Čas vlčích máků

Čas vlčích máků https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381320/bmid_cas-vlcich-maku-TNV-381320.jpg 4 275 79

Nicole svého otce nikdy nepoznala. Její matka Marianne o něm nemluvila a minulost halila mlčením. Nicole vždycky toužila po sourozencích, po velké rodině, vyrůstala však jako jedináček. O to větší má radost, když téměř ve čtyřiceti letech zjistí, že je těhotná – ačkoli otec dítěte ji opustil. Pak se ale dozví, že dítě nejspíš nepřijde na svět zdravé, protože má dědičnou srdeční vadu. Vyděšená Nicole se vydá za svou matkou, aby se od ní konečně dověděla, kdo byl její otec. Marianne jí po mnoha letech mlčení začne vyprávět o svém dospívání v poválečné době, o své lásce k francouzštině a pozůstatcích staré nenávisti mezi Němci a Francouzi, kterou měla na svědomí válka. A také o jedné dodnes bolestné ztrátě…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Das Mohnblütenjahr , 2016

K-afe
18.11.2018 4 z 5

Velmi pěkný příběh. Příběh matky Nicole Marianne, dívky, která nebyla vítaná doma (jako Němka, která miluje Francii), ani ve Francii jako Němka, mě nutil k zamyšlení, jak se na jiné národnosti dívám já dnes ...... Nejprve jsem román chtěla hodnotit 5 hvězdičkami, ale nakonec jednu odebírám za část s Kiliánem. Tato postava a část v románu mi přišla úplně zbytečná. Kdyby tam tato část chyběla, ani by si toho čtenáři nevšimli. Každopádně už dnes můžu říct, že si ráda přečtu další román od této autorky.

Lil30
15.11.2018 3 z 5

Kniha se četla hezky a propojení minulosti se současností se mi libilo, i když na příběh Marianne jsem se těšila více. Musím přiznat, že se mi Motýlí ostrov líbil o maličko více, než tato kniha. Ale určitě se těším na její další knihy a třeba se mi některá z nich zalíbí ještě více.

bábuška
07.11.2018 4 z 5

Po Vůni jasmínu se mi i tato kniha velice líbila. Překvapilo mě, že i tolik let po válce zůstává v paměti hlavně starších lidí silná nenávist Francouzů k Němcům a naopak. Pociťuje to mladá německá učitelka gymnázia, která se v rámci výměnného programu
ocitla v malém francouzském městě. Nejen dospělí, ale i její vlastní žáci jí dávají znát jak je jim její přítomnost nevítaná. Získala pouze dva přátele, ale ráda se po roce vrací domů. Po téměř třiceti letech je tato žena nucena vrátit se do časů svého mládí a přiznat své dceři kdo je jejím otcem. Ta totiž hledá z důvodu svého ohroženého těhotenství, po kom její dosud nenazorozené dítě mohlo zdědit těžkou srdeční vadu a vydává se ve stopách své matky do Francie. Čtivý, hezky napsaný román.

putpuda
01.11.2018 3 z 5

Knihy autorky jsem si oblíbila, ale toto bylo opravdu až moc sladké.... To nemusím.
Ale čte se pěkně a určitě se budu těšit na další příběhy....
Zatím vede Vůně jasmínu :)

piliticek
01.11.2018 2 z 5

Dost plytká a prvoplánová červená knihovna.

knihovnička007
17.10.2018 4 z 5

Dva příběhy v různých časech. Příběhy dcery a matky, Německo a Francie. Opět moc krásně napsaná kniha, která se moc neliší od svých předchůdkyň.
Kniha se dobře a rychle čte. Jednoduchý a příjemný děj.
Už mi chybí jen jedna kniha této spisovatelky. Její knihy se dobře čtou, ale jsou si hodně podobné, mají velmi podobný scénář, což trošku knihu snižuje, protože člověk tuší, jak kniha dopadne.
Autorka zasadila příběh matky od sedmdesátých let, třicet let po válce, ale tolik se toho zase nezměnilo, jak jde poznat z vyprávění Marianny.
Ale čas zahojí všechny rány.

zdehan
17.10.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila taková oddechovka.

dagmar7365
29.09.2018 4 z 5

Román pro ženy do puntíku. Nešťastná láska, osudová láska, vášnivá láska, rodinná tajemství, úžasní muži i ti nepřístupní, špetka erotiky, trocha nenávisti a zajímavý příběh. Není to kniha, u které bych litovala, že jsem ji nečetla, ale současně je to kniha, pokud potřebuji "osladit" život ;-)

Šánka
24.09.2018 4 z 5

A chce se mi něco říct, takže to řeknu :-), myslela jsem si, že hvězdičkami se hodnotí dočtené knihy, ne odložené (inkatenysek), tím ale nikomu neberu názor na knihu, ta se samozřejmě nemusí líbit každému.....

Šánka
24.09.2018 4 z 5

Mám moc ráda knihy Corin B., je to taková pěkná a příjemná romantika, její styl psaní je velmi čtivý, takže i tentokrát jsem lehce vplula do příběhu.
Stejně jako u předešlých knih se autorka drží podobné šablony, prolínání současnosti s minulostí, rozplétání dávno ukrytých tajemství. Jen tady na nás nedýchá exotika dalekých krajů, ale prostředí nám více blízké a minulost je poměrně nedávná. Líbily se mně obě dějové linky, ale ta minulost byla jako vždy dojemnější a zajímavější.

inkatenysek
24.09.2018 1 z 5

Námět zajímavý. Hlavní hrdinky i jejího miminka mi bylo líto, ale nedokázala jsem se začíst a knihu odložila nedočtenou. Přišlo mi to hrozně utahaný.

petronella1
15.09.2018 5 z 5

Moc ráda čtu knihy od Coriny, i tato se mi velice líbila a už se těším na další

Uan
10.09.2018

Skvělá, jako vše od této autorky, pokud hledáte letní oddechovku.

Evaho73
09.09.2018 4 z 5

Páčilo sa mi hlavné posolstvo tejto knihy, ochota odpústiť, a to nielen vo vzťahu človeka k človeku, ale aj národa k národu.
Je to moja prvá kniha od tejto autorky a hoci som tam objavila zopár vecí, ktoré mi nesadli, vcelku ma štýl akým je napísaná zaujal.
Chválim dejové prepojenie minulosti so súčastnosťou, konfrontáciu  spomienok s ich súčastnými dôsledkami.
Autorka sa okrem romantickej linky zaoberá hlavne otázkou nemeckej viny za zločiny druhej svetovej vojny a s tým zakoreneným nepriateľstvom ostatných národov.

nick nick 75
27.08.2018 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala více, anotace byla napsaná dobře, ale skutečnost byla jiná.

zuzana2599
23.08.2018 4 z 5

Moc hezká knížka, která sleduje osudy dvou žen, matky a dcery. V příběhu se střídají dvě časové roviny, tak jak je to u této autorky obvyklé. Oba příběhy byly moc pěkné, čím jsem déle četla, tím se mi knížka víc líbila.
Je to společenský román s kapkou romantiky, jemně a citlivě napsaný...

Danago
22.08.2018 4 z 5

Jako každá knížka od autorky ani tato nezklamala. Tentokrát se linka ze současnosti odehrává v Německu a z blízké minulosti v Německu a ve Francii. Jedná se o poměrně nedávnou minulost maminky hlavní hrdinky. Obě linky jsou tentokrát stejně zajímavé . V příběhu je velice dobře popsána nenávist mezi Němci a Francouzi a to i 30 let po válce. Je to poutavý, citlivý a emotivní příběh. Knížka se mi moc líbila.

mariva
13.08.2018 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože se mi líbily autorčiny knihy, které jsem četla dříve. Tahle byla určitě nejlepší z nich! Plusem bylo, že tentokrát se děj odehrává v Německu a ve Francii, které jsou nám bližší a známější než exotická místa z dalších knih. Ale příjemné střídání dvou časových linií dělalo děj napínavější, takže jsem ve výsledku knihu přečetla téměř na jeden zátah.

Ivuska.09
07.08.2018 5 z 5

Čas vlčích máků předčil má očekávání. Bylo to skvělé. Dvě dějové linky, které spojují přítomnost a minulost. Komplikované a tajemstvím opředené osudy hlavních postav, které se čtenářům před očima postupně odkrývají. Velmi dobře napsané i zpracované, rozhodně doporučuji.