Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1093 282

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

Marbla2004
03.07.2021 4 z 5

Četla jsem na tuto knihu spoustu negativních komentářů, tak jsem ji zkusila. Styl psaní autorky se mi nelíbil a kapitoly byly velmi dlouhé. Většina postav se mi nijak extra nezamlouvala, ale všechno negativní přebil příběh a osobnost Alexe a Henryho. Na jejich rozhovorech si nechala autorka záležet, takže ta kniha ve finále docela ušla.

NelaLantsov
26.06.2021 5 z 5

Sice mi to trvalo delší dobu, kvůli škole, ale tato kniha stála za to. Byla vtipná smutná a vůbec spoustu dalších věcí. Nevím, jak to autorku napadlo, ale je to geniální. Výjimečně ️️️️️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️/️️️️️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bebe2004
24.06.2021 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila. A to i přes některé negativní komentáře v mém okolí. Bohužel musím říct, že mě zklamala. Ne že bych se vyloženě nudila, ale taky mě nedokázala pořádně vtáhnout do děje, četla jsem ji spíš "povrchově".

narisa
24.06.2021 5 z 5

Tak to bylo úžasné. Parádní kniha. A ikdyž to bylo nadnesené, tak se mi to moc líbilo. Vztah Alexe a Henryho a to, jak se k němu postavili, byla prostě paráda. Jejich emaily byly nezapomenutelné. Každý byl jiný, ale klapalo jim to. Velice mě také rozesmívaly odkazy na Hvězdné války.Opravdu skvělé čtení. Vřele všem doporučuji k přečtení. Já jsem si to opravdu užila :).

masavole
14.06.2021 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek co jsem letos četla. Zamilovala jsem si příběh Henryho a Alexe, kteří mi ukázali, že láska hory přenáší. Alexe jsem si okamžitě zamilovala, stejně jako jeho pohled na svět a pečlivost. Kniha ukazuje to, co za fotkami slavných nevidíme, což je to, jak to mají težké. Všechny postavy jsou skvěle napsané, promyšlené a zábavné. Emaily s úryvky dopisu mě dojímaly. Na konci mi i ukápla slžička štěstí.

Paja7
12.06.2021

No, nějak jsem to dočetla, ale moc jsem se u toho nebavila. Bavily mě tak první tři kapitoly a pak už ne. Asi to není úplně můj šálek čaje.

ivetapl
11.06.2021 3 z 5

Tohle bylo...fajn. Fajn, ale knihy On, My od Elle Kennedy se mi líbily víc. Prostě to tak je.

Když si Alex uvědomil, že je vlastně gay... Přišlo mi, že se s tím hrozně ,,rychle smířil". Do všeho šel najednou hrozně rychle.. jako kdyby byl gay už celou věčnost a nic pro něj nebylo nové...
Co jsem milovala, tak jejich hovory a zprávy ️ Hlavně telefonát o krocanech

Kniha je fajn, ale za mě jsou i lepší knihy v tomto tématu.

Cress
30.05.2021 2 z 5

První třetina byla přesně to, co jsem od knihy chtěla. Vtipné, milá romantika, dobře se to četlo, nemusela jsem nad tím přemýšlet, ale zbytek...
Nebylo to napsané vůbec špatně a strašně se mi líbí ten námět. Jenže to bylo napsané na jednu stranu strašně rychle a na druhou pomalu. Ten vztah se vyvíjel v průběhu cca jednoho roku, ale já jsem si k těm postavám nevytvořila žádný vztah a nemělo to na mě žádný vliv. Aby pro mě romantika fungovala potřebuju jim fandit. Tohle zní blbě, ale nevím, jak nějak normálně přeložit rooting for... Místy mi to přišlo všechno až moc naivní, sluníčkové, ale to zase tolik nevadilo. A ten konec mě vůbec nebavil. Poslední kapitola bylo prostě plýtvání mým časem, protože bylo jasné, co se stane a ta cesta k tomu mi nic nedala. Asi nepochopím ten hype okolo.

MikasaKubickov
21.05.2021 4 z 5

Pamatuju si, jak loni, kdy tahle kniha vyšla, existovala skupina lidí, co tvrdila, že kdyby se nejednalo o dva chlapce, ale o heterosexuální pár, rozhodně by kniha neměla taková čísla, které má. I já jsem mezi ně patřila a stále mám takový názor, ale zároveň si myslím, že se stále jedná o poměrně nové téma v knihách, zvláště pro mladé (ano, vím že v nějakých starších fantasy se někdy našly ne úplně straight postavy, ty ale většinou byly vedlejší a nijak moc se to dál neprobíralo). Titul by podle mě neměl takový úspěch, prakticky se jedná o scénář obyčejná holka se zamiluje do prince a on do ní a nakonci se nějak prostě dají dohromady, což tady už bylo tolikrát, že se z toho stalo klišé samo o sobě, pokud tedy máme přijmout lásku stejnopohlavních párů za „normální“ je potřeba mít takové knihy, které jsou ve své podstatě průměrné.
Chápu proč se někomu kniha nemusela líbit, ani mě se nelíbila četnost sprostých slov, které používal každý, jakože každý. Ale jednalo se detail, který naznačoval, že navzdory, jejich postavení se jedná pouze o obyčejné lidi, kteří si prostě zanadávají, protože to všichni děláme, akorát toho občas bylo příliš. Počet sexuálních scén tu bylo taky dost, ale s tím se do tý knihy po přečtení pár recenzí už tak nějak šla.
Politika se mi líbila, i když se jednalo spíše o utopickou představu, ale i tak. Vedlejší postavy byly báječné, obzvláště Nora, Zahra, Bea a vlastě snad všechny.
Po prvních sto stranách jsem se začetla a druhou polovinu přečetla prakticky za jeden den, jak jsem se nemohla odtrhnout. K závěru kniha se mi líbila a jedná se o takové moje guilty pleasure. Hodnotím silnými 4,5/5*, ale chápu, že je to tím, že mi kniha prostě sedla.

knihomolkaMist
14.05.2021 3 z 5

Za mě úplně ne. Asi tu budu celkem vybočovat z řady, ale mě se to prostě nelíbilo.
Zdálo se mi to moc rychlé a uspěchané (četla jsem to ale po dvou Zapatách, takže je možná problém tu...), což je asi největší problém knihy.
Ze začátku se to ještě dá. Jsou tam vtipné narážky a úsměvné rozhovory. Ty pak ale víceméně vymizí.
Námět fajn, ale asi mi to zkrátka nesedlo.

Grohlinka
11.05.2021 5 z 5

Výborná kniha, kterou mohu v rámci žánru určitě vřele doporučit. Romantický příběh, který má vše, co má správný romantický příběh mít. Velice se mi líbily citace slavných v rámci e-mailové konverzace.

xoxo1736
08.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Tato knížka se poslední dobou objevovala všude, všichni ji vychvalovali a slibovali roztomilý enemies-to-lovers románek. S tímhle očekáváním jsem se do knihy pouštěla, ale roztomilý to moc nebylo a enemies-to-lovers už vůbec ne.

Do té doby, než dal Henry pusu Alexovi to bylo fajn... ale pak se to nějak zvrhlo. Henry s Alexem na sebe vlítli při každé příležitosti přičemž si řekli tak dvě slova. V jeden moment řešili dost závažný problém, Henry začal brečet a vy si řeknete, že by to mohli vyřešit jako normální lidé. Ne, nevyřeší nic, místo toho se spolu zase vyspí. (??) Když se neviděli na živo, tak to bylo trochu lepší, ale stejně si prakticky většinu času psali jak se těší, až na to zase vlítnou. Jo, a všichni tam mluví hrozně sprostě. Od královské rodiny po prezidentku. A hlavně dva zamilovaní lidé. Teda asi spíš "zamilovaní", protože do cca 150 stránek před koncem to byla vyloženě jen fyzická přitažlivost, až ke konci začali vypadat, že jsou opravdu zamilovaní (vidíte tu ironii?).

Některé věci byly taky dost přitažené za vlasy a postavy se někdy chovaly dost nelogicky, ale to tady rozebírat nechci. A některé postavy jsem si opravdu chtěla oblíbit, třeba Zahru, ale kdyby aspoň nemluvila jako dlaždič...

3*/5*, protože přes ty všechny věci, které jsem téhle knížce vytkla, jsem si ji užila. Ale užila bych si ji víc, kdybych se do ní pouštěla s nulovým očekáváním a nebyla všude vyzdvihována jako sladký románek.

Sisis1999
04.05.2021 5 z 5

Knížka je důležitá v tolika ohledech, že je snad ani všechny nepojmenuju. Potýkáme se zde s problémy politickými, rasovými i sexuálními, které stále vyvolávají popud k diskusi. Navzdory tomu stále mluvíme jen o vyobrazení lásky dvou lidí se zdánlivě podobných světů, přesto s odlišnými povahami, názory a zázemím. Henry s Alexem si mě získali hned od prvních slov (Alex má mé srdce přece jen na dlani víc). S přibývajícími listy jsem se střídavě smála, smutnila a litovala jednotlivé postavy. Noru a June bych občas potřebovala ve svém životě, Zahra je tou nejúžasnější ženskou pod sluncem a Henryho bráchu bych nakopala do zadku koruna nekoruna. Mimochodem, knížka by klidně mohla být v seznamu povinné četby. Dává lidem skvělý náhled na to, že láska je stále láskou, ať už pochází odkudkoliv, že společně se dá zvládnout úplně vše, a že postavit se svému pravému já čelem, je daleko lepší, než jen neustále zapírat. Zařazuju do svým oblíbených, tleskám autorce a už teď se nemůžu dočkat jejího dalšího veledíla..

vendysantos
28.04.2021 3 z 5

Tak konečně jsem knihu dočetla. Ze začátku jsem se vůbec nemohla do knihy začíst. Možná to bylo tématem, které je mi velmi vzdálené. Nemám absolutně nic proti LGBT komunitě, jen mám pocit, že se v poslední době roztrhl pytel (nejen) s knihami tohoto typu. Neříkám, že byla kniha špatná, oceňuji originalitu a špetku humoru, ale musím bohužel pár věcí vytknout. Nejvíce mi v knize vadily vulgarity, kterých bylo přehnaně mnoho. Sprostě mluvil britský princ, syn prezidentky, dokonce samotná prezidentka. Asi bych nad tím měla mávnout rukou a říct si, že je to v dnešní době normální, ale vážně není. Takhle se přece běžně nebaví dva lidé, kteří jsou do sebe zamilovaní. Mám pocit, že spíše než splynutí duší, šlo pouze o fyzickou lásku a přitažlivost mezi Henrym a Alexem. Nemyslím si, že by takový vztah v běžném životě vydržel delší dobu. V e-mailové korespondenci si toho oba milenci tolik řekli, avšak při osobních setkáních komunikace dost vázla - zřejmě si nic říct nestihli, když měli pokaždé co dohánět. Hodnotím průměrem, tato kniha je podle mě velmi přeceňována.

kvetinkovedny
27.04.2021 2 z 5

(SPOILER) Když jsem si pročítala recenze na tuto knihu, byl mi slibován sladký a roztomilý LGBT román, kde se zamiluje syn americké prezidentky Alex a britský princ Henry. Říkala jsem si, že to zní skvěle, že to asi bude nějaká slow-burn romance, možná taky trochu hate-to-love...

Prvních 100 stránek se odehrávalo dle mého očekávání. Hlavní hrdinové si k sobě pomalu nacházeli cestu, občas trochu politiky, občas nějaké vtipné hlášky. Jenže potom SE TO VŠECHNO PODĚLALO. Henry dal Alexovi pusu, Alex si uvědomil, že je bi a doslova při dalším setkání na sebe vlítli, aniž by si třeba promluvili. A nestane se to spontánně, nene, Alex to naplánoval.

Následuje 200 stran kuřfestu (bez ochrany, ačkoliv měli hodně pestrou sexuální minulost), který se pomalu změní v šukfest (alespoň že tady použili kondom ). Jen sex, pořád dokola, stereotypně. Byla to neskutečná nuda a ještě ke všemu mě deptalo, jak nezodpovědně se chovali, ke svému zdraví i kariéře. A FAKT SKORO NIKDY SPOLU NEMLUVILI. Ne. Jen spolu spali. Ze vzteku, ze zrady, během toho, co Henry brečel... To je sladké a romantické?

Nakonec se do sebe zamilovali... jo, ale až po měsících toho sexmaratonu. I když oba věděli, že se zamilují a bude to navždycky, protože to byla láska na první pohled. Eeh cože?

Posledních 100 stran bylo konečně o společenských předsudcích a asi by se mi to líbilo, kdyby tou dobou už mi nebylo všechno úplně jedno, hlavně, aby byl už konec.

Nejhorší na tom je, že tahle kniha mohla být skvělá celá. Alespoň kapka zdrženlivosti či zodpovědnosti, víc upřímnosti, dát pryč prostředních 200 stran a žrala bych to. Fakt že jo. Myšlenka byla úžasná, postavy byly fajn (Zahra byla skvělá), celé to bylo promyšlené... ale to hlavní, ten vztah mezi Alexem a Henrym, za mě byla totální fraška ve stylu slash fanfikcí a otrávilo mi to celou knihu.

Věřím, že spoustě lidem se knížka bude líbit, ale mně fakt nesedla a nebavila mě (až na občasný vtípek). Ten vztah byl za mě prostě divný a nespraví ho samotný fakt, že ho tvoří dva kluci.

delatrix
23.04.2021 4 z 5

Knížka byla docela zábavná, i když mi tam chybělo, co si myslí taky Henry. Napětí v police bylo opravdu věrohodné, je to samá intrika.

Nikkiproch
23.04.2021 3 z 5

Roztomilé čtení, oddychové, takové vhodné do dnešní doby, když se chcete přenést do ideálního světa, kde dobro, láska a zdravý rozum vítězí nad zlem a hloupostí. :-) Nejvíc se mi líbily citace ze slavné korespondence. Ale klidně to mohlo být o 100-150 stránek kratší.

mag28
13.04.2021

knížka se mi moc líbila, bylo to takové sladké :) řekla bych, že je to překladem, ale občas se mi to zdálo takové zmatené

Honza.samalik
08.04.2021 5 z 5

Tři dny, 422 stran, úžasný příběh, dokonalí hrdinové, vítězící láska - rodičovská i partnerská... úplně boží knížka .... nic mě takhle dlouho nepohltilo

aAp
08.04.2021 5 z 5

oddechové, vtipné, roztomilé čtení :)

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991