Cesta sněžných ptáků

Cesta sněžných ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141039/bmid_cesta-sneznych-ptaku-SbY-141039.jpg 4 553 149

Cesta sněžných ptáků série

Velkolepý, zcela moderně psaný román se odehrává v 11. století a provází čtenáře téměř celým tehdejším světem. Francouzský žoldák přijme od anglického šlechtice nabídku, aby se vydal do Konstantinopole zachránit jeho syna, který je tam držen jako rukojmí. Mladý rytíř bude propuštěn výměnou za šest mimořádných dravých ptáků, bílých sokolů. Ze všeho nejdříve Vallon míří se svými společníky do Norska, pak putuje přes Grónsko a Rusko k svému cíli. Na dlouhé cestě ho provází řada výrazných postav, například sokolník se schopností porozumět divokým zvířatům nebo nebývale vzdělaný student lékařství, který s sebou tajně nese dokumenty, jež mají vést k objevení pátého evangelia. Vynikající dobrodružný příběh je napsaný svižně a s fantazií. Skvělý děj dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Hawk Quest , 2012

Zmitko.m
20.12.2013 3 z 5

Možná jsem od této knihy čekal trochu víc, podle toho, jakou měla reklamu....

adelagr
19.12.2013 4 z 5

Dobrodružný román o putování za sněžnými sokoly čtenáře zavede z Alp do Anglie a do Grónska a následně zpět přes Bílé moře do Rusy a Anatolie… I když občas musí čtenář číst mezi řádky, je to román, jak už samotná obálka knihy napovídá, na který nelze zapomenout. Vallone a spol., budete mi chybět!

Natique
06.12.2013 5 z 5

Cesta sněžných ptáků je vskutku poutavý příběh, od kterého lze jen těžkou se odtrhnout. Avšak kniha má dost úskalí. Jednak mi opravdu dost vadily nepřehledné dialogy, kdy dost často ani nebylo zřejmé, kolik postav se rozhovoru účastní, natož pak která postava co říká. Dost mě v knize nudily některé pasáže zdlouhavých popisů postupů kdečeho (od vytrhávání zubu po sjíždění peřejí :-) ). Uvítala bych, kdyby nám autor dal více nahlédnout do nitra postav.

I přese vše knihu vřele doporučuji k četbě všem, kteří mají rádi historické romány z raného středověku popisující dobu v celé její kráse i drsnosti.

tuldas
19.11.2013 4 z 5

poutavé čtení,místy sice kusé a jednoduche věty,možná by byl lepší film

Cibak
18.11.2013 3 z 5

Nalákala mne kdysi video upoutávka v kině. Dal jsem se do čtení a nějak nic. Ano, je to dobře napsané, ale nic mne nechytlo za srdce. Žádná postava mne nijak nedostává. Nevím? Třeba to ještě někdy zkusím znovu. Ale pro tentokrát jsem nedočetl!

Babouš
17.11.2013 3 z 5

Není to špatné, možná jsem to četl jenom ve špatném rozpoložení, ale přišlo mi to jako méně zajímavá variace na Ecovo Jméno růže.

wooloong
17.11.2013 4 z 5

Upoutávka v naší knihovně se mě snažila přesvědčit, že mi tahle knížka doslova změní život a nic už nebude jako dřív. Tak to zase ne, ale několik večerů jsem se díky ní dostala na divokou cestu do hlubokého středověku plnou nástrah, nebezpečí, dobrodružství, lidské solidarity, postupně odhalovaných tajemství a závěrečného překvapivého odhalení. Hezky se to četlo u lampičky v teplé posteli! A úplně na konci jsem byla přesto dost ráda, že jsem se narodila skoro o tisíciletí později než Vallon, Hero, Wayland a jejich přátelé, a do Konstantinopole, Kyjeva nebo na Island se dá pohodlně doletět letadlem za pár hodin, ještě k tomu dostanete občerstvení a nikdo se vás při tom nesnaží zabít. :o)

Atuin
03.11.2013 4 z 5

Cesta sněžných ptáků - Velice poutavé dílko, má v sobě sice takové nesmazatelné prvky, které nejsou ale vůbec od věci a začleňuji se do takové doby doslova sami a bez násilí a je třeba k nim přistoupit odlehčeněji. Prolnutí do raného středověku bylo provedeno ale mistrně a autor se zjevně velice o celkovou charakteristiku zajímal. Možná se to někomu bude zdát nevšední, ale je to nevšednost velice sympatická.

bondula
22.10.2013 5 z 5

Napínavý road trip partičky hrdinov v období ranného stredoveku.

Nemôžem si pomôcť, ale väčšina historických románov je stavaná ako fantasy príbehy, bez mágie. Tu je to obdobné - družina, na čele s udatným, takmer nesmrteľným bojovníkom, alchymista či lekár, voľajaký hraničiar atď. Plnia si svoju úlohu a cestou kántria príšerky, ktoré sa im pripletú pod nohy. Asi toľko k negatívam.

Pozitívnou stránkou tohto diela je pre mňa v prvom rade autorova snaha (a vedomosti) o historickú autenticitu. Že vikingovia nemali na helmách rohy už vie každý historik amatér, ale Lyndon ide oveľa hlbšie. Je cítiť, že príprave románu venoval veľa času a síl. Dej príbehu je pútavý, autorov štýl zaujímavý, dokáže čitateľa držať v napätí. K tomu pár zaujímavých zvratov a prekvapení a vo výslednom mixe veľmi pekná knižka.

Hokkejka
17.10.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala na narozeniny a byla jsem z ní mírně rozpačitá, protože mě historie příliš nezajímá... Ze začátku jsem se v ději trochu ztrácela, ale pak jsem tomu přišla na chuť a musím říct, že je to opravdu skvělá kniha s napínavým dějem. Při čtení některých částí jsem si trošku fňukla a hned na začátku jsem se zamilovala do Waylanda. :) Těším se na pokračování!!

KellyH
05.10.2013 5 z 5

Mám ráda historii, středověk speciálně, mám ráda sokoly jako takové. A když se to obojí spojí do skvěle popsaného románu, tak wow! Ačkoliv toho sokolničení tam zase tolik nebylo, v podstatě to ničemu nevadilo, protože to vynahradil mistrně napsaný popis náročné cesty, geniálně vymyšlená zápletka a skvěle propracované postavy. Chvílemi jsem měla problémy se od toho odtrhnout a vlastně jsem to dělala jen když jsem fakt musela, jinak bych byla schopná to přečíst i bez přestávky. Lyndon si nebere servítky, podává jedenácté století drsně, zkrátka takové, jaké bylo, a to se mi na tom líbí.
Jsem zvědavá na pokračování, které snad vyjde i u nás, protože Lyndon vážně umí psát a je to za poslední dobu nejlepší kniha, co jsem četla. Rozhodně mohu jen doporučit (nejen) každému, kdo si potrpí na dobré historické romány.

Garik
24.08.2013 5 z 5

Tento román má síce nejaké tie nedostatky a ako správny hnidopich by som mohol podotknúť, že nie málo, no napriek tomu je to dielo vo svojom žánri nadpriemerné a rozhodne stojí za prečítanie.
Zo začiatku som v ňom postrádal dejovú súdržnosť. Mali to na svedomí výpadky, slepé miesta, keď autor občas posunul dej v čase a priestore bez akéhokoľvek vysvetlenia, ba dokonca bez dotiahnutia poslednej akcie. Pôsobilo to naozaj dosť divne a rušivo. Snáď to bolo neskúsenosťou autora, ktorého prvotina je dejovo dosť komplikovaná a pri sústredení sa na niektoré detaily mu občas čosi vypadlo. A možno to bolo okresané vydavateľom, ktorý mal obavu z príliš veľkého rozsahu. Ktovie?
Ďalšia vec, ktorú by som vytkol, je, že v popisoch sa vyskytujú, i keď obyčajne nie príliš závažné, nezrovnalosti. Napr. také udávanie dĺžkových mier v metroch (a zároveň dlhších vzdialeností v míľach), pričom tie sú vzhľadom k obdobiu naprosto nevhodné, rovnako ako kilá a tony, na ktoré som tiež natrafil. A tiež si nie som istý, či je (v 11. stor.) v poriadku vkladať do úst nejakému Nórovi zabudnutému v bažinách reči o investíciách. Ale raz darmo, ja som starý rypák a môj problém je, že už dlhšiu dobu každého autora historických románov porovnávam s Cornwellom.
No neskôr už dej nadobudol väčšiu kompaktnosť a príbeh som si vyslovene užíval. Ku koncu ma síce trochu nakrklo, keď si tam autor neodpustil to – dnes také módne – mudrovanie okolo Tomášovho evanjelia a následné špekulácie (teda v súčasnej románovej tvorbe obzvlášť populárne spochybňovanie Cirkvi, najmä jej počiatkov), ale bolo to kratučké a napokon to vyznelo pomerne neutrálne. A vlastne sa tomu ani nemohol vyhnúť, keď už to tam raz zakomponoval (čo, napokon sám priznávam, bola v kontexte opisovanej doby možno ideálna voľba) ako skutočný dôvod pre výpravu (nič hrozné tu neprezrádzam!, niektoré veci sa čitateľ dozvie naozaj skoro).
Môj celkový dojem je taký, že sa jedná o veľmi dobrý historicko-dobrodružný román. Aby nie, keď som nebol schopný sa od neho odtrhnúť!
Ak vyjde pokračovanie, nezaváham.

sam2
02.08.2013 5 z 5

Poutavý historicky-dobrodružný román, který vás provede středověkou Evropou tou nejneobvyklejší cestou. Příběh je poutavý a nedá člověku oddechnout dokud jej nedočte, a když se tak stane stále na něj myslíte a přejete si aby už vyšlo slibované pokračování. :-)

Kodetka
25.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha plná neobyčejného dobrodružství. Jak se píše na obálce knihy, na tento příběh se nedá zapomenout.:-) Doporučuji

učtese
19.06.2013

Na první straně to začalo jako pěkný syrový středověký román, ale na dalších se z toho stala téměř pohádka, slepenec Robina Hooda a Pána prstenů. Ta mrazivá atmosféra první strany byla pryč a autor se uvrhl do stereotypního klišé historické adventury. Hrdinové mě bohužel nezaujali, ať už udatný tajemný bojovník Vallon nebo němý Wayland, pro kterého plní speciální úkoly pes beze jména. V akčních pasážích jsem se nedokázal zorientovat kdo co zrovna dělá, kdo a s kým právě mluví. Po úspěšném vysvobození dvou hrdinů z vězení za pomoci pečených úhořů s uspávacím prostředkem, jsem knihu odložil. Pro mě odpad, ale hodnotit nebudu, protože jsem to nedočetl, chválabohu...

Mountainer
17.06.2013 5 z 5

Mistrně napsaný historicky-dobrodružný příběh, který se, i přes svůj velký rozsah, dá přečíst doslova jedním dechem. Robert Lyndon umí nejen poutavě psát, ale dokáže v příběhu vymýšlet nejrůznější zajímavé zápletky, díky nichž se čtenáři málokdy podaří správně odhadnout další vývoj, a zůstává v napětí až do posledních stránek. Zároveň musím ocenit i výtečnou znalost historických reálií a událostí na jejichž pozadí se celý román odehrává. Líbilo se mi podobné vykreslení charakterů a životních příběhů jednotlivých zásadních postav. Kniha je uzavřena tak, aby částečně nabízela i možnost dalšího pokračování, a tak jsem velice zvědavý, jestli se ho někdy v budoucnu dočkáme. Marně hledám, co bych této knize vytkl, patří určitě mezi nejlepší, co jsem v životě četl.

fraste
15.06.2013 5 z 5

vynikající,nesmírně čtivá a zajímavá

Jackjelly
12.06.2013 4 z 5

Příjemná kniha, u které váhám, jestli ji řadit mezi historické romány a nebo dobrodružné cestopisy. Asi něco mezi tím. Každopádně zajímavý příběh s poměrně dobře popsanými "dobovými reáliemi" (nejsa historik netuším do jaké míry přesnými, proto ty úvozovky) má solidní spád a minimum hluchých nezáživných míst. Na druhé straně mírně plošší charakteristiky postav z mého pohledu toto dílo řadí spíše mezi ty dobrodružné knihy solidní úrovně. Prostě slušné čtení na léto, volný čas, do vlaku, prostě na dobu, kdy se člověk nechce nebo nemůže soustředit na komplikované děje, ale nemá rád naprosté triviálnosti a přitom umí pustit fantazii z řetězů a představit si tu směsku krajin a lidí na cestě za cílem.

marlowe
28.05.2013 5 z 5

Prostě VÝBORNÉ!
Jakýkoli další komentář je zbytečný!
(A to říká člověk, který historické romány prakticky nečte!!!)

EttelëaDragons
12.05.2013

Úchvatné a napínavé čtení, které mě doslova pohltilo. Velmi se mi líbil styl, jakým byla kniha napsaná, i jednotlivé postavy, jejichž charaktery autor velmi barvitě vykreslil. Řekla bych, že se jedná o vynikající dílo, které si zaslouží to nejvyšší hodnocení a pozornost čtenářů. Jen mě mrzí, že těmi sokoly se autor nezybýval přece jen o maličko více...