Třetí hrob přímo před nosem

Třetí hrob přímo před nosem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236567/bmid_charley-davidson-treti-hrob-primo-p-S2L-236567.jpg 5 450 99

Charley Davidson série

Vstupte do světa soukromé vyšetřovatelky z Nového Mexika se specializací na paranormální jevy. "Smrtka" Charlie Davidsonová se vrací! A lije do sebe černé kafe, protože kdykoli zavře oči, vidí jeho - Reyese Farrowa, napůl člověka, napůl supermodela, a navrch ještě Satanova syna! Uvěznila ho sice na věčnost ve fyzickém těle, ale tak snadné to zase nebude. Teď musí vyřešit případ nezvěstné manželky, poradit si s egocentrickým doktůrkem, uklidnit svého ustaraného tatínka a vypořádat se s gangem motorkářů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Third Grave Dead Ahead , 2012

Terva
29.11.2017 4 z 5

Smrt přichází k těm, kdo na ní čekají,
i k těm, kdo na ni nečekají.
Takže je to vlastně jedno....

Další příběh o Hrobech, tentokráte třetí hrob o svérázné Smrtce, která řeší kriminální případy.
Charley Davidsonová, dívka jenž se narodila Smrtkou, je možná srandovní, ale její život není peříčko. Vidí mrtvé a i když je to někdy sranda není to lehký úkol. Lehce erotický nádech, slušná zápletka, sranda a v tomto příběhu i smutek. Dokonce jsem trochu posmrkával.

Naštěstí se příběh dostal do další fáze. Reies tak neprudí, Charles si tolik necvrká do kalhotek a příběh dostal vážnější tvář, víc krve a možná i více napětí.

Citát: Místností ještě doznívala ozvěna mého vlastního výkřiku a mně bylo jasné, že to byla má reakce na orgasmus.

Neřestí paní spisovatelky Daryndy Jonesové je fakt, že neustále opakuje situace z předešlých příběhů. A protože je toto již třetí Hrob, můžeme některé opakované aspekty vysledovat až někam ke sté straně tohoto dobrodružství. Trochu se obávám, jak bude vypadat prvních sto dvacet stran Čtvrtého hrobu pod nohama.

Malá ochutnávka:
Co se děje? Kde jsi? Křičela Cookie, moje sousedka, nejlepší kamarádka a recepční v jedné osobě, když vtrhla do obýváku. Krátké černé vlasy jí trčely do všech společensky nepřijatelných směrů a na sobě měla modro-žluté pruhované pyžamo, které vhodně doplňovaly tlusté rudé ponožky. Opravdu z ní šla hrůza.

Každou kapitolu doprovází úvodní citát, převážně převzatý z nápisů na tričkách. Můžete si jej přečíst pod každým náhrobním kamenem. Zdá se mi, že v této knize jsou nejvtipnější a možná bych takové tričko s vtipným nápisem také chtěl. Na vytírání podlahy.

Citát: Zabijte je všechny. Bůh si je přebere.

Tak jak jsem již napsal, tohle je zlepšení. Vlastně není to zlepšení, jen paní spisovatelka prostě ubrala těch trapných opakovaných vtipů a situací a hned je vidět, jak je příběh lepší.

Po dvou trojkách dávám tomuto příběhu čtyři hvězdy, protože se mi, zatím, líbil nejvíc. Hlavně kvůli dramatičnosti.

Nebožtíci jsou někdy na zabití.

Vybral jsem deset citátů a zakopal jsem je do citátů přímo před nosem. Najdete je, buď v mém profilu v sekci -oblíbení- nebo je najdete v profilu Darindy Jonesový v sekci -citáty-.

Lucy81
13.10.2017 5 z 5

tak tato série je skvělá, dlouho mě nic tak nezaujalo a opravdu nepobavilo, skvělé hlášky, nenapravitelná Charley Davidsonová, skvělá kamarádka Cookie a neodolatelný sexy Reyese...co díl, tak jen lepší, jsem celá nesvá, že nemám po ruce čtvrtý díl

ht.lenicka
08.10.2017 5 z 5

Tahle série mě opravdu baví. Hned se vrhám na další díl a opravdu doufám, že vyjdou i ostatní knihy.

Mystig
14.08.2017 5 z 5

Ani napotřetí jsem se nenudila. Tahle série obsahuje vše, co mám ráda a to si patřičně užívám. Snad i v budoucnu si povede takhle dobře. Teším se!

alepav
27.07.2017 4 z 5

Příběh se čte dobře, jen ty scény se sexem mi přijdou jako když vám ve filmu v tom nejlepším dají reklamu. A ještě jeden detail bych si dovolila že kdyby autorka si zkusila týden nočních směn v kuse, musela by jako čtenář asi taky trošku zatnout zuby. Ale i tak za to všechno 4 hvězdy a těším se na další díl.

Denaille
18.07.2017 3 z 5

Jak jsem měla z druhého dílu dobrý pocit, tak u třetího se to celé otočilo a jsem tam, kde jsem byla u prvního dílu...
Komentovat vztah Charley a Reyese se ani neodvažuju, protože tuhle věc vůbec, ale vůbec nechápu. Nerozumím tomu, proč se to muselo natahovat a vytvářet konflikt, který je úplně padlý na hlavu. Jasně, pojďme řešit všechny problémy ve vztahu sexem a stane se z toho úplná blbost. Je mi líto, ale tohle za mě prostě nefunguje. Udělat z Reyese toho největšího padoucha na světě, který vlastně padouch vůbec není, protože cokoliv udělá je spíš počin největšího světce. Celé se to příčí jakékoliv logice a Reyes nemá jako postava vůbec hlavu a patu. Autorka ho vláčí knihou tam, kam se jí to zrovna v dané situaci hodí.
Zbytek knihy, budiž, dokonce i rodinné vztahy jsou daleko uvěřitelnější než vztah Ch+R.
I tak se to dobře čte a pozadí příběhu mě baví. Je třeba brát všechno s nadsázkou, takže chápu, že styl Charley je drsná a Reyes sexy, je prostě image celé série. Jen to působí dost lacině a myslím, že by si to zasloužilo trochu reálnější závěr.

Xena011
05.06.2017 5 z 5

Úžasná série plná napětí a nečekaných zvratů. Každým dílem spisovatelka zvyšuje svoji laťku a dokáže stále překvapit a naladit na další díly, po kterých musíte ihned také sáhnout. Super hlášky, humorné pasáže. Některé části mě přišly, stejně jako hlavní hrdince, smutné. A samozřejmě od začátku hádáte a vyšetřujete s hlavní hrdinkou a na konci při vyřešení případu jen nevěřícně koulíte očima, jak je to vůbec možné. A Reyes je sexy ďábel!!

Dani3
02.05.2017 3 z 5

Další naprosto šílená jízda plná vtipu, sarkasmu a kafe.

Charley tentokrát dostane případ, kde se snaží najít zmizelou manželku jednoho doktora. Řeší problém motorkářského gangu a musí přesvědčit svého otce, že její práce je skvělá a naprosto nic se jí nemůže stát. A do toho všeho se snaží neusnout a vyhnout se naštvanému Reyesovi za to, že ho připoutala k jeho smrtelnému tělu.

trudoš
26.03.2017 4 z 5

Darynda Jonesová patří k těm spisovatelkám, o kterých se dá s čistým svědomím říct, že jejich série má vzestupnou tendenci. Každým dalším dílem přidává na humoru i na vyhrocování vztahů mezi hrdiny a ani třetí díl toho není výjimkou. Snad jen s tím rozdílem, že zábava se autorce tentokrát utrhla ze řetězu a chvil, kdy jsem nedostával záchvaty smíchu, tu bylo vážně pomálu. Navíc dojde k dost zásadnímu zvratu, který vyřadí ze hry hned jednu z hlavních postav, což je u téhle jinak sluníčkové série docela překvapení.
Na zápletce by se ovšem stále dalo pracovat, protože je opět zabita v přehršli vtipných scének, které však fungují samy o sobě a události často nikam výrazně neposouvají. Ono by to ani tak nevadilo, kdyby se kvůli tomu ústřední motiv nerozpíjel a člověk ke konci pomalu nezapomínal, o co že to na začátku vlastně šlo. Jinak je to ale báječné čtení, humorné a nenáročné, ideálně vyplňující to prázdné místo, které tu zůstalo po Stephanii Plumové.
A hlavně: Nebezpečí a Will Robinson.

hellena1523
03.03.2017 3 z 5

Příběh sám o sobě s přibývajícími díly - celkem pochopitelně - trochu ztrácí...je to vlastně pořád to samé dokola, milostná "aférka" mezi Charley a tím sex-machinem Reyesem je poněkud pubertální, stejně jako některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Ale velkým pozitivem této série je fakt, že je to pořád stejně vtipný a "nápisy na tričko" jsou vážně geniální!

I když detektivní zápletka nebyla nijak originální, byla dobrá.

Zcela upřímně přiznávám, že bych do knihy určitě neinvestovala. Bohatě stačí přečíst jednou, tudíž pro mě zbytečná investice, nicméně když potkám v knihovně další díly, pravděpodobně je tam nenechám.

Knižní střípky
12.02.2017 5 z 5

No tak to bylo opět výborné. Charlie mě prostě baví, zde není třeba dodávat nic jiného a už mám na hromádce nachystaný čtvrtý díl.

BarkaS
06.02.2017 3 z 5

Jsou případy, kdy byste autora nebo autorku chtěli přesvědčit, aby nejzásadnější linka byla trochu méně "okatá" a vy jste celou dobu nevěděli, kdo vlastně na konci umře. Tohle je ten případ a důvod, proč si tenhle díl zasloužil jen 3 *. Jinak dobrý.

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Neuveď mě v pokušení. Trefím sám...zase lepší než předchozí díl! Humor autorky mě vážně baví :o)

venacava
04.02.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl, prve jsem tuto sérii nechtěla číst, už ani nevím proč. Teď jsem ráda, že jsem to nedodržela... Opravdu se po celou dobu ani trochu nenudím!

ikos4
26.01.2017 5 z 5

když budou všichni čekat na knihovnu, pak se nikdy nedočkáme dílů pět a dál:)

Nightwish66
22.01.2017 4 z 5

Bavila jsem se, ostatně jako při obou předchozích dílech a už netrpělivě čekám na čtvrtý díl, až se objeví u nás v knihovně.

PeM
02.12.2016 5 z 5

Čekám, čekám....na další díly!!!!!!!!!

kklepkaa
27.10.2016 3 z 5

Autorka si i se třetím dílem stále celkem drží nastavenou laťku z jedničky. V první polovině knihy mě ale hlavní hrdinové rozčilovali a přišlo mi že i ubylo vyloženě vtipných scén. Každopádně mám pocit, že se čtvrtým dílem se to teprve začne rozjíždět a budu se modlit, ať tu vydají všechny díly. Nerada bych se s Dutchovou a Reyesem loučila příliš brzy... :-)

orangerose
15.09.2016 5 z 5

bavila mně moc , plná akce,humoru, dokonalá knížka

lumul
27.08.2016 4 z 5

je moje první ze série. ze začátku jsem si myslela, že mě nebude bavit, ale pak mě knížka chytla, byla vtipná, odpočinková, asi přečtu i jiné díly

vraždy humor paranormální jevy duchové a přízraky

Darynda Jones
americká, 1965
2013  83%První hrob napravo
2016  90%Čtvrtý hrob pod nohama
2014  88%Druhý hrob nalevo
2015  91%Třetí hrob přímo před nosem

Kniha Třetí hrob přímo před nosem je v