Chlapec, krtek, liška a kůň

Chlapec, krtek, liška a kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463504/bmid_chlapec-krtek-liska-a-kun-SoY-463504.jpg 5 857 223

Tento univerzální, laskavý příběh je určen pro všechny bez rozdílu věku. Vypráví o přátelství mezi zvídavým chlapcem, lačným krtkem plným chuti do života, liškou, kterou strázně naučily ostražitosti, a moudrým, něžným koněm. Všichni čtyři objevují širý svět. Navzájem si kladou otázky. Cestou procházejí bouřemi. Učí se milovat. Óda na nevinnost a laskavost vyprávějící o životních ponaučeních, která si již získala srdce více než milionu čtenářů.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Pragma

The Boy, The Mole, The Fox And The Horse , 2019

Borboleta
09.01.2022 5 z 5

Inspirace Malým princem je naprosto zjevná, ale narozdíl od něho jde tady o obrázky mnohem víc než o slova. A musí se nechat, že ilustrace jsou boží.

Leeonteena
05.01.2022 5 z 5

Přečtená za pár minut s povytaženým koutkem úst a zrcadlením v oku. V srdci ale zůstane napořád.

Baru16
02.01.2022 5 z 5

Zahřeje u srdce, pohladí na duši.

fajka
31.12.2021 5 z 5

Jakmile jsem tuto knihu spatřila v knihkupectví, tak jsem věděla, že ji musím mít. Knihy psané tímto stylem mi vyhovují a mám je strašně ráda. Jednoduchost příběhu mě dokázala omámit, skrývala v sobě tolik tajemství a myšlenek, které čekaly než je někdo odhalí. V poslední době si neumím najít čas na čtení, ale když se mi dostala do ruky tato kniha, tak to bylo hned přečtené. Jednou z věcí, které se mi nejvíce líbily, byly ilustrace. Ty té knížce dodávaly ještě více něžnosti a krásy. Každá čárka tam měla své místo. Celkově ve mně knížka zanechala velkou stopu a tuto stopu si budu pěkně střežit.

Ellinek
31.12.2021 4 z 5

Pěkný příběh nepříběh plný životních mouder a pravd. Není to nic, co by člověk nevěděl, ale i tak to pohladí po duši. Největším zázrakem pro lidi bude, až si všichni tohle všechno uvědomí a přijmou za své. Ale to se nikdy nestane. Vždyť i mně by se hodilo mít takové kamarády, kteří mě podrží jako liška, krtek a kůň. A k tomu by to chtělo ten zákusek!

Janinkniznisvet
30.12.2021 5 z 5

Tahle kniha je skvělá, plná myšlenek a pravd. Hodně mi připadá, že je to druhý Malý Princ. Je určitě pro každého od malého až po toho nejstaršího. Určitě ji doporučuju, budu se k ní víckrát vracet. Nádherná grafická stránka knížky.

Mosula
27.12.2021 5 z 5

Po přečtení mi zůstal krásný hřejivý pocit na duši. Ty rozevláté ilustrace příběh nádherně dokreslují. Asi to koupím všem svým kamarádkám.

"Nicnedělání s přáteli nikdy neznamená nic neudělat, viďte?"

Bar16
26.12.2021 5 z 5

Plný počet hvězd už jen za ty ilustrace. Slova mířená přímo do srdce jsou už jen bonus.

Ditules
23.12.2021 4 z 5

Krásná kniha plná ilustrací a mála slov, která ale mají sílu. Tým Krtek! :D

krejcovka76
23.12.2021 5 z 5

Laskavá kniha, nádherná, jemná, plná ohromných prožitků, důležitých odkazů a pravd. Plná lásky, porozumění, citu a přátelství. Stejně jako Malý princ. S tím rozdílem, že zde je příběh víc zpracovaný formou jedinečných kreseb. Je prostě boží .... Neváhejte s četbou.

Nevr
22.12.2021 5 z 5

Tak pro mě je toto opravdu krásná kniha, není to úplně o čtení, ale spíš cítění - kresby, myšlenky, zpracování... Taková ta knížka, kterou chcete mít a otevřít ji, když máte náladu a jen tak koukat na tahy perem a třeba si k ní dát zákusek :-)

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

Tak tohle ️. Poprvé jsem knihu viděla u @penny_and_books, která se nad ní rozplývala ve svých stories. Když jsem to viděla, musela jsem ji mít. A miluju každou jednotlivou stránku v téhle knize. Je plná krásných hlubokých myšlenek, které jsem občas v posledních dnech sdílela i u sebe na stories. Kresby jsou nádherné a text je zapsaný tak, že to vypadá jako ručně psané. Celá ta kniha mě zahřála u srdce a měla jsem ji v hlavě ještě dlouho (stále tam je).
Doufám, že si tuhle knihu přečtete úplně všichni, protože mě tak pohladila po duši.

Alex.Barunka
16.12.2021 1 z 5

Ale sakra velká škoda papíru.

lanaquila
13.12.2021 5 z 5

Nesmírně krásná kniha.

Mít ji na nočním stolku a jen tak si zalistovat, když se zrovna člověk nechce začítat do jiné knihy… Každý den ta slova působí trochu jinak a vidí v nich pokaždé jinou hloubku.

Nesmírně krásné zpracování!
Obdarovala bych touto knihou celý svět a přála bych lidem poznat a pochopit hloubku těch slov.

Jandýs
24.11.2021 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha desingem i textem. Hluboké myšlenky se mi vrývají pod kůži a tahle knižní lahůdka je můj zákusek a přítel, co pohladí a obejme.

ladaol
20.11.2021 5 z 5

Krátké, výstižné, k zamyšlení, doprovázené kresbami. A tak jsem si to přečetla raději rovnou dvakrát :)

evelýny
10.11.2021 5 z 5

,,Rozhodnout se, jak se k věcem postavíme. To je jedna z našich největších svobod."

Někdy mně zkrátka při hodnocení dojdou slova.
V jednoduchosti citlivě hladící, nevině laskavá, rezonující krása.

,,Je tvoje sklenice poloprázdná nebo poloplná?" zeptal se krtek.
,,Myslím, že jsem vděčný, že mám sklenici," odpověděl chlapec.

Klid a mír s malým otiskem Malého prince.

P.S.: Je čas dát si zákusek, vzkazuje krtek...)

jes09
02.11.2021 5 z 5

Krátká, ale přesto hluboká myšlenka!

Josefie
30.10.2021 5 z 5

Při své cestě domů potká chlapec krtka, nedlouho po té se k nim přidá liška a kůň. Z těchto naprosto rozdílných bytostí se stanou přátelé. Každý z nich je něčím osobitý a čtenář se určitě uvidí aspoň v jedné z postav.
Příběh je doprovázen nádhernými ilustracemi a myšlenkami.
Knihu budete mít přečtenou za půl hodinky, nedoporučuji ji však číst na veřejných místech, protože já u toho občas brečela.

Knihomura
13.10.2021 5 z 5

To by si měl přečíst každý. Podobně jako Hlemýždím tempem. Přečteno budete mít za 15 minut, ale myšlenky jsou na celý život.

přátelství láska pro děti citáty pro mládež motivační knihy laskavost autorské ilustrace

Charlie Mackesy
anglická, 1962
2021  90%Chlapec, krtek, liška a kůň
2022  89%Chlapec, krtek, liška a kůň: Kreslený příběh

Kniha Chlapec, krtek, liška a kůň je v

Přečtených1 139x