Chlapec z lesů

Chlapec z lesů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451664/bmid_chlapec-z-lesu-46L-451664.jpeg 4 186 74

Wilde je pro všechny záhadou. Před třiceti lety ho jako malého kluka našli v lesích, kde přežíval úplně sám a nevzpomínal si na nic ze své minulosti. Policie se snažila vypátrat jeho rodinu, ale nepodařilo se jí najít žádné příbuzné, a tak byl umístěn do pěstounské rodiny. Navíc Wilde dodnes netuší, odkud pochází, a jako dospělý žije dobrovolně v mobilním domě v lesích za městem. Když zmizí náctiletá Naomi, slavná právnička Hester Crimsteinová požádá Wilda, se kterým ji pojí dávná tragická událost, aby jí pomohl dívku najít. Krátce nato se ztratí Naomin spolužák a případ, který zpočátku vypadal jen jako útěk problémové a šikanované studentky, nabývá mnohem větších rozměrů. Chlapec je totiž synem slavného televizního producenta a blízkého přítele kontroverzního kandidáta na prezidenta. Kolem obou zmizení se vynořují nové a nové záhady a Wilde jim musí přijít na kloub, aby měl šanci pohřešované zachránit. Jenže při pátrání se vyjevují některá tajemství i z jeho vlastní minulosti… Chlapec z lesů je dalším z napínavých, překvapivých a skvěle propracovaných thrillerů mistra tohoto žánru a autora bestsellerů Harlana Cobena.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Boy from the Woods , 2020

janina66
27.10.2020 5 z 5

Super! Pro mě jedna z nejlepších knih od Cobena. Velice čtivé. Od první stránky jsem se hned začetla a pak mě kniha už nepustila. Až do konce úžasné. Tak jak píše Janaves, i mně vadilo, že se neosvětlilo, proč Wilde žil jako malý sám v lese. Jinak určitě doporučuji k přrčtení.

Janaves
25.10.2020 5 z 5

Harlan je jedním z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Chlapec z lesů se mi líbil moc, jen mě mrzí,že nebyla objasněna jeho minulost.Tak třeba přijde další díl o Wildovi a dozvím se to??????

VasnivaCtenarka
20.10.2020 4 z 5

U Harlana Cobena vždy oceňuji nejen jeho čtivý styl psaní, který je skutečně obdivuhodný, ale také promyšlenost dějů všech jeho knih. Ale to fanoušci Harlana Cobena, mezi které se počítám i já, už prostě očekáváme a víme, že nám to Harlan vždy dopřeje. Proto také saháme po jeho knihách. Protože víme, že nikdy nešlápneme vedle. Harlan, to je prostě jistota dobře stráveného času s knihou.

Tempo knihy bylo výborné. Tady není zase nic, co bych mohla vytknout. Napětí jsem zase tak moc při čtení necítila, ale zvědavost byla. Chtěla jsem vědět, kdo za tím vším stojí a jak to dopadne.

Za co musím Harlana opravdu moc a moc pochválit je popis osob. To se mu opravdu povedlo naprosto skvostně. Všem postavám vdechl tak opravdové charaktery, že si ke všem postavám vytvoříte vztah. Některé postavy budete mít rádi, jiné budete opravdu nesnášet. A to je vždy znakem dobré knihy.

Pokud bych měla zmínit nějaké zápory, pak jeden bych přece jen našla. A sice, že v celém příběhu nebyla objasněna minulost Wilda. To mě trošku mrzelo, protože Wilda jsem si zamilovala a tohle mi v příběhu opravdu chybělo.

Přesto však můžu knihu opravdu doporučit. Myslím, že si čtení užijete. Tato knižní novinka uspokojí milovníky klasických detektivek. Budete se společně s Wildem pídit po zločincích a budete doufat, aby ztracené děti byly nalezeny zdravé.

Hope80
19.10.2020 5 z 5

Můj nejoblíbenější spisovatel nezklamal. Jeho knihy budou vždycky super čtení.

KatChiss
11.10.2020 3 z 5

Kniha je rozdělena na tři části. První část mě vůbec nebavila, druhá část mě začala bavit a v třetí části jsem si říkala, že bych klidně četla ještě dál, ale už byl konec.

Občas mě vytáčelo, jak to bylo napsané. Byla jedna přímá řeč, pak popis místnosti nebo nějaká informace o člověku z minulosti, a pak další přímá řeč, která reagovala na řeč předchozí. Ty popisy a informace byly vloženy do dialogu a mě to prostě štvalo.

Na můj vkus se řešilo až moc věcí. Wildova minulost, zmizení jedné dívky, únos druhého chlapce, nahrávky, obvinění nevinné osoby. Vím, že spolu některé věci nakonec souvisely, ale bylo toho na mě moc, nevěděla jsem, co sledovat dřív a nad čím dřív přemýšlet.

Nakonec se vše vyřešilo a vyjasnilo a obdivuju autora, že to tak dobře vymyslel.

Postav je tu celkem dost, ale postupem času jsem se zorientovala. Za mě byla nejlepší Hester, právnička, která měla pro strach uděláno. Bylo jí tuším okolo 70let, ale pořád jí to pálilo a podle mě vypadala tak na 50. Líbil se mi její smysl pro humor, její přímost, cílevědomost a zápal pro spravedlnost. Skvělá ženská. Další ústřední postavou byl Wilde, chlapec z lesů. Podle něho nese kniha název, ale neměl tam tolik prostoru, jak jsem čekala. Nicméně jeho příběh mě zprvu moc nezaujal, ale pak mě zajímal čím dál víc. A závěr mě dojal skoro až k slzám.

Bylo to mé první setkání s autorem, od kterého jsem čekala trochu víc. Příště zkusím jinou knihu a snad bude lepší :)

Katania
11.10.2020 5 z 5

Mě prostě Harlan nemůže zklamat. I když to nebyl nějaký šokující závěr, příběh se mi moc líbil a čtení jsem si užívala.

Dela111
04.10.2020 4 z 5

Když jsem začínala tuto knihu číst, bylo hodnocení čtenářů jen něco přes 40%, to mě udivilo. Před přidáním mého hodnocení bylo 53%. U spisovatele jako je Harlan Coben něco nevídaného, je to zkušený autor detektivek a thrillerů a patří mezi mistry tohoto žánru.
Po přečtení musím říct, že toto není nejlepší Cobenova kniha, ale tak nízké hodnocení si určitě nezaslouží!! A když si vzpomenu, co za slátaniny vydávající se za thrillery denně vychází, dodávám za předchozí větu druhý vykřičník ;-).

Příběh nemá závratné tempo a netečou tu potoky krve, ale je tu poutavý děj a sympatické postavy, které mají své problémy. Je tu víc zápletek s náměty šikany, neutěšeného dětství, nedokonalého právního systému a především dávného nepotrestaného zločinu, z kterého je velký kostlivec hned v několika skříních. Celé je to napsané chytlavým stylem se spoustou přímé řeči, takže se to dobře čte. Při rozuzlení nechybí překvapení.
Cobenovy příběhy bývají dotažené do konce, vše perfektně vysvětlí, ale tady udělal výjimku. U hlavní postavy - chlapce z lesů - zůstalo něco nevysvětlené a to beru jako mínus, protože to byla hodně zajímavá dějová linka.
Přestože má autor spoustu lepších knih, i tato za přečtení určitě stojí.

kramlinka88
29.09.2020 4 z 5

Jsem docela v šoku z takto nízkého hodnocení, mě se kniha líbila hodně, četlo se to moc dobře a zápletka se mi líbila, ale je pravda že je to teprve moje druhá autorova kniha, tak třeba budu aspoň příjemně překvapená jestli ostatní budou lepší ;-)

Ajuszka
26.09.2020 4 z 5

Tak prvně musím říct, že tohle bych řadila mezi Cobenovy slabší knihy. Za druhé nechápu, proč se to jmenuje Chlapec z lesů, když hlavní zápletka je úplně o něčem jiném.
No nic, jsem trošku zklamaná, neboť na Cobena se vždycky hrozně těším. Neříkám, že to bylo špatné, to ani náhodou, ale jsem u něj prostě zvyklá na trošku výše postavenou laťku.

Babouš
12.09.2020 3 z 5

První polovina byla dobrá, svérázná babča Hester Crimsteinová mě bavila a případ zmizení/nalezení/opětovné zmizení holčičky mě taky zajímal. Ale v druhé polovině knihy se bohužel začne víc rozvíjet vedlejší zápletka se zkorumpovaným politikem, která mě tolik nebrala. Cobenovi ale musím nechat, že nedělí postavy na dobré a zlé, každá tady má něco. Podle mě na evropské čtenáře kniha nezapůsobí tolik jako na americké (porovnejte s nadšenými ohlasy na Amazon.com, kde hodnotí hlavně Američané).

PetraN17
06.09.2020

Ještě po půlce knihy jsem se divila, jak je možné, že má můj oblíbenec tak nízké hodnocení. Zajímavé zápletky, už jsem se těšila na závěrečné odhalení a propojení ... a nic...
Škoda :(

Jenny46
05.09.2020 1 z 5

Tak to se vůbec nepovedlo, nevím co víc dodat...

Paja1709
05.09.2020

Pro me velke zklamani.Tohle nebyl stary dobry Coben :-(

zuza58
05.09.2020

četla jsem všechny knihy od tohoto autora,
bohužel tahle kniha mě velice zklamala . . .jako by to nepsal on a nebo jako by to byla prvotina . . .
tak aspoň dám jednu *

Harlan Coben