Srdce času

Srdce času https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330798/bmid_srdce-casu-tMq-330798.jpg 4 317 67

Dva světy – Ostala a Eflara se nezadržitelně přibližují k sobě. Časovou propast mezi nimi může zvětšit jen legendární Šarlatový kvítek a společně vyslovené přání všech klíčníků. Vasilisa a ostatní klíčníci se proto vydávají na místo, kde tajemná květina roste, a společně čekají, až rozkvete. Mezi klíčníky však propuká nová vlna nepřátelství. Veliký duch Astragor – nepřítel hodinářů, nečekaně souhlasí, že jim pomůže uskutečnit jejich plány. Má však své vlastní zájmy, které si nechává pro sebe. Dokáže přátelství a láska pomoct klíčníkům, aby se spojili a zachránili Elfaru? Ochrání Vasilisu před strašlivou kletbou, kterou na ni uvalil Černoklíč?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовое сердце , 2011

Panínoci
19.09.2018 5 z 5

Po konci minulého dílu jsem se těšila na tento, ale je pravda, že i když je tahle série moje oblíbená, přišlo mi to takové divné... Podle mě se tam ten tábor zbytečně protahoval, ale však do toho nemůžu autorce mluvit... I přesto se mi však kniha líbila, takže pokud si myslíte, že po tomhle díle to bude pořád stejné... Tak není!

Nelíísek
14.09.2018 2 z 5

S těžkým srdcem hodnotím tuto knihu ...

Tenhle díl mi prostě nesedl skrz tu táborovou část to byla neuvěřitelná nuda, některé postavy se chovali hloupě a já jsem neměla ani nijak chuť tuto knihu dočítat, pro mě je druhý díl zklamání s hodně uspěchaným koncem.

Celou dobu se děj táhne a na konci se vše vyřeší za pár stránek

Barik05
21.08.2018 5 z 5

Super, doporučuji.

Dani3
24.07.2018 4 z 5

Druhý díl byl o něco slabší než jednička.
Prakticky celý děj odehrává na dětském sportovním táboře na Ostale. Trochu mě mrzelo, že se tu „časuje“ jen okrajově a navíc ani děj se moc kupředu neposunul.
Více bych ocenila objevování tajů eflarského světa. I když je pravda, že tady ho částečně nahradil Zmijulan a jeho obyvatelé.

wildXchos
12.06.2018 4 z 5

Moc příjemné čtení, občas chvíli trvá, než se člověk zorientuje. Postavy jsou příjemné a neobvyklá jména příběh hodně oživují.

Wojta777
04.04.2018 5 z 5

Výborné pokračování. Začátek byl jako u prvního dílu pomalejší, za to posledních šedesát stránek bylo hodně akční a zajímavé. Myslím si, že tato knižní série bude jednou stejně známá jako Harry Potter.

Percabethka
23.03.2018 4 z 5

První díl se mi líbil o dost víc. Pořád se v něm dělo něco nového a příběh měl rychlý spád. Naopak celý děj téhle knihy se odehrával v podstatě jen na dětském letním táboře. Kdybych měla shrnout, co zajímavého se tam dělo, skoro nic by mě nenapadlo. Jsem teď docela na vážkách, zda číst další díl, ale zajímá mě, jak to dopadne s Fešem, takže možná nakonec jo :D
SPOILER
Celou dobu jsem chválila Natalju, že tam necpe žádnou romantiku a ty děti se chovají jako děti a... Pak jsem se dostala k té části po celodenním výletě a... Asi jsem to zakřikla, no :D

dancav28
02.03.2018 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, jelikož mě první díl bavil. Kniha nezklamala byla zábavná, dobrodružná a nikdy nebíte co se stane (což je fajn). Autor si dal celkem práci s detaili ;). Knihu doporučuji a už se těším na další díl

ame
24.02.2018 3 z 5

druhý díl byl dobrý, nemůžu říct že by byl špatný, ale nemůžu říct že by byl skvělí, natož tak famósní. Autorka byla už dostatečně rozepsaná a měla nějakou línii, ale nebylo tamněco co by mě nutilo dělat u příběhu přestávky abych to pobrala a vspamatovala se, naopak se mi líbí že autorka udělala znás samích neznámé času, nebyli jsme světky něčeho, podle čeho bysme usuzovali že něco víme lépe než hlavní hrdinka, navíc mi přijde že byl úžasně oddělen svět dětí a dospělích. U tohoto dílu člověk nemusel tak přemýšlet a tak se dalo si i oddychnout : )
je zajímavé poznávat svět očima někoho kdo je podobný jako vy, ale zároveň naprosto odílný svým darem času. Samozřejmě bylo nejzajímavější konec kdy se poznalo jak příběh skončí.

Aki12
24.01.2018 5 z 5

Srdce času je rozhodně lepší než první díl. Pro čtenáře se příběh konečně začíná rozjíždět. A kombinace našeho světa s časodějnictvím, byla opravdu skvělá. Zvlášť když se příběh odehrává na dětském táboře! Vasilisa a její společníci si užijí spousty akce a dobrodružství a rozhodně nedostanou šanci se nudit, což samozřejmě platí i pro samotné čtenáře. Autorka vytvořila vskutku pozoruhodný svět a já už se nemůžu dočkat, až zjistím, kam to povede dál, protože konec mě opět navnadil na další díl.

Viki0
07.01.2018 5 z 5

Opět příjemné čtení, stejně jako u předchozího dílu. Děj byl napínavý a velmi čtivý, zároveň takový odpočinkový. Tento díl mě bavil trochu více než první. Prostředí tábora působilo příjemně, děj byl dobrodružný a odhalilo se zde mnoho věcí, které jsem nečekala. Překvapilo mě i chování některých postav, některé jsem si oblíbila více, některé se mi zprotivily. Konec mě trošku zamrzel, přesto to ale pro mě nebylo tak emocionální, jak autorka nejspíš zamýšlela. Pokud jste četli první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto.

Lianica
05.01.2018 5 z 5

Pokračování prvního dílu nezklamalo, přečteno během pár dnů :) Zajímavé jak se děj začal vyvíjet. Zajímalo by mě, co za skryté dohody a sliby se v dalším díle zase objeví

terísek331
27.12.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Doporučuji ji všem co čtou rádi fantasy knihy.

anonym411
08.12.2017 5 z 5

Tato kniha je velci zajíma,kdyz jsem si ji koupila přečtla jsem ji za dva dny.
Někteří ji kritizují za otevřenej konec ,ale ona navádí čtenáře ,aby je to lákola číst dál.
Její styl psaní se mi velice líbí.Tato série knih je jako pro mě droga nemužu přestat číst.Všechny knihy jsem přečetla a nejsou to jen tři knihy ktery jste mohli přečíst ale cela serie.V teto knize mě dojalo scena Feše a Vasilisy.

Paulle
13.11.2017 5 z 5

Prostě fantastické čtení)))

parvitas
17.10.2017 3 z 5

(SPOILER) Kniha pokračuje tam, kde sme skončili v jednotke. Teda, nevyriešilo sa toho veľa, nejaké postavy sa stratili, iné sa objavili, veľa sa tam rozpráva a menej sa koná. Mágia je rovnako ako v prvej časti pomerne málo spomínaná, beriem to ako nevyužitý potenciál knihy, ale možno si to autorka necháva do ďalších dejov, no ale nechcem kafrať do príbehu, keď si ho autorka takto rozbehla, budiž. Ale šikovne vymyslela, že ako zlúčiť tínejdžerov z oboch svetov dokopy? Jednoducho ich strčila do letného športového tábora aj s rozcvičkami a hrami. Postavy tam jedia, aj spia, čakajú na udalosť, ktorou zachránia planéty. Nič viac.
A áno, zlosyn je ešte furt veľký badass a nezomrie ešte, lebo nás čaká ďalších niekoľko častí...

maxx
07.10.2017 5 z 5

I druhy díl mě nezklamal

planet129
22.09.2017 4 z 5

V příběhu už jsem se tak neztrácela, jak tomu bylo u prvního dílu. Závěr se dal až na jednu vyjímku očekávat, ale i tak to bylo pěkné počteníčko. Boužel stále nemám ráda žádnou postavu z příběhu, což se mi tak často nestává

LilianaFalcon
01.09.2017 5 z 5

Škoda, že , mi není těch 12 let. Myslím, že v tu dobu bych z knížky byla úplně u vytržení.

Athena
01.08.2017 3 z 5

O kapku lepší než 1. díl, četla se dobře, ale nic převratného v ní nehledejte.

Natalja Ščerba
ukrajinská, 1981