Dívka z nočních můr

Dívka z nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143092/anna-series-divka-z--143092.jpg 4 480 106

Cas a Anna série

< 2. díl

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat. Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít — a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval. Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího — nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby. Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Girl of Nightmares , 2012

Nikolka001
15.07.2013 5 z 5

Je pravda,že tento díl byl o něco slabší než Anna krví oděná,ale to nemění mé hodnocení. Kniha mě bavila od začátku až do konce. Vůbec jsem se nenudila. Je sice pravda,že jsem se skoro vůbec nebála. U prvního dílu mě celou knihu doprovázel mráz po zádech. Tady se to říct nedá. U konce jsem byla opravdu překvapená. Nečekala jsem tak skvělý konec. Určitě doporučuji!!! :)))))

pikilo
07.07.2013 3 z 5

Na to že Casovi celou knihu jde o to, aby našel Annu a měl ji u sebe, vzal celkem v klidu, že spolu nakonec nezůstali. Bojuje za ní, vydá se pro ní až do "pekla" a pak mu je nakonec u zadnice, že s ním není a je z toho chlapec ještě vysmátý....tsss lepší konec, mohli aspoň někoho zabít. Na můj vkus zůstalo až moc lidí naživu. Vlastně tam nikdo nezemřel ne? Horor no

Anne Leyyd
27.06.2013 4 z 5

Pokračování série se mi líbilo. Nebylo tam tolik krve, což mi vůbec nevadilo. Když se na to podívám celkově, tak byl děj přece jen o maličko slabší, než předchozí kniha, ale i tak jsem se ani na chvíli nenudila.

Pátrání po Anně a způsobu, jak ji dostat z pekla, bylo zajímavé, promyšlené a dotažené. Oblíbila jsem si Carmel a samozřejmě Casův pohled neměl chybu. Na začátku mě hned dostala první věta. U ní jsem lehla smíchy :D A v celé knize jsem se nasmála vlastně docela dost, takže spokojenost u mě převládá.

Co se týče konce, tak myslím, že to bylo důstojné zakončení Anniny série. Já osobně bych uvítala ještě jiný konec, ale nemůže být všechno tak, jak bych chtěla :-) Takže 4 hvězdy naprosto zasloužené.

Pokud u nás od Kendare Blake vyjde nějaká kniha, rozhodně po ní sáhnu ;-)

Arianne
21.06.2013 4 z 5

Trošku slabší, než první díl, ale i tak si čtenář přijde na své s neklidnými dušemi, kterým je třeba pomoci za světlem. Cas a jeho přátelé více řeší otázku morálky a spravedlnosti - kdo si zaslouží peklo a kdo ne? Jakou cenu bude muset zamilovaný zabiják duchů zaplatit, aby mu bylo dovoleno projít "na druhou stranu" a zachránit milovanou Annu ze spárů nekonečného mučení?Jak dalece je nutné dodržovat tradice, přestože se příčí zdravému rozumu?

kneslova
17.06.2013 4 z 5

Celkem slušné pokračování Anny krví oděné.

petrzel
23.05.2013 5 z 5