše zvládala po autonehodě a hrozně jsem jí fandila. Jsem ráda, že jí nakonec podařilo najít si kamarády a vyřešit problémy v rodině i když to nebylo jednoduché. Nesmíme zapomenout na Cindera... Nahlédli jsme do zákusilí života celebrity a byl to celkem zajímavý pohled.

Moc doporučuji k přečtení a těším se na druhý díl :-)

Veeria

Tento příběh je mladistvý, svěží, roztomilý. Prostě taková pohádka.

Jako kdyby člověk jedl cukrovou vatu - sytě růžovou, nadýchanou, voňavou... Tato kniha má mušky, některým pasážím by slušelo dát jim více prostoru a času, pomalejší vývoj. Musím však ocenit oslavu knih a čtení, rovněž sympatické postavy - Cinder a Ella jsou skvělou dvojkou a dokážou vám vykouzlit úsměv na rtech. Knize nechybí i vážnější témata, ty jsou však vykompenzovány nadějí a vírou ve šťastné konce.

Je to odpočinkové čtení, takové na rozjasnění dní a nálady.

Oblíbila jsem si i Vivian, tato postava je vážně skvělá a zasloužila by si více prostoru. :)

A scéna ,,Řekni AUTO" - na tu jen tak nezapomenu - ta je nádherná. :)

,,Pravá krása pochází z nitra člověka. Pokud se cítíš krásná, budeš krásná i pro ostatní bez ohledu na to, co je vidět na povrchu."

Sobotikova

Nejsem věkově cílová skupina, takže u mne se nadšení nekoná. 1. května, kdy je lásky čas jsem si naordinovala romantiku a jsem jí teď tak trochu přejedená, i když příběh o Popelce je nesmrtelný. Když se nedostanu k druhému dílu, tak mne to příliš mrzet nebude.

msjadepaton

Velmi příjemné překvapení. Přestože romantickou pohádku jsem čekala tak nějak automaticky, dostala jsem ji trochu jinak, než jsem očekávala. Je to v podstatě YA romantika, takže nečekejte nějak velkou hloubku. Přesto je tam ale několik vážnějších témat, která mě překvapila.
Popelka tady není úplně dokonalá a autorce se poměrně věrohodně povedlo vykreslit jak její fyzický handikep tak psychické problémy. I když občas byly některé věci přehnané nebo přitažené za vlasy (jako třeba, že vás někdo může jen tak prohlásit za nesvéprávnou), tolik jsem to nevnímala, vzhledem k pohádkovému ladění příběhu.
Základní romantická linka byla roztomilá a prostě popelkovská, ale sama o sobě by tak dobře nefungovala, kdyby nebylo všeho, co si tam autorka přidala. Ellin blog, její postižení, ale i vztah s její novou rodinou, který sice nebyl dokonalý, ale nebyl to ani psychický terror jako v původní Popelce. Ellina nevlastní matka je spíš komunikačně neohrabaná než že by to myslela špatně. Co se týče jejích nevlastních sester, jedna z nich je opravdu zákeřná a ta druhá spíš jen mlčí, ale nakonec ani tady to není černobílé.
Opravdu doporučuji coby nenáročnou, sladkou oddechovku. Už se nemůžu dočkat druhého dílu.

seabook04

Cinder a Ella se velice těžko hodnotí→ důležitější je dle mého slovní než hvězdičkové hodnocení.
Rozhodně je to kniha, která má vysokou hodnotu, ale z mého pohledu spíše zaměřenou na mladší čtenáře. Tím myslím děti/dospívající. Samozřejmě je skvělým oddechem pro starší a dospělé, ale já osobně jsem čekala pecku, která mě srazí na kolena a... to se jaksi nestalo.
Opravdu mi připadalo, jako by autorka styl psaní, chování i mluvu hlavních hrdinů a celkový děj přizpůsobovala právě mladším i přesto, že hlavním postavám je 20 a 22 let. Celkové chování jejich věku neodpovídalo a to je asi nejvýraznější element, který knihu řadí spíše do té "věkově nižší" YA sekce. Zároveň ale zastávám ten názor, že Cinder a Ella je velice důležité dílo pro čtenářky školního věku (druhé poloviny 1. stupně a v pohodě celého 2. stupně). Zabývá se tématem šikany kvůli vzhledu, za který člověk nemůže, ztráty nejdůležitější osoby v životě, nepřané lásky či psychicky náročných situací. Taktéž rozjíždí téma nebezpečnost popularity a ztráty anonymity, kterým bude věnován hlavně druhý díl.
Pokud bych knihu měla hodnotit v rámci jejího žánru (dívčí romány/pohádka), nemám co vytknout :)

Baru1236

Opravdu skvělá kniha. Moc se mi líbilo, že se autorka vyvarovala, až přehnaných klišé situací, které jsou v tomto žánru běžné. Místo toho vytvořila příběh, ve kterém nechybí vtipné pasáže, kdy se smějete nahlas nebo naopak vážné pasáže, kdy se zamýšlíte nad autorčinými slovy.
Jednoduše řečeno, knihu nedáte z ruky dokud neotočíte na poslední stranu.

blankaa89

Podle hodnocení knihy jsem čekala mnohem větší pecku. Hlavní postavy měli 19 a 22 let, ale jejich chování odpovídalo spíše věku okolo 13ti let. Myslím, že kdyby si knihu přečetla moje 11ti letá sestřenice, byla by nadšená, ale já jsem se místy nudila a někdy byla až zaražená absorudností daných situací.
Připomínalo mi to dva fanoušky Pána prstenů, kteří se nejen tak oblékají, ale ještě používají hlášky z filmů k tomu, aby se dali dohromady. Tohle se fakt nepovedlo :(

Ajwikus

Jedním slovem byla to pecka. Moc hezké čtení a už se těším na další díl.

veronika0382

Cinder a Ella vám ukáže, že prostě pravá láska existuje. Kdekoliv a kdykoliv. Ano, někomu se to může zdát jako klišé. Ale opravdu čtivé klišé! (Já tohle slovo fakt nesnáším, grrr.) Občas to tak i v životě přeci chodí. Navíc se o tom krásně čte. Příběh je vlastně taková pohádka pro dospělé. Rozněžní vás a naladí na pozitivní vlnu. Láska přece i hory přenáší a je třeba pro ni něco obětovat. Pokud tomu ani trošičku nevěříte, tak tuto knihu možná radši nečtěte.

Ditules

Rozhodně nejsem cílovka, ale musím říct, že to bylo fajn čtení. Přečteno za den a už vyhlížím další díl!!! Ta vlna retellingů mě dost baví.

Lenka40

Tak tahle kniha bude patřit mezi moje lásky. Přečetla jsem ji za jeden den a náramně jsem si to užila. Netradičně podaný příběh Popelky mě dostal. Určitě moc doporučuji

Ewik

Super úžasná moderní pohádka s fantastickými a jedinečnými hrdiny, které si prostě nejde nezamilovat.
Ella je veselá holka, které se z čista jasna obrátí život vzhůru nohama a dostává od života jednu ránu za druhou. Pokaždé, když se zdá, že by mohlo být zase trošku líp, ukáže se, že může být vlastně i hůř. Moc jsem fandila holce, která přesto, že má hromadu problémů, lidi jí házejí klacky pod nohy, zůstává sama sebou a rve se jako tygr. Tolikrát mi jí bylo tak líto, že se mi chtělo všechny ztlouct do kuličky, aby jí už dali pokoj.
A Cinder? Hollywoodský frajírek, flirtující se vším co má sukni, ale když dojde na Ellu stává se z něj ochránce a obyčejný zamilovaný kluk s motýlky v břiše a srdcem na dlani.
Největší plus za který tleskám je absence všech těch sladkobolných klišé, zlomených srdcí a trapných nedorozumění pro tento žánr tak běžné.
Do příběhu a jeho hrdinů jsem se zamilovala téměř okamžitě. Lehký styl, vtipné dialogy, bolestivé osudy a naděje. Nedokázala jsem knihu zavřít, dokud jsem nedočetla, naprosto mě pohltila a snila jsem s otevřenýma očima i myslí.
Za sebe můžu pohádku o Elle a Cinderovi jedině doporučit, určitě nezklame. Je milá, laskavá, vtipná, bolestná i krásně dojemně hřejivá. Už teď se třesu na druhý díl a je mi jasné, že opět bude zářit všemi barvami duhy a naplní můj den.

Gigian

Klobouk dolů před tím jak autorka dokázala popsat souboj hlavní postavy se světem i sama se sebou o návrat do obyčejného života. Neuvěřitelně uvěřitelné postavy příběhu jen dodávali na autentičnosti. Kdyby nebylo těch klasických náhod (jé její táta žije zrovna ze všech měst v tom co Cinder...ehm jasně), které se v knížkách prostě musí použít, aby se děj posunul. Klidně bych věřila, že to byl příběh někoho kdo opravdu žil. V dnešní době moderních technologií, kdo může říci kdo se schovává na druhé straně obrazovky. Musím říct, že OBROVSKÉ PLUS a také důvod proč si podle mě tato kniha zasluhuje plný počet hvězdiček je, že i když končí klasickým happiendem, nemá nešvar většiny knih ve kterých se vyskytuje nějak postihnutá hlavní hrdinka, ŽÁDNÉ ZÁZRAČNÉ UZDRAVENÍ aby s ním mohla být. Žádné plastické operace po kterých nebude vidět jizvička, žádné rozchození nohy tak aby už nikdy nekulhala a žádné kouzelné uzdravené nohou aby mohla mít perfektní boty v závěrečné scéně. DĚKUJI

Dances

Krásná kniha, se silným příběhem, který vás strhne. Konec je sice snadno předvídatelný, avšak kdyby to dopadlo jinak, asi všichni bychom byli zklamaní. Velké plus u mě autorka získala za vyobrazení postav, které působí zcela uvěřitelně, objevují se zde i takové, které nejsou dokonalé, v mžiku se nevzpamatují s každé "na prd" situace, reagují přirozeně na trable reálného života, je osvěžující že se sem tam dopustí nějaké chyby. A i když se jedná o knihu s klasickým příběhem, něco na celém vztahu Elly a Cindera bylo, získaly si mě hned po prvním chatu a do poslední stránky se ani na okamžik neomrzeli.

Rodaw

CINDER & ELLA
... nádherná pohádka pro dospělé :-) Příběh Elly a Cindera, kteří se znají přes internet, nikdy se neviděli a jsou sice nejlepší kamarádi, ale zároveň jsou do sebe i přímo zamilovaní. Ona má hodně problémů, těžkou a tragickou minulost, on je slavný herec a miláček Hollywoodu, který je ale spíš loutkou ostatních a za tím leskem slávy a velkého úspěchu se také skrývá mnoho starostí...
Osobně si myslím, že cílovka téhle knížky jsou teen dívky, ale mně se to neskutečně moc líbilo - i když young adult knihy už vlastně skoro vůbec nečtu. Toto bylo ale tak milé čtení!! :-) Ano, když se na to podíváme z jedné strany, tak příběh je v mnoha věcech poměrně naivní a v reálném životě by to tak nejspíš úplně neproběhlo (i když co my víme :P), ale já to brala jako kouzelnou pohádku z 21.století a tak jsem tyhle nepravděpodobnosti a "naivitky" ani nevnímala a jen si užívala tenhle romantický a svěží příběh. Jinak teď aktuálně jsem docela smutná, protože jsem se těšila z toho, že to bude trilogie (tudíž by mě čekaly ještě dva díly), ale zjistila jsem, že tato série se skládá jen ze dvou knih! No každopádně - na druhý díl se moc těším a už teď se nemůžu dočkat, až zase budu trávit čas se Cinderem a Ellou. Oba dva mi jsou moc sympatičtí a ta jejich láska je prostě suprová :o)
Jak jsem již psala výše - je to pohádka, já ji doporučuji především mladším čtenářkám (třeba u mé maminy si nejsem úplně jistá, zda by to bylo to pravé ořechové pro ni).
Krásně mě tento příběh pohladil po duši, teď je mi úplně líto, že jsem knihu už dočetla :-)
A scéna "ŘEKNI AUTO" (kdo četl, ví) je prostě BOŽÍ :D :)

Evka3814

Absolutně krásná emotivní pohádka. V této knize je vidět jak stačí vteřina aby se vám změnil život. Hodně poukazuje na hloupost lidí,bylo to zajímavé čtení,Ellu jsem si oblíbila hned od začátku. Moc se těším na další pokračování

Kvetulina

Naprosto úžasná oddychovka.

Lorej

Nevím, jak se ohledně této knížky cítit. Z jedné strany jsem jí úplně propadla. Příběh Elly byl plný emocí, ale také inspirace. Ella mi přišla jako neskutečně silná osobnost a ihned jsem si ji oblíbila. Každé její trápení mě trápilo také. Brian, no, prostě kluk snů.
Bohužel na mě příběh působil až moc uměle. Ano, že se něco takového stane je nepravděpodobné, ne nemožné, ale některé scény (nebo vývoj vztahů) mi prostě přišli dost nereálné. A to mívám velkou toleranci (tedy, jak kdy :D).
Autorka píše neskutečně poutavě a zajímavě. Také do knihy vložila hodně pravdivých a upřímných myšlenek, čím si mě získala. Druhý díl si nenechám ujít, jsem na něj dost zvědavá.

trpaslyk

Wow! Už dlouho mě žádná knížka nepohltila tím způsobem, kdy se vám nechce dělat nic jiného, než se zase moct vrátit ke čtení, a neuvěřitelně vás vyrušuje už jenom to, že musíte jít spát, do práce, a je vám za tyhle myšlenky typu "kdy už zase budu moct číst dál" trapně, když se bavíte na oslavě s přáteli, a přitom jste duchem jinde.
Začetla jsem se naprosto báječně a opravdu mě to chytlo, zhltla jsem ji za dva dny. Neříkám, že tam nejsou slabší místa, kdy si říkáte, že tohle už autorka zrovna nemusela, že už to dovádí do extrémů, ale oproti jiným autorům tohoto žánru je to opravdu jen výjimečně, většinou se naopak úspěšně vyhnula těm nejtrapnějším klišé a nenechala postavy, aby si samy tolik šlapaly po osudu.
Skvělá oddechovka, citová horská dráha, ale super.

Jalisca

Kniha me strasne rychle chytla a uz po par strankach jsem se nemohla odtrhnout. Cetla jsem kazdou volnou vterinu. Moc se tesim na pokracovani.

Kayla

Dokonalá kniha ❤️❤️❤️ Zařazuji ji mezi mé oblíbené. Příběh byl dokonalý. Ellu a Briana jsem si zamilovala. Těším se na druhý díl.

anishta

Tak tohle se mi velice líbilo. Čekala jsem přeslazený cukrkandl, ale místy to na mě velmi silně působilo. Prožívala jsem bezmoc s Ellou. Velmi zajímavé uchopení Popelčina příběhu. Za mě super!

keiko33

Krasny citlivy pribeh popolusky, ktora je fizicky znetvorena, no dusevne krasna, citliva a dobrosrdecna. A aj napriek tomu sa do nej zalubi idol zenskych srdc. Cielova skupina je YA, ale napriek tomu dokaze pribeh nadchnut aj starsiu generaciu. Tu je celkom zaujimavo popisana sikana a jej nasledky. Mam rada autorkin stil, taka Jojo Moyes pre mladsiu generaciu.

martiiinkajjj

Nejdřív jsem si myslela, že to bude klasická zamilovaná knížka, ale co se z toho vyklubalo, mě fakt zaskočilo!!! Co si budeme říkat, obal je fakt krásný, akorát připomíná opravdu dětskou knížku plnou barviček.

Opravdu hodně dlouho jsem měla problém najít knížku, kterou budu mít problém odložit ve dvě hodiny ráno a prostě budu číst dál - dokud jí nedočtu :-D. A konečně jsem jí našla!!!!(co budu číst dál opravdu nevím…) Knížka byla neskutečně emotivní a plná zvratů. A ano i já jsem musela u některých částí sáhnout po kapesníku a vůbec se za to nestydím. :D. Nebudu tady vypisovat celý děj snad jen, že život nám často hází klacky pod nohy a každý máme sílu se znovu zvednout a pokračovat….

Takže pokud přemýšlíte, jestli se do této knížky máte pustit a máte strach, že to bude další knížka pro "děti", nemusíte mít strach. Knížka je jak pro mladé lidi tak i pro dospělá. Je to prostě drsnější příběh na motiv popelky. :)

Za všechny ty posmrkané kapesníky a za to, že jsem šla spát ve tři ráno a teď jsem v práci k nepoužití, musím dát plný počet hvězdiček. * * * * *