Karpatský kníže

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Táňa si myslela, že se s rodnými Karpaty rozloučila už navždy. Před nepřáteli utekla do Anglie, získala zde magické jméno Káve Lizard, další schopnosti a nové přátelství. Náhle je však vyzvána k návratu. Má se stát novou strážkyní koruny karpatských knížat. K tomu je ale třeba najít ztracenou cestu do kouzelného Čarodolu, která se otevře, pokud se spojí tři karpatské symboly moci: koruna, žezlo a zlaté jablko. Jak Táňu doma přivítají? Překoná všechny nástrahy a nebezpečí? Získá spojence,nebo zůstane sama? A kdo získá od velkého mága, mocného Molfara, zlatý klíč a stane se jediným karpatským knížetem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406869/big_carodol-karpatsky-knize-bTV-406869.jpg 4.482
Série:

Čarodol 2.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Чародольский князь, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Karpatský kníže

JointlieKat94
11. března

Dávám 4*, ale rozhodovala jsem se dlouho. Chtěla jsem dát 3, no ale v něčem byl tento díl lepší, než první..

Autorka nás hned od začátku vtáhne do děje, jenže zase tím zvláštním způsobem, kdy si říkáte, jestli čtete správnou knihu.. ano, čtete. Ve chvíli, kdy se vše vysvětlí, se taky vše rozjede. Táňa získává spoustu nových schopností, je mocnější a už né tak moc naivní, prozatím.. :)

Zdá se ale, je svět rozdělen na dva tábory- buď ji všichni milujou, nebo se jí snaží zabít. Nebo oboje?

V příběhu mi přišlo pár věcí nesmyslných, nebo nedotažených (je možné, že to bude překladem- jak psala Gabetka), ale mimo to, bylo to dobré čtení. Nemusela jsem se nutit, na každé straně se něco dělo a my stále moc netušíme, komu věřit a komu ne.

Gabetka
09. března

Hlavní předností knihy je její čtivost. Bez hluchých míst svištíte příběhem a najednou je konec. Postavy jsou veskrze lidské, plné sobeckosti, chamtivosti a nerozhodnosti. Výjimkou je Táňa, která vyčnívá svou dobrosrdečností až naivitou jako bolavý prst, ale pro příběh to má své opodstatnění. Záporem je občasná zmatečnost a drobné logické nesrovnalosti, které mi při čtení skřípaly v mysli. Je možné, že jde o nedokonalý překlad, těžko říct. Třetí díl si nenechám ujít. Už jen abych se dozvěděla, v čem tkví Tánina schopnost přežít ve světě, kde jí jde téměř každý po krku/náramku.


Booky84
23. února

Moc pěkné pokračování - čtivé a napínavé. Děj lehce plyne a já jsem se opět nemohla od knihy odtrhnout. Líbí se mi staré známé postavy, ale i ty nové. Jsem zvědavá jaký bude poslední díl a jak to celé nakonec dopadne.

Stázka007
06.05.2022

Knížka mě nezklamala velmi se mi líbila a určitě budu pokračovat 3 dílem

Lacie
11.02.2022

(+ SPOILER) Druhý díl mě zklamal. U prvního dílu mi vadily dvě věci – že je Táňa naivní trubka a že je čarodějný svět vlastně komplet zlý, ale zatímco první kniha mě vtáhla a přečetla jsem ji jedním dechem, tady jsem se v půlce už musela nutit.
Karpatský kníže přitom začal slibně, v Anglii Táňa s čarodějným jménem Kavé dostala i trochu rozumu a vypadalo to, že se poučila a už se sebou nenechá tak orat. Přidaly se nové zajímavé postavy a mise v utajení.
Ovšem po návratu do Karpat jsme zase tam, kde jsme byli. Kdyby se to jmenovalo "Barbie v temném lese", tak to plně vystihne. Obklopena smrtelně nebezpečnými nepřáteli se Táňa/Kavé chová jako husa, nedokáže se snad ani minutu neprozradit a jen doufá, že si toho nikdo nevšiml... nechává se vláčet sem a tam a jen přijímá, co se jí děje. Na závěr (stejně jako u jedničky) to Táňa trochu spraví malou ukázkou sebevědomějšího chování, kdy všechny vyšplouchne – ale jinak žádný posun. Alexej je opět rozpolcený, ostatní postavy opět sledují jen své sobecké zájmy a něco dobrého opět stále v nedohlednu.
Třetí díl si snad přečtu už jen proto, abych zjistila, CO na ní je, že jí všichni muži tak chtějí a že jí magické věci jdou vyloženě na ruku. Má nějaké opravdu dobře skryté klady, nebo je to jen tou pokrevní linií s prabábou Máňou – která je (jaké překvapení) také zlá?

Sandalkar
30.12.2021

Za me nejsilnejsi cast trilogie. Cesty Kave, Alexeje i novych sympatickych postav dava smysl a jede. Zajimavy mi prisel i uvod knihy, ktery zdanlive nedaval smysl a pak...velke finale.

zirafinec
08.06.2021

Čteno v E-verzi, před prvním dílem (no jo, čtečka :-)) Vadí mi, že se hrdince říká dvěma jmény, mám v tom osobně dost zmatek. Nevím, jak hodnotit. Jelikož jsou Časodějové moje nejoblíbenější série, prostě musím srovnávat. A přesně kvůli tomu nedokážu dát více než tři hvězdičky, ale doporučuji milovníkům fantasy a Ščerby. Kdybych nečetla Časoděje, dala bych více, takhle ale nedokážu... Asi ta: horší než Časodějové, lepší (a to mnohokrát) než Lunasterové. Psáno pro starší, než byla moje oblíbená série, to ale nevadí. A to jsem mladší než určený věk.

Luigi1
15.04.2021

Nemám co bych vyčetl,ale samé klady.

1