Radhostův meč

Radhostův meč https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17775/mid_radhostuv-mec-KZ9-17775.jpg 4 380 44

Druhá kniha série Černokněžník. Rogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta. Pátrání po prastaré zbrani jej zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat…... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: , Wales

Radhostov meč , 2004

Covenant
20.12.2014 5 z 5

Tak akce výborná, ale pár pasáží se vnuceně opakovalo. Např. nejhojnější - rozpárané břicho, vyvalená střeva, kouřící střeva na chladné zemi. Taky mě pobavil název meče - krutější už fakt být nemůže. A to získávání meče samotného je taky docela kýč. A ta romantika...no, ani nemluvit. To jsou všechno, ale detaily, bez kterých by příběh asi nebyl takový, jaký je. A ten je opravdu dobrý. V tomto díle si Ďuro bere hodně z pověsti o Lucké válce. Hezky příběh rozvinul a dodal mu magické rozměry. Bojácný Neklan a statečný Čestmír, jsou hlavními aktéry této epizody. Trochu navíc mi tam přišel Straba. Ale není nic jednoduššího, než seznámit jeho ženu s ústřední trojicí, aby padl i na ní, potažmo na něj, zrak zájmu. Přese všechno jsem, ale velice spokojen a těším se na třetí díl. „Tys to věděla!“

jesuswlasac
15.10.2014 3 z 5

V podstate rovnake hodnotenie ako pri prvej knihe. Aj ked autor konečne ubral z tempa a kniha sa čítala ovela lepšie. Snád sa časom dostanem aj k ostatným častiam, ale zatiaľ mi to stačilo.

evickakyticka
20.08.2014 4 z 5

Tento díl se mi líbl o něco víc než předchozí. Míň potoků krve,více magie ale co mi vadí pořád jsou výrazy jako do hov**, které by tam být nemusely. Těším se na závěr trilogie.

WoodoX
10.09.2013 3 z 5

Dosť slabšie ako jednotka, ale nič to nemení na tom, že to je dobrá kniha s kvalitným obsahom od Juraja Červenáka.