Orel v písku

Orel v písku https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155040/bmid_orel-v-pisku-155040.jpg 4 255 42

Orel série

Na východní hranici Římské říše to vře. Tamní jednotky jsou v tak žalostném stavu, že císařský tajemník Narcissus vyšle centuriony Macrona a Catona k jedné z místních kohort, aby v ní nastolili pořádek. Po příjezdu do pevnosti Bašír oba důstojníci narazí na další problém – vůdce vzbouřenců Bannus se snaží vyvolávat rozbroje a povzbuzuje obyvatele okolních vesnic k násilnému odporu vůči Římu. S některými z nich se seznamuje i Cato, potom co se ho ve vesnici Ševa ujme laskavá Mirjam, která vychovává vnuka Josefa a stále truchlí po svém popraveném synu Ješuovi. Vzpoura obyvatel nabírá na síle a velení pevnosti ani vojáci nejsou na skutečný boj připravení. Pokud chtějí Cato s Macronem vrátit své kohortě bojovou sílu a zadupat Banna do země, musejí z jednotky vyhnat všechno, co ji korumpuje, protože jinak se východní hranice říše ocitne v ohrožení.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Eagle in the Sand , 2006

Smardik17
04.02.2019 5 z 5

Humor Macrona prostě miluju. Od začátku do konce jsem se bavil. Změna prostředí rozhodně neuškodila celé sérii. Už se těším do Sýrie! Takže Druhá Ilyrská Vpřed!

Gindolfin
01.02.2019 3 z 5

Líčení bitem mi už přijde příliš překombinované a tím pádem i nereálné.

ThomasRuhe
12.12.2018 2 z 5

Tak tahle kniha o legionářích mě moc nebavila. Občas jsem měl chuť knihu odložit, ale nakonec jsem to zvládnul celé, přiznávám však, že zejména ze setrvačnosti.

francouz
29.08.2018 5 z 5

Jako vždy, i tato kniha nabízí úpně jiný pohled a to zejména na místa, kde se v té době utvářeli dějiny, a také na postoje a nové funkce pro naše dva hlavní hrdiny.
To, že zde máme i postavu Ježiše a jeho potomků, je sice zajímavé a malinko to koresluje dobu, ve které se příběh odehrává, ale na druhou stranu, to není něco, co by mělo být stěžejní linkou celé knihy.
Tou je opět bezesporu naše povedená dvojice, která si opět musí poradit v situaci, která není rozhodně jednoduchá.
Krásné dobové reálie, hlavně co se týče Petry, Jeruzalemá a celé Judae. Je to něco, co Vás rozhodně nenechá klidnými.

Boby17
25.04.2018 5 z 5

Výborné pokračování série, plné akce a napětí. Popis děje byl opět strhující, úplně jsem se tam viděl. Dávám všech pět hvězd a těším se na další osudy Macrona a Catona.

adam5955
22.12.2017 5 z 5

Dalsi dilo a dalsi uzasne dobrodruzstvi s dokonalym vykreslenim mista. Musim si uz mezi dily davat delsi prestavky, nebot jsou dila velmi podobna. Ale kdyz je neco kvalitni, tak proc to delat jinak... Takze pokud uz jste po Proroctvi presyceni, dejte prestavku a pustte se do Pisku. Je to opravdu napinava kniha!

orinka3
16.12.2017 5 z 5

Šťastnou náhodou mi přišel tento díl do ruky právě teď, o Adventu. S chutí jsem se přenesla do krajů, které nesou stopy po Ježíši a jeho učení. Postava Ježíše zde sice hraje určitou roli, ale ti čtenáři, kteří se o náboženství a křesťanství nezajímají, si možná ani nevšimnou, o kom se tu vlastně píše. Nějaký Ješua, no. A jeho syn Josef, tajemná truhlice s neznámým obsahem. Řekla bych, že v ní nebylo nic menšího, než svatý grál a plátno, ve kterém byl Ježíš po smrti zavinut. V tomto díle mi připadá, že Macron vede na celé čáře. Při debatách i v soubojích. Cato se tu projevuje spíše diplomaticky, přesto však hýří dobrými nápady, strojí léčky a oba společně bojují proti nepříteli. Líbilo se mi líčení krajiny ve skalním městě Petře,muselo to tam být opravdu velkolepé. Nu, sláva je pomíjivá, z kdysi velkých metropolí jsou jen památníky uprostřed pouště. Jen Bůh ví, co tady zbude po nás.

Centurion
06.09.2017 5 z 5

Další díl v řadě a zase výborné čtení, doporučuji.

klokan.1905
12.08.2017 5 z 5

Orel v písku...
V sedmém pokračování série Cato zavane osud centuriony Macrona a Catona do pouště... Sem je posílá nastolit pořádek do jedné z kohort císařský tajemník Narcissus... Mimo jiné narazí naši hlavní hrdinové i na problém s vůdcem vzbouřenců Bannusem, který se snaží vyvolávat rozbroje a povzbuzuje obyvatele okolních vesnic k násilnému odporu proti Římu...
Jestliže máte rádi historické romány, tak dvojici Cato a Macro si zkrátka musíte oblíbit... ;-) Určitě čtěte celou sérii hezky od začátku, stojí to za to... Za mě si toto pokračování zasloužilo 4,5*

jindrich7442
14.09.2016 5 z 5

Od chladného a mokrého prostředí Británie a Slovinsko-Chorvatských hor do vyprahlých pouští.
Od krvavých bitev v tlačenicích zavisejících na síle a odolnosti jednotlivců do zákeřných ostřelování a úprků zdejších národů.

Saman82
11.03.2016 5 z 5

Stejně jako v předchozím díle, se příběh odklání od života obyčejných legionářů už spíše ke špionážnímu thrilleru. Tím ale nic neztrácí na napínavosti a čtivosti, takže opět palec nahoru.

Edana
24.04.2015 3 z 5

Tož, vezmu to tak nějak odlehčeněji. Protože stejně tak beru i knihy z této série. Jako oddech. Začíná to být sice všechno tak trochu na "jedno brdo" (klucí dostanou úkol/misi, přijde průšvih, pak nějaká pořádná bitva v závěru a nakonec stejně skoro všecko dobře dopadne), ale zatím mi to asi nevadí. Macro je pořád sympaťák a Cato pořád ještě ne a ne úplně dospět (i když nápady má lepší a lepší). Trochu mně lezlo na nervy zapojení "raného křesťanství" (Miriam s malým Josefem byli pro mě trošku jak pěst na oko), ale neva. Zas nový pohled na věc taky neuškodí.

FerryTaz
25.02.2015 5 z 5

Další z poutavých příběhů obou legionářů. Již se těším až se začtu do dalšího dílu.

Richie1
16.01.2015 3 z 5

Dobrodružství centurionů Macrona a Catona pokračuje na Východě, kam jsou poslani císařským tajemníkem Narcissem zjistit veškeré informace o možném spiknutí proti císaři. Celý děj románu se odehrává v prostředí starověké Judeje. Oba hrdinové se snaží s pomocnou kohortou odolat útokům povstalecké armády, která hrozí zničit důležitou římskou pevnost. Musím konstatovat, že popis obléhání pevnosti je o dost slabší než podobný popis obléhání pevnosti Arété v románě Požár na východě od H. Sidebottoma. Navíc mi docela vadila dějová linka, ve které se autor do příběhu snaží naroubovat legendu o Ježíšovi a jeho následovnících i jeho nejbližší rodině. Bylo to podle mě zbytečné a příběhu to spíše škodilo.
Zajímavější byl popis historického města Petry v závěru knihy.
Scarrow si udržuje relativně standartní úroveň, byť si myslím, že o něco kvalitnější byly předchozí knihy z prostředí Británie. Doufám, že se tam hlavní hrdinové zase brzo vrátí - třeba v době Boudičina povstání proti Římu.

vincek1
31.10.2014 4 z 5

Pro mne opět krásná kniha pana Scarrowa. Popis krajiny i bojových akcí je opět na velmi vysoké úrovni, byl jsem vtažen do děje, že jsem někdy ani nezaznamenal kolik je hodin. Pasáže popisující náboženské a lidské problémy té doby jsem přečetl, aniž bych se cítil poučován a to se mi na knihách autora nejvíce líbí. Těším se na další příběhy svých oblíbených hrdinů.Doporučuji.

braunerova
31.08.2014 2 z 5

Naši dva centurioni řeší problémy Římské říše až v daleké Palestině. Tentokrát dojde i na otázku křesťanství. Přesnost historických dějů a osobností (např. Ježíš) autor v tomto díle příliš neřeší a popouští naplno uzdu své fantazie.

flanker.27
07.08.2014 4 z 5

Zajímavý přístup k tématu Judeje, biblických příběhů a víry, aniž by šlo o náboženskou agitku, spíše naopak.

Ladinek
15.06.2014 4 z 5

Scarrow umí velice dobře popisovat boje a bitvy. Většinou u jiných autorů během bitev ztrácím pozornost, ale v těchto knihách je to jiné. Zajímavé je rovněž to spojení příběhu s postavami známými z Nového zákona.

kryspin66
05.05.2014 4 z 5

Další z řady příběhů o Římanech tentokrát z Judeje.

vojta.vasek
26.09.2013 5 z 5

Pro mě, jako křesťana zajímavé vyobrazení událostí, kdy jsou vlastně Ježíšovi stoupenci nepřátelé. Jen jsem zvědavý na to, zda je Bannus jeden z 12 mužů, které známe jako apoštoly a popřípadě který z nich! Nerad bych se nějak dotknul uživatele pod přezdívkou "čef", ale musím opravit jeho komentář, povstání v této knize je z roku 46 n. l.