Černý korál

Černý korál
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535956/bmid_cerny-koral-66143f06471a4.jpg 4 347 347

Sloan McPhersonová série

Když začne floridská policejní potápěčka rozplétat dávno odložený případ obestřený tajemstvím, netuší, že tím vypudí z úkrytu mnohonásobného vraha Sloan McPhersonová, vyšetřovatelka z Programu podvodního pátrání, objeví na dně kalného floridského jezírka starou dodávku. V útrobách vozu se nacházejí mrtvoly čtveřice mladých lidí, kteří před třiceti lety zmizeli po návštěvě rockového koncertu. Úřady se domnívají, že šlo o tragickou nehodu, Sloan je ovšem přesvědčená, že se stali obětí vraždy – a důkazy navíc ukazují na dlouhý řetězec neobjasněných zmizení po celé Floridě. Stopu po stopě Sloan prohledává teplé temné vody, kde loví přirození predátoři, přitom ovšem ví, že ten ze všech nejnebezpečnější dosud číhá kdesi v skrytu nad hladinou... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Black Coral , 2021

Interpreti: Barbora Kodetová

TeriLoch
14.09.2022 5 z 5

Konečně druhý díl ! Ještě lepší než ten první, opět napínavé od začátku do konce. Líbí se mi styl psaní autora, čte se samo. Potěšila i zmínka Thea Craye z předchozí série :) Knížku rozhodně doporučuji !

Pavčule
12.09.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorem a rozhodně ne poslední . Potapěčka - to tu ještě nebylo a za mě palec nahoru . Příjemné osvěžení a důkaz ,že prostředí vyšetřovatelů jak je známe se ještě dá něčím vylepšit . Čtení celkově moc příjemné .

happy-smile
11.09.2022 5 z 5

Autor má velice dobrý styl a jeho knihy se čtou velice lehce, není lehké je odložit. Jeho novou hrdinku jsem si oblíbila a doufám, že o ní ještě uslyšíme. Odkazy na Thea Creye byly úsměvné. :)

georginaa
09.09.2022 5 z 5

Od začátku do konce napínavý jako kšandy. Občas to mělo nějaké ty pochyby, ale vcelku to stálo za to. Prodírat se v bahně mezi aligátory to opravdu musí mít pevné nervy. Moc mě baví, že přemýšlí jinak, než ti nafoukaní policajti. To dává tomu příběhu prostě bonus. Ale ten konec byl přeci jenom divně ukončen, jako kdyby autor pospíchal to ukončit protože nestíhal dopsat kapitolu. Nicméně jsem se bavila a bylo to skvělé čtení.

hana1039
06.09.2022 5 z 5

( Audiokniha )
Dala jsem šanci 1.dilu této série a teď i tomuto,byl určitě lepší než Dívka pod hladinou... Bára Kodetová je prostě skvělá, její interpretace mi moc sedí... samotný příběh je taky dost dobrý, uvidíme, jestli budou další díly i v audiu z této série...

Hakate
04.09.2022 5 z 5

1. Díl se mi líbil. Ale toto.. to je pecka.
Už začátek s Bourakem Bilem byl skvělý, docela mě mrzí, že tam byl jen chvíli, fakt jsme si ho oblíbila :)). Sice tentokrát nejsme tam často pod vodou, ale knize to nijak neuškodilo.
Velmi dobře čitelné, příběh nabírá do neuvěřitelných rozměrů a obrátek. Řešíme nehodu a najednou tu máme případ sériového vraha.
Skvělé.

Knihy od Mayneho mám ráda, zatím mě žádná nezklamala.

š.m.i.k
03.09.2022 4 z 5

Tentokrát mi to přišlo hodně zdlouhavé. Jako kulisa k práci audiokniha dobrá, ale ani bych to neoznačila za thriller, o Sloan jsem se za celou dobu nezačala bát...

adevis
31.08.2022 4 z 5

Policejní potápěčka Sloan při náhodném nálezu objeví pod vodou dodávku, která ukrývá ve svých útrobách čtyři mrtvá těla. Po ohledání je zjištěno, že oběti zmizeli před třiceti lety, po návštěvě rockového koncertu. Úřady tento případ uzavřeli s tím, že šlo o tragickou nehodu, ale Sloan je přesvědčená, že se stali obětí vraždy. Zároveň zjistí, že důkazy spojují případ s dosud neobjasněnými pohřešovanými lidmi po celé Floridě.

Děj je psaný opět poutavě a nedovolí vám přestat číst. Vyšetřování probíhalo dokonale a Sloan společně s jejím týmem mi jsou sympatičtí. Ke konci jsem knihu nedokázala odložit, protože jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Těším se na další díl.

SilvieSisinka
30.08.2022 5 z 5

Příběh ujetý,dost překombinovaný....asi proto mě hodně bavil.Potapeni, hledání důkazů pod vodou mě dost zajímalo.Plus bonus navíc mnoho informací o aligatorech.Tesim se na další díl.

janina66
29.08.2022 5 z 5

Rozhodně lepší a napínavější, než 1.Divka pod hladinou. Sice v této knize bylo méně potápění, ale na začátku to s aligátory velmi napínavé. A konec také, nemohla jsem přestat číst. Už teď se těším na pokračování.

Leona333
22.08.2022 4 z 5

Jsem velice ráda, že jsem si po přečtení prvního dílu s hlavní postavou Sloan McPhersonovou, nechala ,,pootevřená zadní vrátka," k jejímu pokračování - druhému dílu.
Tentokráte se autor více zaměřil na věci, které se nemusí dít jen pod hladinou... To ovšem příběhu v jeho akčnosti, dynamičnosti, napětí a celkovému vykreslení hlavních postav, nikterak neuškodilo. Vlastně právě naopak.
Druhý díl se mi líbil o něco více, než ten první. Těším se, až se budu zase moci ponořit do čtení, dalšího pokračování.

veriszv
20.08.2022 4 z 5

Černý korál byl jedním ze tří thrillerů, na které jsem se letos těšila, protože se mi (mám pocit, že jako jedné z mála) líbila Dívka pod hladinou.
Pokud vás bavil Theo Cray, tak bych řekla, že tento díl je mu trochu blíž, než ten první.
Je tu méně potápění než v Dívce pod hladinou, ale pořád se v tomto atraktivním prostředí pohybujeme. Zároveň je tu větší důraz na vyšetřování, takže celkově bych řekla, že Černý korál byl určitě lepší!

katallinka
20.08.2022 4 z 5

Druhá série od Mayna mě baví mnohem víc. Připadá mi hodně zajímavé řešit případy s pomocí potápění. Navíc zápletka se moc povedla. Jen konec mi připadal malinko zrychlený a přitažený za vlasy. Těším se na další díly.

Lovana
17.08.2022 4 z 5

Tahle druhá série od Andrewa Mayna mě hodně baví, skvělé je prostředí, se kterým se v knihách zase tolik nesetkáváme.
Znovu se setkáváme se Sloan a některými postavami z prvního dílu, ale přibudou i nové postavy a bavil mě nový Sloanin kolega.
Trochu mě mrzelo, že v této kníze bylo méně scén ve vodě, tyto scény mě hodně baví a jsem při nich vždy napjatá, jak to dopadne, doufám tedy, že v dalších dílech bude těchto scén více...
Kniha je opět velmi čtivá, nečíst ji ve společném čtením tak bych knihu určitě přečetla hodně rychle.
Osobně mě druhý díl bavil o trošku více než Dívka pod hladinou a už se těším na další díl.

Hodnocení 4,25*/5*

TeaPeter
16.08.2022 4 z 5

Celkem dobrá detektivka. Jen škoda, že potápěčských scén nebylo více.

dencazrnu
12.08.2022 4 z 5

Tahle série od Mayna mě neskutečně baví. Hrozně se mi líbí prostředí, ve kterém se děj odehrává. Sloan a Solar tvoří skvělou dvojici a vyšetřování v jejich podání mě baví. Tento díl se mi líbil možná o maličko méně než předchozí, jelikož ke konci rozuzlování případu jsem se lehce ztrácela a trošku jsem si připadala jak v knize s Theem :-) Na druhou stranu úplný konec knihy všemu dal smysl a já se už neskutečně těším na další díly. Určitě bych příště ocenila, kdyby mohla Sloan trávit více času ve vodě, protože to dává knize ten správný náboj!! :-)

esty8532
08.08.2022 2 z 5

Přidanou hodnotou je určitě prostředí kde se to odehrává. Nejde o klasické místo činu s jasným motivem. Chybí mi ta vědečtější část kterou byla doteď díla autora prokládána. Za mě průměr z aktuální nabídky na trhu.

Barbora.M
31.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Lepší než první díl. Akčnější, napínavější.
Jen mě zamrzelo, že se tam objevil odkaz na předchozí sérii tedy Thea. Ale zase kdo nečetl předchozí sérii, to přehlédne a jméno Cray pro něj bude jen nějaký doktor vědátor na 4 řádky.
Těším se na další díly, snad budou stejně dobré jako tento.

L.Helena
17.07.2022 4 z 5

Poměrně slušná a čtivá detektivka, od ostatních stejně dobrých se odlišuje hlavní postavou policejní potápěčky. Ostatně ty potápěcí scény byly na knize to nejlepší, klidně jich mohlo být víc. Řešený případ mi přišel zajímavější než u prvního dílu.

lenka.g
16.07.2022 5 z 5

Nejlepší, co jsem od autora kdy četla!