Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství… 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/154071/stin-noci-154071.jpg 4.4189

Čas čarodějnic (2.)

Shadow of Night (2011)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Knižní klub

marcus0379

děj tak na třetinu textu, jinak nesmyslné popisy pofiderních středověkých zvyklostí, "tkaní" kouzel, a snad desítky probíraných těhotenství a potratů - včetně upálení těhotné ženské. Dvě hvězdy.

paprika75

Druhý díl se mi líbil víc než první ... hlavně Matthew se ukázal jako "člověk", protože vyplavali na povrch i jeho chyby, nectnosti a problémy. Že začátku jsem se nemohla začíst, protože popisy měst a šatů mně moc neberou, i když chápu, že to tam být musí. Stále mám pocit, že mi něco podstatného uniká, a tak se těším na třetí díl, protože tam to musím najít !!! 4*

Hanjimka

Pokračování trilogie, napětí, láska, štěstí i bolest. Vše v jednom. Mě se líbila a moc.

mStationka

Druhý díl trilogie je kapičku lepší než ten první. Místy jsem měla pocit, že se už začínám ztrácet v městech..jejich staveních..lidech..a byly určité věty,které jsem si musela přečíst dvakrát,abych si uvědomila..možná kdyby některé věci,místa atd nebyly popsané na x stran bylo by to lepší..Dále jako 1.díl i tento 3* z 5*..

eliska3098

Druhý díl, se mi líbil ještě o kapku více jak první. Miluji fantasy i historické romány a toto je skloubení obojího dohromady. Ano je zde opět hodně popisování místo napjatého děje, ale opět mi to vůbec nevadilo. Bavilo mě číst o Anglii i Praze přelomu 16.-17. st. Některé věci je zde nutné brát s nadsázkou, ale přece jen je to smyšlené. Kniha je opět velmi čtivá, některé pasáže opět rychle končí a musím se otřepat a lehce se zamyslet co se vlastně stalo, ale i tak mohu knihu vřele doporučit.

martina1199

Čas čarodejnic - Stín noci se mi líbil. Ovšem pravdou je, že první díl této série se mi líbil více. Jelikož se v tomto díle Matthew a Diana pohybují v 16. století v několika státech Evropy, včetně Českého království, autorka s velkou chutí zapojila své hrdiny do tehdejšího politického, kulturního a "vědeckého" dění. Někdy mi to přišlo ale bohužel zbytečně moc a cítila jsem se zahlcena detaily, které byly sice velmi zajímavé, ale dle mého názoru někdy zbytečně zpomalovaly tempo příběhu.

Velmi jsem si oblíbila Dianu, hlavně když už konečně přijala magii a občas ji třeba i použila. Co mi také ještě trochu vadilo byla až nekonečně komplexní zainteresovanost Matthewa a jeho rodiny ve všem, co se odehrálo v Evropě od 5. století - u scén, kdy autorka popisovala jejich pobyt v rudolfínské Praze a vysvětlovala, jak pan Clermont pomáhal P. Parléřovi se stavbou chrámu sv. Víta, jsem se už vysloveně pobaveně pochechtávala, přišlo mi to prostě příliš.

Halka2
23.12.2016

Ani druhý díl mě nezklamal. Romantika, historie, fantasie, napínavý děj. Kniha mě bavila po všech stránkách. Kdo má rád fantasy a historii , doporučuji. Paní Deporah smekám klobouk.

RiverSong
13.11.2016

Stejně dobré jako první díl. Cestování časem mi původně přišlo dost nepropracované a naivní, ale autorka se s tím nakonec vypořádala nad očekávání dobře. Určitě doporučuji a jdu na poslední díl.

kacaaba
24.09.2016

Kniha se mi také moc líbila, hezké pokračování, už se těším na poslední díl a doufám, že to dobře dopadne.

kikies
12.07.2016

Propojení s žánrem historického románu chválím, jsem fanouškem historie. A ještě více chválím obrazy ze staré Prahy. Je fakt, že postav byla v příběhu hromada a jelikož jsem první díl četla poměrně dávno, i v těch "starších" postavách jsem se lehce ztrácela, ale na druhou stranu, zrovna pro popis královského dvora mi to vážně sedělo - dovedu si představit, že tam šrumec a zmatek opravdu byl :-) S chutí se pouštím do třetího dílu a držím pěsti Dianě v jejím dalším počínání.

lharka13
07.03.2016

První díl nastavil vysoká očekávání, která se v druhém dílu prostě nenaplnila. Těžko říct proč, protože v knížce se stále něco dělo, příběh Diany a Matthewa se v kulisách minulosti rozvíjel, ale něco tomu chybělo, něco co by mě nutilo knížku neodkládat a chtít rychle dočíst. Možná bylo moc nových postav, možná už toho bylo splácaného moc, v příběhu jsem se chvílemi úplně ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Nicméně i tak si pokračování přečtu ráda.

Nelly
26.02.2016

Ze začátku jsem byla poněkud zklamaná - čekala jsem více magie a akce a ono to připomínalo spíše historický román. Ale nějak jsem si na to zvykla a v druhé polovině knihy jsem našla to, co jsem očekávala (musím pochválit scény z rudolfínské Prahy). Půl hvězdičky jsem chtěla ubrat za zmatečnost postav (bylo jich příliš, mnohé přezdívky), ale nakonec (!) na konci knihy jsem zjistila, že je tam přehledný seznam všech vystupujících postav. Takže pro ty, kteří jako já čtou knihu od začátku a nakonec knihy nekoukají - tady udělejte výjimku, moc Vám to zpočátku pomůže!... Takže nakonec zasloužené 4 hvězdičky.

Hoshi
23.01.2016

Velmi jsem si oblíbila pokračování knihy Čas čarodějnic. Stejně jako první díl i tento jsem za ty roky, co jej mám ve své knihovně, četla několikrát a stále nepřestávám být unesena celým příběhem. Velmi ráda se k ní nim vracím :)

hats
11.01.2016

Moje hodnotenie patrí slovenskému vydaniu.

Kytiii
17.11.2015

Čtu ji už podruhé... a zdá se, že ještě lepší, než poprvé :D - snad nikdy se mi nestalo, že bych sáhla po knize podruhé během jednoho roku... Je pravda, že čekání na třetí díl je doslova nekonečné... ale troufám si tvrdit, že u této série to bude stát za to... Miluju její dialogy. Někdy si čtu celé pasáže třeba dvakrát, abych si je pořádně "užila"... Jsem s nimi na audienci u královny, procházím se Nerudovkou, sdílím obavy i radost... Je to neuvěřitelná kniha...

Arya26
02.10.2015

Boží knížka!!!! - dvojslovné shrnutí mých dojmů :) . Moc se mi to líbilo. Začátek vázl ,ale v Sept - Tours se to rozjelo. Philippe mi sedl. Mathew mě chvílemi štval a Diana byla v pohodě jako vždycky :) . Už se moooooooooc těším na pokračování. Jediné co mě hodně naštvalo byl ten konec.

Beovulfak
31.03.2015

Slabší, než první díl. Miluju knihy s touto tématikou, přesto jsem se těšila, až to budu mít za sebou. Námět super, ale tak obšírně okecaný...vlastně ani nevim, co se dělo. Ztrácela jsem se v množství postav.

Andulienka
17.02.2015

Úžasné pokračovanie! Vôbec mi nevadili rozsiahle opisy všemožných vecí, predmetov, okolia. Práve naopak- vnieslo ma to do deja, prežívala som to s našimi hrdinami. Veľmi sa mi páčilo obdobie, ktoré pežili v Prahe......a neskutočne som si obľúbila Gallowglassa!!!

Lady Rock
08.02.2015

Směr,kterým se ubírá vztah Diany a Matthewa je do daleké minulosti,kde nezmění jen minulost,sebe ale i postoj k sobě samým jako k bytostem a ke svému vztahu...
Už se těším až si dočtu jak se vypořádají se skutky z minulosti-problémy přítomnosti- a přísliby budoucnosti.....

Misa25
15.01.2015

Po té co se mi první díl tak moc líbil, jsem se k druhému nemohla dokopat :))) Nakonec se mi ho podařilo dočíst a jsem z něj celkem nadšená. Mám ráda mnoho postav a přecházení v rovinách, ale i tady mi někdy dělalo problémy - kdo je kdo - ale těším se na zakončení celé série :)))

snilek.holka
07.11.2014

Jako první díl tak ani tento nezklamal...Dokonce i když historické knihy mě moc nebaví,tohle mě nadchlo. Nevím co víc k tomu dodat...je to super série :)

Rinoa18
16.08.2014

Někdo by si možná řekl, že propojit čarodějnice, upíry a démony s opravdovými historickými ikonami (případně je z nich udělat) není moc dobrý nápad. Vezmeme-li v potaz prostředí soustředící se především na rudolfinskou Prahu, zajímavé, ale za těchto okolností?!
A ono to kupodivu funguje. A funguje to zatraceně dobře.

cecik
12.07.2014

Na tuto knihu mám protichůdné názory. V první řadě jsem se na ni ohromně těšila a tím pádem měla jisté očekávání..což je snad nejhorší pocit pro čtenáře. Kniha mě do sebe vtáhla okamžitě, nespala sem celý den a další skoro nejedla, jen abych věděla jak dopadne další kapitola..a další..a další. Pak mi ale zase přišla kniha naprosto zdlouhavá svým nekonečným popisem každičkého miniaturního detailu, i když je to někdy zapotřebí..to jistě..ale na mě toho bylo opravdu moc. Pak zase nekonečný příval nových informací, který sem si pořád opakovala, jako bych z toho měla dělat doktorát. Neutuchající příval nových postav. A popis každého nepodstatného úkonu, dne nebo onoho detailu. V tomto mi to přišlo opravdu přehnané, a jsem si jistá že min. o 50 stran se kniha mohla "osekat". Ale i tak je pro mě zpracování originální, nápadité, kreativní a propracované..i když sem se ztrácela. Opravdu jsem si bláhově myslela že tento díl bude konečný.. :D Ale i tak se těším na další díl. Samozřejmě že s jistým očekáváním.. :) :D

kolacky
06.07.2014

Nádhera! Autorka dobře nastudovala historické reálie rudolfinské Prahy - a proto předpokládám, že i alžbětinského Londýna. Jedna se tak při čtení bezděčně i vzdělává, což vůbec není marná kombinace! Už se nemůžu dočkat třetího dílu a rodiny na francouzském panství...

Scharks
10.06.2014

Po nadšení z prvního dílu jsem se s chutí pustila i do jeho pokračování a musím říct, že jsem byla trochu zklamaná... Nevím jestli to bylo očekáváním, nebo se mi prostě zrovna netrefila do chuti, ale kniha se mi četla celkem těžko a nedokázala mě tak vtáhnout do děje jako předešlý díl... Každopádně se těším na její pokračování a doufám, že mě dokáže pohltit stejně jako začátek této série :o)

Kátí09
04.06.2014

Moc se těším na pokračování, jen mě trochu mrzel ten konec bylo to takové zvláštní, otočila jsem stránku a zjistila jsem že už to nepokračuje. No zajímalo by mě co přinese autorka v následující knize.

Bíba1968
19.05.2014

Super super super!!!! Už se memohu dočkat třetího dílu.

trynitrix
20.02.2014

První díl jsem četla to už bude nějaký pátek vlastně hned jak vyšel, tak proto mi dělal problém začátek této knihy ,děj předchozího dílu a jména chvíli mi to trvalo než jsem zapadla takže mě začátek ani nějak moc nebavil ale pak se to rozjelo a díl byl super ohledně historie nejvíc se mi asi líbila část Londýn a čarodějnice :-) a Praha taky nezklamala. Takže opět čekat na další díl jak to vše dopadne.

Hereret
03.02.2014

Skvělá kniha zavádějící čtenáře do alžbětinské Anglie i rudolfínské Prahy. Po prvním dílu jsem se bála, aby autorka udržela laťku, kterou prvním dílem nastavila opravdu vysoko, ale po přečtení této knihy musím uznat, že laťku nejenom udržela, ale i zvýšila. Podle mě ještě lepší než první díl a to už je co říct. Od knihy se nešlo odtrhnout a opravdu se moc těším na další díl.

P.ary
31.01.2014

No prostě, jednoduše, stručně... CHCI DALŠÍ DÍL!!!!!!