Cinder & Ella

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/357618/cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4.6189

Cinder & Ella (1.)

Cinder & Ella (2014)

Pro děti a mládež, Dívčí romány, Pohádky
Vydáno:, Baronet

Arianne

Nakonec to bylo opravdu moc hezké. Jsem ráda, že se autorka vyhla klasickému popelkovskému zlá macecha a dvě nesnesitelné sestry. Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale styl psaní mi sedl a tak už jsem pak jen četla a četla. Příběh je krásně vyvážený, je citlivý a zároveň silný, milý ale ne triviální (i přes to, že jde o pohádku). Pravda, hlavní hrdina byl na můj vkus až moc dokonalý, ale od toho jsou tu knihy, aby takový muži existovali a když má být pohádkovým princem, musí být dokonalý. No a závěr hodný své předlohy rozhodně stál za to.

Evule114

Když mi kolegyně v práci doporučila tuto knížku a něco málo mi o ní řekla, tak jsem si představovala romantiku, ale taky upřímně větší drama, takže jsem jí začala číst opatrně, ale to se záhy změnilo. Nedokázala jsem se od Elly odtrhnout, ta holka mě doopravdy vzala za srdce a Cinder... Jestli někde takový chlap opravdu existuje, tak ho chci :-) ne vážně mě tato kniha dostala. Smála jsem se u ní a měla několikrát na krajíčku, jak se říká. Nepíšu to jen tak, ale v brzké době si ho opět přečtu. Naprosto mě to dostalo a četla jsem, dokud jsem nebyla na konci. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a děkuji Bohu, že existuje. Rozhodně se tento příběh dostane do srdce všem, kdo si ho přečtou, ať je to kdokoli :-)...

Blahona

Zbožňuju tuto knihu a její hrdiny! Jejich interakce jsou výborně napsané. Všechno jsem jim věřila. Jejich duševní spřízněnost je cítit z každého řádku. Zamilovala jsem si Cindera, hollywoodského krasavce, který má naštěstí mozek a také srdce na správném místě! Bylo to osvěžující! Přestože kniha zpracovává těžká témata je plná optimismu a naděje. Více v mé recenzi.

LenulKne

Jsem teprve v procesu čtení a musím říct, že už konec prologu mě doslova dostal. Autorka dokáže skvěle vtáhnout do pocitů nejen hlavní hrdinky a nedokázala jsem se odtrhnout, dokonce jsem neměla daleko k slzám. Už se nemůžu dočkat, až to budu moct dočíst. Můžu jen doporučit!

MiraiYume

Tak to bylo něco! Po prvních stránkách jsem si říkala: "Další slaďárna pro náctileté." Ten pocit se rozplynul hned po autonehodě. Autorka si skvěle pohrála s citovým dokreslením postav. Věřila jsem jí každé slovo, prožívala jsem s Ellou každou křivdu. Život není spravedlivý a lidé dokáží být velmi krutí. Je to tak i v reálném životě. Romantika, vnitřní souboj a pochopitelná neschopnost smířit se se svým novým tělem, nepochopení okolí, osamělost a znovu získání sebedůvěry,budování si nového života a zázemí, schopnost dostat se z úplného dna alespoň ke břehu - to pro mě z této knihy udělalo něco výjimečného. Je to víc než jen bezduchá oddechová romantika. A o to víc si mě získala.

diamanttka

Dobrá romantická oddechovka

KnihomolkD

Já se zamilovala,totálně moc.
Naprosto čtivá knížka,postavy byli naprosto úžasné. Akorát mě štvala Ana,ale to je jedno. Nejvíc jsem se zamilovala do Roba. On je tak skvělý kluk,škoda,že neexituje v reálu. :(
Strašně moc potřebuji druhý díl. Lidi běžte do toho.Na léto je to ideální.

Hodnocení: 100000/5*

bookcase

Ta se povedla. Tolik emocí jsem ze sebe vyždímala, od nadšení po zlost. Knížka chytne za srdce, není to laciný románek pro náctileté, ale chytře převyprávěná pohádka, skrývá v sobě hodně sociálních témat.

Terr_y

Skvělý příběh! Nic moc extra přeslazeného ale bylo to takové milé. Super oddechovka u které jsem se i dost nasmála. :)

-Sinéad-

Knihu jsem přečetla za dva večery. Byla skvělá.

Lili@

Kniha je skvělá.

Ceeca

Hezky napsané, překvapivé, čekala jsem větší slaďárnu , ale byl to dobrý příběh, který mě bavil.

Blaufik

Pokud máte obavy, že se na stránkách ukrývá příběh sladký, až vás budou bolet zuby, tak vás ráda vyvedu z omylu. V knize se řeší také závažná témata, jako odcizení od rodiče, šikana nebo třeba nízké sebevědomí. Ani vám nespočítám, kolikrát jsem se u čtení zasněně usmívala, ale také kolikrát jsem měla namále a z očí se mi draly slzy.

Airin

Kniha je skvěle a hlavně chytlavě popsaná – kdyby nebylo mých jiných aktivit, tak bych ji měla přečtenou během jednoho odpoledne. Tak moc si mě kniha získala. Kniha má všechno, co potřebujete – velká porce romantiky, trocha toho napětí a tajemství, přátelství na celý život a hlavně Popelku a její Šťastně až navěky! Kdo by si takovou knihu nechtěl přečíst? :))

Anne Leyyd

Ano, naprosto chápu, že to je re-telling pohádky a ano, chápu, že to je sem tam klišé... ALE! - KAŠLU NA TO! Tohle je po Měsíčních kronikách, Zakázaném přání a po Na lovu další z nejlepších re-tellingů, jaké jsem kdy v životě četla.

Neskutečně mě to bavilo, postavy byly skvělé, bylo to vtipné, nedovedla jsem (samozřejmě kromě happyendu) předvídat, co se stane, a jásala jsem nad reálností celého zasazení děje a částí s Ellinou rodinou. SKVĚLÉ, SUPER, NEMÁM VÝHRAD.

Maximálně vřele doporučuji. Jedna z nejpovedenějších oddechových knih, jaké jsem měla kdy tu možnost si přečíst. A mimo jiné jsem PŘESNĚ něco takového právě teď potřebovala.

Bez váhání 5 *

MarKy95

Na knihu jsem se moc těšila, a rozhodně nezklamala. Doporučuji přečíst:)

*Aria*

Už odmalička miluji Popelku. Přece jen to je klasika. Jak by někdo mohl odolat tak milé pohádce kde se dívce, která přišla o vše co milovala naskytne možnost zamilovat se do prince a vědět, že její lásku opětuje. Cinder & Ella je skvělé zpracování popelky. Líbí se mi jak jde v této knize vidět zájmy autorky. Což dává knize také své osobité kouzlo. Autor by v knihách měl jít vidět. Měl by se nějak odlišit od ostatních což si myslím že se autorce povedlo.

mikika

pořádný reteling Popelky, vše tam bylo - chudinka sirota, zlé sestry, macecha... teda ale kolik toho na hrdinku autorka navršila, to bylo někdy až moc, ale zase se mi líbilo, jak vyřešila vztahy v rodině...

DDD

Tato kniha mě nijak extra nazaujala. Příběh mi případal jako kdyby se autorka inspirovala hned u několika filmů pro mláděž.
Postavy Elly a Cindera/Briana my přišli jaksi "nereálné". Ikdyž mám romantické příběhy ráda, v tomto případě jsem se musela celkem přemáhat, abych knihu dočetla.
Nevím, zda koupit si druhý díl - jestli to není škoda peněz. Dávám 3 hvězdičky jako průměr.

Channach

Krása... nečekala jsem, že budu tolikrát brečet. Více v mé recenzi v záložkách.

Samira

Romantická klasika v moderní a velmi povedené podobě. Musím říci, že se kniha místy zdála díky nelehkému osudy hrdinky až zbytečně vyhrocená, ale každá situace, postava i pocit měli svůj důvod a opodstatnění a hlavně vývoj, takže nakonec pouze chválím .
Zpracování této tolik osvědčené klasiky bylo velmi originální a nejvíc z celé knihy vyzdvihuji jejich reálné seznámení. Velmi jsem ocenila i bonus v podobě jeho pohledu na tuto výjimečnou scénu v závěru knihy.
Celkově výborné, i když žánr nepřesahující.
Moc se těším na druhý díl a knihu doporučuji!

warca

Tahle kniha mě úplně odrovnala. Autorka dokázala tradiční příběh Popelky proměnit v něco nezapomenutelného. Úžasná hlavní hrdinka a ještě lepší "princ". Byl to nádherný, napínavý a vtipný příběh.
Nějaké nedokonalosti by se nejspíš našly, ale příběh mě natolik pohltil, že jsem je lehce přehlédla.

PS: Asi jsem se do Briana zamilovala :D

Blančitos

Oproti úžasným a naprosto dokonalým Royalům byl tento příběh milou a krásnou pohádkou, o níž čas od času sní většina holek. :) Těším se na pokračování. :)

Safienka

Taková pěkná pohádka. Občas mi něco přišlo až nereálné, ale jako celek paráda. U moře na lehátku na jedno odpoledne jako dělané!

Majesty_V

Novodobá popelka :)
Autorka popsala dokonale to, co dívka se svým onemocněním po nehodě prožívala, až jsem měla místy na krajíčku. Něco bylo ale i přehnané, třeba šikana na škole, protože si myslím, že v takovém věku už to není tak vystupňované. Ale i tak jsem si to dokázala živě představit.
Povahově byli všichni moc fajn, občas jsem jen trnula nad Cindrem ... na můj vkus moc dětinský a zamilovaný. Ale jeho dokonalá věta mě dostala: "Řekni auto." :D
Několik "ale" se tu najde, i přesto je to skvělá knížka :) doporučuji spíše pro kategorii young adult ;)

JajaCZ

Tak toto nie. Ufňukaná a sebeľutostvivá Ella ma svojim správaním totálne vytáčala. Milé správanie jej macochy a otca, ktorí sa snažili, aby sa u nich zabývalaa zvykla si, popisovala ako necitlivé správanie. Podľa jej reakcii by som čakala, že bude mať okolo 12 rokov a nie, že sa takto správa skoro dospelá osoba. Prostredie, v ktorom sa pohybovala ma prekvapovalo. So šikanou sa bohužiaľ sa strednej škole stretáva človek bežne, ale že bude šikanózne celé Ellino okolie, to už sa mi verilo ťažko. Pokračovanie si prečítam asi len zo zvedavosti, ale toto bolo pre mňa asi to najnereálnejšie a najumelejšie podanie Popelky, s akým som sa kedy stretla. Knihe ale nemôžem uprieť ľahké čítanie, takže dávam o hviezdičku viac ako by si kniha zaslúžila.

Sarajana

Naprosto báječný a poutavý příběh, kniha se mi velice líbila.

kleria

I když jsem si myslela, že tahle knížka už nebude moc pro mě, tak jsem se velice zmýlila. Pro mě je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem držela v rukách. Ano je to pohádka, hodně věcí je sice nepravděpodobné, že by se tak stali, ale samotný příběh?
Prostě wau a podle mě je úplně jedno jak je to nereálné. Kniha se četla jedním dechem a knížku jsem přečetla během jednoho dne. Příběh mě upoutal natolik, že jsem pomalu zapomněla na realitu a to se mi skoro vůbec nestavá.
Knížku vřele doporučuju. Je to skvělá oddechová knížka.
Už se nemůžu dočkat až si přečtu druhý díl ♥.

ketvin

Prostě "pohádka" :) Kniha se mi moc líbila, hrdinové neměli chybu, příběh, i když bez větší zápletky, super...
Vůbec jsem od této knihy nečekala "zraněnou" hlavní hrdinku a dokonalého hollywoodského prince, ale rozhodně jsem nebyla zklamaná, ba naopak, byla jsem příjemně překvapená úplně vším, co mi kniha dala. Bylo to dojemné, emotivní, krásné, drásavé, smutné, překvapivé a ještě jednou "prostě krásná pohádka" s drastickými aspekty. Ráda se ke knize jednou vrátím.

"Řekni auto..." ❤

Ewiczka_areebah

dlouho se mi nestalo abych mela z knihy takovy wow efekt..ano je to pohádka,ano spousta veci je naprosto nepravdepodobna..ale tenhle pribeh mne vtahl hned,precetla jsem knihu jednim dechem a zas a znovu si říkám skvělé..fantasticky zpracované a pro mne neskutečně emotivní.