Druhý hrob nalevo

Druhý hrob nalevo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174446/bmid_druhy-hrob-nalevo-yQ0-174446.jpg 4 510 94

Charley Davidson série

Když se vídáte s mrtvými, může vám to pořádně zkomplikovat život. Charley Davidsonová, příležitostná soukromá detektivka, pracuje se zesnulými na plný úvazek. Přitahuje mrtvé jako maják. Pro démony je zkrátka neodolatelná… Tentokrát se Charley snaží pomoct své nejlepší přítelkyni Cookie v hledání její nezvěstné kamarádky. A jako by toho nebylo dost, záhadný Reyes, „syn Satanův”, opustil své pozemské tělo a teď Charley pronásleduje jako duch. Neměl moc na výběr, protože dokud byl v lidském těle, mučili ho démoni, kteří chtěli přilákat Charley. Reyes je odháněl ze všech sil… Protože kdyby se k ní dostali, přiblížili by se k bráně do nebe, což by byla katastrofa!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Second grave on the left , 2011

harena
20.03.2018 3 z 5

Stejně jako první díl je to odpočinková duchařská fantasy, která se dobře a rychle četla, plná sarkasmu, trocha erotiky, zvratů, humorných pasáží a černého humoru. Je to přesně čtení pro pobavení a na odreagování.

Iva B.
08.03.2018 4 z 5

Opět se mi to děsně líbilo, takové oddychové čtení mám moc ráda.. stránka za stránkou utíkala a najednou byl konec a tak to má být ne? Akorát mě v tomhle díle strašně štvala hlavní hrdinka, ale co už.. :-)

Jaruš7
26.02.2018 3 z 5

Kdyby nebylo citátů, asi bych byla ochuzená o tento zážitek.
Další parabizard, ale se sexy vášní hrdinky Smrtky a idolem z Temna v detektivním vyšetřování. Uhrančivé s excelentními citáty.
Citát:" Mohla jsem jenom doufat, že na něj kvůli nápisu ( na tričku) - Andělská mrcha - neudělám špatný dojem."
"Byl jako poušť, nebezpečný a krásný, krutý a nelítostný, s příslibem oázy za každou další písečnou dunou."
Zvlněný chaos, ale čtivý.

Lavin
06.01.2018 5 z 5

Příjemné a zábavné čtení.

Terva
13.11.2017 3 z 5

Byl jsem zapřísáhlí ateista,
dokud mi nedošlo,
že jsem Bůh.

Smrtka je někdy na zabití.
A řeknu vám, taky bych ji někdy odprásknul. Myslím tím hlavní „smrtící“ postavu Charley Davidsonový. (Ne není to motorka – jak již bylo řečeno v předešlém komentáři). Je to vyšetřovatelka a konzultantka u policie a taky má na starost mrtvé, které někdy převádí na druhou stranu.

Má to však své mouchy, ať už živé či mrtvé. Reyes je tu stále a jeho příchody za Charley stále u dotyčné osoby vyvolávají orgasmy. Jak se tak říká – opakovaný sex není sexem, ale povinností a celé tohle extempore sráží kvalitu vnitřního příběhu. Dalším nešvarem tak je pár maličkostí. I když to první, o čem napíšu, zase takovou maličkostí není. Jedná se o opakování děje a postav z předešlé knihy. Zabírá to moc místa. Vlastně tento nešvar můžete vystopovat až někam do osmdesáté strany knihy – což je dost. Dalším, tentokrát menším nešvarem je neznalost některých teen skupin. Není se co divit, když je spisovatelce skoro šedesát let, že nepozná hlavní rozdíl mezi EMO a Gothic. Budiž ji to prominuto. Vlastně ne, já jí to nepromíjím.

Malá ochutnávka:
Sledoval mě přimhouřenýma očima a na rtech mu hrál pohrdavý úsměv. Ta tvář mi byla tak povědomá, že mi po zádech přejel mráz. Naposled se mi to stalo, když jsem četla To od Stephena Kinga.

Vnitřní příběh je opět dobrý. Je dobrodružný, možná i více napínavý než v Prvním hrobě napravo, je v něm spousty humoru, zvláště toho černějšího a ironičtějšího a jako celek je to prostě dobrý, rychle se to čte a dokončení případu je stupňující a logické.

Citát: Pitomá smrt, nejraději bych ji nakopala do prdele.

Dávám, opět, tři hvězdy. Příběhy nejsou geniální, ale zase nejsou tak špatné, že by si je nemohl každý přečíst. Je to vtipná oddychovka u které nehledejte nic vnitřního a hlavně nespadněte do nějakého hrobu.

Vybral jsem přes deset citátů a zakopal jsem je pod nápisem CITÁTY u Druhého hrobu nalevo.

Lucy81
13.10.2017 5 z 5

Na první díl jsem narazila náhodou, šla jsem do knihkupectví a ve slevovém koutku jej našla, zaujala mě anotace, tak jsem knihu koupila a nelitovala toho, skvělé čtení, ani jsem nevěděla, že to bude série, tak jsem se začala po přečtení shánět po druhém díle a hned si jej objednala, přečteno jedním dechem....

Denaille
18.07.2017 4 z 5

Přece jenom jsem se pustila do dalšího dílu. Člověk si musí na Charley zvyknout, přežít ten první dojem, který je nejdřív přehlcen jejím na oko drsným vystupováním a vtipem, který mě zase až tak vtipný nepřijde... ale jo ty hlášky asi vtipně vypadají, jen se u toho nepopadám za břicho.
Detektivní zápletka na pozadí a honba za Reysem a novými informacemi o tom, kdo ti dva vlastně jsou, mě tentokrát opravdu bavili a dokonce jsem se dokázala naladit na Charlyinu vlnu, kdy mi její chování už nepřišlo tak divné. Ale stále stejně nepochopitelné...

Xena011
05.06.2017 4 z 5

Úžasná série plná napětí a nečekaných zvratů. Každým dílem spisovatelka zvyšuje svoji laťku a dokáže stále překvapit a naladit na další díly, po kterých musíte ihned také sáhnout. Super hlášky, humorné pasáže. Některé části mě přišly, stejně jako hlavní hrdince, smutné. A samozřejmě od začátku hádáte a vyšetřujete s hlavní hrdinkou a na konci při vyřešení případu jen nevěřícně koulíte očima, jak je to vůbec možné.

nefernefer
10.05.2017 5 z 5

Tak jsem si potvrdila, že i druhý díl je stejně dobrý jako ten první. Je vtipný, má spád, nenudí. Vypadá to, že jsem asi našla další oblíbenou sérii. :o) Třetí díl už louskám a čtvrtý mám objednaný v knihovně. A pak se nejspíš zařadím do fronty fanoušků fňukajících, že další z jedenácti dílů u nás zatím nevyšly. :o(

pettrass
26.04.2017 3 z 5

Druhý díl tohoto "paranormálního thrilleru" (nevím, proč mě právě toto označení u této knihy zase opět tolik vadí - thriller je podle mě něco jiného) byl o něco slabší než díl první. Kdyby autorka ubrala zápletek a lépe propracovala hlavní zápletku (v podstatě ani nevím, která ze zápletek byla ta hlavní), nebylo by to na škodu a rozhodně by to knize pomohlo. Místy hodně pubertální, ale vcelku se mi to i přes výhrady líbilo a budu pokračovat ve čtení dalších dílů této série. Pro mě je to odpočinková literatura, která neurazí a doufám, že další díly budou jen a jen lepší.

puwan
24.04.2017

Ani druhý díl nezklamal, což mne potěšilo, jdu tedy na Třetí hrob :-)

Besa
04.04.2017 5 z 5

Výborná oddychovka, písaná čítavo a vtipne. Kto nepozná, odporúčam začať Prvním hrobom, ale nie nevyhnutne, je to samostatná kniha. Sympatická hlavná hrdinka, detektívna zápletka, trochu duchariny k tomu...ja som sa bavila, za mňa 5 hviezdičiek. Prvý hrob som čítala v slovenčine, Druhý hrob v češtine (v slovenčine ešte nevyšiel), nevadilo mi prepnúť do češtiny, je to ok, len mi je záhadou ako môže prekladateľ Cookie Kowalsku preložiť ako Cookie Kowalskiovu. Ale to je iba detail.

jisimi
19.02.2017 3 z 5

Po prvním hrobu napravo, je to pro mě trochu zklamání. Vtip a sarkasmus sice ani této knize nechybí, ale u té první jsem se bavila rozhodně víc. Chci sledovat vraha a hlavní hrdinka místo toho pátrá po těle svého nadpřirozeného idola…Jo, taky dobrý, ale co ten vrah? Je vidět, že tenhle díl táhne hlavně Reyse. A to mě moc neba…Největší zklamání přichází na konci. Když se do toho konečně autorka obuje a začíná to být napínavé, vraha mi najednou naservíruje absolutně bez gradace a napětí v několika málo větách. Tak to je on. Tečka. No tak to Ti pěkně děkuju. Mám se do Třetího hrobu uprostřed vůbec pouštět? Nebýt sarkasmu a osobitého humoru, který mě tak baví, asi bych to zařízla rovnou. Takhle si dám pauzu a po čase tomu dám ještě šanci.

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Nekoledujte si o potíže. Jsou zdarma a najdou si vás samy...Kdo jsme, kam míříme a proč tam jedeme zrovna touhle šunkou?...autorka mě baví každím dílem víc a víc :o)

venacava
03.02.2017 4 z 5

Možná lepší než 1 díl, humor autorky se mi neuvěřitelné libi

BarkaS
01.02.2017 4 z 5

Začátek slabší, opakování je matka moudrosti, ale neustáké opakování předchozího děje brzdí příběh. Snad ještě horší byly opakované rozhovory Charley a Reyse: "Budu tě hledat." "Nehledej mě." "Budu." "Já to ale nechci." Až pak se to rozjelo a byla to bomba. Považuji tuhle sérii za svěží vánek v žánru. Super. (Ale ty obálky a lebky a hroby u kapitol jdou děsný.)

trudoš
27.01.2017 4 z 5

Nečekal jsem příliš a spíš počítal, že mé nadšení z předchozího dílu s tímto opadne a série tak skončí na hromádce vyřazených knih. A ono ne. Dvojka je sice na stejné úrovni jako jednička, ale Darynda Jonesová má po kapsách ještě stále plno ostrovtipu a přitom nemá tendence se opakovat. Pouze na zápletce je znát dost bezhlavý přístup k osnově a v podstatě je tu jen proto, aby všechny ty stránky něco drželo pohromadě. Autorka si evidentně víc užívá komických etud, než nějakého vývoje událostí, ale ono jí to kupodivu funguje. Umění okecávat je taky dar.
Vlastně jediné, co mi na struktuře textu vadilo, byla naivně kýčovitá atmosféra, jak vystřižená z amerických sitcomů - postavy mají jasně stanovené role, technické problémy se řeší lusknutím prstu a sociální zázemí se usmívá skrze růžené brýle. Krutější či dramatičtější scény pak vyčnívají jako pověstná pěst na oko.
Naštěstí Nebezpečí a Will Robinson stále oplývají blahodárnými účinky. A tohle duo je holt lékem prakticky na všechny strasti.

kklepkaa
20.10.2016 3 z 5

Tenhle díl mě bavil snad ještě víc než ten předchozí. Tentokrát mě víc bavila i ta detektivní linka a bylo víc Reyese (jupí jej).
Kdyby šly dávat půlhvězdičky, tak 3,5 :-) Zdá se, že si třetím dílem zkrátím čekání na Winter

Suin
14.09.2016 4 z 5

Kniha moc podařená, dej skvělý, rozuzlení překvapivé, sarkazmus a vtip boží(prochechtané pasáže jsou pravidlem). :)
Jediné přes co se neumím přenést je, že autorka povahový ris sarkazmu a suchého humoru infiltrovala na skoro všechny postavy. Je skoro nemožné aby tolik osob v tak úzké společnosti oplývala stejným humorem. Pochopím když nejlepší kamarádka hl. postavy ma stejný hunor(asi proto si tak rozumějí) , no u ostatních osob bych to již vynechala.
Reyes je k sežrání, ten nezklamal ... :)))

orangerose
11.09.2016 5 z 5

plná akce, zamotaný děj,bavila mně :)