Dívka z nočních můr

Dívka z nočních můr https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143092/anna-series-divka-z--143092.jpg 4 480 106

Cas a Anna série

< 2. díl

Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat. Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít — a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval. Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího — nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby. Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Girl of Nightmares , 2012

kalinka99
09.10.2018 2 z 5

O moc lepší jak první díl to nebylo. Chyběla mi pořád ta zápletka jak u prvního dílu.

zylla
19.07.2018 3 z 5

Jednička byla lepší o tom žádná, ale dvojka pro mě byla příjemná oddychovka při nemoci, kdy mi to stejně moc nemyslelo :-D

Suziella
10.07.2018 3 z 5

Zklamání u obou dílů. Nápad fajn, ale nutila jsem se dočíst.. prázdné, nezáživné. Očekávala jsem dle anotace něco jiného, více "krvavého".

Lenka40
08.04.2018 3 z 5

Tak pokračování " Anna krví oděná" mě trochu zklamalo . Čekala jsem více duchů , více akčnosti a tajemna. Svým způsobem je větší část knihy taková vláčná o ničem . Posledních 50 stránek se konečně něco děje ,ale to je opravdu málo z celé knihy. Ale jelikož chcete vědět jak to s Annou dopadlo musíte si knihu přečíst. =)

Vampirosa
21.02.2018 3 z 5

Kniha mě nezaujala tolik jako předchozí díl, ačkoliv by to mohlo být zapříčiněno velkým časovým odstupem mezi přečtením jednotlivých knih. Příběh je hezký, ale jeho rozuzlení jsem tak nějak předpokládala už po přečtení 1. knihy a nečekalo mě tedy nijak velké překvapení.

wildXchos
06.01.2018 3 z 5

Tenhle díl už mě nebavil tolik, jako první, ale konec mě i překvapil a nebylo to špatné čtení.

Beatrisie
22.11.2017 3 z 5

Musím se přiznat že poslední čtvrtinu knížky jsem přeskakovala pasáže kde nebyla přímá řeč.
Sice jsem si myslela že to dopadne jinak, ale to co Cas na konec udělal bylo správné.

Galánečka
16.11.2017 2 z 5

První díl byl podstatně lepší. Druhý díl mi přišel zbytečný a o ničem - bohužel.

Arya26
13.11.2017 2 z 5

Oproti prvního dílu, který fantasticky odsýpal, byl tento díl trochu zklamáním, protože děj začal být zajímavý až v pozdní fázi. Tuto knihu spíš vnímám, jako dořešení a uzavření událostí z knihy Anna Krví oděná. Když tuto knihu nepřečtete, nevadí, protože vlastně ani o nic nepřijdete. Možná se mi víc líbil ten poetičtější otevřený konec.

PeťkaW.
29.10.2017 3 z 5

Na prvním díle vás ihned zaujme styl psaní autorky a výborně vykreslená atmosféra knihy. A právě tyto dvě věci mi v pokračování nejvíc chyběly. Blake už tak nelpěla na své stylistice a druhým dílem se spíš snažila zařadit do středního proudu, aby byl příběh stravitelnější pro větší skupinu čtenářů. Alespoň tak to na mě působilo. A i výborně tajuplná atmosféra, na kterou jsem si zvykla v prvním dílu, bohužel vzala v první polovině knihy za své, protože se hlavní hrdina celou dobu topil ve vlastních myšlenkách a pocitech. Jakmile naše hlavní trio odletělo ze svého domovského prostředí, děj ihned nabral jiné otáčky a spád. Vrátil se i kousavý humor Case, který jsem v úvodu dost postrádala. Konec pak byl, dle mého názoru, obstojný a seděl ke zbytku příběhu. Za sebe jsem s ním spokojená. Takže celkově - dobré, čtivé, poutavé, ale první díl zkrátka nasadil laťku moc vysoko a i já se řadím k těm názorům, že je o něco lepší. Ale jinak je to zajímavá mini série a myslím, že času nad ní stráveného, litovat nebudete.

Elsa14
27.10.2017 5 z 5

I když je hodnocení prvního dílu kladnější než druhého, mě se Dívka z nočních můr líbila o trošku více než první díl. Celkově mi příběh přijde víc napínavější, zároveň ale také smutnější a brutálnější. Jsem s touto sérií velmi spokojená, ale znovu si ji asi nepřečtu.

Terry.89
02.05.2017 4 z 5

Druhý díl je pro mě o malinko slabší, než první. Rozhodně ale stojí za přečtení! Autorka nám opět nabízí propracovaný příběh se špetkou strachu. Závěr se mi velice líbil a potěšilo mě, že Anna konečně našla štěstí.

trynitrix
29.03.2017 4 z 5

Druhý díl mi přišel o hodně lepší a propracovanější u jedničky jsem se spíš nudila tady jsem byla na trní jak to všechno dopadne :-)

AhojTadyBára
18.03.2017

Dívka z nočních múr a Anna krví oděná jsou ty nejlepší knihy co jsem kdy četla. I když jsem si nejrive cetla dívku...nebyl problém pochopit děj. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Je jedním slovem úžasná. Moc bych si prala treti díl který by měl o trochu víc šťastnější konec(1.díl nešťastný,2.díl tak napúl). Opravdu všem doporučuji. Ani děsivých částí jsem se nebála a to jsem strašpytel ;-)

Raven11
24.02.2017 4 z 5

Druhý díl Anny není taková síla, jako ten první... O hororu se už skoro nedá mluvit a některé pasáže jsou zdlouhavé, dokonce mi přijde, že se opakují... Přesto jsem knihou prosvištěla abych věděla, jak to dopadne. Ke konci se kniha příjemně rozjela. Líbil se mi hlavně nápad s Lesem sebevrahů a byla jsem nedůvěřivá vůči Jestině, která nakonec ale obstála na hvězdičku. Konec dobrý, všechno dobré =)

E.lisabeth
23.02.2017 4 z 5

Přestože hlavní hrdinové jsou puberťáci, je kniha čtivá i pro starší. Kdyby zde nebyli pasáže se střední školou, ani by mi to nepřišlo a stejně jsem si všechny představovala min. o pět let starší. Celá serie se čte rychle, pro mě to bylo oddychovejší čtení, až na posledních pár stránek, kdy jsem byla napnutá, jak vše skončí.

Renyem88
09.02.2017 3 z 5

Není to špatná fantasy série, ale už jsem četla lepší. Je to takový průměr pro teenagery, který neurazí, ale ani zase tak moc nenadchne. Druhá kniha se mi líbila o chlup víc, kvůli popisu pekla, který byl fakt zajímavý. Moje hodnocení je tak na 2,5 hvězdičky, víc asi ne..

EliaBooks
27.11.2016 4 z 5

Druhý díl už nebyl tak skvělý jako první. Líbil se mi, ale do půlky knihy se tam toho moc neděje. A ten konec, sakra proč nemůže být Cas trochu sobecký a odvést Annu s sebou? Jasně možná se tam Anna bude mít líp ale co on? A co já, když čekám na happyend? Ale tak celkově se mi to líbilo, když to mám zhodnotit... :)

deedulka
27.11.2016 2 z 5

Druhý díl už mne skoro nebavil. Bylo tam příliš přemýšlení a vymýšlení jak a proč a skoro nic se tam nedělo. Neustálé opakování myšlenkového rozebírání jsem musela přeskočit. Až na konci, když se začal řešit řád, bylo trochu napětí. Jinak asi autorka vyčerpala nápad v první knize a druhou jen uměle natahovala omáčkou, než dokončí příběh a my se konečně dočkáme toho závěru.

Kiwicatko
22.11.2016 5 z 5

No tak ke konci sem skoro ani nedychala...porad sem naivne doufala, ze se to nejak vyvrbi a nejak to pujde aby byli spolu. No a nic... :-(
Jen doufam, ze se nespletl a Anna je opravdu stastna.
Obe knizky se mi strasne moc libily a jejich cteni sem si velmi uzivala :-)

duchové a přízraky

Kendare Blake