Cesta k lásce

Poslední meditace Anthonyho de Mella. Kniha krátkých úvah nad vybranými texty Nového zákona. „Láska pramení z Vědomí,“ připomíná Mello. K jeho dosažení je však potřeba naučit se vidět. „A naučit se vidět, je v životě člověka nejbolestivější. Bez schopnosti vidět se láska nezrodí.“ Pouze tehdy, vidíme-li ostatní takové, jací skutečně jsou, začneme být schopni skutečně milovat. Cesta k lásce pojednává o svobodě, kterou člověk získá odproštěním se od některých nesprávných forem lásky, a tak pozná lásku skutečnou. Kniha obsahuje příběhy o něco delší než Modlitba žáby, ale i tak by se každý asi vešel na formát A4. Jednotlivé kapitoly jsou uvozeny úryvkem z evangelia, ovšem v příbězích jde o pochopení vnitřních pocitů čtenáře, o rozeznání skutečných pocitů od naučených a vnucených, případné náboženské úvahy či poznámky vyplývají nenuceně na povrch a nejsou nijak závazné. Příběhy již nejsou anekdotické, ale vyžadují aktivní spolupráci čtenáře, který je během čtení dotazován na různé pocity, analyzuje je a vyvozuje závěry, kniha ho spíše vede tokem jeho myšlenek a inspiruje neobvyklými úhly pohledu do vlastního nitra....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97747/cesta-k-lasce-DER-97747.png 4.480
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Cesta

The Way to Love, 1992

Kniha Cesta k lásce

Dyrmon

Kniha je v podstatě rozšířením dalšího autorova díla, Bdělosti. Jestli v původní knize tématiku načne, zde ji více rozšíří a vysvětlí. Doporučuji obě knihy, i když tato je možná o trochu lepší, jelikož nemá kolem sebe zbytečnou omáčku a jde rovnou k věci.
Za mne obě dvě díla patří k nejlepším knihám, které jsem kdy držel v ruce. Rozhodně mohu doporučit, i když asi ne každý dokáže pochopit co se nám autor snaží říct.

aisha21

Je to kniha meditací, pravd a myšlenek. Nejde o pouhé přečtení, ale hlubší úvahy v tichu. Toto se musí žít, nejen číst, protože pak pocítíte, jak se ve vašem nitru odehrává nenásilný přerod, jak prožíváte něco obrozujícího - pochopení, a jak se ve vás rozlévá ten úžasný klid, který se v člověku rozhostí, když pozoruje hvězdy nebo východ slunce. Takový je účinek těchto klenotů duchovnosti. Stačí jen, když k nim přistoupíte s milujícím srdcem a otevřenou myslí. Lpění a pocity strachu vycházejí z ega, které je třeba rozpustit a transformovat v souladu s Přírodou.

BStone
30.12.2018

Anthony de Mello jako vždy i v této knize nekompromisní a maximálně upřímný. Svobodné čtení.

Musvar
06.12.2018

Tak nevím... východisko problému je správné, omezovat své lpění na věcech, lidech, vztazích je v pořádku. S tím bych se ztotožnil. Ale... podle autora neexistuje žádné polovičaté řešení, člověk se buď oprostí úplně dokonale, nebo to nemá vůbec smysl – a nic mezi tím neexistuje. A pokud se to někomu povede, bude to znamenat jeho smrt (zdůrazňuji – píše autor). Kdybych byl cynický, řekl bych, že autor nabádá čtenáře k hromadné sebevraždě. Pro mystika asi zajímavé, ale pro reálný život?

Mikajla12
16.11.2017

Skvělá kniha, člověk si hodně uvědomí a může na sobě dál pracovat! Nelpět na ničem je opravdu těžké, a díky této knize jsem si všimla na jakých zbytečných věcech a lidech lpím. Určitě doporučuji lidem, kteří jsou nespokojeni se svým životem nebo sami se sebou, otevře to oči a pomůže vám zjistit, co vám tyto pocity způsobuje. Cesta k nelpění je sice dlouhá a těžká, ale za tu svobodu to stojí. :-)

Kamys
24.03.2017

Dá se kdykoliv otevřít a kdekoliv začíst, vyždycky je to užitečné zamyšlení. Nesmí mi chybět v knihovně.

L_Into
17.03.2017

Tohle není typ literatury, kterému bych se věnovala běžně. Tuto útlou knížku ale není možné hodnotit jinak než kladně. Můžete s jejím sdělením nesouhlasit, minimálně vás však přiměje přemýšlet nad tím, jestli sami aktivně nepřispíváte k existenci všeho toho, s čím ve svém osobním životě nejste spokojení. Život mi nezměnila, ale perspektivu v určitém směru určitě mírně posunula. K lepšímu. Doporučuji.

Mercatino
19.11.2016

Je to zcela jasné. Toto je kniha, která má čtenáře provázet celým životem. Je prostá, jasná, čistá a tvrdá. Čtení je bolestivé. Čtenář na sebe nahlíží skrze knihu jako na druhou osobu a vidí sám sebe z pohledu autora. Je to velice nezvyklé a proto mi nějakou chvíli trvalo než jsem knihu dočetl, protože při čtení jsem se setkával sám se sebou. Což jak jsem zjistil, mi nebylo dvakrát příjemné. Každopádně nejsem si jistý, jestli mě tato kniha někam posunula, ale mám takový pocit, jako by jsem vyměnil prasklou žárovku ve svém srdci.