Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 857 223

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

AlčaH
22.02.2022 4 z 5

Kniha, která je často srovnávaná s Malým princem. Jeho kvalit pro mě nedosáhla - asi proto, že mám přece jenom radši ucelené příběhy, a toto byla spíš sbírka uspořádaných postřehů, které na sebe navazovaly hodně volně.

Kniha se mi ale líbila i tak. Její vnější úprava je moc krásná (pevné desky, barevně odlišná vazba hřbetu, zlaté protlačené písmo) a ilustrace uvnitř knihy jsou opravdu nádherné. Jinak se kniha skládá z různých citátů a životních mouder na téma přátelství, láska, život, důvěra, laskavost... Každý z nás něco na podobný způsob v životě už mnohokrát slyšel, ale jsem toho názoru, že si to klidně můžeme sem tam připomenout - jak se říká, opakování je matka moudrosti. :) Pokud to navíc má hlavu a patu podpořené hezkou formou, není o čem přemýšlet. Všechno výše vyjmenované tato kniha má.

Za mě je to taková feel-good jednohubka, ke které se člověk sem tam rád vrátí, pousměje se nad ní či o některém citátu krátce popřemýšlí. Jelikož textu v ní není mnoho, tak se hodí pro všechny generace a může si v ní společně listovat celá rodina.

Uzavřela bych to tím, že i já se k této milé knize ráda vrátím. :) A autora jsem začala sledovat na instagramu, kam svá dílka přidává celkem pravidelně. :)

Luccinda
21.02.2022 5 z 5

Tato překrásná kniha je důkazem, že nepotřebujete mnoho slov, abyste stvořili velký příběh. Ať už si jí přečte kdokoliv, najde si v ní své životní moudro. Chlapec, krtek, liška a kůň je kniha plná laskavých myšlenek, které se dotýkají těch nejdůležitějších oblastí života. Navíc je doplněná nádhernými ilustracemi, a ty dělají ze čtení nezapomenutelný zážitek, jaký si budete chtít mnohokrát zopakovat. Díky tomu je tahle kniha poklad, který budu chtít mít ve své knihovně už navždycky, abych po něm mohla sáhnout pokaždé, když se mi život bude snažit nakopat zadek...

cathyblack
20.02.2022 5 z 5

Obdivuji ilustrace. Nadherne provedeni knihy.
Na podobna moudra si vetsinou nazor nedelam, jsou rozkosna a mnozi si v tom to sve najdou.

lištička123
20.02.2022 5 z 5

Jednohubka plná lásky,přátelství a něhy.

ArwenEvenstar
19.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. V podstatě ji tvoří spousta zajímavých citátů. Nejedná se o žádný složitý příběh, ale přesto člověka někam posune, donutí ho přemýšlet o životě. A když máte zrovna špatný den, můžete si jen tak prohlížet nádherné ilustrace a možná narazíte na větu, kterou v ten okamžik potřebujete slyšet.

SamanthaCook
18.02.2022 5 z 5

Nádherná, milá kniha ktorá sa dá čítať kedykoľvek.
Veľmi veľa ponaučení do života, o tom aký je život krásny :)

Pavčule
17.02.2022 5 z 5

Málokdy mě knížka dojme, ale tady se to stalo. Nejsem fanoušek Malého prince, což je knížka dost podobná, ale tady mi to sedlo.

VeruMalfoy
16.02.2022 5 z 5

Kniha plná moudrosti. Dokonce bych řekla, že mě chytla za srdce mnohem víc, než Malý princ, a to už je co říct, protože pro něj mám velkou slabost. Možná je to ale tím, že už jsem Malého prince nějaký ten pátek nečetla. Co stránka to poučení a podnět k zamyšlení. Knížku rozhodně doporučuji úplně všem čtenářům. Myslím, že každý si v ní najde to svoje. A rozhodně se nemusíte bát, že by vám čtení trvalo nějak dlouho, měla jsem přečteno za hodinu. Určitě se ale ke knížce několikrát vrátím.

Elsasbooks
03.02.2022 5 z 5

Nádherné ilustrace! Knížka je velice jednoduchá, ale i tak si pozorný čtenář, a zejména ten, kdo si z ní chce něco odnést, něco odnese. Za mě mohu doporučit. Je to přirovnáváno k Malému princi, kterého já nejsem fanoušek a nelíbil se mi, takže pokud to má někdo stejně, nebojte se tuto knížku zkusit. Nějaké podobnosti tam sice jsou, ale to zejména v postavách, které mi zde více seděly.

Regom
03.02.2022 2 z 5

Krásné ilustrace. Vyprávění (nebo spíše postřehy a moudra) jsou dosti plytké. Pokud ale máte chuť nechat se hladit líbivými pseudopravdičkami po srsti, tak vám u listování bude dobře.

Josh
31.01.2022 4 z 5

Krásná kniha, i když mne ilustrace až tak neoslovily. Také můj dojem, že je to jako trochu současný Exupéry, včetně chlapce a lišky se mi během čtení potvrzoval. Moudrosti / moudra v ní však nemají ani omezený počet opakování, ani omezený čas, ani omezený počet čtenářů. Málo slov - velká řeč....

padajicidvere
30.01.2022 4 z 5

Laskavé čtení.

tulipi
29.01.2022 4 z 5

Hezké, ´přemýšlivé´ čtení o tom, že všichni jsme hodni toho, být milováni.
Zdánlivě úsporně malované obrázky, společně s textem, kterého je v knize spíše méně, než více, plně souzní s tvrzením, že: "V jednoduchosti je síla!" K vyjádření některých myšlenek zkrátka není třeba přehnaného množství slov...
Tematicky podobné Malému princi, byť ten je (alespoň za mne) nepřekonatelný.

ŽanetaJ
20.01.2022 5 z 5

Pohlazení po duši. Laskavost a naděje, že každý může milovat a být milován.

mStationka
16.01.2022 5 z 5

Nádhera…

Roscata
13.01.2022 5 z 5

Vesmírně krásná kniha. Co stránka, to duši naplňující poselství, navíc doplněné nádhernými ilustracemi. Milujete-li Malého prince, tohle bude milovat také. A možná i o chlup víc. Někdy je v jednoduchosti ta největší krása.

Pokud vás zajímá, jak zní noty z předsádky knihy, stačí na na youtube hledat "Sheet music from The Boy, The Mole, The Fox and The Horse".

IG: zrzi_cte

Jessica007
11.01.2022 5 z 5

To je nádherná kniha. Taková něžná, laskavá, povzbuzující, moudrá. Přečtena je za chvíli, ale - k té se dá pořád vracet. Mám z ní moc hezký pocit. Je v ní hodně myšlenek, které je dobré si připomínat. Ilustrace také krásné. ...A je fajn mít sklenici. :) Poloplnou, poloprázdnou, ale prostě mít tu sklenici.. :) Moc pěkné, moc. Hladící a moudrá kniha.

irskádívka
11.01.2022 4 z 5

Velký příběh nemusí mít stovky stran a tisíc řádků a velké myšlenky jsou často ty nejjednodušší.

Taková je tato kniha, plná obrázků, nežných myšlenek, snad spíš pro pohlazení než pro čtení.
Jedna z těch, které přečtete v několika chvílích, ale nikdy nedočtete.

annastasia.j
10.01.2022 5 z 5

Tohle je definice toho, jak má vypadat kniha, kterou můžete dát jak dítěti, tak dospělému. Jsou v ní skvělé myšlenky, zároveň to nejsou složité citáty, což je logické, vzhledem k tomu, že se jedná o dětskou knihu. Je to zkrátka taková obdoba Malého prince, ale s lepším designem, lepšími ilustracemi, lepšími postavičkami a menším množstvím textu - proto bude pro děti rozhodně vhodnější než Malý princ, kterou děti často nevědí, jak uchopit a je to podle mě spíše kniha pro dospělé. Za mě je to úžasná moderní knížka s dokonalými ilustracemi.
PS: Pokud jste milovníci abstraktního umění, tuhle knihu doma prostě potřebujete! (Tuhle knihu vlastně doma potřebujete i pokud nejste milovníci abstraktního umění.)

JajaCZ
10.01.2022 3 z 5

Ale áno, bolo to milé, boli tam krásne myšlienky,pekné ilustrácie, ale rozhodne to ďalší Malý princ nebude. Neviem si pomôcť, ale tak nejak mi celá kniha pripadala nasilu. V dnešnej dobe toho vychádza strašne veľa a mali by sme poriadne premýšľať, pre čo a na čo sa vyrubávajú lesy. Autor mohol tieto myšlienky viac prepojiť v nejakom jednoliatom príbehu a vyplniť prázne miesta na papieri. Popravde sa mijeho rukopis i v niektorých prípadoch ťažko čítal (neviem ako je na tom česká verzia) Každopádne kniha za prelistovanie stojí. Kúsok láskavosti si z nej odnesie každý :)

přátelství láska pro děti citáty pro mládež motivační knihy laskavost autorské ilustrace

Charlie Mackesy
anglická, 1962
2021  90%Chlapec, krtek, liška a kůň
2022  89%Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň je v

Přečtených1 139x