Chlapec z lesů

Chlapec z lesů https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451664/bmid_chlapec-z-lesu-46L-451664.jpeg 4 186 74

Wilde je pro všechny záhadou. Před třiceti lety ho jako malého kluka našli v lesích, kde přežíval úplně sám a nevzpomínal si na nic ze své minulosti. Policie se snažila vypátrat jeho rodinu, ale nepodařilo se jí najít žádné příbuzné, a tak byl umístěn do pěstounské rodiny. Navíc Wilde dodnes netuší, odkud pochází, a jako dospělý žije dobrovolně v mobilním domě v lesích za městem. Když zmizí náctiletá Naomi, slavná právnička Hester Crimsteinová požádá Wilda, se kterým ji pojí dávná tragická událost, aby jí pomohl dívku najít. Krátce nato se ztratí Naomin spolužák a případ, který zpočátku vypadal jen jako útěk problémové a šikanované studentky, nabývá mnohem větších rozměrů. Chlapec je totiž synem slavného televizního producenta a blízkého přítele kontroverzního kandidáta na prezidenta. Kolem obou zmizení se vynořují nové a nové záhady a Wilde jim musí přijít na kloub, aby měl šanci pohřešované zachránit. Jenže při pátrání se vyjevují některá tajemství i z jeho vlastní minulosti… Chlapec z lesů je dalším z napínavých, překvapivých a skvěle propracovaných thrillerů mistra tohoto žánru a autora bestsellerů Harlana Cobena.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Boy from the Woods , 2020

Adhara
30.03.2021 4 z 5

Dobrá, inteligentne a čítavo napísaná kniha. Hlavný hrdina je bystrý nie iba preto, že to autor tvrdí, ale skutočne tak koná a uvažuje. Autor rozohráva viacero pestrých dejových liniek, ktoré sa (väčšinou) vyvinú neočakávaným spôsobom. Vrátane vzťahov. Vhodné čítanie pre náročnejších čitateľov trilerov. Nie všetky otázky sa však zodpovedajú. Najviac ma zarazilo, že ani prvopočiatočná a zdá sa, že najdôležitejšia zápletka, sa nevyriešila. Ale to je cena za originalitu.

Ivana11
30.03.2021 4 z 5

Moje první kniha od H. C., očekávala jsem sice něco trochu jiného, ale kniha se mi nakonec líbila. V první polovině trošičku zklamání, ale druhá polovina to dohnala. Od autora si určitě přečtu i něco dalšího.

Dajine
05.03.2021 5 z 5

Dobrý příběh. Tajemný hlavní hrdina, který tajemným zůstal i na konci knihy.

Květ
20.02.2021 4 z 5

Cobenovy knížky mám moc ráda a i tato se mi líbila, i když bych měla pár výhrad. Ty si nechám pro sebe, abych neprozradila nic z děje :) Chlapec z lesů je dobrodružný detektivní román, originální, propracovaný a není ochuzený ani o překvapivé momenty. Není tak akční a napínavý jako některá jiná autorova díla, ale stále je to zdařilé a zajímavé čtení.

certik003
19.02.2021 5 z 5

Knížky Cobena jsem kdysi dávno objevila v knihovně a teď jsem moc ráda, že ho nakladatelé znovu začali vydávat. Postupně bych si chtěla dokoupit všechny jeho knížky, protože bych autora ráda měla ve své knihovně. Mám moc ráda jeho styl psaní, kdy se zdá, že ta spousta postav a různých dějových linek nejde pospojovat, ale autorovi se to vždy podaří. A to hodně čtivým a pro mě brilantním způsobem. Chlapec z lesů není žádná výjimka, tam mi jenom chybí objasnění minulosti Wildea, zase na druhou stranu mi to dává naději, že se k postavě chce autor vrátit. Co mi ale v téhle knížce přijde jako hodně geniální, je popis uvažovaní politiků, jak z negativa vytřískat pro sebe to nejlepší. To je přímo až hrůzostrašné, když si uvědomím, že takhle si s námi politici hrají běžně a my o tom vůbec nemáme tušení. Za sebe knížku opravdu doporučuju.

AD777
17.02.2021 4 z 5

dobré, napínavé až do konce

pch1976
04.02.2021 1 z 5

Nějak jsem se nemohla začíst. Dočteno pouze do poloviny. Chybělo tam napětí a celkově to bylo takové nezáživné.

L.Helena
29.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha se mi jeví jako takový románovo-detektivní mišmaš. Mnoho postav, spousta lidských osudů, hodně případů (nejasný původ hlavní postavy, která dala celé knize název, šikana, záhadné zmizení, nehoda, únos, vražda…), zápletky z různých oblastí (škola, rodina, politika, právo, média…). Jenže i přes to všechno se autorovi povedlo, že kniha působí celistvě a v závěru se dokonce našel prostor i pro romantický happy end tak trochu ve stylu červené knihovny. Všechny případy a dějové linie se vyřeší nebo alespoň rozklíčují a vyjasní, jenže skutečnost, kvůli které si myslíte, že celá kniha vznikla, stejně nakonec zůstane nedořešená.

jasmína
05.01.2021 4 z 5

Nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože jsem se koncem ztratila v ději, mírné zklamání u konce......

čef
04.01.2021 5 z 5

Chlapec z lesů je chytrý, pilný a plný energie. Nyní rozmotává složitý případ, který je pro čtenáře plný překvapení, přitom navštěvuje řadu pěkných děvčat, sem tam se s někým také pobije a nakonec…. To si hravě zjistíte sami, určitě se dobře pobavíte.

jeny-v
02.01.2021 4 z 5

Mně se tento nejnovější detektivní román od Cobena líbil. Je pravda, že jsem přehnané "politické, právnické a společenské" odstavce rychle přelétla a za ně nedala jednu hvězdičku. Středoškolák Matthew požádá svoji babičku, právničku Hester Crimsteinovou, aby našla jeho spolužačku Naomi, která zmizela. Přiznává, že byla ve škole šikanovaná a terčem posměchu všech spolužáků. Do hledání se zapojí i rodinný přítel Wild, který byl kdysi nalezen jako chlapec v lese v podhůří Ramapo kousek od Westvillu / pro mě sympatická a tajemná postava /. Po té se ztratí další student - Crash, syn producenta reality pořadů Dashe Maynarda, blízkého známého kandidáta na prezidenta Rusty Eggerse. K pátrání se připojuje šéf ochranky Maynardových plukovník Gavin Chambersi a policejní šéf Oren Carmichael, se kterým má blízký vztah Hester. Odkrytí tajemství Delie i konečná úloha učitelky Avy byly "třešničkou" na konci knihy.

pinkstrom
02.01.2021 3 z 5

Kniha je vlastně parafrází klasické otázky jedoucího vlaku - vykolejíte a zachráníte jednoho člověka na kolejích, nebo ho přejedete, a zachráníte stovky pasažérů? Postava Wilda mi nebyla moc sympatická, vlastně žádnou z postav autor nedokázal vykreslit tak, aby si k ní čtenář našel cestu. Možná až na posledních pár stránkách, což je bohužel trochu pozdě. Pokusy o humor jsou opravdu jen pokusy. Politická linie bije do očí přirovnáním s Trumpem, je tu kritika amerického právního systému. Hned od začátku přišlo zklamání, že chlapec z lesů je jen retrospektivní vyprávění a navíc není vůbec vyřešené, a tohle zklamání už mě vlastně neopustilo. Tři hvězdičky dávám za zvrat s Delií na konci.

Lucillle
30.12.2020 3 z 5

Harlan Coben je můj neoblíbenější autor, bohužel tahle kniha byla zklamání. Za mě nejslabší z jeho tvorby :(

mulder
22.12.2020 4 z 5

Harlan Coben je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, záruka dobrého čtení. Je nemožné držet stále vysokou laťku a asi jsem už zmlsaný, Chlapec z lesů za mým očekáváním.

harena
10.12.2020 5 z 5

Nesmírně jsem si ji užívala a zase mě překvapilo tak nízké hodnocení. Ale to je i u jiných Cobenových knih. Někdo Cobena miluje a žije s jeho příběhy a postavami a k těm lidem patřím i já. Patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům. Když začnete číst první řádky, ponoříte se do děje a kniha vás propustí až na samém konci, kde si spokojeně řeknete, že se nemusí řešit věci jedině podle zákona, ale je dobré do toho zapojit rozum i srdce. Příběh nemusí být krvák a přece je napínavý a neodložitelný. Chlapec z lesů je kniha, kterou si určitě ráda přečtu po čase i podruhé a pak potřetí.

"Tohle bitevní pole možná není tak pevně vytyčené, ale v ohrožení byly miliony lidských životů. Miliony. .....Takže pokud by odseknutí prstu nebo dokonce zabití jednoho nevinného člověka - i kdyby to bylo ještě dítě - mohlo tyto životy zachránit, neudělal byste to?........
"Život není jenom bílý, nebo černý, Wilde, ačkoliv tomu dnes tolik lidí rádo věří. Ve všech hysterických internetových přích jsou věci buď dobré, nebo špatné. Nic mezi tím. Jenomže život je do značné míry šedá zóna. Život se žije někde mezi".

Skvělá kniha, skvělý spisovatel, skvělý příběh.

intelektuálka
06.12.2020 4 z 5

Harlan Coben je již zkušený spisovatel - řekněte, koho by napadlo přivést zpět novodobého Mauglího ?

A Wilde je postava sympatická - obdařená instinkty, které mu dala matka příroda ....
Jen je škoda, že tu více nebyla vysvětlena jeho minulost....snad příště ....

A to, že autor studoval politologii, se zde též zobrazuje ....

Kniha rozhodně stojí za přečtení.

Lumír23
24.11.2020 4 z 5

Tak zase pan Harlan Coben. Co k tomu napsat? Že knihu maličko pokrátil na úkor chlapce z lesa, přidal na špíně politiky. Je to jedna z jeho knih, kterou odložím na stranu méně dechberoucích. Ale, zase to je prd, proti té hromadě těch více dechberoucích.

Sabča92
03.11.2020 4 z 5

Jeho nejnovější román Chlapec z lesů na nás svou anotací přímo křičí, že se opět bude jednat o napínavý příběh provázaný tajemstvím z minulosti. Tentokrát je tu ale více aktérů, než u autora bývá zvykem. Ve výsledku se to ukázalo jako správná volba. Harlan totiž postavy umí psát, s každou si pohraje a rozhodně z nich žádná není dokonalá, každá má své kladné i záporné stránky. Chlapec z lesů je mimořádně zapeklitý příběh, kde se lidé ztrácejí za podivných okolností. Ale mimo to rozvádí i velmi důležité téma šikany. Autorův typický americký styl psaní žene čtenáře k rozlousknutí záhady a nutí ho číst stále další kapitoly. Harlan své hlavní hrdiny opravdu umí napsat. Jsou to odvážní hrdinové, kteří se nějakým způsobem připletou k oné záhadě. Jedná se o opravdu skvěle napsaný thriller, přesto že na vás na každé straně necáká kýbl krve ani není hlavním hrdinou policista či detektiv. Zkrátka thriller jak má být. Rozhodně velké doporučení ženskému publiku, protože se sice jedná o napínavý příběh, ale nese v sobě zajímavé hrdiny, vztahy a ještě zajímavější tajemství.
Doufám, že se dočkáme dalších Wildových osudů, protože nemohu tento příběh dostat z hlavy. Na Chlapce z lesů mám spoustu nezodpovězených otázek.

afrolenca
29.10.2020 4 z 5

Když jsem knihu dostala, měla hodnocení zhruba 47%, proto se mi do ní moc nechtělo. Nakonec ale musím říct, že nečíst dopředu komentáře, asi by mi ani nepřišla nějak moc jiná oproti jeho jiným knihám. Kniha se mi líbila, postavy dobře vykreslené, konec překvapivý. Má lepší knihy, to ne že ne, ale určitě to není takový propadák, za jaký se to tady tváří.

Mandlevest
27.10.2020 5 z 5

Harlan Coben, můj velký oblíbenec, na jehož knihy se moc těším. A na Chlapce z lesů jsem byla, i vzhledem k netradičně nízkému hodnocení, hodně zvědavá. Přiznávám, je to trochu jiná knížka než na jakou jsme u mistra inteligentní zápletky a vele sympatických hrdinů jeho knih zvyklí. Možná v ní není tolik akce, možná o trochu více politiky, sympaticky lidští hrdinové a výborně vypointovaný závěr ale zůstávají. Jako mix všeho funguje kniha výborně a rozhodně pro mě nebyla zklamáním. Nemusí v každém thrilleru téct potoky krve, aby zaujal. Harlan Coben je toho skvělým příkladem.

Harlan Coben
americká, 1962