Cesta nespoutané ženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po bestselleru Cesta pravého muže - knize, která pomáhá statisícům mužů po celém světě spojit se se svou podstatou, zorientovat se v sobě, v ženách, sexu, kariéře a poslání - mají konečně i české čtenářky v rukou překlad Deidovy "bible" pro ženy. Cesta nespoutané ženy odpovídá na odvěkou touhu žen po lásce. David Deida ukazuje, že přítomnost lásky a partnera nezávisí tolik na tom, zda máme štěstí, ale že najít "toho pravého" je úzce provázané s naší schopností, ochotou a odvahou otevřít se lásce. Spolu s tím poskytuje praktické návody, jak to udělat - ve svém jednání a cítění, v praxi prožitku těla, při každodenní komunikaci s manželem po 20 letech i při milování. Ukazuje tak nám ženám cestu, jak uznat a naplnit hlubokou touhu v srdci a zaplavit sebe i svět láskou. Vysvětluje, že svou vlastní otevřeností určujeme, zda a jakého muže si přitáhneme do života. Ukazuje mnohem víc než cestu ke šťastnému partnerství a božské extázi. Učí žít bez kompromisů, a ze svého života udělat mistrovské dílo, které inspiruje a otevírá srdce všech kolem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174057/cesta-nespoutane-zen-174057.jpg 3.156
Žánr
Duchovní literatura, New Age
Vydáno, Synergie
Orig. název

Dear Lover, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Cesta nespoutané ženy

Přidat komentář
meluzena
30.09.2017odpad!

Takové nějaké slizké to bylo...
Autorův stylu „promluvy k milence“ na mě působil jako by mi lezl pod sukni nějaký úchylák. Vyžíval se v popisu romantických intimních či erotických scén, které „já-autor prožívám s tebou, čtenářko, jakožto svou milenkou“. Zkusila jsem to přeskočit a nalistovat něco, co by mělo hlavu a patu nebo se alespoň se dotklo jádra pudla. Když jsem nacházela jen stále stejné slinty, knihu jsem spěšně vrátila do knihovny.
Četla jsem už pár knih na téma ženské intiminty, sexuality a partnerství, mnohem otevřenějších a přínosnějších - těm tenhle Deida nesahá ani po kotníky.

Toto dílo hodnotím jako slizké, přeslazené a rádoby moudré; ale hlavně nebezpečné (protože nereálné) asi jako červená knihovna.

kusepa
10.01.2017

Po cestě pravého muže jsem sáhla i po ženě a musím říci, že jsem nebyla schopna překonat 20. stránku. Není to psáno dle mého gusta. Třeba se ke knize někdy vrátím a s nadšením ji přečtu.

gabinova
04.01.2017

Naprosto úžasná kniha!...jsem jí přímo nadšená....Díky, Davide!

LaCondesa
11.11.2016

Jak už bylo zmíněno, celá kniha se točí kolem jediné myšlenky "otvírání se", to však nemění nic na tom, že mi pomohla pochopit nebo si přiznat hned několik věcí ve vztahu k partnerovi. Je to psané rozvláčně, autor se hodně opakuje, ale když jsem o tom přemýšlela, asi to je záměr na co nejlepší pochopení a zakódování do vědomí :)

Na tyto myšlenky z kapitoly TVŮJ MUŽ JE TVOJE VOLBA nemohu zapomenout:
"Muži jsou jako vlaky. Někam jedou. Vybrat si muže a zůstat s ním je jako rozhodnout se nasednout do vlaku. Nakonec jedeš tam, kam jede tvůj muž, duchovně i sexuálně, nebo budeš muset z jeho vlaku vystoupit. Nemůžeš změnit směr svého muže tak, aby jel tam, kam chceš ty, a přitom neztratit důvěru v jeho schopnost určovat směr."

"Možná ti nevadí řídit stovku zaměstnanců v podniku, ale řídit tvého muže není pro tvé srdce žádné velké potěšení."

s.mirka1
04.01.2016

Po přečtení Cesty pravého muže, jsem logicky sáhla po této knize...... je to v podstatě to samé ... jen psáno pro ženy a to mě paradoxně dost vadilo. Je to takové celé moc romantické a poetické, že jsem chvílemi nevěděla, co tím chce básník říci..... Asi v půlce jsem si na ten styl zvykla a dočetla.....
Hodnotím jako fajn knihu...... ale přece jen, pro ty chlapy se mi to četlo daleko líp.....

hanapaimen
12.01.2015

No. Myslím, že kniha je směrovaná na věkovou kategorii žen 40+, a i to byl důvod, proč mě zrovna neoslovila - ale také jsem se sama cítila poměrně nepříjemně při čtení autorova stylu "promluvy k milence", nějak mi to nesedělo. A celkově se mi zdálo že se pořád dokola mluvilo jen o "otevírání se Bohu" a další "duhové, povznášející a otevřené věci" a opravdu na nějaké 180. stránce jsem to odložila.
Tím nechci říct, že je kniha špatná. Jen si jí asi přečtu až mi bude o něco víc, a možná na to budu mít jinačí náhled............. (čekala jsem totiž něco trochu na způsob Cesty pravého muže a tohle bylo naprosto jiné).

Monicay
13.11.2014

Zvládla jsem přesně třicet dva stran a neodvažuji se udělit hvězdičkové hodnocení. Tohle rozhodně není kniha pro mě. Tak nějak jsem hledala knihy o psychologii, osobnostním a duchovním rozvoji a nějakým nešťastným omylem narazila na tohle. Abych použila vzletná slova autora - tato kniha nerezonuje s láskou v mém nitru. Ble. Už jen tohle napsat mi dělá zle.
Asi se některým lidem může i líbit, netvrdím, že ne. Ale moje vnímání světa a emocí se od slov v té knize liší natolik, že nejspíš žiju v úplně jiném vesmíru.
Jediné, co dokážu uznat, je to, že je kniha čtivá. Autor přímo promlouvá ke čtenáři, takže se text čte rychle a plynule - to proto jsem toho přečetla tolik, ehm, seděla jsem u toho v autobusu, takže nebylo kam utéct a co jiného dělat.

Danafantom
04.06.2014

Deida mi rozumí. ;-) Jinak se naprosto ztotožňuji s komentářem od Varvary. Víc se mi nechce dodávat. :-)

Moňa69
03.04.2014

Deida je zkrátka Deida. Sice mě trochu nakrknul, že jsem podle něj zřejmě chlap (když jsem si nehrála na rodinu a princezny ale toužila jsem být jako Langmajer v tom filmu Copak je to a vojáka:D), ale kniha je to naprosto úžasná. Myslím, že úplně každá žena se v tom pozná a vezme si ta slova k srdci. Tenhle chápek mě nepřestane udivovat svou empatií a tím, jak rozumí mužům i ženám.

RenataP
10.11.2013

Je to jedna z nejnádhernějších knih, jaké jsem kdy četla...

Autor přikládá velkou váhu variabilitě vztahů a tomu, že už když najdete ideálního muže, muže té třetí úrovně, nemusíte se neustále vznášet na obláčku růžového štěstí. Pro vysvětlení, muži první úrovně jsou muži, jež se energeticky živí tím, že svou ženu ponižují či psychicky nebo fyzicky týrají, muži druhé úrovně jsou takoví nijací, prostě s nimi se dá žít jako se spolubydlícím, ale valné opory se od nich nedočkáte. Ti třetí s vámi spolupracují, cítíte to živé napojení. Ale i v těchto ideálních vztazích je prostor pro hádky, vyjasňování pozic a pro každodenní problémy, při kterých se ne vždy budete cítit dobře. Ale stále je tam to pouto, které ty dva přivede k sobě.

Ač se tato kniha může na první pohled zdát kdovíjak růžová, není tomu tak. Autor ví, jaká je realita a umí vás k ní nasměrovat. Aby vaše očekávání nebyla příliš velká, ale na druhou stranu, abyste se nespokojila s něčím silně podprůměrným....

Neuvěřitelná, i proto jsem o ní kde jsem mohla, psala jen pozitivně. Jen ještě najít dost sil pracovat na sobě a potkat toho pravého...

Varvara
02.10.2013

Kniha je zajímavě napsaná v du formě - David Deida tu k čtenářce promlouvá jako k milence. Cituji z úvodu k 1. kapitole: "Má nádherná milenko, když se dívám do tvých očí, cítím touhu tvého srdce. Není pro mě nic krásnějšího než tvá láska. Chci pít tvoji lásku, ponořit se do tvého srdce a otevřít tě Bohu. Musím však cítit, že chceš, abych do tebe vstoupil. Chci cítit, že odhazuješ své zábrany - jen trochu, tak, abych mohl cítit pozvání tvého srdce. Prosím, otevři se, abych mohl uchopit tvé srdce." ...
Edit po přečtení: celé je to o opravdové otevřenosti a otevírání se, esence by tedy vydala na pár stran, přišlo mi, že se autor často hodně (a zbytečně) opakuje. Nicméně kniha je to cenná, zodpověděla mi různé (i třeba nevyřčené) otázky. Je v ní i pár praktických cvičení. Co se mi také líbilo, je přístup "máš to, na co máš" - prostě to, že si přitahujeme partnery podle svého vyzařování.

Zuzanka 1982
22.09.2013

Fantastická kniha, která dlouho chyběla na českém trhu! Doporučuji každé ženě, která si přeje skvělého partnera nebo chce pracovat na stávajícím vztahu. Našla jsem tu pojmenování hodně hlubokých pocitů, které často vnímám, ale těžko se mi s nimi pracovalo. Lépe se mi to teď vysvětluje partnerovi, který se do knihy taky začetl (jeho zatím nejvíce zaujalo popisování orgasmů :-)).
Vřele doporučuji!!!

2