Karpatský kníže

Táňa si myslela, že se s rodnými Karpaty rozloučila už navždy. Před nepřáteli utekla do Anglie, získala zde magické jméno Káve Lizard, další schopnosti a nové přátelství. Náhle je však vyzvána k návratu. Má se stát novou strážkyní koruny karpatských knížat. K tomu je ale třeba najít ztracenou cestu do kouzelného Čarodolu, která se otevře, pokud se spojí tři karpatské symboly moci: koruna, žezlo a zlaté jablko. Jak Táňu doma přivítají? Překoná všechny nástrahy a nebezpečí? Získá spojence,nebo zůstane sama? A kdo získá od velkého mága, mocného Molfara, zlatý klíč a stane se jediným karpatským knížetem?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406869/big_carodol-karpatsky-knize-bTV-406869.jpg 4.463

Čarodol 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Чародольский князь, 2015

Kniha Karpatský kníže

Sandalkar
30.12.2021

Za me nejsilnejsi cast trilogie. Cesty Kave, Alexeje i novych sympatickych postav dava smysl a jede. Zajimavy mi prisel i uvod knihy, ktery zdanlive nedaval smysl a pak...velke finale.

zirafinec
08.06.2021

Čteno v E-verzi, před prvním dílem (no jo, čtečka :-)) Vadí mi, že se hrdince říká dvěma jmény, mám v tom osobně dost zmatek. Nevím, jak hodnotit. Jelikož jsou Časodějové moje nejoblíbenější série, prostě musím srovnávat. A přesně kvůli tomu nedokážu dát více než tři hvězdičky, ale doporučuji milovníkům fantasy a Ščerby. Kdybych nečetla Časoděje, dala bych více, takhle ale nedokážu... Asi ta: horší než Časodějové, lepší (a to mnohokrát) než Lunasterové. Psáno pro starší, než byla moje oblíbená série, to ale nevadí. A to jsem mladší než určený věk.

Luigi1
15.04.2021

Nemám co bych vyčetl,ale samé klady.

makul
20.07.2020

Kniha mě nijak neohromila. Do čtení jsem se musela nutit, začala mě bavit až ke konci. Co mě ale zklamalo nejvíc bylo, že je hodně podobná Časodějům.

DancerAnnBooks
02.06.2020

(+ SPOILER) Tenhle díl měl normální začátek, ne jako ten zvláštní u 1. dílu :D. Děj rychle nabíral na obrátkách. Hodně mě zajímalo, jakým způsobem Táňa vyřeší problém s Věncem, Vordakem starším i mladším...a pak i, jak se bude vyvíjet situace mezi Táňou a poloduchem Rikem. Upřímně jsem si tak nějak přála, aly se z Rika vyklubal dobrák, který bude (teď už) Kavé pomáhat a chránit ji. Každou chvíli se to měnilo. Nejdřív se zdál být hodný, pak zase udělal něco, co z něho už takového dobráka nedělalo nebo se choval tak, že se z toho nedalo nic poznat...Děj knihy se mi líbil, ale docela mi připomíná ten u Časodějů, akorát tam se dělo ještě víc věcí než u této knihy (ČASODĚJE DOPORUČUJU SI PŘEČÍST). Hodně se těším, jak se Kavé popere s problémy v Čarodolu. Tuto knihu doporučuji, byla trošičku slabší než ta 1., ale i tak ji hodnotím 5/5 body.

martineknatasa
01.03.2020

Moc jsem se těšila na pokračování. Nezklamalo mne. Hned jdu do třetího dílu. Doporučuji přečíst.

Ivuska.09
28.12.2019

Druhý díl byl z celé série nejslabší. Není to tím, že by v něm chyběly zvraty, těch bylo celkem dost, ale možná styl psaní byl oproti předchozímu pomalejší. Celkově to ale bylo stále velmi dobré čtení.

Jana65
06.09.2019

Tak zase přečteno moc rychle, ale nešlo se od knihy odtrhnout. Jedním slovem perfektní jako i ostatní knihy této spisovatelky. Už se těším na další pokračování, doufám, že bude.