Černá smečka

Černá smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522337/bmid_cerna-smecka-65424c91398ad.png 4 250 77

Když je vaše matka démonská rajda, kariéra lovce démonů, potírače všech temných sil a jiného nepřirozeného blivajzu nebývá první profesní volbou. Své o tom ví Filip Aksamit, který poznal skutečnou válku s démony a nebojí se říci, že je ve svém oboru profesionál. A nyní je povolán zpět do Prahy. Je čas připravit se na lov, který naposledy proběhl za druhé světové války. Ale zdá se, že pravidla se budou měnit v průběhu hry. František Kotleta se vrací ke svým kořenům. Vydejte se na zběsilou jízdu plnou démonů, drsných hlášek, sexu a nekončící akce.... celý text

twister78
14.01.2024 5 z 5

Franta je zpatky. Kniha me neuveritelne bavila, krasne se to cetlo. Konec mohl klidne byt trochu delsi, tak jen doufam, ze tenhle svet se vytezi i na dalsi pokracovani.

Janizoun
14.01.2024

Opět jsem zkusila něco nového. Má dospělá dcera se divila jakou knihu v knihkupectví držím v ruce a jelikož má knižní přehled kolikrát větší než já a to velkou čtenářkou bohužel není, divila se do čeho to jdu :-)
Kniha je plná vulgarit, což mi vůbec nevadí a trefných hlášek. Hlášky se mi líbily, svižný děj opravdu nechyběl, déček - démonů bylo také dost.
Pro mě nový pan spisovatel, nové čtivo, které mě pobavilo, ale po přečtení tuším, že pro mě až tak není a tak si kotlety dám příště možná už jen "na talíři" a proto tento druh čtiva, hodnocení knihy jako takové, přenechám tak trochu "šalamounsky" správné cílové skupině.

pobijecmuch
13.01.2024 odpad!

Nejsem žádný puritán, ostatní knihy Kotlety dobře znám, ale toto byla už jen úchylárna, plná zvráceností a pornografie. Kotleta se zřejmě už sám pasoval na českého Carltona Mellicka (nevím už kolikátého) a neví co za hlouposti napsat. Dějová linka silně pokulhává, ale popisování různých prasečinek graduje. Toto je jeho nejslabší kniha a vůbec se nedivím, že mu to zřejmě i Epocha odmítla vydat.
Knihu nikomu doporučovat nebudu a zaslouženě dávám odpad.

uzivatel6201
11.01.2024 5 z 5

So...povedlo se mi po dlouhé době přečíst knihu na jeden zátah. Černá smečka od Kotlety fakt mile překvapila. Není to nic pro puritány, kterým vadí utržené končetiny, démonské mozky na zdi a sprostá slova. Jsou tam super hlášky, sexy démonky a další. Doporučuji a dávám pět hvězdiček z pěti.

n.ezn.amy
11.01.2024 5 z 5

Filip Aksamit je lovec démonů a je povolán z Argentiny zpět do Prahy, neboť organizace začíná mít problém s narůstajícím počtem démonů. Ovšem po příletu zjistí, že situace je mnohem vážnější a že i mezi členy Bratrstva je možný zrádce. A mezitím noc začíná přecházet z červené barvy do rudé a příchod Belzebuba, Baala a Černé smečky se přiblížil, takže záchrana světa je pouze na něm, jeho sestře a Aleše, která jim ovšem nedůvěřuje, neboť oba sourozenci si nesou v sobě určité tajemství.

"Ctiněves"
"Co to je?"
"Prdel světa. Našel jsem to na mapách. Na Googlu psali, že tu podle legendy pochovali praotce Čecha."
"A my ho jdeme vykopat?"

Kotleta je zpět a opět ve formě. Román plný skvělých vtipných hlášek, nekorektního humoru, ne více sexu jak v jiných jeho knihách, ale hlavně rychlého a svižného děje, který vás hned vtáhne a vy absolvujete s hrdiny strhující boj s démony.

Chvíli se nic nedělo, ale když jsem dokouřil cigaretu a hodil jí na vrcholek hromady, skutálela se dolů, jak se ta hromada konečně pohnula. Ale ne moc. Jen na tolik, abych spatřil jeho špinavý obličej s dvěma pet láhvemi s něčím, co byly nejspíš původně chcanky. Anebo pivo Braník, to vyšlo na stejno .... Hromádka zvedl hlavu, z profilu mi připomněl Emmu Smetana.

Kniha Františka Kotlety, jeho humor, přestřelený děj, mám prostě hodně rád a tahle kniha mi fakt sedla

Jolana.b
11.01.2024 odpad!

Od Kotlety jsem už nějakou tu knihu přečetla, ale tohle bylo skutečné zklamání. Na obrovské množství krve, střelby a jiných podobných zábav jsem u něj zvyklá a tak nějak mi k němu i pasují, ale tady mi to přišlo překombinované. Myslím si, že si autor mohl ušetřit energii na tuto knihu a věnovat ji něčemu mnohem lepšímu.

Leonora
07.01.2024 4 z 5

Kulhánek jak přes kopírák... čili špičkový brak.

Lavina
05.01.2024 3 z 5

Nemám slov....vůbec mi nevadí "úchylné" čtení (miluju Amo Jones),ale tohle bylo dost zvláštní.Nevím co si o tom myslet. Přečetla jsem to celkem rychle neboť mě zajímalo,jestli mě to dokáže překvapit,ale nijak mě to neoslovilo.
Hlášky autora byly super,ale zbytek pokulhával.Příběh se táhl a v podstatě byl jasný ...

stanislav0373
05.01.2024 5 z 5

(SPOILER) "A byl jsem vyčerpaný ztrátou krve, nevyspáním a bitím. A taky jsem v poslední době viděl nějak moc penisů."

Klasická "Kotleta". Zlatá trojice: Sex, hlášky a krev. I když by to možná může někomu připadat po těch letech nudné, stejné či otřepané, já osobně jsem rád, že vím do čeho jdu. Navíc má každá kniha trošku jiný náboj a poměr ve zlaté trojici se trošku mění. A jsem občas rád, že se to vše dokáže odehrát i v jedné větě...

Černá smečka slibovala uzavřený příběh v novém světě. Uvidíme, jak moc se to vyplní. Celkově jsem se u knihy bavil, odpočinul si, rozšířil si obzory a to zejména o švédském alkoholu. A také o vztahu mezi polskou církví a egyptským islámem. Do dnešního moderního světa k nezaplacení.

SPOILER

++++++
Nápad vymítání démonů a jejich věznění, potřeba páchat zlé skutky, aby člověka nevyčichali a šedá zóna abnormálů mi přijde perfektní, tajemná a zábavná. Byla by obrovská škoda to nechat jen tak ležet. Takže doufám, a konec tomu i trošku napovídá, že se se Smečkou ještě potkáme.

To, že mi František pohaní TD, Jamesona i medového Jacka neberu osobně, neboť fakt, že je alpa top jsem ale věděl již dřív. Pro inspiraci přikládám domácí recept na Alpské víno a Vítr z hor:

Alpské víno:

Potřebujeme: Alpu, laciné červené víno
Postup: Obě ingredience smícháme v libovolném poměru, odpovídajícímu naší chuti a stavu našich zásob. Čím víc alpy, tím víc chlap!

Vítr z hor:

Potřebujeme: Alpu, Zelenou (ideálně Božkov)
Postup: Do panáku nalijeme podměrečného panáka zelené a dolijeme alpou. Svým dechem pak oblažujeme okolí v naději, že si dá někdo s námi.

Celkově jde o skvělé čtení na zvednutí nálady, u některých stran se zvedá i něco jiného. Ale co naplat. Jsme lidi, ne?

PS: Trošku jsem byl zaskočen chybou na stranách 334 a 335 (jdou do čtvrtého patra, ale výtahem jedou do pětky. Netuším, proč.) ale třeba je to jen mé nepochopení.
+++++++

Maslojed
04.01.2024 5 z 5

Hodně Kotletu ... ať si to každý vyloží po svém. za mě 5*

Terkaodkafe
03.01.2024 4 z 5

Je to jízda od začátku do konce a skvěle by se hodila jako předloha zběsilého akčního filmu. Nešetří se výbuchy, střelbou, užívání drog. Čtenář je neustále udržován v pozoru, co zase přijde. Kotletovi se dokonale povedlo skloubit akčnost, perverznost a humor do knihy, která sice není pro každého, ale komu se podobné zvrácenosti líbí, toho bude bavit.

Celá recenze v recenzích.

PetrCepek
02.01.2024 2 z 5

Obrovskou výhodou multiautorských projektů je možnost vydat v relativně krátké době neuvěřitelné množství knih a tím doslova převálcovat veškerou konkurenci v daném žánru či subžánru. Naopak nevýhodou takových multiautorských projektů je značná nevyrovnanost kvality výsledných produktů.

Ke cti multiautorského projektu s označením "František Kotleta" (obětavě zastřešeného zkušeným editorem Leošem Kyšou), rád zdůrazňuji, že převážná většina z vydaných titulů se mi moc líbí, zatímco těch z mého pohledu slabších postradatelných publikací (namátkou 21 úderů, Allahův hněv, Poutník z Mohameda, Válkotvůrci či druhý díl Undergroundu) je mnohem méně.

Nepočetnou skupinu "kotletích" nepovedených knih - samozřejmě pouze podle mého subjektivního názoru - bohužel nyní rozšířila upachtěná, slizce vulgární překombinovaná Černá smečka, klopotně a nezáživně popisující problémy sourozenců Filipa a Andrey, majících poněkud specifické rodiče. Celé se to vleklo jak osobní vlak na trase Smíchov-Radotín, neobjevil jsem tam postavu, která by mne něčím zaujala, a celou druhou polovinu knihy jsem dočítal ze setrvačnosti na volnoběh. Nejenže tato novinka nesahá ani po kotníky "kotletovské" Příliš dlouhé swingers párty s obdobně démonskou tématikou, ale hravě ji strčí do kapsy například Moudrého Devátá sféra či Kopřivův Asfalt.

Snad se v příštích publikacích tohoto projektu více projeví vliv spoluautorů, majících na svědomí například skvělý Spad či dokonalý Hustej nářez a naopak méně tvůrců Válkotvůrců.

JanaŠamšová
02.01.2024 4 z 5

Tak tohle je ten Kotleta, o kterém jsem tolik slyšela? Surový, sprostý, vtipný, akční a hlavně posedlý sexem a démony?
Byla jsem v tomto směru žánrovou pannou a zatoužila jsem konečně ochutnat...
Nenudila jsem se, kniha byla plná akce, velmi vtipná, zvláštně jeho zajímavá přirovnání (např. to jednomu vyčistí duši líp než Savo, řeč byla o exorcismu). Také jsem zavzpomínala na své první kuřácké začátky se Startkami, na hraní Dostihů a sázek a radost mi udělala i Fatima, která byla z mého oblíbeného Egypta. Je zajímavé, když se "muslimský svět" spojí s křesťanským. Ti, co četli pochopí.
Autor má neskutečně bujnou fantazii a sama za sebe musím říct, že se mi líbí více jeho druhá tvář, ta pravá. Takže se určitě těším na další knihu pod jeho vlastním jménem. Doufám, že bude brzy.

Marry123
01.01.2024 5 z 5

Jak jinak začít nový rok, než Kotletou :D Asi bylo načase si trochu odpočinout od Legie a trochu odbočit, a tahle odbočka od emzáků k démonům byla velmi dobrá volba. Co říct, akce, krvák, démoni, kříženci, pekelní psi a hodně (hodně) hříchu?! Konec alá menší fuckup, ale o to víc mě zajímá jak si Filip a spol povede proti papínkovi dál. (Pokud nějaký dál ovšem bude, kdo ví) :) Amen...

mot33
01.01.2024 5 z 5

Dobré má to spád a hlavně pekelní psy.

JSmerda
31.12.2023 4 z 5

Do cca 2/3 starý dobrý Kotleta a la Příliš dlouhá swingers patry nebo Bratrstvo krve. Závěr je hrozně uspěchaný, takže vyznívá velmi rozpačitě a obávám se, že jsem ho snad ani nepochopil. Vůbec by mi nevadilo, kdyby Kotleta knihu rozpracoval do více dílů, než takový splácaný závěr. Škoda - toto nové univerzum se mi líbilo.

Morning
30.12.2023 3 z 5

Nadprůměrná brakovka, podprůměrná Kotletovka.

marketa9239
29.12.2023 4 z 5

Tak tento kousek není nic pro slabší povahy.Kniha je nacpaná okultismem, démony, brutálními přestřelkami a sexem, spoustou sexu.

Filip je zřizencem důchoďáku, což je ústav pro lidi posedlé démony. Demoni neboli Déčka jaou pěknou sebrankou a vymítání ani jejich zabití je na dlouho nezdrží a tak je Filip chytá a zavirá pravě do důchoďaku. Vše se ovšem jednoho dne pořádně pokazí a nebe se začne zbarvovat do ruda. Filip se svojí sestrou mají být nástrojem pro přivolání samotného Lucifera na naši hříchem protkanou zem. Jejich matka je tak trochu potížistka s velkou zálibou v okultismu a v obcování s démony.

Kniha je plná akce, která zaplňuje snad všechny stránky knihy. Jen je škoda, že je ta akce pořád stejná a tak v půlce knihy vás už nic nepřekvapí a to včetně konce. Jako oddechovka pro milovníky brutálního humoru a pro tak trochu úchylné povahy je to bomba čtivo. Ja jsem si teda čtení užila. :)

Postavy jsou takové surové bych řekla, nikdo se s ničím nemaže a nenajdeme zde ani jednu svatou duši, ačkoliv někteří hrdinové tu běhají v mnišských rouchách. Velmi mne zaujal Hromádka, i když v bližším kontaktu bych s ním asi být nechtěla.

Knihu doporučuji všem, co rádi kouří Chesterfieldky, všem co ví, co je to pentagram a všem co milují černý humor a kofolu

Mudry
27.12.2023 3 z 5

Tento žánr není zrovna mou oblíbenou disciplínou , František Kotleta mě ale baví a nebylo tomu jinak ani tentokrát.

PosPol
27.12.2023 4 z 5

***** Citlivé dušičky nechť tuto recenzi vynechají *****

Kdo by nemiloval Keanu Reevese jako Constantina? Tak Filip Aksamit je jeho pražská verze. Jen o dost výřečnější, vulgárnější a taky se musí setsakra ohánět, aby mu kdejaký démon nepenetroval vnitřnosti dvěma pekelnými údy. Protože takový BUNGA BUNGA s démonem, co na tebe kouká jako na růžovou makronku, by nemuselo dopadnout nejlépe!

Šílená a zběsilá honička s démony v ulicích Prahy, plná nemístných vtipů, humoru černějšího než ten nejposlednější sběrač bavlny a zvráceného sexu. Co se asi stane, když nasereš ty nejzběšilejší démony, starší než svět sám, možná i než Helenka Vondráčků?

Pi če a ču ráci lítají vzduchem stejně často, jako utržené končetiny, obzvláště, když si sem tam nějaký ten démon narve prdel semtexem a odpálí se na tom nejnevhodnějším místě! Zároveň působilo až absurdně zakomponování takových obyčejných lidských blbostí jako Sázky a dostihy, Ulice, Michal David, Vyprávěj a další, což bylo podivně a bláznivě uspokojující jako špetka skořice na kopci šlehačky ve vídeňské kávy.

Nečekejte nějakou hlubokomyslnou pointu, celá kniha je de facto jen honičkou, kdy chvíli vítězí lovec démonů a vzápětí vítězí nasraní démoni. Vše je proloženo vtipnými hláškami ("Brácha, do piče, hlavně nedělej Hodora!" nebo "Šlo to snadněji než nasrat Dominika Duku slovem gay!"), které ale nebudou připadat vtipné všem, jak už to ostatně s humorem na hraně bývá.

Svojí mamince bych knihu do rukou nedala, ještě by se mě chtěla zříci, ale vám ji mohu s plesajícím srdíčkem úchyla doporučit. Hodnotím 4/5, přeci jen občas byly ty nekončící bitky únavné a opakující se, kdyby byla kniha o něco kratší, nevadilo by to vůbec ničemu.

Děkuji KNIHY DOBROVSKÝ za poskytnutí knihy k recenzi.