Zárezy smrti

Zárezy smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317598/bmid_zarezy-smrti-YSV-317598.jpg 4 918 918

Čáry života série

Prvý diel novej sci-fi fantasy dilógie od Veroniky Roth, autorky najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia. Vo svete, kde panuje násilie a neprávo, v galaxii, v ktorej niektorí nažívajú v priazni osudu, má každý človek špeciálny dar. Kým väčšina dokáže vyťažiť zo svojho daru čo najviac, Akosa a Cyru pre ich dary zneužívajú. Cyra je sestrou tyrana, čo vládne bojovnému národu. Má dar bolesti a sily, čo jej brat zneužíva, aby tyranizoval svojich nepriateľov. Cyra má však na viac, ako byť nástrojom v bratových rukách. Vzdoruje, je rýchlejšia a bystrejšia, než hockto predpokladá. Akos pochádza z mierumilovného národa a je nadovšetko oddaný rodine. Hoci ho ochraňuje jeho neobyčajný dar, keď ho s bratom chytia vojaci vyslaní Cyrinou rodinou, Akos sa snaží len o jediné – zachrániť najskôr brata na úkor vlastného bezpečia. Akos sa tak v sekunde ocitá uprostred Cyrinho sveta, kde panuje neopísateľné nepriateľstvo medzi ich rodinami a národmi. Akos a Cyra stoja pred rozhodnutím – pomôcť si navzájom a prežiť, alebo priniesť jeden druhému skazu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Carve the Mark , 2017

Roselunda 1928
02.08.2017 4 z 5

Já jsem s komentářem k týhle knize čekala tak dlouho, že už si ani nevybavím, o čem kniha byla... což taky o příběhu leccos vypovídá.

nikol1774
25.07.2017 1 z 5

Tak tohle bylo hodně slabý.. Nutila jsem se číst každou stránku, zhruba v polovině jsem to chtěla vzdát, nakonec jsem to dočetla protože mě začalo zajímat jak to dopadne a když už jsem se dohrabala ke konci knížky, najednou tam bylo něco o válce co v celý knížce není, no ok... a co se stalo se Cyrou a Akosem, jsou spolu nebo ne, co se stalo s Ryzkem, vrátil Ejehovi (nevím jak se to píše) jeho vzpomínky nebo ne, žije nakonec ten Ryzkův a kdo je tedy Cyra když ne Noavek?? Tyhle otázky mě hnali ve čtení dál, jenom tyhle otázky a nakonec na ně není odpověď? Chystá se pokračování nebo to takhle skončí?
Jedna hvězda je za obálku, ta je fakt dokonalá a taky proto, že mě aspoň něco z tý knihy zajímalo...

Black-stars
24.07.2017 4 z 5

Čáry života jsou neotřelým dílem odehrávajícím se kdesi ve vesmíru mezi vícero planetami. Musím říct že chvilku trvá než si na ten nový svět čtenář přivykne a začne se v něm orientovat. Ale pak je to celkem zajímavé, strhující, napínavé a zahadné počteníčko. Rozhodně musím konstatovat že je to dílo daleko propracovanější než Divergence a rozhodně po všech stránkách vyspělejší a ucelenější --- osobně se těším na další díly a s napětím vyhlížím jak se podaří Akosovi a Cyře naložit s jejich osudy...

Deanne
24.07.2017 5 z 5

Kniha je naprosto fantastická ! Když jsem si ji koupila, očekávala sem mnoho, po asi prvních 10 stranách mě nadšení trochu přešlo, když se kniha odehrávala z pohledu Akose, navíc ještě v době jeho dětství zdálo se mi to docela nudné...jenže.

Jenže potom to nabralo obrat hned u první stránky Cyry a z knihy sem byla znovu nadšená tak, jako když sem si jí koupila. Opravdu se mi líbilo, jak autorka střídala vyprávění z pohledu obou postav.
Děj mě opravdu strhl až do konce, můžu ji doporučit, opravdu !
Musím říct, že Čáry života je autorčino zatím nejlepší dílo. Na rozdíl od Divergence mi tento děj připadal mnohem originálnější a zajímavější, ale to je už věc názoru :)
Každopádně dávám všechny hvězdy :)
( doporučuji )

karolinalet
20.07.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila asi jen kvůli autorce, ale musím říct, že nadmíru předčila sérii Divergence. Sice jsem někdy měla zmatek v tom, jak si mám některé věci představit, protože to bylo ve smyšleném světě a autorka se nějak nezaobírala popisem,ale i tak jsou Čáry života jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Těším se na další díl, i když nevím, co od něj mám čekat.

teer.h
20.07.2017 4 z 5

Na knihu jsem se velice těšila, protože sérii Divergence jsem si opravdu hodně zamilovala. Ta byla velice čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout. :)
Ale když jsem začala tuhle knihu číst, no po první kapitole jsem vůbec neměla chuť ji číst. Vůbec jsem nechápala co první kapitola popisuje, o co tam jde. Četla jsem ji vícekrát. Pak jsem se do ní začetla musím říct, že kniha je hezká. Ale mrzí mě, že některé části nejsou více detailně popsané, i ten konec byl takový rychlý. Když byla nějaká akce, velmi rychle končila.
Ale jinak nápad knihy je velmi hezký, určitě si přečtu druhý díl, i když nevím co od něj čekat, popravdě jsem si myslela, že to bude jen jeden díl.
Musím i říct, že nic moc představu o hlavních potavách nemám, přizpůsobila jsem si je podle sebe, mohli být detailněji popsané, aby jsme si hned udělali představu.
Snad mě Veronica mile překvapí :)

Sarfias
18.07.2017 5 z 5

U téhle knihy jsem dlouho váhala, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Totiž čtení mi šlo, asi jako psovi pastva. Vlastně ani nevím proč, zřejmě jsem na tuto knihu neměla tu pravou chuť a protože jsem ji měla půjčenou, tak jsem se místy do čtení i nutila. Asi tak za polovinou se ale cosi zlomilo a já jsem začala doceňovat celý příběh, děj a zvraty, které byly vskutku nečekané.
Tedy nakonec dávám plný počet hvězdiček a k tomu palec nahoru. Je to moje první kniha od autorky a již zvažuji, ze sáhnu po další. Styl psaní pro mne sice není nijak extra čtivý, ale příběh, napětí, zápletky, docela dobře promyšlený svět a skutečně živé charaktery postav mě naplňují touhou přečíst si od Veronicy Roth něco dalšího. A hlavně.. Ať už vyjde druhý díl!!

NicaCola
17.07.2017 5 z 5

Přiznám se, že knihu jsem měla několik měsíců doma a ne a ne se do ní pustit. Vždycky mě odradilo hodnocení, které jsem tu viděla. Nakonec jsem ale ráda, že jsem knihu přečetla, protože se mi opravdu líbila!:) Napínavé, čtivé. Taky chválím rozdělení kapitol. Zajímavý příběh a těším se na další díl :)

Michelle.1995
14.07.2017 5 z 5

Kniha vážně předčila má očekávání a u mě rozhodně o hodně převyšuje Divergenci. Napínavé, velmi čtivé a plné rozporuplných pocitů, naprosto skvělé. Autorka má velkou fantazii co se týče těch různých planet, jmen i názvů věcí, celá kniha je opravdu originální a dobře promyšlená. I když ten otevřený konec mě vážně dost frustruje :D

1Světluška2
09.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale nějak jsem se začátkem prokousala a knihu přečetla. Sci-fi knihy moc nemusím, ale tato kniha mě nadchla a nemůžu se dočkat druhého dílu. Zamilovala jsem si Cyru, je statečná, odvážná a silná a takovéhle knižní hrdinky já miluji. Doufám, že Veronica neudělá tu samou věc jako v serii Divergence a nenechá hlavní hrdinku zemřít. Jinak kniha byla božíí.

mandrawer
08.07.2017 odpad!

uzasne tupa kniha, dej sa mi nepacil, vraj Romeo a Julia ako scifi. co na buduce? ako horor, lebo erotika?

HáTa94
30.06.2017 3 z 5

Knihu jsem teď dočetla. Nápad nebyl špatný, četla se dobře a rychle , ale nevyvolala ve mně žádné pocity. Připadala jsem si jako nezúčastněný pozorovatel, kterého se to nijak netýkalo.

Vondraz
30.06.2017 4 z 5

Dloooouho mi trval začátek, několikrát jsem se ke knize vracela. Po překonání prvních asi 3 kapitol, se z Čar života stal příjemný a čtivý příběh.

katka94
26.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sice na začátku bylo hrozně moc informací a člověk se v tom trochu ztrácel, ale pak to bylo fantastické. Určitě si koupím další díl.

Věrka256
25.06.2017 2 z 5

Asi to hlavní, co bych mohla ke knize říct je, že jsem teda čekala víc. Příliš mě to nechytlo. Ano je to naprosto jiné než Divergnce, takže mi to místy připadalo, jako kdyby to napsal někdo jiný a autorka knihu sprostě ukradla (je mi jasné, že to tak určitě není). Prostě jsem jaksi čekala víc.

elisabeth03
23.06.2017 5 z 5

Další BOŽÍ kniha od Rothove

andrejci
20.06.2017 5 z 5

Dobře napsaná kniha se čte rychle.

Zabka27
15.06.2017 4 z 5

Prokousat se začátkem pro mě bylo opravdu náročné. Ani ne protože by to byla nuda, ale ta obrovská spousta informací a cizích pojmů, jmen a názvu, které jsou v úvodu příběhu zmiňovány. Naštěstí si mozek zvykl a po sté stránce jsem se už hravě orientovala a stálo to za to. Příběh je nápaditý, vše pro mě bylo nové a zajímavé. Za mě rozhodně povedené fantasy a těším se na pokračování.

kristule6398
13.06.2017

Opět super kniha, začátek mi trochu trval, hodně informaci, ve kterých jsem se trochu ztrácela, ale po první kapitole jsem nemohla přestat číst! Doufám, ze se brzo dočkáme druhého dílu

Janiss_89
09.06.2017 4 z 5

Nevím proč, ale knihy Roth si mě nedokážou udržet. Každá její kniha - začátek supr, ale pak nuda a pak pořádný rozjezd. No a u Čar života to nebylo jiné. Začátek suprový, nadšení, ale pak nuda a táhlo se to, děsně se to táhlo, a pak konec napínavý jak kšandy a konec! Já myslela, že mě střelí. Netušila jsem, že to bude na pokračování a totálně mě to dožralo :(