Čarověník

Čarověník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259684/bmid_carovenik-259684.jpg 3 91 33

Čarověník série

Když se Štěpán vydá na Valpuržinu noc hledat čarověník, který si chce naroubovat, netuší, že v tomto okamžiku se změní celý jeho život. V lese narazí na tři tajemné postavy, jež promění tuto malou noční výpravu v děsivou noční můru. Ovšem Štěpán má štěstí v neštěstí, protože ve stejný den narazí na Jindřišku, která jediná mu může pomoci. A tak se začne rozvíjet příběh plný tajemství (a samozřejmě i lásky), odehrávající se v doslova kouzelné krajině Českosaského Švýcarska.... celý text

Turmee
29.10.2016 3 z 5

Čarověník mi přišel jako typicky začátečnická knížka. Dialogy a myšlenky popsané s přehnanou snahou o normálnost a každodennost, až to normální a každodenní nebylo ani náhodou. Příběh možná lehce uspěchaný bez větších logických návazností. Chybělo mi tam hlubší pochopení světa i postav. Žádný charakter mi nebyl extra sympatická a s žádným hrdinou jsem se nedokázala ztotožnit. Všechno mi přišlo příliš uměla naaranžované.
Na druhou stranu jsem knížku přečetla během pár hodin. Děj svižně utíkal, autorský styl se dobře četl.

Julli
17.10.2016 5 z 5

Hodně dobrá knížka. Příběh byl čtivý, sice to občas bylo trochu zdlouhavé, ale jinak dobré. Knihy od českých autorů mě normálně moc nebaví, ale tohle překvapilo. Taková hezká pohádka.

bookie25
15.10.2016 5 z 5

Ať si říká, kdo chce co chce, mně se ten příběh líbil. Když se nad tím zamyslím, tak se tam toho opravdu moc neděje. Žádné zásadní zvraty, potoky krve, hory mrtvol, ani sexem posedlí hrdinové z říše víl, upírů nebo vlkodlaků se nekonají. Ale k mému údivu to má spád, je to čtivé a je to vtipné. České reálie jsou občas docela zábavné. Ano, mohlo by to být akčnější. Mohlo by to mít lépe udělané korektury (chyby v textu jsou trochu rušivé) a vůbec by to mohlo být jiné, ale to koneckonců každá knížka.... :-) Příjemné překvapení od české autorky.

klarinka9974
13.05.2016 4 z 5

Pohádkový příběh se šťastným koncem. Příběh má rychlí začátek ale už od začátku se začnou dít zajímavé a záhadné věci. Milovníci pohádek, lásky a fantazie si přijdou na své jako já :-) Kniha byla čtivá a oddechová.

Ditules
02.12.2015

Vůbec mě to nechytlo...

Cari
25.11.2015 odpad!

Co to bylo? :D Větší blbost jsem už dlouho nečetla...

anibeni
22.11.2015 3 z 5

Kniha mě svým způsobem tak trošku zklamala.... Přitom - námět je nádherný, prostředí, ve kterém se příběh, odehrává je kouzelné, mluva mládeže a jejich potřeby jsou tak akorát, bavily mě jejich slovní přestřelky a nevadily mi vulgarismy, které prostě k dnešní mládeži patří... Ale celý ten příběh byl takový zvláštní - v jedné kapitole se víceméně odehrálo všechno, pak se nic nedělo, pak se najednou hrdinové octli kdesi (a člověk ani po trojím přečtení nepochopil, jak se tam octli) a tak dále... všechno bylo takové rychlé a odbyté... Škoda... Možná jsem jen zmlsaná jinýma fantasy knihama, kterých jsem přečetla hodně, možná mě prostě tato kniha jen nezaujala... Nicméně je to hezký český fantasy pohádkový příběh..

Mishak
01.11.2015 3 z 5

V první chvíli mě neskutečně zklamal začátek… Během 3 stránek bylo po výpravě do lesa pro čarověník, včetně setkání se třemi divnými postavami – no, anotace v první kapitole a šmitec… =( A já se těšila na pořádný vzrůšo… Inu, nekonalo se… Bohužel...

Naopak moc se mi líbí a je svým způsobem blízký styl mluvy hrdinů – bodeť by ne, český jazyk, české výrazy, je to hold něco jiného než překlady knih z angličtiny. Některé hlášky a humor v knize byly fajn, ale musím říct, že bylo i několik momentů, a nebylo jich zrovna málo, kdy bych zrovna humor do textu nezařadila – prostě se mi tam nehodil. Každopádně všechno je to takové moc rychlé, nedotažené… Když přijde zajímavá chvíle, přijdou také 2-3 věty, které jí rychle zaženou. Ach jo… Škoda, kniha má dobré téma, které mohlo být mnohem obsáhlejší a lépe zpracované (pak by kniha určitě mohla mít i pokračování, či více stránek).
Navíc, když už měla Jindřiška být se Štěpánem, tak bych je nechala být spolu už od začátku knihy a ne po prstenu, když ty city byly tak nucené a neskutečné – nikdo se takhle rychle přece nezamiluje, atd. Takhle to prostě nechodí.

Kapitoly ozdobené kouřem vůbec nevypadaly špatně =). Celkově vzhledově je kniha krásná, jen bohužel obsah trochu pokulhává…

A nejvíce úsměvné je, že jsem si po celou dobu myslela, že čarověníky jsou vymyšlené květiny, ale když jsem se na ně zaměřila více, zjistila jsem, že se normálně pěstují =) No, překvapilo mě to, protože jsem o nich nikdy neslyšela, až do teď.

Upřímně – docela ráda bych se do Jetřichovic zajela podívat. Zajímalo by mě, jak to skutečné místo vypadá. =)

Knihu jsem přečetla, možná si i její části užila. Ale na lepší hodnocení jak 3 hvězdičky to za mně bohužel není...

Shira27
16.10.2015 3 z 5

Bohužel, tuhle knížku budu muset zkritizovat.
Začátek byl příliš rychlý a bylo tam hodně věcí na pochopení. Ale to není tak hrozné. Horší je, že další kapitoly se tam toho moc neodvíjelo. Bylo to takový: „Stalo se tohle, pak tohle, no a pak jsme museli udělat tohle,” atd. Celou dobu jsem nevěděla, co kdo dělá, proč to dělá a jaký to má všechno smysl.
Kniha je rozdělena na dvě části. První část se odvíjela na „českém území” a druhá v „druhém světě”. Nikde nebylo řečeno, kde je ten „druhý svět”, jak je velký, jak se jmenuje, ani jestli je vlastně skutečný. Jediné co bylo řečeno, jsou názvy měst, pár jmen, několik bytostí a tím to hasne.
Co mi na knížce hrozně vadilo, že se postavy vůbec nevyvíjeli. Neměli skoro žádný vlastní charakter ani se nijak zvlášť nelišili od „normálních lidí”. Hned po první kapitole začal „románek” a my jsme se ani nestihli pořádně seznámit s hlavními hrdiny. Necítila jsem mezi nimi ani žádné emoce jako je láska. Ne že by mi byli hned nesympatičtí - to ne -, ale ani jsem se do nich tolik nevžila, jako u jiných knih.
Dále mi chybělo detailní popisování prostředí. „Vlevo je kámen, napravo jsou stromy, uprostřed kamenitá cesta.” Takhle nějak to asi vypadalo. Ani žádné pocity jsem od nich necítila.
Co musím ještě zařadit do mínusu je, že v knížce vůbec nebylo gradování. Prostě se věci nějak měli a ono to prostě nějak dopadlo. Dobře to dopadlo, samozřejmě. Ale nedokázala jsem jim fandit. Já mám ráda, když se v knížce věci jednoduše pokazí a musí se začít znovu a někdo při tom třeba i umře.
K pozitivním zařadím akorát to, že je to „česká” fantasy od české autorky. Ano, to je moc príma, ale pořád máme co dohánět. ;) Úžasná je také obálka, která mě hned napoprvé zaujala.
Ke konci se to již dalo číst, byla jsem trochu zvědavá, jak to dopadne. Dokonce můžu říct, že se autorka může chystat na pokračování. Myslím, že by bylo zajímavé.

Občas jsem se smála vtipným scénám nebo hláškám. Knížka má zvláštní smysl pro humor, ale svým způsobem není nijak výjimečná. Možná jsem rozmazlená tou americkou či anglickou fantasy, proto mě kniha tolik nezaujala.

EvaSupovic
13.09.2015 5 z 5

Velmi vydařená fantasy pohádka z Českých lesů a luk :-D Rozhodně nelituji koupi e-knihy, užila jsem si jí ....:-)

Adris
25.08.2015 3 z 5

Příliš rychlý a zanebnaný začátek (mohl být rozvětvenější, zvláště, co se týče vztahů - u normálních lidí nejdou city tak rychle a snad se ani tak nemění, viz. charakteristika Kateřiny). Autorka ale překvapuje druhou polovinou knihy. Ovšem tam, kde měla být jakási gradace, při nejdůležitějším momentu knihy, z nějakého důvodu nebyla. Prostě hrc prc, všecko vyřešeno. Tento krásný nápad by se dal skvěle rozpracovat třeba na čtyři sta stran a pěkně jej obohatit.

Jinak námět se mi moc líbil, obdivovala jsem spolu se sympatickými hrdiny krásy přírody tady i tam. Koupě nelituji, ráda podpořím české autory. Je ale vidět, že v YA fantasy máme co dohánět:)

Více v recenzi: http://adrisbooks.blogspot.cz/2015/08/marie-rejfova-hodnoceni-pocet-stran-288.html#more

Elfi74
19.08.2015 5 z 5

Příběh má rychlý spád od začátku do konce.. knížka by mohla být na bohatost příběhu klidně 2x delší. Budu se těšit na pokračování..neboť závěr knihy je neukončený..takže doufám v brzký další díl..

Elfi74
14.08.2015 5 z 5

Knížka vyšla včera, jsem z ní nadšená... tedy z toho "kousíčku", co jsem zatím přečetla.. je napínavá od první stránky a už teď vím, že do večera se od ní absolutně neodtrhnu..
Je pro všechny, kteří mají rádi tajemně napínavé příběhy s velkou dávkou romantiky.. s čistým svědomím doporučuji jako snové čtení..

Marie Rejfová
česká, 1976