Klíč k času

Klíč k času https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309694/bmid_klic-k-casu-028-309694.jpg 4 565 136

Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Часовой ключ , 2011

Domča666
05.07.2017 5 z 5

Kniha se mi celkově líbila, těším se až si přečtu i druhý díl. Jediné co mě trochu štvalo byla samotná hlavní hrdinka svou nerozvážností a často i dětinským chováním a taky svou nedovtípeností. Jinak to bylo super, na to, že přes semestr nemám vůbec žádný čas na čtení jsem se k tomu dostala a knihu v podstatě jedním dechem přečetla.

vendy6619
05.05.2017 5 z 5

Krásná kniha.. naprosto okouzlující. Sice mě hlavní hrdinka svojí nerozhodností mírně řečeno štvala, ale bylo to naprosto úchvatné jinak. Tohle se četlo tak krásně a tak samo. Jako kdybych Vasilisa byla já sama a kolem mě byli časodějové.. a já uměla časovat. Což mimochodem bych po přečtení téhle knihy chtěla!
Po zmateném prologu.. k dechberoucímu konci! A tak to má být. 5*! Jinak to nejde :)

Tetis
11.04.2017 5 z 5

Když jsem četla předmluvu, vůbec jsem nechápala o co jde. Pak se to ale rozjelo a časodějové se stali mou oblíbenou knihou.

Bára...
16.03.2017 5 z 5

Vrátila jsem se v čase do svých 12 let kdy jsem tajně doufala , že svět je plný nadpřirozených bytostí jen se mi ještě neotevřel. Nedokázala jsem se odrhnout. Knížka je napsaná jednoduše pro děti ale já byla nadšená . Vřele doporučuji . Jedna z nejlepších co jsme kdy četla. Klobouk dolů. Až se mě jednou moje dospívající dcera zeptá co si má přečíst nebudu vůbec váhat co jí dát do ruky.

Zuzka911a
05.03.2017 5 z 5

Úplně úžasná kniha plná tajemství, napětí, strachu i lásky vtáhne vás do děje a světa ze kterého se už nebudete chtít vrátit.
Každému doporučuji si jí koupit je super.
Jen je škoda že trvá tak dlouho překládání knihy už aby byly všechny díly přeložené
Já se chystám koupit druhý díl a už se nemůžu dočkat.:)

Marthas
03.03.2017 2 z 5

Na to, jaký je kolem toho "humbuk", jsem si od knihy slibovala mnohem více, což ale neznamená, že se v knihovně nepokusím sehnat další díl. Nenašla jsem sice zatím svého favorita, psychologie postav je mi cizí, styl vyprávění příběhu mi neseděl, ale knize se přesto nedá upřít jistá čtivost, i když mi autorka orientaci ve svém světě příliš neusnadnila. Prostě to tam nahází a buď si to pamatujete a zorientujete se anebo ne. Aspoň ten cliffhanger ušel, otázka je, zda to koupí knihovna, já si ho do knihovničky rozhodně pořizovat nebudu.

adela3429
28.02.2017 3 z 5

Četlo se to krásně, typická oddechovka. Jen jsem teda měla s většinou postav docela problém, skoro všichni jsou tam pěkně otravní. :D

veronika9143
28.02.2017 5 z 5

Kniha mě bavila, přestože je určená dětem i já jsem se začetla do světa nadpřirozena. Vřele ji doporučuji rodičům pro děti, které začínají číst fantasy. Jsem zvědavá na druhý díl, tento mě navnadil....

jana6582
19.02.2017 5 z 5

Skvela kniha... Byla jsem skepticka k detske knizce, ale prijemne prekvapila... Uz se tesim na dalsi dil...

Any26
04.02.2017 5 z 5

Super knížka už se těším na pokračování

LilianaFalcon
29.01.2017 4 z 5

První polovina byla super, v druhé polovině bylo na můj vkus až moc pubertální nesnášenlivosti a nedorozumění. Občas mi to přišlo až moc kruté, zašmodrchané a přeintrikované, ale celkově se mi to líbilo.

maxx
08.01.2017 5 z 5

Knížku, kterou jsem přečetl jedním dechem. Už se těším na pokračování snad vyjde druhý díl brzo.... za mně jen doporučuji .....

Dup
01.01.2017 4 z 5

Super knížka, která se čte úplně sama. Příběh je poměrně divoký, ale časem to začne dávat smysl. Těším se na pokračování. :-)

RoseWinter
22.12.2016

To byla tak úžasná knížka! Četla se jedním dechem a příběh mě úplně pohltil. Vasilisa mi nebyla úplně nejsympatičtější. U mě od začátku vítězí Feš. A ten konec! Mám chuť napsat autorce dopis, aby co nejdříve napsala pokračování! Je to tak napínavé!

Dragell
18.12.2016 5 z 5

Napínavá akční fantasy pro mládež s notnou dávkou intrik. Plnohodnotný nový svět, do kterého jsme postupně uvedeni, v jehož chodu se naše mladinká hrdinka doslova ztratí. Všichni jsou proti ní a snaží se ji využít pro své vlastní cíle. Kdo je tedy opravdovým přítelem? Škoda jen otevřeného konce.

Ivuska.09
13.11.2016 4 z 5

Miluju knihy s tématikou, která se týká cestování časem. Časodějové mě opravdu mile překvapili a obdivuji fantazii, kterou má autorka tohoto díla. Svět, který vytvořila, je úžasný a originální. Nechybí v něm rodinná tajemství a intriky, zapojení do hry, jejíž pravidla ne všichni znají a hlavně ji někteří vůbec nechtějí hrát. Osobně se moc těším na další díl. Doporučuji všem milovníkům fantasy a knih Rowlingové či Kerstin Gierové - Natalja Ščerba píše podobným stylem, přesto má v sobě dostatek originality. Pokud se vám líbí tyto knihy, určitě se vám budou líbit i Časodějové.