Císařský oheň

Uplynulo dlouhých devět let a hrdinové knihy Cesta sněžných ptáků se opět setkávají. Píše se rok 1081 a ctižádost byzantského císaře je bezmezná. Hodlá získat „ohnivou směs“ Východu, zázračný vybuchující prášek, který údajně mají na druhém konci světa v Číně. A tak se Vallon s přáteli vydává po Hedvábné stezce... Robert Lyndon dokázal to, co se podaří málokdy: pokračování historické ságy je opět strhující. Hlavní postavy prošly proměnou a přibyly k nim další; především záhadný mladík Lucas, který má své osobní důvody, proč se k Vallonovi připojit. Atmosféra děje vtáhne čtenáře do tehdejšího světa, vylíčeného s úžasnou barvitostí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234863/cisarsky-ohen-v2e-234863.jpg 4.3204

Cesta sněžných ptáků 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Imperial Fire

Kniha Císařský oheň

SHi

Moc hezký příběh s bravurním historickým pozadím, nicméně nelze knihu nesrovnávat s prvním dílem, který nasadil laťku prostě příliš vysoko. Tentokrát byla zápletka tu a tam trošku vynucená a hlavní hrdinové, kterým bylo ponecháno o něco méně prostoru než posledně, už nepůsobili zdaleka tak charismaticky. Hodně mi chyběly i kapitoly z úhlu pohledu hlavních hrdinů a jejich interakce jednoho z druhým, neboť příběh se tu více soustředil na putování Vallonova vojska jako celku. Stále se tedy jedná o překrásný a čtivý dobrodružný román, bohužel však ani zdaleka ne tak zdařilý jako díl první.

Badun

Trochu mi to připomíná špatné fantasy. Nejdřív je potřeba dát dohromady družinu různých profesí a charakterů, pak se vydat na cestu, něco zažít a splnit úkol. Asi bych to přečetl, kdyby to bylo dobře napsané, ale autorův styl se mi nelíbil. Postavy se chovají i jmenují trochu moc moderně, historie je sáhodlouze vysvětlována v rozhovorech hlavních postav, aniž by ten rozhovor měl jiný účel než vysvětlit čtenáři historické souvislosti. Neměl jsem na to trpělivost a odložil knihu ještě než se výprava vydala na cestu.

miromi2

Aj druhý diel sa mi páčil. Viacej dejových línií knihu osviežil. Chcelo by to tretí diel, ktorý by tento príbeh riadne ukončil. Pán spisovateľ do toho!

Luvy

Kez by toho te to autor napsal vic. Je to hutna a bajecna oddychovka. Misty napinava, vtipna, strhujici. Splnila ma ocekavani a bavila me.

Maanna
30.12.2020

Dojem z této knihy je takový nejednoznačný - v zásadě mě bavila, v mnoha aspektech je neotřelá, nicméně má svá mnohá ale... Z postav mě nejvíc bavil Vallon díky své nejednoznačnosti, kdy si mě dokázal naprosto získat i mi lézt na nervy, ale motivy pro mě byly pochopitelné. Hero měl jasnější roli než minule a Wayland fungoval proti Vallonovi jako dobrá živelná protiváha. Na druhou stranu velmi nevyvážený byl Lukas - dějová linka, kterou přináší, patří k nejlepším, ale neumím si představit, že by ho kvůli jeho chování z armády rychle nevyhodili... Ženské postavy jsou takové podivné, pro mě obtížně pochopitelné.
Co se putování týče, bavily mě různé intriky, diplomatická vyjednávání a taktické manévry, v podstatě i bitvy byly dobré, i když někdy možná až moc stručně popsané. Na druhou stranu mi moc nesedla linka s Vikingy a Waylandovo samostatné dobrodružství, tam jsem příběhu nedokázala věřit... Ale jako celek to Lyndonovi celkem baštím. Ovšem doufám, že bude ještě nějaké dokončení, protože situace, kdy výprava odplouvá a ani nevím, jestli na východ nebo na západ, mi nějak nestačí...

Bakana
15.12.2020

Byla jsem, na základě hodnocení přede mnou, na knihu natěšená. Historické romány mám ráda a leccos jim prominu.
Těsně před polovinou knihy, kdy mě ještě pořád nijak zvlášť nezajímalo, co se s hrdiny vlastně děje, jsem to vzdala. Možná je to také tím, že jsem nečetla předchozí díl - na druhou stranu to by přece neměla být překážka... Prostě kniha na mě byla psána zbytečně zdlouhavě.
Jednu hvězdu za to, že to přece jen nebylo až tak hrozné, a druhou za autorovo vynaložené úsilí, protože si přece jen musel nastudovat nemálo z historie.

cziss
12.11.2020

I druhý díl byl dobrý, ale je těžké nesrovnávat ho s jedničkou. Místy se mi to zdálo takové vynucené a samostatná dějová linka Waylanda tam byla podle mě jen proto, aby knihy byly podobně obsáhlé.

Nočnípták
09.11.2020

Moc pěkná kniha. Nesrovnávám, jestli je lepší první nebo druhý díl. Cesta sněžných ptáků je o dlouhé dobrodružné cestě, o přátelství, o vznikajících pevných vztazích nesourodých postav. Císařský oheň je opět o dlouhé dobrodružné cestě. Hrdinové se již dobře znají,jejich pevné přátelství však dostává pěkně zabrat. Není divu. Po devíti letech se lidé vyvíjení, mění. Každý z nich je v jiném postavení a má jiné starosti. Konec příběhu mne moc nepřekvapil, nechci prozrazovat a tak další v diskuzi.
Oba díly vřele doporučuji těm co mají rádi dobrodružství a historii. Já se dozvěděla mnoho zajímavých věcí o kterých jsem ještě nikdy nečetla. Opět dávám čtyři* a pátou* přidávám za krásnou obálku.