Čarodějova nevěsta 2

Čarodějova nevěsta 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373043/bmid_carodejova-nevesta-2-njK-373043.jpg 4 236 29

Čarodějova nevěsta série

Čise si začíná v Eliasově domě zvykat, avšak stále ji trápí nejrůznější otázky. Proč se jí vlastně čaroděj Elias ujal? Jaké jsou jeho skutečné záměry? Proč jí neřekl, jaké nebezpečí jí hrozí? A v neposlední řadě – co je to za podivnou bestii, která obchází nedaleký kostel a trhá na kusy místní obyvatele?

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Ancient Magus´ Bride, Vol. 2 , 2014

MinaHawke
15.08.2018 5 z 5

Tak i druhý díl mě nezklamal. Čise už projevila trochu ze svých dovedností a Elias zas prozradil Čise nějaké věci. Líbí se mi, že to má takovou tajemnou atmosféru, trochu i hororovou. Některé postavy jsou vtipné až bláznivé, pobavila jsem se.

sola_lupa
02.08.2018 5 z 5

V druhém díle se děj začal pro mě rozjíždět a najednou byl konec. Oproti prvnímu jsem si konečně zvykla na styl, jakým je příběh vyprávěn. Vážně se těším na další.

Annkag
19.07.2018 4 z 5

Stále ma čítanie baví.Páčil sa mi zvláštny príbeh lásky v boji s temnou hmotou.Chcem zistit stále viac a viac o Eliasovi a ten malý kùzelný prcek sa mi vobec s tými svojimi experimentmi nepáči.Mám pocit že zohraje nejakú naozaj nepeknú úlohu.Ale Čiše má nového spoločníka.Takže sa teším na tretí diel.

Lenka.Vílka
14.07.2018 5 z 5

Nevím, jak napsat komentář, aby mě nerozsekal, jako čtení tohohle dílu. Začátek je hodně pořádnej emoční výcuc a zbytek (společně i se začátkem) čtení jsem neustále měla na rtech: "Ježišmánku", "ňuňu" nebo "a to víš, že jo, ty loupáčku". Doporučuji číst v soukromí, ať nevypadáte moc rozněžněle na veřejnosti...

orangerose
14.06.2018 5 z 5

Akčnější než 1 díl, bavila mne :)

SarahRoyalAss
31.05.2018 5 z 5

Druhý díl byl o něco akčnější než první. Jestli 1 byla magický chleba, tak tohle je magická bábovka s polevou!
Dozvídáme se víc o Eliasovi ale stejně víme ještě tak málo. Hodně mě to baví a těším se na 3 díl. :)

Fantasysvet
05.05.2018 4 z 5

Druhý zväzok začína temnejšou a emotívnejšou témou ako prvý. Kým v prvej knihe sledujeme Čise zvykajúcu si na nový život popri mágovi Eliasovi, nasledujúca knižka nám približuje silu aj následky kúziel a mágie. Dejovo sa síce niekam posunieme, druhá kniha ale slúži predovšetkým ako úvod do budúcich dejových línií a končí presne v tom najväčšom okamihu napätia. Takže môžeme byť radi, že pokračovanie vyjde ešte tento mesiac, aby sme nemuseli zostať v strese veľmi dlho.

Manga sa stále nesie v epizodickom duchu, kedy samotné menšie príbehy jednotlivých kapitol tvoria jeden väčší celok. Prvá kniha sa taktiež niesla v rýchlejšom tempe rozprávania, jej dej vyšiel v anime na štyri epizódy. Tempo udalostí sa ale tentokrát trochu spomalí, a tak je druhá kniha adaptovaná iba do troch epizód. V českej verzii, samozrejme, pokračuje vo výbornom preklade Anna Křivánková, takže o jej kvalite sa nedá pochybovať.

Dôvod popularity tejto mangy je jasný: autorka Jamazaki Koré vie, ako vytvoriť charaktery pod závojom tajomstva a dokázala, že okrem predstavenia vie s nimi aj pracovať, a ukázať ich silné a slabé stránky, ako aj ich postupný vývoj. Je Elias naozaj len monštrum, ktoré nie je ani vílou, ani človekom? Aké city vlastne k Čise chová, ak nejaké vôbec má?

Knihám
04.05.2018

Dobré je to. Anime jsem neviděla, ale myslím, že ten příběh má velký potenciál. Prakticky nic nevíme o Eliasovi, ani jestli kope za dobro nebo za zlo. Z pozvolných začátku často bývají nejlepší děje. Těším se na další díly.

simona8126
17.04.2018 5 z 5

Řekla bych, že s druhým dílem kouzlo příběhu nekleslo. Něco se mi líbilo více, něco méně. Nestalo se nic, co by mě vyloženě ohromilo, ale ani mě to nezklamalo. Připadalo mi, že humoru tu bylo méně, ale o to více přibylo temných a strašidelných událostí. Zatím mi není moc jasné, k čemu (krom pobavení) měla být kapitola s královnou víl a jejím manželem, ale možná se k nim v budoucnu ještě vrátíme…? Třetí díl si určitě ujít nenechám.

magie manga

Kore Yamazaki