Orlova kořist

Orlova kořist https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107675/bmid_orlova-korist-107675.jpg 5 281 36

Orel série

Od okamžiku, kdy na britských březích přistála mocná římská armáda, uběhl už víc než rok. Přestože legie neočekávaly výrazný odbor místních obyvatel, barbarský vojevůdce Caratacus jim neustále znepříjemňuje život. Císař Claudius však musí dosáhnout v Británii vítězství, protože potřebuje upevnit svou vládu. Nadešel čas, aby Římané své nepřátele nadobro umlčeli. Vojáci se v předvečer rozhodující bitvy připravují k boji a centurioni Cato a Macro pevně doufají, že už se jejich pobyt na vzdáleném ostrově chýlí ke konci. Zanedlouho zasadí Caratacovi rozhodný úder, kterým ho srazí na kolena. Jenomže bitva nedopadne podle předpokladů a důstojníci neodvratně začnou svalovat vinu jeden na druhého. Nejnelítostnější armáda v tehdy známém světě se chystá vynést rozsudek právě nad muži, kteří mohou vítězně završit dlouhé tažení Británií.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Eagle´s Prey , 2004

Smardik17
13.10.2018 5 z 5

Super příběh, kterému nic nechybělo. Jen by mě zajímalo jak dopadl Figulus. Snad se ještě dalších knihách dozvime, zbytek (doufám párletého) jeho příběhu.

francouz
11.06.2018 5 z 5

Tento díl byl opět velkou jízdou, a to i díky tomu, že jsme byli svědky něčeho co nás, jako lidstvo , provází od nepaměti. Ano mám na mysli politiku, a v tomto případě, je to spíše typické politikaření, kdy je potřeba ukázat sílu, ale nikoli objemu svalů, ale svého postavení, tak aby vina, kterou by měl nést ten nejvyšší mažer, v tomto případě generál, padla na ty, kteří v potu a krvi se snaží co nejlépe dokazovat svojí naprostou loajalitu. Ano politika zasáhla a musela zasahovat Řím, který byl prolezlý, zkorumpovaný, ale co se týče armády a jejich centurionů, byl naprosto dokonalý, nebo se jím alespoň snažil být.
Musím říci, že jsem si příběh opět naprosto užil. Byla to opravdu jízda od začátku do konce, a popsi jednotlivých bitev, to je prostě paráda. Super oddechovka.

orinka3
10.12.2017 5 z 5

Já toho autora vlastně nesmírně obdivuju. Psát už několikátý díl, ve kterém se v podstatě "jenom" bojuje a bojuje...ovšem JAK to napsal!! Strhující četba. Navíc jsem si musela občas odpočinout, protože jsem měla náramný vztek na ty nadřízené, kterým šlo víc o vlastní pověst a kůži než o spravedlnost, a klidně kvůli tomu obětovali výtečné válečníky. Píšu o Macronovi a Catonovi. Konečně mi taky na stará kolena došlo, co znamená být zdecimovaný. Původ slova je od decimace. To bylo to nejhorší, co jsem v knize našla. Za dobrotu na žebrotu...navíc se celá kniha odehrává ve strašných podmínkách. Bahno, špína, zápach. Caracatus mi přišel jako kladný hrdina, takový rytířský obránce svého národa. Už už to vypadalo, že se mu dostali na kobylku - a ouha. Začnu číst další díl, a uvidím. Výborná knížka, jsem ráda, že jsem kápla na plodného autora. Takového anglického Jiráska:)

klokan.1905
27.07.2017 5 z 5

Orlova kořist
Další skvělý kousek od Simona Scarrowa...
V tomto díle se dozvíme i o nejtvrdším trestu v legii, ke kterému se přistupovalo v případech výjimečného provinění (při vzpouře nebo ostudné zbabělosti)... Tímto trestem je decimace... Legie vybraná k potrestání decimací byla rozdělena do skupin po deseti, každá skupina dostala losy - voják, na kterého padl los, byl popraven svými spolubojovníky, často ukamenováním či ubitím... Kvůli tomu, že významně oslabovala sílu armády, však byla decimace používána zřídka...
Neváhejte a čtěte... Začněte však už od prvního dílu (ať Vám něco neuteče), tento je už pátý... U mě zcela jasných 5 hvězdiček...

Boby17
13.06.2017 5 z 5

Pátý díl byl lepší předešlého a četl jsem asi hltavě. Než jsem se nadál, byl jsem na konci. Popis bojových scén byl opět strhující.

jindrich7442
14.09.2016 5 z 5

Jediné co by se dalo příběhu i přes nestálý děj vytknout, je začínající "uniformita" příběhu. Ta však s tímto dílem končí, neboť naši hrdinové již opustí prostředí deštivé Británie.

lump23
30.04.2016 4 z 5

opět dobra kniha o životě a boji v římské legii.Jednu chvilku jsem měl dokonce strach o život mladeho centuriona Cata,ale vše dobře dopadlo a bylo z toho zase vítězství.

SteveG
28.02.2015 5 z 5

Nejlepší díl celé série!Knize nechybí vůbec nic.Takto popsat svět Rimskych legionářů při válečných tažení je naprostá špička. Scarrow je naprostá jednička mezi autory historických románů z období starověkého Říma.

FerryTaz
04.01.2015 5 z 5

Opet skvely pribeh.Je az s podivem jak se mlady Cato v Britanii vypracoval a dokonce se tento podradny centurion setkal s hlavnim odpurcem Caratacem.Ale co,o tom vypraveni prece je,takze za mne perfektni pribeh a jiz se tesim az se zactu do nasledujiciho dilu.

flanker.27
07.08.2014 4 z 5

Tento díl považuji z celé série asi za nejrealističtější a nejdrsnější. Daleko více tentokrát čtenář vycítí zoufalství civilního obyvatelstva Británie ve chvíli invaze Římanů. Což ostatně platí pro většinu civilního obyvatelstva za všech válek ve všech obdobích.

Edana
06.08.2014 3 z 5

Ne že by se to četlo špatně. Spíš naopak, za 2 dny jsem to měla sfouknuté. Jenom mě tak úplně nebavilo téma. Catonovo věčné bědování bylo k uzoufání. Navíc je moc hezké sledovat, jak je Vespasianus v jednom díle skoro šmejd, v druhém zase velký kladný hrdina. A docela by mě zajímalo, jak skončil Figulus, protože jestli jsem na něco nezapomněla já, tak rozhodně musel autor. Ale v sérii zas za čas budu nejspíš pokračovat...

kryspin66
22.04.2014 4 z 5

Po delší době jsem zase sáhl po tomto autorovi a dalším pokračování Cata a Macra. Jsem zvědav kam dál autor tyto postavy posune.

vincek1
06.06.2013 4 z 5

Poslední z knih popisujících život nyní už centurionů Catona a Macrose, kterou jsem zatím četl. Oproti předchozím částím se mi zdál "rozjezd" příběhu pomalejší ale jak se říká konec vše napravil. Nejvíce se mi líbí jak spisovatel dokáže vymýšlet stále nové zápletky a komplikace. Druhá část knihy měla spád, jak jsme u autora zvyklí. Vyvrcholení, jak napsal níže Slava přišlo až nakonec. Napadlo mě kdy jindy by mělo vyvrcholení přijít než na konci, takový je život a nejen knižní. Knihu doporučuji stejně jako můj další oblíbený autor B. Cornwell, který to činí pod jménem autora na obalu knihy.

čef
24.10.2012 5 z 5

Další Scarrowova pecka pro čtenáře historických knih, kde až tak zase na nějakém detailu nějak zvláště nezáleží. Ne, že by zde byly kdovíjaké chyby, alespoň pokud mohu posoudit drží se autor věrně historických faktů. Důležité je však především vystupňované napětí a pro české čtenáře také odhalování starověkých reálií počátku vzniku Británie a počátku konce římského impéria. Nejde tedy o "velkou" literaturu, ale "pouze" o zábavu. Mnohobarevné postavy a psychologické sondy hledejte u někoho jiného. Těším se na pokračování.

Stanley81
15.05.2012 5 z 5

Dobrá kniha, dal jsem 4 z 5, úplně perfektní to není,,,hlavně začátek je slabší (oproti ostatním dílům), ale cca od poloviny do konce už je to jízda.

Slava
05.05.2012 5 z 5

Perfektní díl, doporučuji.
Jen poznámka, v polovině knihy bude čtenář nepatrně zmaten a napjat, vyvrcholení příjde až úplně nakonec, jak má to má ostatně Scarrow rád...
Ode mě plný počet!

starověký Řím legie historické romány