Česká inteligence 20. století

Česká inteligence 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525288/bmid_ceska-inteligence-20-stoleti-653e18d65c20f.jpg 4 2 2

Padesát profilů předních českých intelektuálů a intelektuálek minulého století Jak vypadá česká inteligence a proč ji jako společnost vůbec potřebujeme, když z ní neplyne žádný hmatatelný užitek? Elity jsou podle spisovatele Pavla Kosatíka důležité k tomu, aby společnosti daly strukturu a tím jí umožnily fungovat právě jako společnosti, ne jenom jako davu. V sérii textů, které vycházejí každý týden na webu i v tištěném Deníku N, Kosatík svižným a čtivým stylem přibližuje přední představitele české inteligence, muže i ženy, od začátku 20. století až do současnosti. V této reprezentativní knize najdete profily prvních padesáti osobností. Smyslem těchto portrétů je nejenom připomenout důležité osobnosti, ale hlavně pomoci pochopit, co se kolem nás děje, snad dokonce s výhledem do budoucnosti, ať už nás v ní čeká cokoli.... celý text

Borek9
15.04.2024 2 z 5

Výběr elit je dle autora. Kosatík nejen, že přes některé vybrané (to musel) elity kritizuje a plive na své neoblíbence ale i do jejich kamarádů z řad nezpochybnitelných elit jako je Eva Kantůrková. Chová se tak, jak jej sleduji několik let. Jako stále více naštvaný fracek s patentem na rozum, což u spisovatele tohoto žánru je tragické.

Romana963
26.02.2024 5 z 5

Čtenář má opět možnost přemýšlet, kdo z elit a jakým způsobem ovlivnil myšlení několika generací. A zároveň vybízí čtenáře hledat cesty jak přemýšlet o své budoucnosti.