Magický náramok

Magický náramok
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399612/bmid_magicky-naramok-s65-399612.jpg 4 163 163

Čarodol série

Hrdinovia starých slovanských mýtov, rodinné kliatby a tajomstvá ožívajú v skvelej fantasy sérii, zasadenej do romantického prostredia divokých Karpát. Od dedičstva po svojej prababičke si Táňa veľa nesľubovala. Očakávala len zopár moľami prežratých starých šiat, zatuchnuté knihy, v tom lepšom prípade album s fotkami. Keď však nakoniec dorazí do chalúpky v zapadnutej karpatskej dedinke, čaká tam na ňu zvláštny strieborný náramok v tvare jašteričky. Len čo si ho navlečie, ocitne sa v čarovnom svete mágov a bosoriek. Vďaka starému šperku získa krehké dvadsaťročné dievča nadprirodzené schopnosti. No bude ich schopné ovládať? Svet čarodejníkov je nebezpečný a Táňa stojí zoči-voči mnohým otázkam. Je možné milovať nepriateľa a nenávidieť milovaného človeka? Ako sa dá spoznať, kto je priateľ a kto nie? Od toho, ako Táňa odpovie, pritom závisí mnohé…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Чародольский браслет , 2015

LillyM.
24.06.2020 5 z 5

Hrozně podobné Časodějům, jak postavami, tak dějem, ale co, já mám Časoděje ráda a proto i Čarodol:)

Garous110
02.06.2020 3 z 5

Jako veliká milovnice Časodějů jsem trochu zklamaná... První třetinu knihy jsem byla naprosto zděšená a říkala jsem si, co je to za slátaninu.. po polovině jsem však zjistila, že to začíná dávat smysl a začalo mě to vlastně i bavit.. v některých ohledech se to doopravdy dost podobá Časodejům ( charaktery postav, zrcadlové přechody ...) Doufám, že další díly to vylepší

lemur007
08.04.2020 5 z 5

Kniha mi přišla velice podobná Časodějům. V postavách, i v ději a způsobu psaní.
Tyto knihy jsou si velice podobné, ale i tak se mi tato kniha líbila a vtáhla mě do děje, takže jsem ji přečetla téměř za den.

DancerAnnBooks
18.03.2020 5 z 5

Abych pravdu řekla, tuto knihu jsem si z větší poloviny koupila jenom proto, že ji napsala Natalja Ščerba, moje oblíbená spisovatelka, ale zároveň i proto, že mě zajímalo, jestli se tato kniha může rovnat Časodějům. Ze začátku jsem byla zděšená.... některé věci mi přišly až vtipné jak se mi to zdálo špatné? vůbec nevím jak bych to popsala. Prostě jsem si myslela, že tohle je oproti Časodějům úplná slátanina (omlouvám se spisovatelce). Ale postupně, jak jsem se pročítala zvláštním začátkem jsem zjistila, že mě ta kniha vlastně strašně baví a čte se mi to strašně rychle. Během dvou dnů jsem to přečetla a strašně jsem natěšená na další díly....bohužel kvůli karanténě nemůžu zajít do knihkupectví a koupit si další díl :( . No nic, prostě si budu muset počkat. I přes zvláštní začátek knihu velmi doporučuju.

greenie05
28.02.2020 3 z 5

Docela mě to zklamalo. Nápad mi ani moc originální nepříjde, autorka měla mnohem víc promyšlené Časoděje. Postavy jsou vlastně z Časodějů zkopírované: Alexej je Feš, Taťána je Vasilisa, Růžena je přesná Elena a Alexejův tatík Mstislav Vordak je vlastně Severin Ohnivý. A také je to strašně černobílé, klaďasové proti záporákům. Ale jinak to není špatné, teď čtu třetí díl.

Ivuska.09
28.12.2019 4 z 5

První díl se mi z celé série líbil nejvíc. Je to zase něco trochu jiného než předchozí autorčina série, ale i tohle mě zatím baví. Magie, čáry a kouzla, to je moje v jakékoli podobě.

Katka087
06.11.2019 5 z 5

Do téhle knihy jsem se zamilovala.
Měla jsem ji přečtenou za tři dny.
Je to jedna z nejlepších knih kterou jsem kdy četla.

Barik05
27.09.2019 1 z 5

Jsem vážně zklamaná. Po přečtení Casodeju jsem se na to vážně těšila, ale bylo to fakt zklamání. Snad to vylepší druhy díl.

Raxas
22.08.2019 5 z 5

Fajn kniha

Eliska700
08.08.2019 4 z 5

Po přečtení komentářů si říkám, že jsem jedna z mála, které se líbil víc Čarodol než Časodějové. V Časodějích i v Čarodolu bylo dost podobných věcí, jako styl kouzlení, charaktery postav, částečně i děj (neví nic o světě kouzel- zjistí o něm- je super mocná- i přes velkou nevědomost na konci zvítězí; je tam více stejných dějových prvků, ale nebudu je vypisovat). Příjemná změna byla v tom , že je Taťána starší než Vasilisa, ale i přesto mě štvala tím, že se ptala na věci, které ji už někdo řekl nebo reagovala na věci, které už ji někdo řekl, jako by to slyšela poprvé. I když svět nebyl tak moc propracovaný jako Časodějové (taky, že na to měli 6 dílů), tak děj měl rychlý spád a celkově se mi kniha četla dobře. Za těch pár věcí co se mi nelíbili strhávám jednu hvězdičku.

ZuKo
21.07.2019 3 z 5

Nejsem si jista, že zařazení děti a mladež je to pravé. Občas mě zarazilo jake jsou tam situace ale zase v této době je to asi normalní v knihách pro děti. Ale není to špatné, jen tomu chybí to něco co má v sobě serie Časodějové.

2216
17.07.2019 1 z 5

Od autorky jsem četl Časoděje a ti se mi líbili, tam jsem se rozhodl, že zkusím i tuto knihu. Byl jsem zklamán. Vůbec jsem se nevtáhl do děje, neoblíbil jsem si žádnou postavu, příběh je nudný a vůbec... prostě typické zklamání.

Ofča
04.07.2019

Začátek knížky byl hrozně nudný a únavný, moc se mi to nechtělo číst, ale nakonec jsem byla knihou natčená. Má zajímavý příběh. Rozhodně se mi líbila. Kniha sice není tak dobrá jako Časodějové (které také napsala Ščerba) ale stojí to za přečtení.

Marthas
03.06.2019 2 z 5

Ze začátku jsem se hrozně nudila. Myslela jsem, že to nedočtu. Rozhodně bych to nedoporučovala dětem mladším 14 let. Předchozí série byla prvotinou, pochopila bych tedy nevyváženost ale zde. Na konci už docházela šťáva i korektorce. Ale co Alexandr a Alexej, to se může splést každému. Uvažuju, že v sérii nebudu pokračovat.

Charlie119
02.06.2019 4 z 5

Proč ne. Líbilo se mi to a po dalším dílu pravděpodobně sáhnu také.

Radoušš
05.05.2019 4 z 5

Oproti Časodějům mi Čarodol přijde slabší, někdy tam byly podobné věci z Časodějů. Kouzla chápeme jako Táňa, nevíme jak přesně fungují, na druhou stranu děj byl čtivý a zajímavý.

martineknatasa
05.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těším se na další pokračování.
Kdo má rád tento žánr tak tomu doporučuji.

Čtenář1234
14.02.2019 5 z 5

Začal bych obálkou . Něco tak nádherného a příjemného na dotek jsem v rukou už dlouho nedržel . Obálka se opravdu povedla . Co se týče obsahu , někdy jsem se nudil ,musím uznat , že série Časodějové mě od autorky baví víc . Příběh byl ale skvělý a výborně promyšlený . Nemůžu se dočkat až vyjdou další díly .

vrana55
09.02.2019 3 z 5

Kniha má jistý potenciál,ostatně příběh je zajímavý a kouzla působí docela dobře.jen by to chtělo zapracovat na postavách ty se moc nepovedly a působí uměle.rozhodně si přečtu další díly protože věřím že autorka napraví chyby a zlepší chování postav

Veruu95
25.01.2019 1 z 5

Ačkoliv jsem se na knihu těšila, skoro mě nezaujala a občas jsem se do čtení až nutila.