Červená, bílá a královsky modrá

Červená, bílá a královsky modrá https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444810/bmid_cervena-bila-a-kralovsky-modra-pmW-444810.jpg 4 1094 1094

Co se stane, když se syn americké prezidentky zamiluje do britského prince? Alex Claremont-Diaz je pohledný a nesmírně charismatický mladík. Pro Bílý dům představuje marketingový poklad. Jediný problém je, že si dvakrát nerozumí s Henrym, princem na opačné straně Atlantiku. Když se navíc v bulváru objeví závěry, na nichž se Alex hádá s Henrym na královské svatbě, má to neblahý dopad na americko-britské vztahy. Hlavy rodin a států proto sestaví plán, jak napravit škody – Alex a Henry pro veřejnost sehrají divadýlko a uzavřou příměří. Jejich fingované přátelství ale postupně přerůstá v cosi mnohem hlubšího a taky nebezpečnějšího. Kdyby se totiž jejich přísně utajovaný vztah provalil, mohlo by to zmařit probíhající prezidentskou kampaň a zcela změnit vztah obou národů...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Red, White & Royal Blue , 2019

BetyN.
05.04.2021 2 z 5

Jdu proti proudu, protože mě kniha zklamala. Nedokázala jsem se do ní začíst a většinu času mě nebavila. Čekala jsem, že bude propracovanější. Místy připomínala až fanfikci. I když nápad zajímavý a těšila jsem na odpočinkové romantické počtení, knihou jsem se prokousávala dlouho a ve výsledku ji bohužel hodnotím podprůměrně.

Kiwicatko
03.04.2021 4 z 5

Tak tohle bylo extra sladke :) presne to, co jsem ted potrebovala.
Spousta lidi si tady stezuje na premiru sexualnich (intimnich) scen, ja tam zadnou premiru nenasla. Asi uz jsem zvykla na jinej kalibr, ale tady se mi zdalo, ze vsechno bylo napsano az tak decentne, ze mi chvilku trvalo, nez jsem postrehla, ze jejich prvni sex uz je za nimi. A co se tyce oralu? Booooze, vzdyt tam bylo popsano skoro prd, tak nebudte takove citlivky, kdyz jde o dva chlapy :)

mario.nette
27.03.2021 2 z 5

Tak jsem se nechala zlákat...upřímně? Mě to teda zoufale nebavilo. Ty politický věci mě nebavily ještě víc. Ke konci jsem přeskakovala stránky, až jsem to přeskočila úplně a přečetla si konec, jak todopadne. Já teda nevim no...klukům bylo něco přes 20 a chovali se, jak kdyby jim bylo 16...ale budiž. Knížku jsem už darovala dál.

fereny
22.03.2021 5 z 5

Taková slaďárna to byla, ale dobrá slaďárna! :D Užila jsem si to a dostala, co jsem očekávala.

Ivet_V
18.03.2021 5 z 5

Tato kniha mě zaujala hlavně prostředím, kde se odehrává. Celé to bylo hroně vtipné a čtivé. Trochu mi tam vadila politika, ale na druhou stranu bez ní by to byl dost plochý příběh. Velké množství intimních scén mi až tak moc nevadil, to asi díky tomu, že jsem byla předem varovaná. Alex byl dobrý hlavní hrdina. Byl roztomile arogantní takovým způsobem, ktrým umí být jenom knižní postavy. Henryho jsem si taky brzy oblíbila. Jejich partičku jsem si hrozně zamilovala a přirostla mi k srdci.

katee21
16.03.2021 4 z 5

Od knihy jsem měla strašně vysoké očekávání kvůli toho velkého rozruchu, který kolem byl. Nemůžu říct, že by se kniha zařadila na můj top list. V první třetině knihy jsem se musela do čtení vysloveně nutit, ale to hlavně z důvodu stylu psaní. Už dlouho jsem nečetla knihu, která byla napsaná ve formě "třetího pozorovatele". Toto jsem znala jen z maturitní četby. Také k Alexovi jsem si musela hodně dlouho hledat cestu... každopádně od čtvrtiny knihy, se příběh rozjel a já hltala každou stranu. Myslím si, že by takovou knihu měl přečíst každý, protože zasmát se nebo si nechat přejíždět mráz po zádech je záliba každého knihomola.

ElessaRiverbow
11.03.2021 5 z 5

Páni! Tuhle knihu jsem si toužila přečíst od doby, co vyšla a konečně jsem se k tomu dostala. A jsem opravdu nadšená. Kniha splnila všechna moje očekávání - byla vtipná, miloučká, pěkně napsaná a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Alexe i Henryho jsem si zamilovala hned na začátku a doufala v jejich šťastný konec. Jediné, co bych chtěla vytknout, bylo pro mě příliš mnoho scén, kdy spolu spali. Ne, že by mi to vyloženě vadilo, ale kdyby místo toho bylo více romantiky, bylo by to za mě lepší. I přesto to byla moc pěkná a roztomilá kniha, kterou si určitě ještě někdy přečtu.

Knižnírusalka
09.03.2021 2 z 5

Vzhledem k tomu, jaký byl kolem knihy rozruch, jsem čekala něco víc. Možná je chyba ve mně a youngadult už prostě není můj žánr, ale něco mi tam zkrátka chybělo. Neustále jsem během čtení čekala ten haló moment, který mě ochromí, odzbrojí a já nebudu chtít knihu odložit. Jenže to se nedostavilo. Ano, příběh je miloučký, romantický, ale těch milostných scén bylo na můj vkus prostě už příliš. Spíš mi to připomínalo nějakou fanfikci. Uvítala bych více detailů ohledně prezidentské kandidatury, kampaně apod. Autorka má sice celkem humorný styl psaní, nicméně po 300 stranách už tolik neoslnilo. Takhle to byl pro mě jen roztomilý příběh o dvou klucích, kteří přetaví nenávist v lásku, již musí ještě navíc ke všemu před celým světem tavit. Bohužel mě nezaujal a neohromil natolik, abych si jej někdy toužila přečíst znovu.

alzbeta4340
03.03.2021 5 z 5

Príma román pro dospívající čtenáře, ale jako oddechovka potěší i dříve narozené. Vkusně a věcně napsané i dobře promyšlené - exkluzivní prostředí je pak taková třešinka na dortu.

ondras666
26.02.2021 3 z 5

Kniha určená dle mého spíše pro mladší generaci, ale přesto jsem ji dočetl. Svoji tématikou LGBT se řadí mezi další do poličky přečtených. Ale...
Samotná kniha není nějak překvapivě náročná, jednoduchý příběh s docela zajímavým nápadem spojit dva dost rozdílné světy. Žádné přehnané dialogy, i ta romanticky erotická linka je dost okrajová, tudíž vhodná ke čtení i pro mladší.
Co mi ovšem na knize dost vadilo, byla ta vlezle americký styl života, jejich "zlatá mládež" a tak nějak i směr celé knihy. A aby toho nebylo málo, autorka to za mě zcela zabila tou politikou...

Medasek
20.02.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, skvěla popsala problémy slavných lidí, lidí jiného původu a LGBT komunitu.
Co se mi však moc nelíbilo byla ta politika. Vím, že ta měla velkou roli v příběhu, ale vůbec mě nebavila a ani moc mi tam nesedla.

dawson321
20.02.2021 4 z 5

I když knihy ani seriály z prostředí monarchie moc nemusím, dal jsem této knize šanci, a to kvůli LGBT tématice. Kniha se četla dobře, i když měla pár hluchých míst (za to dávám jednu hvězdu dolů). Trochu zklamaný jsem byl i z erotických scén, které se mi prostě nelíbily, jak byly napsány, ale to je asi můj osobní vkus. Oceňuji, že i když se jedná o YA knihu, věnuje se dost i politickým tématům. I když je děj zcela nereálný, nevadilo mi to a bral jsem to jako zábavnou knihu. Účel splnila.

Efeméra
18.02.2021 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá je taková ta knížka, kterou se ve tři ráno nutíte zavřít, abyste vůbec šli spát. Hlavní hrdinové - syn americké prezidentky Alex a anglický princ Henry - mě hrozně bavili a uvítala jsem, jak hluboko šla autorka do fungování americké politiky, že neklouzala vyloženě jen po povrchu. Ale co si budeme, tohle je hlavně romantický příběh. Tahle linka byla ohromně chytlavá, i když z mého pohledu trochu škoda, že autorka tak rychle přešla od nenávisti k lásce. Ne, že by to bylo nereálné, spíš mě tyhle části v knihách vždycky hrozně baví. Konec byl docela sladký. Nejsem si jistá, jestli by to tak bylo i ve skutečnosti, ale culila jsem se jako blázen, takže nač si stěžovat!

jirka9453
10.02.2021 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, zajímavá zápletka, zajímavé prostředí a pozadí děje - rozhodně příjemné večerní počtení, až budu potřebovat zase nějaký hezký příběh, nevylučuji nejeden re-reading .-)

Bezkyne9
07.02.2021 5 z 5

Mile, hrave, chytre, inspirujici. Pribeh ma mnoho co nabidnout a dalece presahuje kategorii romanticke komedie.

burilltomas
07.02.2021 5 z 5

Vtipné, vkusné, vášnicé a čtivé:)

Terula018
05.02.2021 5 z 5

Do knihy jsem se naprosto zamilovala. Postavy Alexe i Henryho jsou tak sympatické a přirozené, že není těžké, je mít ráda. Celý příběh mě naprosto nadchnul. Od začátku do konce, nenudila jsem se ani chvilku. Příběh je propracovaný a navzdory některým názorům, že je kniha nabitá sexem, si myslím, že to rozhodně není to nejdůležitější, o co tam jde. A hlavně, není nabitá sexem :D Dva lidi se milují a chtějí spolu být, nevidím na tom nic špatnýho. A že v tom je sex? Tak ať. Celý příběh ve mě probudil emoce, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám..

Myška789
30.01.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla milá a vtipná. Oba hlavní hrdiny jsem si ihned zamilovala.
Doporučuji přečíst. Hodnotím 4*

Majuš333
30.01.2021 4 z 5

Fajn oddychovka :)

Ales04
28.01.2021 5 z 5

Ze začátku se to lehce táhne, ale pak je to napínavé i legrační zároveň. Pěkný romantický příběh.

homosexualita zfilmováno romantika prezidentská kampaň královská rodina gayové LGBT, queer, LGBT+

Casey McQuiston
americká, 1991