Černý opat ekniha

Kdo se skrývá za mnišskou kutnou a nemilosrdně vraždí? Dramatický spor bratrů Dicka a Harryho o rodové dědictví i ztracený zlatý poklad vyústí v tragédii. Zlatý poklad je totiž ukrytý v troskách starého opatství, které je po staletí střeženo tajemným černým opatem. Seržant Puttler nemá opravdu lehkou práci. Příběh z pera mistra detektivních dobrodružství staré anglické detektivní školy Edgara Wallace....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472117/big_cerny-opat-0Cv-472117.jpg 4.2128
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: (ekniha), Artis

The Black Abbot, 1926

Kniha Černý opat

lampernaqui

Tohle byla první kniha od autora, ale jeho dílo spíš znám z filmových (převážně starých německých) zpracování. A přiznám se, že u těch jsem se bavil víc. Čekejte jednoduchou detektivku, který Vás provede místy příznačnými pro gotický román. Opuštěné ruiny, podzemní chodby... a k tomu záhadný přízrak Černého opata, který se po letech začal znovu zjevovat.

p0stm0derna
23.04.2021

Milý čtenářský deníčku: hned po Mrtvých očích nejlepší můj Wallace zatím. Je tam co chci od Angl. Detektivky. Anglii, tajemno, zloplány, šílenství, historické lokace. I láska se vlezla.

Prazub
10.03.2021

Přečetl jsem doslova jedním dechem. To jsem v životě na detektivky moc nebyl. Wallace je neobyčejně čtivý. Úžasné!

jprst
08.01.2021

Klasická detektivka, ze které přímo dýchá Anglie té doby, tajemná atmosféra, gradující děj a napětí, co si víc přát? Už jen pohodlné křeslo, skleničku dobrého pití (může být i trochu více) a recept na příjemně strávený večer je na světě.

m_martina
18.05.2020

U knihy jsem se dobře pobavila.

08.04.2020

Dokonalá detektivka z anglického venkova počátku minulého století.(Zdánlivě)bohatá slečna zaslíbená podivnému majiteli panství,(zdánlivě)nepříjemný a podezřelý mladší syn,rozlehlé panství s tajuplným opatstvím plus garnitura dalších postaviček od hrabivé slečny,vyděračského zaměstnance,podvodníka atd.Wallace ve vrcholné formě.Pomalý úvod představující jednotlivé osoby,střed rozvíjející motivace jednotlivých hrdinů a dramatický vrchol v rozvalinách opatství-romantika na druhou a i když už člověk Wallaceovek znalý tuší jak to(přinejmenším)s Dickem Alfordem a okouzlující Leslie dopadne vůbec to nevadí.Jeden je spokojený že to tak skončilo.Romanticko-detektivní klasika která ctí pravidla žánru.

maryzka
11.12.2019

Kniha je lepší- romantická s hororovými prvky, než sešitové vydání ,, nakladatelství Ivo Železný".

Tirisa
07.12.2019

Skvělá detektivní jednohubka, u které jsem se skvěle bavila a nechtěla jsem od ní odcházet. Rozhodně doporučuji k přečtení!