Černá smečka

Černá smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522337/bmid_cerna-smecka-65424c91398ad.png 4 250 77

Když je vaše matka démonská rajda, kariéra lovce démonů, potírače všech temných sil a jiného nepřirozeného blivajzu nebývá první profesní volbou. Své o tom ví Filip Aksamit, který poznal skutečnou válku s démony a nebojí se říci, že je ve svém oboru profesionál. A nyní je povolán zpět do Prahy. Je čas připravit se na lov, který naposledy proběhl za druhé světové války. Ale zdá se, že pravidla se budou měnit v průběhu hry. František Kotleta se vrací ke svým kořenům. Vydejte se na zběsilou jízdu plnou démonů, drsných hlášek, sexu a nekončící akce.... celý text

Fifineek
26.12.2023 3 z 5

„Démoni byli proradní, ale lidé, no, od těch se ještě měli co učit.“

Pokud vám něco říkají démoni jako Asmodeus, Dantalion nebo Lucifer a chtěli byste se s nimi blíž seznámit, máte tu možnost! Tento zážitek vám dopřejí bratři řádu Tobiášova v Azylu pro nečistá stvoření nebo přímo v ulicích Prahy. Každopádně pojmy jako démoni, bratři či azyl jsou již zastaralé a proto se jim nyní říká déčka, zřízenci a důchoďák. No co, doba jde vpřed a jazyk se mění.
Přestřelky v centru Prahy, narážky na všemožné české osobnosti nebo orgie mezi démony, lidmi i mrtvolami, to vše a mnohem víc kniha nabízí!

Když autor před pár měsíci oznámil, že do konce roku vyjde “kotletovka, která má být návratem ke kořenům, rozzářily se mi oči! Rád bych napsal, že mi oči zářily i při jejím čtení, bohužel spíš jen problikávaly.
Kniha slibuje zběsilou jízdu plnou démonů, sexu, drsných hlášek a nekončící akce – démonů je v knize požehnaně, sodomy a sexu jakbysmet, postavy čas od času nějakou hlášku utrousí, ale že by to byla hláška za hláškou, jak u předchozích knih, to bohužel ne a co se týče akce, té je přesně tolik, kolik i v předchozích kotletovkách. Jen si nejsem jistý, jestli je to bohužel nebo bohudík.
Během čtení jsem si všimnul také toho, že kniha vyšla pod nakladatelstvím Fobos a ne Epocha, jak je u autora zvykem. Nevím, jestli tato změna může i za to, že jsem v textu narazil na slova jako “šnit či “vymýtat.
V každém případě jde o nenáročné čtení, u kterého děj rychle ubíhá a budu se těšit na případné pokračování.

InstinktCZ
26.12.2023 3 z 5

No... Jako nebylo to špatné, Filip byl sympaťák, ale tak nějak to prostě nebylo ono... Cca od 2/3 knihy už jsem jen sledoval zbývající čas na čtečce, jak ještě dlouho... Váhal jsem jestli 2 nebo 3 hvězdy, ale 2 jsem dával knihám, které se četly daleko hůř, takže slabé 3 a už aby tu byla další kniha s dobrodružstvím posádky vesmírné lodi Kraksna! :-):-)

Franc
25.12.2023 2 z 5

Knihy pana autora mám tuze rád, ale tato mi nějak nesedla.

Ne, že by kniha neobsahovala to co knihy předešlé, a to, proč je tak rád čtu, ale tady se ingredience nesešly ve správném poměru. Spousta akce, sexu, hrdinní reci, kteří jdou zlu po krku... ale přišlo mi to psané rutinně, bez zápalu a nadšení.

Netvrdím, ve vsí úctě k autorovi, že by to bylo špatné, ale rozhodně krapet slabší než jiné jeho knihy.

evineckY
22.12.2023 5 z 5

Potřebovala jsem kapku Kotlety a dostala jsem pořádnou nálož !!!
Je to SADO - MASO !!! Doporučuji pro dobrou náladu.
Nabídnu trošku, ale je to jen kapka v moři z celé knihy, protože ty perly se tady nedají presentovat :-)))

Odpad jsem zásadně třídil. Možná sem tam někoho zabiju a
dělám i jiné věci, ale na planetě mi vždycky záleželo.

„Nemáš drobný?“
Páchnoucí patnáctiletý kluk ve vyšmajdaných converskách mě upozornil na to, že jsem dorazil na okraj Sherwoodu, tedy parku před pražským hlavním nádražím. Na lavičkách, trávě okolo i přilehlých ulicích se tu shlukoval odpad společnosti. Vzhledem k tomu, jak děsivě kluk smrděl, myslím, že jsem to označení rozhodně nepřehnal. Lidi, co měli pikem tak vymletý hlavy, že už jim i texty kapely Kryštof dávaly smysl, nebo rozleptaný sliznice z toluenu natolik, že by jim nosem šel protáhnout i zahradní sádrový trpaslík, tu nacházeli azyl snad odjakživa.

Sledováním české politiky jsem už dávno zjistil, že když vás někdo z čehokoliv obviní, nejlepší je to celé bagatelizovat.

„Ani nevíš, jaký jsem měl hrozný den,“ odvětil jsem.
„Mě na letišti vyzvedl katolický kněz. Od té doby mi dělá nemravné návrhy. Jak myslíš, že je mně?“

„Viděl jsi, co je na obloze? Všude vylezli déčka. Je jich,
jako kdyby je Belzebub sral po trojité dávce pirohů,“

„Asi bychom měli šetřit náboji. Polská církev je bohatá,
ale taky musí něco zbýt na sirotky a žaloby za jejich zneužívání,“

Tubuss
22.12.2023 2 z 5

Ač jako velký nadšenec autora, tak tohle mě moc nezasáhlo. Děj byl hrozně předvídatelný a zvláštně dávkovaný. Přišlo mi to celé dělané na efekt/sílu bez lásky k žánru. Pokud s Kotletou někdo začíná, tak bych šel jiných knih.

MichalKal
21.12.2023 5 z 5

Starý dobrý Kotleta. Spoustu krve, střev a sexu ... :D

John6900
18.12.2023 3 z 5

Tak žádný WAU efekt se nekonal ani u mě. Jo, čte se to dobře, děj odsýpá a je to i celkem zábava. Ale ... jak už tu píše pár lidí, je to tak nějak pořád dokola. Od půl knihy jsem se už tak nějak těšil až bude konec.

Hall3006
18.12.2023 2 z 5

Výborná kniha pokud jste upoutáni na lůžku na JIP a nic jiného nemáte po ruce. Díky tomu všemu jsem knihu dočetl. Ono to není napsané zle, stránky utíkají a občas se zasmějete přirovnáním či výrazům použitých v dialozích. Ale celkově je kniha zcela mimo to, co mě baví. Jelikož jsem tuto novinku chtěl přečíst jako to "pravé kotletovské", abych měl ponětí co zde znamenají "kořeny tvorby" se v dalších knihách zaměřím na vývoj od těchto kořenů.

Planin
17.12.2023 3 z 5

No, jsem trochu rozpacity, uz se to necte jednim hltem ale dal jsem si mezitim presatvky

Ládja
14.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Jedna z lepsich knih od autora co jsem cetl. Ale je to porad to a same. Ze zacatku jsem se i tesil, te by se to mohlo blizit Kulhankovi, prece jen Praha a Tobiasuv kult...ale pak to spadlo do klasiky, ktera nebyla ani moc hlaskova. Cetlo se dobre a rychle, ale nejake velke nadseni z toho nemam. Proste autorova klasika jako pres kopirak...2,5*

JerryDexter
12.12.2023 2 z 5

V první řadě chci říct, že mám rád Františka Kotletu, a sérii SPAD přímo zbožňuju. Už delší dobu mám ale pocit, že čtu jednu a tu samou knihu pořád dokola. Černá smečka mě nebavila a dočetl jsem ji téměř se sebezapřením. Nevím, co k tomu víc napsat.

Pan_Skala
10.12.2023 5 z 5

"Jo, a díky za tu alpu."
Kotleta je zpět a opět tu máme vše co něj máme tak rádi a čteme to ještě raději. A pokud stále váháte tak přestaňte a mažte pro knihu do knihkupectví. Stojí to jako vždy za to.

krejci
08.12.2023 5 z 5

"Existuje taková věc, víte..."
"Ano?"
"Říká se jí návštěvní hodiny.Tohle je nemocnice, ne cirkus. "
"Samozřejmě, že to není cirkus, to bych si musel koupit vstupenku a nemáte tu lvy, jenom slona."

Steew
05.12.2023 5 z 5

Starej dobrej řezník z Bruntálu. Z počátku se zdá, že Franta chce přesvědčit nejen své čtenáře, ale i sám sebe, že je zpět. Kadence hlášek, nadávek a pr*ání je v podstatě od začátku až do konce.
Je to akční, je to vtipný, je to rychlý a je to pekelné. Dalo by se z toho vytřískat pořádné mysteriózní dílo, kdyby text nepřekypoval vtípky, narážkami, sexem a jinými šílenostmi, ale i tak jsem si knížku velmi užil!
Rozhodně 5/5!

kokrokr
05.12.2023 3 z 5

Démonický příběh, který mě zaujal přece jen méně než jiné knihy od pana Kyši. Nicméně za přečtení to stojí a dávám tři a půl bodu.

gwcz10
02.12.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Jen přečtení této knihy je zárukou, že do nebe jen tak nepůjdu .
A jedna hláška ze života: ``Hlavně si ho nehoň a neprď.`` Taky přeji hezké sny.

mallamut
02.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak to byla zase jízda. Samozřejmě jsem zase od čtvrtky knihy nemohl přestat číst, tak jsem to v 4 ráno dočetl. Díky Kotleto dnes budu nepoužitelný. Kniha super více než jsem čekal. Nevím jestli je to náhoda, ale znám penzion u Mladé Boleslavi, který odpovídá částečně popisu. ( p.s.Kotleta je zvrhlík)