Cesta za štěstím

Cesta za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76542/cesta-za-stestim-76542.jpg 4 9 3

Hrdinkou je nepříliš hezká dcera venkovského pastora, rodinou opomíjená dívka, která po otcově smrti odplouvá do Indie, kde se má provdat za téměř cizího člověka. Cestou se spřátelí s dívkou z vyšší společnosti, svěří jí svůj osud a ta jí nabídne útočiště, ale hrdinka nechce být nikomu na obtíž a raději se provdá za bezcharakterního opilce, který jí dělá ze života peklo. Díky přítelkyni se ale dostane mezi kalkatskou společenskou smetánku a svou odvahou a nekonvenčností vzbudí zájem bohatého šlechtice... Ženský román s romantickou zápletkou se odehrává na konci 18. století zčásti v Anglii a zčásti v exotickém prostředí mezi anglickými úředníky v Kalkatě... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Parson Harding , 1996

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Docela slušný děj, hrdinka je kladná postava, akorát nevím, jestli bych si i já ten její osud a cestu životem zvolila.

modranka
16.08.2013 5 z 5

Anotácia je výstižná a ani by nebolo dobré prezrádzať niečo viac. Príbeh je originálny, bravúrne napísaný (tak ako všetky Trollopovej knižky. Autorka neunavuje zbytočnými, nič nehovoriacimi opismi. Dobové reálie spracované skvelo. Pre mňa to bol pekný literárny zážitok.

kika 13
28.12.2012 3 z 5

moc hezky psaný román a dobře čtivý.