Čierna orchidea

Čierna orchidea https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530262/bmid_cierna-orchidea-65a58e348dd28.jpg 4 193 63

Dojímavý príbeh o veľkej láske, zlomenom srdci, ale predovšetkým o nádeji od autorky celosvetovo úspešnej série Sedem sestier, Lucindy Rileyovej. Koncertná klaviristka Júlia prežila väčšinu detstva vo Whartonskom parku, v skleníku starého otca, pestovaním exotických orchideí. Keď sa po rokoch snaží vyrovnať s tragédiou, ktorá ju postihla, vracia sa na toto čarovné miesto, aby našla vytúžený pokoj. Stretnutie so súčasným lordom bojujúcim o záchranu panstva a objavenie denníka starého otca zavedie Júliu späť do 40. rokov minulého storočia. Dozvedá sa pravdu o ľúbostnom romániku, ktorý pred desiatkami rokov takmer zničil celé panstvo. Jej stará matka Elsie takmer celý život skrývala tajomstvo Crawfordovcov, tak ako to sľúbila svojmu manželovi Billovi, no teraz nadišiel čas, aby pravda vyšla najavo Dej románu sa striedavo odohráva v typickom prostredí anglického šľachtického sídla a v horúcom Thajsku počas druhej svetovej vojny. Čierna orchidea je krásny, romantický a dojímavý príbeh, plný zvratov, vášne, klamstiev, ale aj lásky a vykúpenia.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Hothouse Flower , 2011

Danielka001
09.03.2018 5 z 5

Velmi příjemná kniha. Propletení děje prow zajímavé,od autorky jsem přečetla všechny knihy - tato byla poslední. Nadchla mě,kolik zvratů v životě lidském může nastat?a které z nich můžeme ovlivnit a které už ne? Konec trochu šroubovaný,ale na kráse to pro mne neubralo.

mirvas
07.03.2018 4 z 5

Krásně a příjemně plynoucí příběh, odpočinkové čtení

cukrovka
09.10.2017 4 z 5

Opět od autorky zajímavá kniha, kde se prolíná příběh z války a současnosti. Jen mi ta současnost přišla v závěru dost překombinovaná.

akdar72
12.06.2017 5 z 5

Příjemné čtení na jeden víkend.

luckach
18.05.2017 3 z 5

... ach, ten překombinovaný závěr

Enxinka
20.04.2017 3 z 5

Zacatek me zaujal, prostredek nadchl a konec pribehu byl dosti pruhledny.

katerina.l.
10.04.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Z tak zajímavého příběhu by se dalo "vydojit" mnohem víc. Na můj vkus roztahaný děj i popis, na konci knihy tolik zápletek, že by to vystačilo na tři knihy a ten happy end byl i na mě moc happy a to ačkoli šťastné konce miluji a i vyhledávám.

knihomolka1979
13.03.2017 5 z 5

Od autorky moje již čtvrtá kniha a opět nezklamala..

ritz
21.11.2016 4 z 5

Romantický román pro ženy, hezky se četlo.

mariva
19.11.2016 4 z 5

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a i když celkově kniha byla docela zajímavá, nějak mi chybělo to správné nadšení, kdy člověk hltá jednu stránku za druhou a nemůže se dočkat pokračování. Na můj vkus tam těch dějových zvratů bylo až moc a teprve v závěru se všechno poskládalo do celkem očekávaného výsledku. Podle oblíbenosti knihy jsem čekala trochu víc a jiné knihy této autorky se mi líbily víc.

Trissi
13.10.2016

I když romány schválené jako vhodné pro ženy nejsou právě můj šálek čaje, tak si občas nějaký přečtu. A někdy jsem i příjemně překvapena. Bohužel to není případ téhle knihy. Po slibném začátku jsem se už jen divila, s čím na nás spisovatelka ještě vyrukuje. No překvapení opravdu až až. Dvě hvězdičky jsou za legendu o černé orchideji na začátku, ta se mi líbila.

hanča34
07.10.2016 3 z 5

Vzala jsem si tuto knihu k moři, tak jsem se smířila s tím, že hodně balancuje na hraně červené knihovny, možná, že za hranici i spadla. Trošku palec dolů!

cérka
17.09.2016 3 z 5

Ach Jůlie, ach Lídie, ach, ach, ach jak já se nemohla začíst. Děj a popisy krajiny se nekonečně táhly a já je začala přeskakovat. Strašně jsem se chtěla konečně něco dozvědět a někam se posunout. "Posunula" jsem se až v poslední pětině knihy a to už byl konec. Sladký, divný a najivní konec. (Je vůbec možné aby chlap utekl od nehody kterou zavinil, nechal tam svého syna, rok se "někde" skrýval a policie by mu nic neudělala? a vlastně všichni kolem to tak lehce a s úsměvem přešli? atd.)

Liduka
02.06.2016 4 z 5

Tohle je moje třetí kniha od autorky a musím říct, že zatím byla nejslabší. Děj se dost vlekl a byl hodně předvídatelný, navíc začal být zajímavý až poté, co se Harry vrátil zmilovaný z Thajska do Anglie ke své ženě. A jak už tu někdo psal, bylo tam najednou až moc velkých překvapení. Za přečtení přesto ale stojí.

jluky
06.05.2016 5 z 5

Krásna kniha.....Veľmi dobre sa mi čítala, vyhovoval mi autorkin štýl písania...., vystupńovanie deja v závere ma nútil čítať a čítať....no, "zmákla" som to za dva dni, ale miestami to bola poriadna dráma! Skvelé čítanie - doporučujem a teším sa na ďalšie knihy od autorky, pretože podľa anotácie to budú chuťovky pre mňa...

ivulka15
26.04.2016 3 z 5

Hezký příběh.

Gysna
26.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Tajemství je zde opravdu hodně, ale nevadilo mi to. Podle mně určitě stojí za přečtení.

anett123
09.08.2013 1 z 5

Světový bestseller? Proboha proč?

Erinye
06.06.2013 4 z 5

Z téhle knihy jsem tak trochu na rozpacích. Líbí se mi, jak autorka pěkně líčila děj o minulosti Wharton Parku a jeho obyvatel, ale hrozně jsem se rozčilovala u dialogů vedených většinou Julií a její sestrou Alicií. Když někdo něco poznamená a druhý člověk na to prakticky pokaždé odpoví "Ano", je to trochu zavádějící k tomu, že dotyčný nemá moc velkou slovní zásobu. Což se obecně o autorech knih říci nedá. Tudíž opravdu váhám nad hodnocením. 4 hvězdičky nebo 5? Toť otázka.

bookcase
22.03.2013 5 z 5

Rodinná tajemství a vášně, moc se mi to líbilo.